[SPOILERY] Wiedźmin 3 - Humor, satyra i easter eggi

+
Nie pamiętam, czy ktoś już wcześniej o tym nie wspominał ale przyjrzyjcie się poniższemu obrazkowi
http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pictures/6e/6eae/6eae894a4e5b4e8380736c7578024eee_thb20.jpg
(mi ten link działa)
Czy nie zauważyliście na nim bardzo istotnej "postaci" z kultowego polskiego filmu "Miś" ;)
(lekko przybrudzony, ale zawsze)

@Yakin napisałem najpierw obrazkowi, później zmieniłem na obrazku :D teraz będzie obrazkowi ponownie ;)
Ale słowo obrazku jest poprawne...obrazkowi... zaczęto używać później... więc bez... "Obrazkowi - błagam. [...]" proszę :) ok - albo sam najpierw sprawdź...
 
Last edited:

Attachments

  • 6eae894a4e5b4e8380736c7578024eee_thb20.jpg
    6eae894a4e5b4e8380736c7578024eee_thb20.jpg
    53.6 KB · Views: 27
To jest miś na miarę naszych możliwości, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
:D oj Redów stać na większego misia ;)
Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet w jakiejś wiosce chciano spalić "wiedźmę" w jakiejś kukle... typu miś ;)
 
Myśleliście co będzie jak twórcy postanowią nas strollować i dadzą to słynne zadanie z "płonącym młynem"? Albo umieszczą w grze Kowala z Podgrodzia (na wiedźmina Janosza nie ma co liczyć niestety :p).

Mi się bardzo podobał egg z postaciami pobocznymi noszącymi imiona wzorowane na nickach użytkowników forum w Wiedźminie 2. Młodsi użytkownicy forum (w tym ja) pewnie się nie załapią, ale zobaczyć np.: Gangstera pracującego u Dijkstry noszącego imię Rustine, albo Smiki, byłoby świetnie.
 
@Koreon zgdnij czyj nick pojawiał się najczęściej :troll:
żart oczywiście, nick z braku pomysłu powstał. Ale gdyby było zadanie z płonącym młynem to roześmiałbym się głośno :d
 
@Koreon zgdnij czyj nick pojawiał się najczęściej :troll:
żart oczywiście, nick z braku pomysłu powstał. Ale gdyby było zadanie z płonącym młynem to roześmiałbym się głośno :d

Cóż mój nick raczej się w Wiedźminie nie znajdzie / choć może w Cyberpunku ... mmmm ;)

Natomiast misja z płonącym wozem, młynem, chałupą, wioską znajdzie się na 100% :)
 
E tam Wiedźmin 3. Ja jestem w sadze! :D

​I nie, mój nick nie jest bezpośrednio stamtąd wzięty.
 
Gdybyśmy się pojawili w wiosce z płonącym młynem, w której pracowałby kowal z podgrodzia, a ludzie nosiliby jako imiona nicki z forum (np.: młynarz Koreon, bendarz Chodak, elfi myśliwy ceadmil i tak dalej w całej wiosce) to byłby to taki easter egg, że do śmierci byśmy nie zapomnieli.
 
Gdybyśmy się pojawili w wiosce z płonącym młynem, w której pracowałby kowal z podgrodzia, a ludzie nosiliby jako imiona nicki z forum (np.: młynarz Koreon, bendarz Chodak, elfi myśliwy ceadmil i tak dalej w całej wiosce) to byłby to taki easter egg, że do śmierci byśmy nie zapomnieli.
Tylko szkoda, że nie wszystkie nicki się nadają. Ale pomysł przedni :D
 
Rodzice ceadmila musieli mieć niezłą beke dając synowi na imię ceadmil :d

Znałem chłopaka o nazwisku Szeg. Rodzicie dali mu na imię Bazyli xD, dlatego przedstawiał się drugim (Adam). Ale śmieszny dialog by się z tego wywiązał:
-Witaj Elfie
-Ceadmil Vattgehrn
-Jestem Geralt, jak się nazywasz.
-"Ceadmil", Vattgerhn.
-Piłeś coś?
:troll:

Tylko szkoda, że nie wszystkie nicki się nadają. Ale pomysł przedni :D

Jak to? W Wiedźminie jest dużo dziwnych imion i taki Qyzu nikogo by nie zdziwił, w końcu połowa ludzi tam nazywa się "Wieśniak", "Strażnik" i wszędzie pełno jest biedaków, którzy przez swoje głupie imiona, np.: "Trup" zabili się. :troll:

Pomysł fajny, ale uważam że już "Płonący młyn" byłby świetny, nie wspominając już o tym jak fajnie by było pogadać z Kowalem z Podgrodzia. Nie wiem tylko czy REDzi czytają ten temat. (może podpatrzą kilka pomysłów)?
 
Last edited:
A ja chciałbym zobaczyć jakiś żart z Assassin's Cred. Znajdujemy assassina (znów) gdzie w stogu siana, a Geralt mówi: "nadal się nie nauczyli, co on tu robi, ostatnio był piratem".
 
Nie, błagam, ani słowa o strzale w kolanie. Nawiązań do Assassina też wolałbym uniknąć.

Generalnie, subtelne nawiązania do klasyki czy community bym zniósł. Bezpośrednie nawiązania do popkultury zwyczajnie obrzydziłyby mi grę i zepsuły wczuwkę.
 
Nawiązania do innych gier nie zawsze oznaczają nawiązanie do popkultury. Czyli jak stanąłeś nad wozem z sianem, a obok leżącym panem w białej szacie to z obrzydzenia puściłeś pawia? ;D
 
Kolejny żart, strzała w kolano, smoki, jaskinie co kilka metrów ;).

To może jeszcze w ramach easter eggów skopiujmy mapę ze Skyrima. A co tam ;) I od razu fabułę, żeby nie było. :facepalm:
@Vilkoslav

Sorry, ale na prawdę nie połapałem się z tego fragmentu, że chodzi Ci tylko o dialog. Stąd ta reakcja. Tak, czy inaczej IMHO @Chodak ma racje.
 
Last edited:
Top Bottom