Sprawy Marketingowe

+
Lepiej obdarować wiernych fanów, zamiast ludzi, którzy nawet nie przeczytali książek i sprzedadzą fanty.
 
Ja nie twierdzę, że nie było takowych... Medalion na pudełku EK W2 znikąd się nie wziął... :whistle: Ale mogłoby ich być duuużo więcej. :)
 
Promocja Wiedźmina 3, a podejście do Społeczności

Na wstępie przepraszam Niebieskich za założenie tematu tak bezczelnie starających się sprawić żeby Czerwoni nam w końcu odpowiedzieli, a na fali wydarzeń ostatnich miesięcy oraz ogólnych nastrojów, a także czy wręcz przede wszystkim zmiany podejścia do komunikacji z nami uważam ten temat za potrzebny i w odpowiednim dziale, bo owe podejście zepsuło się przy promocji W3. Ale może lepiej zacznę od tego, że zdecydowanie nie jest to narzekanie na przesunięcie premiery, a na mijania się z prawdą, zatajanie pewnych faktów oraz ogólnie coraz mniejszy kontakt z nami - oczywiście zatajanie informacji o przesunięciu premiery miało ma celu zwiększenie szans na zdobycie nagrody "najbardziej oczekiwanej gry 2015" - nie wierze żeby taka decyzja była podjęta z dnia na dzień... Ewentualnie bardzo słabe obchody 10-lecia naszego Community - na 10 lat takiej społeczności jak nasza mogłoby się wydarzyć coś w Studiu CDPR (jak to miało miejsce choćby przed premierą W2) szczególnie że wielokrotnie sugerowano tego typu wydarzenia. To chyba tyle - zachęcam innych forumowiczów co Wam nie pasuje w obecnych metodach komunikacji CDPR z nami oczywiście przypominam o zachowaniu zasad kultury, REDów o odpowiedź - @Keth, @Marcin Momot. Natomiast Niebieskich proszę o niezamykanie tematu, bo naprawdę masa osób liczy na odpowiedzi.

ed by hunt

@Napoleon_Pl, zamiast przepraszać lepiej po prostu się rozejrzeć, bo na 90% jest już podobny temat. Post rzeczowy więc przeniosłem do bardziej pasującego tematu.
 
Last edited by a moderator:
Mnie zirytowało mało profesjonalne podejście CDPR do sprawy, skoro używa się słowa "ostateczna" premiera gry to powinno się tego trzymać. A nie robić z graczy, całej społeczności przysłowiowych idiotów. Nie trafiają do mnie słowa, przesuwamy premierę aby dopracować grę. Skoro używa się pewnych wiążących słów to już się ich trzymajmy. CDPR wybaczyłem już wiele. Przy okazji W2, ale nie lubię gdy robi się ze mnie, któryś raz idiotę. Pal licho z grafiką, dla mnie może być ona na poziomie W1 szczytem marzeń była by na poziomie W2 przy tak dużym projekcie. Ważne dla mnie jest abym więcej nie był oszukiwany i traktowany po macoszemu.
 
"Nie uda nam się wyrobić do lutego z dopieszczeniem gry, ale wydajmy ją w terminie, bo gracze chcą grać i nieważne, że będzie zabugowana, a pod względem wydajności wręcz nie grywalna... wydajmy, bo gracze chcą i kropka."

A potem byłby płacz, że gra ma niski framerate na Titanach jak to obecnie ma miejsce z AC: Unity i dodatkowo sztuczne zaniżanie ocen gry w recenzjach, bo przecież za optymalizację należy się 1/10 pomimo, że całokształt zasługiwać będzie na okrągłą 10...

Niee, może coś się tam faktycznie w REDanii nie dobrze dzieje, a może po prostu przeliczyli się z ilością czasu jakiego potrzebują na tak ambitny projekt - nikt na chwilę obecną nie udowodni, który argument jest słuszny i prawdziwy, lecz jak to mawiają "wiara czyni cuda", więc uwierzcie w nich i czekajcie cierpliwie na rozwój wypadków, bo wyżalanie się na forum jaki to CDPR jest bee tylko dlatego, że nie wyda ukochanej i długo wyczekiwanej gry w terminie jest żałosne. Rok 2014 i tak zapisze się w historii jako rok masowego przesuwania terminów wydań poszczególnych gier, więc nic dziwnego, że i W3 doczekał się obsuwy.
 
Prawda jest taka że obecnie większość dużych gier ma jakieś obsuwy. Promocja tytułów AAA zaczyna się na długo przed premierą, w trakcie zawsze coś się może posypać, okaże się że potrzeba więcej czasu i już. Jasne, czasem obsuwa nie wychodzi wcale na korzyść (niesławny Książę czy Colonial Marines to modelowe przykłady), czasem tak (niedawna Inkwizycja chociażby). Nie jest to nic niezwykłego, nie można więc od razu z góry zakładać, że jak przesuwają drugi raz to znaczy że gra nie istnieje, że kłamią albo jeszcze inne, gorsze rzeczy. Bezpośredni konkurent Wiedźmina na gali TGA czyli Batman: Arkham Knight też zaliczył dwie obsuwy i jakoś internet nie spłonął.
 
Dokładnie, to jest tylko gra nad którą pracują normalni ludzie mający też prywatne życie a nie roboty zaprogramowane, że na konkretny dzień mają zrobić grę bo w przeciwnym wypadku zostaną zastąpieni innymi. Także trochę wiary w ludzi, będzie dobrze ;) Wolę poczekać nawet i do 2016r. ale dostać w swoje łapy grę która będzie sprawiała jak najmniej problemów niż dostać ją teraz i przez większość gry przeklinać twórców. Wtedy nie czuję się tego co najważniejsze czyli fabuły bo za każdym razem jest się rozproszonym jakimś większym bugiem czy wysypaniem gry do pulpitu. Miałem ostatnio taką przygodę z Lordsami i nie chcę przeżyć tego ponownie....
 
