[Spoilery] Wiedźmin 3 - Serca z Kamienia

+
Jeny, nie mam mapy tego miejsca w głowie. Był wbity w skałę podświetloną na czerwono.
Jak to nie? Co to ma znaczyć? Widzisz? Tak kończą ci, co przeszli okolicę tylko raz.
A na poważnie, dobrze wiem, o jakiej miejscówce mówisz. To było za mostem. Po starciu z widmami. Obeszłam to miejsce, ale nic nie znalazłam. Smuteczek ;)
 
Ktoś wie czy słowa runiczne i glify przechodzą wraz z ekwipunkiem? Może tam znalazłbym dla nich większe zastosowanie. :p
Nie wiem jak ze słowami runicznymi (powinno być tak samo?), ale glify i kamienie przechodziły do NG+, zarówno zamontowane jak i "luzem". Ale co ważne, nie przechodzą schematy - więc albo trzeba zakisić korony na ponowny ich zakup, albo wyprodukować sobie na zapas.
 
A na poważnie, dobrze wiem, o jakiej miejscówce mówisz. To było za mostem. Po starciu z widmami. Obeszłam to miejsce, ale nic nie znalazłam. Smuteczek ;)

To coś słabo obeszłaś widać. ;)
Tu jest cała droga do miecza.
[video]https://youtu.be/jXnLxLO9p9c[/video]
 
pojawiają się trupojady i Geralt mówi: "Pożarci przez trupojady. Jest to jakaś sprawiedliwość"

Jeżeli powie się zleceniodawcy, co faktycznie stało się z jego towarzyszem - ten postanawia skrzyknąć ekipę i zainterweniować.
Po ponownych odwiedzinach w wiosce są ciała, są trupojady, ale Geralt mówi, parafrazując, że "chłopcy" nie próżnowali.
 
Chciałem zagrać w końcu w dodatek, ale jestem na początku NG+ a dodatek jest od 67 poziomu.
Nie czaje mam zagrać od nowa w zwykłą gre ?
Czy co o co chodzi ?
 
Twórcy zakładają że dodatek będzie przechodzony przed końcem fabuły lub po przejściu. Dodatek jest bardziej wymagający, dlatego Geralt musi być wykokszony, wrogowie mają +65 poziom.
 
Last edited:
Chciałem zagrać w końcu w dodatek, ale jestem na początku NG+ a dodatek jest od 67 poziomu.
Nie czaje mam zagrać od nowa w zwykłą gre ?
Czy co o co chodzi ?

Możesz wczytać sejwa, którego użyłeś do NG+ i po prostu rozpocząć dodatek z poziomu gry.
Albo włączyć go całkiem niezależnie od głównej fabuły i grać Geraltem, którego pod dodatek przygotowali ci REDzi.
 
Chciałem zagrać w końcu w dodatek, ale jestem na początku NG+ a dodatek jest od 67 poziomu.
Nie czaje mam zagrać od nowa w zwykłą gre ?
Czy co o co chodzi ?
Dodatek dla NG+ jest od 62 poziomu, ja zacząłem od 60, dla mnie osobiście przejscie na NG+ serc było trudniejsze niż w normalnym trybie, z małymi wyjątkami.
 
Last edited:
Możesz wczytać sejwa, którego użyłeś do NG+ i po prostu rozpocząć dodatek z poziomu gry.
Albo włączyć go całkiem niezależnie od głównej fabuły i grać Geraltem, którego pod dodatek przygotowali ci REDzi.

OK ! nie czaje o co chodzi ale popatrzę tam.
 
