[SPOILERY] Wiedźmin 3 - Humor, satyra i easter eggi

+
-Ubiję tego waszego smoka, ale potrzebuję przynęty, owcy na przykład
-A, rozumiem, siarką ją wypchacie?
-Kolejny szewczyk się znalazł.
 
Easter egg odnosi się do zadania więc zaspoileruje.
Kiedy Zoltan poprosi nas o pomoc w sprawie długów udajemy się z nim do księgowego jednego z Czwórki.
On i Zoltan są fanami wędkarstwa, jednak mają różne zdanie na temat ryb.
Cała rozmowa wydaje mi się, jest inspirowana pewną popularną historią o wędkarzu.

http://pokazywarka.pl/x4pah9/#utm_m...gn=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

Rozmowa w 6 akapicie, nie wklejam co by nie oberwać za wulgaryzmy.

Po za tym, przeczytajcie wpis w bestariuszu o Południcach. Jego autorem jest Vlad Reymont*, co powinno nam wszystkim się od razu skojarzyć.

Kiedy pierwszy raz spotykamy Priscillę, gra ona pieśń w karczmie. Pieśń jest oczywiście o Geralcie i Yennefer, a nawiązuje między innymi do perfum czarodziejki czy też walki z dżinem.

Wydaje mi się że widziałem tych smaczków trochę więcej, ale na razie tyle tylko pamiętam.

*Wybaczcie jeśli źle przepisałem, ale nie pamiętam dokładnie jak nazwali go w grze.
 
Last edited:
Wilkołak w Velen chce, żeby Geralt go zabił.
Geralt odpowiada mu tekstem z opowiadania Okruch lodu
- jak chcesz popełnić samobójstwo to powieś się w stajni na lejcach.

elfi generał w czasie rozmowy z Geraltem portretuje modelkę, jak później widać, mocno w stylu Picassa.

no i trzy krasnoludy które na wyspie ma uratować Geralt to odpowiednik Gapcia, Śposzka i chyba Mędrka z królewny Śnieżki.
 
Last edited:
Kowal Hatori to oczywiście nawiązanie do Hatori Hanzo z Kill Bill
No i mały EE dla tych co czytali książki
Jest sytuacja która nawiązuje do przygody Ciri z zamkniętą Wywerną w cyrku co niby Bazyliszkiem była, tylko że to Geralt teraz ma niemal identyczne zdarzenie.
 
Nie wiem czy zauważyliście, ale długo noszony ekwipunek ulega zniszczeniu, nawet jeżeli jest naprawiany.
widać to w cutscenkach, rękawice są poprzecierane itp.
Od początku gry biegam w temerskim secie z DLC, aktualnie połowa herbu temerii na piersi jest przyszyta, a druga połowa zwisa ;)
 
aktualnie połowa herby temerii na piersi jest przyszyte, a druga połowa zwisa

Ta naszywka od początku jest częściowo oderwana.
 
O to przegapiłem. :/

W opuszczonym mieszkaniu Triss w Novigradzie, można znaleźć różę pamięci, którą jej dawaliśmy w 2 części.
 
Miecz Długi Pazur- nawiązanie do Gry o Tron
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę <3
 
Last edited:
W Skellige w pewnej jaskini znalazłem 3 trolle, które miały niestrawność po nekkerach. Nazywają się Jessie, Dodger i Joe ;)
 
>Nilfgardczyka goń, goń, goń
>Szacunek ludzi ulicy
>W życiu piękne są tylko żonkile
>Niewidzialna ręka wolnego rynku

Jest jeszcze:

- Mój mąż jest z zawodu dyrektorem

Ciri w swoich podróżach między światami widziała domy ze szkła.

Fringilla zwraca się do Ciri w rozmowie, że będzie ona sama sobie sterem, żeglarzem, okrętem.
 
Last edited:
Easter Eggi

Jestem ciekaw ile easter eggów udało wam się znaleźć moja lista:

1. Piotruś Pan
- w zadaniu ze znikającym drobiem dialog ewidentnie nawiązuje do Piotrusia Pana (będziemy mieszkać w lesie i nigdy nie dorośniemy tak powiedział Piotruś)
2. Star Wars - Django
- Łowca nagród który nazywa się Django Frett
3. Wywiad z wampirem
- książka wywiad z wąpirzem
4. Van gogh
- przy polu słoneczników można znaleźć sztalugę z obrazem w stylu tego malarza.
5. Trzystu (film)
- na skellige można usłyszeć coś na wzór
- nordlingowie nigdy nie zrozumieją naszych tradycji to jest skeeeelige ! (bardziej tłumaczenie na angielski jest easter eggiem no ale cóż)
6. Pulp Fiction
geralt w pewnym momencie gry mówi "Zed zszedł" (Zed's dead)
 
Niziołek Latrek,(chyba tak to się pisało), który miał przygotować plakat do "Szałwi i rozmarynu" - oryginalny malarz, to Toulouse Lautrec (rodzice chcieli żeby malował konie, a on nic tylko po burdelach się szwendał i robił portrety/akty prostytutek).
 
W pewnej jaskini na skellige znajdują się trzy trolle o imionach Jesse, Joe i Dodger (nicki youtuberów zaproszonych do studia redów przed premierą gry).

Na jednej wysp na skellige jest martwy niziołek, który łudząco przypomina Tyriona Lannistera z gry o tron.
Na tej samej wyspie znaleźć można dziennik odnoszący się do kultu Cthulhu.

Gdy płyniemy na wyspę mgieł by odnaleźć Cirillę, Geralt mówi sławny tekst Piotra Fronczewskiego z gry Baldur's Gate: "Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę"
 

Attachments

  • witcher3 2015-05-26 00-08-39-70.jpg
    witcher3 2015-05-26 00-08-39-70.jpg
    103.2 KB · Views: 70
  • witcher3 2015-05-26 00-09-12-29.jpg
    witcher3 2015-05-26 00-09-12-29.jpg
    100.6 KB · Views: 76
  • witcher3 2015-05-26 00-09-23-62.jpg
    witcher3 2015-05-26 00-09-23-62.jpg
    104.5 KB · Views: 77
  • witcher3 2015-05-26 00-09-51-93.jpg
    witcher3 2015-05-26 00-09-51-93.jpg
    106.4 KB · Views: 102
Last edited:
zadanie wieża znikąd

inicjały systemu zabezpieczeń to DRM
inicjały zaklęcia zdejmującego barierę GOG
 
W sztuce, którą się organizuje, żeby wywabić Dudu celem odnalezienia Jaskra jest aktor,
którego nazwali Abelard Ryza. Jest to oczywiste nawiązanie do fantastycznego Polskiego komika Abelarda Gizy.
 
Top Bottom