Chyba nie sądzisz, że decyzja zapadła ot tak, ktoś przyszedł rano do firmy i rzucił hasło "Ok, przesuwamy, bo mam taki kaprys"? :p
 
@HuntMocy - Pewnie nie, ale tak to wygląda. Jeszcze w sobotę był trailer z datą 24 lutego 2015. Specjalnie zwróciłem na to uwagę i to mnie upewniło, że kolejnej obsuwy nie będzie. A tu wczoraj taki klops... Już mogli podczas TGA o tym poinformować.
 
@HuntMocy - Pewnie nie, ale tak to wygląda. Jeszcze w sobotę był trailer z datą 24 lutego 2015. Specjalnie zwróciłem na to uwagę i to mnie upewniło, że kolejnej obsuwy nie będzie. A tu wczoraj taki klops... Już mogli podczas TGA o tym poinformować.

Na gali poinformować o przesunięciu?? proszę cię... A co do kwestii samej decyzji to rozmawiamy tutaj o wielomilionowej firmie notowanej na giełdzie, ta decyzja była za pewne dogłębnie przemyślana i od jakiegoś czasu już znana.
 
To przynajmniej w trailerze jako datę premiery powinni umieścić jedynie rok. A to wygląda jakby sami o obsuwie nie wiedzieli.

Czy ja wiem, teoretycznie marketing mógł nie wiedzieć chociaż dziwne by to było prze tego rodzaju działalności gdzie ich sukces w dużej mierze opiera się właśnie o ten dział, według mnie to planowane działanie, skoro w grudniu nie miało być nic konkretnego pokazane a ta gala to nawet dla nich było zaskoczenie to śmiem postawić tezę że o przesunięciu mieliśmy się dowiedzieć wcześniej ale im z tą nominacja wyskoczyli no i jeszcze mieli szanse wygrać więc uzgodnili o podaniu tej informacji już po całej ceremonii.
 
@HuntMocy - Pewnie nie, ale tak to wygląda. Jeszcze w sobotę był trailer z datą 24 lutego 2015. Specjalnie zwróciłem na to uwagę i to mnie upewniło, że kolejnej obsuwy nie będzie. A tu wczoraj taki klops... Już mogli podczas TGA o tym poinformować.
Nie mogli bo by nie wygrali, i wtedy jedna nagroda mniej do pochwalenia się. Pewnie już ze 2-3 miesiące temu czuli że mogą być problemy z wyrobieniem się w czasie, teraz po prostu doszli do wniosku że nie ma co się oszukiwać, czy się chce czy się nie chce to premierę trzeba przesunąć bo nie da się skończyć tej gry do lutego.
 
Dziwnym trafem info o dacie wydawania dlc zostało skorygowane bardzo szybko, jakby tylko ktoś czekał na oficjalne ogłoszenie przesunięcia terminu premiery. Więc wszystko było wiadome dużo wcześniej.
 
Dziwnym trafem info o dacie wydawania dlc zostało skorygowane bardzo szybko, jakby tylko ktoś czekał na oficjalne ogłoszenie przesunięcia terminu premiery. Więc wszystko było wiadome dużo wcześniej.

Tyle w kwestii wątpliwości, czy REDzi chcą fanom zrobić dobrze, czy po prostu wypromować swoją grę prostym marketingowym chwytem.

Pierwszy pakiet 20 maja.
 
Ja zasugerowałbym nawet, że flame wczorajszy na forum mógł przysporzyć większych strat na giełdzie, niż jakby był mniejszy :) Po moim komentarzu o przewidywanym dzisiejszym spadku akcji miałem rozmowę na pw z osobą z udziałami, która słusznie zauważyła, że gdyby wiedziała kilka minut wcześniej, przed zamknięciem giełdy to by sprzedał drożej i następnego dnia kupił więcej, taniej - znaczy z pożytkiem dla niego i dla studia...biorąc pod uwagę, ze nie ma obawy o produkt finalny.
 
Zacznę cytatem.

This is not our first game; we are not newbies. It's not like 'hey we are delaying and we'll keep on delaying'. If we would think we need more time we would say 'hey we'll release it not in Feb but, I don't know, June'. We made the decision at the moment we were able to judge how much time we needed, and we planned it well and it works well for us. So, no more delays.

Czego jak czego, ale w kontekście takich zapowiedzi, przesuniecie premiery było ostatnią rzeczą, której się spodziewałem.
I weź tu człowieku wierz w cokolwiek.

Cholernie boli brak komunikacji.
Gdybym miał świadomość, że jednak są pewne trudności, a nie ciągle słyszał jak jest super i że będzie pan zadowolony.
Gdyby pytania o kwestie budzące obawy czy kontrowersje nie trafiały w próżnię. Gdyby pokazywano, informowano...
Gdyby, gdyby. Gdyby tak babcia miała wąsy...
Ale nie ma, ja za to mam poczucie, że cały ten czas robiono mnie w konia czego nie lubię.
Czy coś się w kwestii komunikacji zmieni? Oby.

To przynajmniej w trailerze jako datę premiery powinni umieścić jedynie rok. A to wygląda jakby sami o obsuwie nie wiedzieli.

Skoro na siedem miesięcy byle z pracami na tyle daleko, że jedynym co można pokazać jest intro CGI wydaje się oczywistym, że już wtedy zdawano sobie sprawę, że termin lutowy jest zagrożony i wtedy to należało ogłosić, że możliwa jest dodatkowa zwłoka.
 
Top Bottom