[SPOILERY] Wiedźmin 3 - Trofea, osiągnięcia, achievmenty...

+
Mi to osiągnięcie za najwyższy poz. trudności wpadło dopiero za drugim razem. Ja to się na te osiągnięcia w ogóle zlałem, jakoś nie korci mnie by mieć na 100%, przykładowo nie widzę sensu strzelania z kuszy w łeb skoro ja w ogóle bez niej latam (da się, tylko pływanie łodzią jest uciążliwsze, bo może zostać rozwalona) albo zbierania kart do Gwinta skoro zwyczajnie ta karcianka mnie nie porwała, czy tam jeszcze inne osiągnięcia jak spychanie by przeciwnicy padli z powodu upadku. Tak na prawdę na osiągnięcia wziąłem się tylko raz, kiedy zobaczyłem, że do Mafii II brakuje mi 5 do 100% (mówię o podstawce, same wpadały).

Dziś kolejny raz mnie rozbawiło to GOG, liczy czas gry choć nawet się nie gra :) wystarczy uruchomić grę do menu i wyjść i dolicza się od razu minuta gry. A sprawdzałem czy czas dolicza odpalając grę z pliku exe. i jednak nie dolicza musi być aplikacja włączona cały czas.
Do tego zabiera do 100 mb z grafiki i do 500 mb z ram i obniża do kilku FPS.
 
Last edited:
Dziś kolejny raz mnie rozbawiło to GOG, liczy czas gry choć nawet się nie gra :) wystarczy uruchomić grę do menu i wyjść i dolicza się od razu minuta gry. A sprawdzałem czy czas dolicza odpalając grę z pliku exe. i jednak nie dolicza musi być aplikacja włączona cały czas.
Do tego zabiera do 100 mb z grafiki i do 500 mb z ram i obniża do kilku FPS.

GOG Galaxy nie jest Steam'em nie integruje się ściśle z grami, rejestruje tylko czas uruchomienia gry i jej wyłączenia dokonanego z programu. Jeśli uruchomisz grę nie poprzez GOG Galaxy to program tego nie zarejestruje.
Jeśli chodzi o FPS i pamięć to Steam też zabiera i to sporo, ale nie można go w grach z nim zintegrowanych wyłączyć.
GOG Galaxy jest programem to zarządzania kopiami zapasowymi i aktualizacjami, nie jest potrzebny do ich uruchamiania tak jak wspomniany wcześniej Steam czy Origin.
 
Dlaczego u mnie z Xboxa znikły osiągnięcia dot. slajdowania i zjechania z góry oraz z wypełnieniem drzewka umiejętnościami? Nie mam ich.
 
Witam brakuje mi kilku osiągnięć do wymaksowania, ale trzy z nich są ukryte, byłbym wdzięczny gdyby ktoś wiedział co trzeba wykonać by owe trofea dostać.
 
Witam brakuje mi kilku osiągnięć do wymaksowania, ale trzy z nich są ukryte, byłbym wdzięczny gdyby ktoś wiedział co trzeba wykonać by owe trofea dostać.

Mam tylko dwa:
1.Attack, counter, cast a Sign and throw a bomb (in any order) in under 4 seconds.
2.Kill 20 cows
 
Odnośnie osiągnięć, zrobiłem wszystkie, ale dziwi mnie że nie ma żadnego achievka za "zrobienie" wszystkich pytajników. Miło by było żeby dostać chociaż taka nagroda w zamian za tyle pływania za kontrabandą po skellige.
 
Osiagnięcie Strzelec Wyborowy.

Dobry mam pytanie czy do osiagniecia Strzelec Wyborowy wlicza sie tez potowry?
 
Witajcie.
Męczę się z GOG Galaxy i drogą do platyny. Męczę nawet nie dlatego że jest to takie trudne (choć część trofków jak za gwinta trzeba robić bardzo systematycznie i planowo) ale męczę się z zaliczaniem trofeów przez GOG właśnie. Najpierw miałem problem z zaliczaniem trofków za zlecenia na potwory (np. Morvuud , Sarasti). Musiałem wczytywać savy po ileś razy, albo wracać do tych zadań potem. Teraz jestem na ostatniej prostej i cholera nie zalicza mi osiągnięcia za zabicie Radowida i misje Racja Stanu. Misję robię, zabijam Radowida, potem Dijkstrę, zadanie się kończy, trofek nie wpada. Dziwne jest też to, że po zakończeniu zadania pojawia mi się tylko jego aktualizacja, choć de facto w spisie zadań mam je jako ukończone. Ale napis pojawia się tylko że zaktualizowane. Pomóżcie proszę, bo właściwie jeszcze ten trofek i mogę spokojnie śmigać do zakończenia gry.