OK ! nie czaje o co chodzi ale popatrzę tam.
Dodatek można rozpocząć na różne sposoby:
- z menu głównego (zadania główne z podstawki są wyłączone),
- podejmując go z tablicy ogłoszeniowej przy karczmie "Siedem kotów".
W przypadku tego drugiego sposobu sugerowany jest 32 poziom postaci. Jeśli ukończyłeś grę, a nie zamierzasz przechodzić jej po raz drugi, to możesz wczytać save z końca gry w trybie normalnym i pójść w odpowiednie miejsce w celu rozpoczęcia zadań z dodatku (o czym pisał Ci Szincza). Jeśli zacząłeś już NG+ i chcesz zagrać w dodatek w tym trybie to musisz - chcąc nie chcąc - wbić ten 60lvl, gdyż wszystkie zadania włącznie z dodatkiem zostają przeskalowane na potrzeby tego trybu.
 
Chciałem zagrać w końcu w dodatek, ale jestem na początku NG+ a dodatek jest od 67 poziomu.
Nie czaje mam zagrać od nowa w zwykłą gre ? Czy co o co chodzi ?
67? Chyba raczej 62... Ogólnie, dodatek jest do przejścia pomiędzy bitwą w KM, a wspólną wyprawą na Skellige. Aczkolwiek z punktu widzenia pewnych smaczków najlepsza jest następująca kolejność:

- zaczynamy dodatek po dostarczeniu Umy, ale przed Wyspą Mgieł
- dociągamy go do pierwszych dwóch życzeń włącznie (smaczek z hrabiną)
- przechodzimy Wyspę Mgieł, bitwę i dalsze questy do momentu wypłynięcia na Skellige (smaczki z rozmowami na statku), można zatrzymać się tuż przed wypłynięciem
- kończymy dodatek
- rozgrywamy ostatnie questy na wyspach

A w skrócie, chodzi o to aby rozpocząć dodatek pomiędzy dostarczeniem Umy do KM a wypłynięciem na Wyspę Mgieł (czyli w momencie, gdy wszyscy wiedźmini są dostępni), a ukończyć przed wyruszeniem z Kaer Trolde na ostatnią bitwę (gdy można porozmawiać z Ciri i czarodziejkami).

To trochę trudniejsze (jak wiadomo, Wyspa Mgieł i bitwa dodają ładne kilka poziomów, a już początek dodatku jest trudny), ale ze żmudnym wykonywaniem co się da w questach pobocznych i zleceniach wykonalne. Łatwiejsze, jeśli wspomożemy się modem AlwaysFullExp na normalne XP (tzn. bez "szarego").
 
Last edited:
Tak ogólnie to jestem ciekaw tego czemu akurat srebrny miecz żmii jest w świece Gauntera. Czyżby ktoś z tego cechu już próbował rozwiązać zagadkę :p
 
Grając w dodatek napotkałem inspirację, którą zręcznie posłużyli się Redzi kreśląc fabułę Serc z Kamienia. Świat wspomnień Iris, to jak wygląda i jak się do niego dostajemy przywodzi na myśl film "Między piekłem a niebem" (What Dreams May Come). Tam główny bohater grany przez Robina Williamsa podróżuje po zaświatach, które odzwierciedlają obrazy jego żony. Jak dla mnie nie może tu być mowy o przypadku. BTW polecam ten film każdemu, kto lubi dobre kino.


 
A ja mam jakiś problem z klucznikiem - za każdym razem jak go pokonam, wywala mi grę podczas tego "dialogu " z kotem. Mógłby ktoś poratować? jakiś save czy jak to pokonać?
 
Wiedzieliście o tym ,że jak zabierzemy się za dodatek przed Wyspą Mgieł to na końcu jeśli staniemy po stronie Pana Lusterko, jedno z życzeń dotyczy Ciri a mianowicie Geralt może zapytać Pana Lusterko gdzie ona się znajduję :) Ciekawy smaczek.
 
Wiedzieliście o tym ,że jak zabierzemy się za dodatek przed Wyspą Mgieł to na końcu jeśli staniemy po stronie Pana Lusterko, jedno z życzeń dotyczy Ciri a mianowicie Geralt może zapytać Pana Lusterko gdzie ona się znajduję :) Ciekawy smaczek.

ja ukończyłem dodatek przed po zabiciu Imleritha i też pojawiła się taka opcja.
 
Top Bottom