[SPOILERY] Wiedźmin 3 - Humor, satyra i easter eggi

+
Liczne noże do masła Bandalura to oczywiście nawiązanie do rozrzuconych po różnych dziwnych lokacjach w BG i BG2 przedmiotów należących do Baldurana.
 
@up Durden the Tailor = Tailor Durden czyli Tyler Durden z Fight Clubu.
BTW przy spotkaniu rzuca cytat z Obłędnego Rycerza
Zostałeś zważony, zostałeś zmierzony i okazało się, że jesteś za chudy. W jakim świecie mógłbyś mnie pokonać?

Natomiast na wschód od Novigradu dwa questy nawiazuja do bajek "Piotrus Pan" i "Czerwony kapturek"(chociaz nie wiem czy w polskiej wersji jest nawiazanie, to w angielskiej npc sie nazywa jak tytułowa postac).
 
Last edited:
BTW przy spotkaniu rzuca cytat z Obłędnego Rycerza
Przy czym cytat z Obłędnego Rycerza nawiązuje do Biblii i napisu pojawiającego się na ścianie podczas uczty w pałacu babilońskim: "Mane, mane , tekel, uparsin" (ew. Mane, Tekel, Fares). W ogóle nazwy questów nawiązują do różnych dzieł kultury i popkultury, ostatnio trafiłam na Obcego w obcym kraju.
 
To akurat bardziej mitologia nordycka, do której także nawiązuje GoT.
Słucham?
Przecież "Dziewica, Matka i Starucha" to Melitele.
Co prawda w Sadze chyba nie było tego opisu, ale u Redów jest tak przedstawiana konsekwentnie od pierwszej części.
 
Nie wiem czy było, ale Ciri na Wyspie Mgieł w chatce, to nic innego jak nawiązanie do Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków (2 niestety martwych), śpioszek, apsik, itd.
 
@hellcaretaker
Soraski, popłynęłam trochę. Bardziej kulty pogańskie w ogóle, od greckich po celtyckie - potrójna bogini matka, te sprawy. W sensie, że kult Melitele to tez jest już nawiązanie.
 
Nie wiem czy bylo, czy nie, no ale ostatni przeciwnik z walki na piesci w Skellige po pokonaniu mowi pewne imie i nazwisko od tyłu.
 
"Niech ci chochliki nasrają do zupy, lafiryndo"
Parodia Zmierzchu
 
Mi poza ww. w oczy rzucił się tytuł jednej z książek: "Co z tą Temerią?", który zapewne nawiązuje do popularnego swego czasu programu publicystycznego (i książki);)
 
Było też przemówienie odnośnie honoru (gdzieś na Skellige bodajże, chyba Crach wypowiadał tę kwestię), które jest oczywistym nawiązaniem do przemówienia Becka z 5 maja 1939 z Sejmu, (chyba nawet słowo w słowo było wykorzystane).
 
Top Bottom