EDIT: za którymś razem GOG się obudził i pomimo że napis w grze nadal głosił tylko o aktualizacji zadania a nie zakończeniu, to GOG zaliczył osiągnięcie.
 
Last edited:
Cześć,

Mam nadzieję, że odpowiedni temat. Ktoś wie gdzie można znaleźć dodanego w ostatniej aktualizcji sprzedawcę obrazów? Przeszukałem cały obszar dookoła warsztatu Zdravka, ale ani widu, ani słychu.
 
Cześć,

Mam nadzieję, że odpowiedni temat. Ktoś wie gdzie można znaleźć dodanego w ostatniej aktualizcji sprzedawcę obrazów? Przeszukałem cały obszar dookoła warsztatu Zdravka, ale ani widu, ani słychu.

Powinien pojawić się w sklepie, który jest dosłownie za ścianą (na mapie będziesz mieć ikonkę sprzedawcy). U mnie też go przez chwilę nie było, ale pomedytowałam i się pojawił.

PS: To nie jest dobry temat.
 
Rozbawię was grając w krew i wino dopiero skończyłem misje poboczne i dopiero zaczynam watek główny
Stanąłem na misji "Pogłos"
 
A wracając do osiągnięć z Wiedźmina 3. Mam takie pytanie. Czy są jakieś achievmenty które wymagają najwyższego poziomu trudności (Droga ku zagładzie)? Oczywiście nie chodzi mi o te trofea, które polegają na przejściu gry na danym poziomie. Szukając poradników jak najłatwiej wbić wszystkie trofea wyczytałem, że np. takie osiągnięcie jak "Utrapienie koronera" (Nałóż na przeciwnika równocześnie: krwawienie, zatrucie i podpalenie. Zrób to 10 razy.) trzeba wykonać na najwyższym poziomie trudności inaczej nie zaliczy osiągnięcia. Tak jest naprawdę?
 
Trofeum "Trening na mordowni"

Mam pytanie odnośnie tytułowego trofeum. Gram od początku na poziomie trudności "Droga ku zagładzie". W pewnym momencie zapisałem grę, wczytałem starszego savea, zmniejszyłem poziom trudności na najniższy i wbiłem inne trofeum. Później wróciłem do poziomu "Droga ku zagładzie", wczytałem aktualnego savea i gram dalej. Tu pojawia się moje pytanie: Czy ta operacja będzie miała wpływ na wbicie tytułowego trofeum? Czy też wpadnie mi bez problemu po zakończeniu gry?
 
Witam

Mam problem z osiągnięciem Mesmer. Mam odblokowane wymaganą umiejętność Marionetka. Rzucam ją na wrogą grupę, jeden wróg zostaje nią oszołomiony, przez kilka sekund stoi nieruchomo, po czym znowu mnie atakuje. Problem w tym, że nie atakuje wrogów. Co robię źle?
 
Witam

Mam problem z osiągnięciem Mesmer. Mam odblokowane wymaganą umiejętność Marionetka. Rzucam ją na wrogą grupę, jeden wróg zostaje nią oszołomiony, przez kilka sekund stoi nieruchomo, po czym znowu mnie atakuje. Problem w tym, że nie atakuje wrogów. Co robię źle?
Dla mnie wygląda to, jakbyś rzucał podstawową, a nie alternatywną wersję znaku Aksji. Żeby użyć Marionetki, przytrzymaj dłużej przycisk rzucania znaku.
 
Witam, mam problem z trofeum "Wiedzmin na szlaku" na PS4, przeszedłem cała gre oczywiście bez zmiany poziomu trudności i na koniec gry nie dostałem żadnego trofeum, grałem od początku bez nowej gry +, próbowałem wyłączać i włączać Wiedźmina tak samo robiłem z konsola włączanie z przywracaniem licencji, czy wiecie może czym spowodowany jest ten Bug?
 
Top Bottom