Sprawy Marketingowe

+
zarówno W1 jak i W2 miał making ofy na płytkach w edycjach premierowych
O ile te z jedynki były świetne, to dwójkowe mnie bardzo rozczarowały. Pamiętam też, z jaką przyjemnością oglądałam dość długi materiał dokumentujący tworzenie Human Revolution. Lubię mejkingofy, pod warunkiem, że nie są zebranymi do kupy materiałami prezentowanym przed premierą gry (casus W2).
 
Ogólnie opisana zawartość edycji standardowej chyba nie daje nadziei, że takowe w ogóle się pojawią w W3, nawet w formie zebranych dzienników(he he), są tam tylko wspomniane płyty z grą i OST.
 
Może to i lepiej, bo póki co dzienniki W3 nie powalają. Gadające głowy powtarzają ciągle te same frazesy a w tle lecą jakieś stare, nieaktualne ujęcia gry. A taki dłuższy materiał o kulisach prac nad grą mogli by umieścić na kanale z okazji premiery. Możliwość zobaczenia studia, stanowisk, jak powstają konkretne elementy gry jest z punktu widzenia gracza dużo ciekawsza, niż oglądanie jakichś zamków czy widoczków w Szkocji. :)
 
Last edited:
Kampania marketingowa na miesiąc i 9 dni przed premierą jest nieco mniejsza niż myślałem. Fajnie, że jeszcze coś będzie z IGNu i Gamespotu, ale czy to już wszystko? Brak dev diaries mnie rozczarowuje.
 
O ile te z jedynki były świetne, to dwójkowe mnie bardzo rozczarowały. Pamiętam też, z jaką przyjemnością oglądałam dość długi materiał dokumentujący tworzenie Human Revolution. Lubię mejkingofy, pod warunkiem, że nie są zebranymi do kupy materiałami prezentowanym przed premierą gry (casus W2).

Fakt, dodatki do W1 były naprawdę interesujące, zawierały sporo drobnych, ale przyjemnych bonusów - jak muzykę inspirowaną gra czy relację z wizyty Pana Sapkowskiego w studiu. Widać było ducha zaangażowania w produkcję i można było poczuć niezwykłą atmosferę pracy nad grą. Z przyjemnością bym obejrzał coś podobnego jeśli chodzi o W3.
 
Marketingowcy REDów lubią popadać w skrajności. Jak przed premierą W2 wiedzieliśmy i widzieliśmy praktycznie wszystko, tak przed premierą W3 wiemy i widzimy bardzo mało. Zroumiałbym to gdyby wiedźmin był strasznie rozchwytywaną marką jak nie wiem, kal of djuti czy assassyny, ale czy tak rzeczywiście jest? Dwa miesiące przed premierą miała rozpocząć się agresywna kampania, a tu co? No właśnie.
 
Marketingowcy REDów lubią popadać w skrajności. Jak przed premierą W2 wiedzieliśmy i widzieliśmy praktycznie wszystko, tak przed premierą W3 wiemy i widzimy bardzo mało. Zroumiałbym to gdyby wiedźmin był strasznie rozchwytywaną marką jak nie wiem, kal of djuti czy assassyny, ale czy tak rzeczywiście jest? Dwa miesiące przed premierą miała rozpocząć się agresywna kampania, a tu co? No właśnie.

Być może w USA trwa..., tam miała być ta intensywna kampania(czyt. spoty TV kino etc.), na starym kontynencie Wiedźmin bądź co bądź jest rozpoznawalną marką i tutaj nacisk będzie dużo mniejszy niż by się mogło wydawać.
 
Być może w USA trwa..., tam miała być ta intensywna kampania(czyt. spoty TV kino etc.), na starym kontynencie Wiedźmin bądź co bądź jest rozpoznawalną marką i tutaj nacisk będzie dużo mniejszy niż by się mogło wydawać.

Niech się starają w tym USA; może jak przy jakieś kolejnej okazji Obama dostanie kolekcjonerkę W3, to tym razem przynajmniej zainstaluje....
 
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
@<a href="http://forums.cdprojektred.com/member.php?u=3740588" target="_blank">Takethislife</a>
<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> jakby faktycznie były jakieś spoty reklamowe to trwałyby ok 30sek. i gdzieś w sieci musiałyby być. Tymczasem nic takiego nie ma.

 
O ile to faktycznie jest reklama REDów to zwracam honor. Ale też widać, że jest reklamowny tylko na XONE, więc nie jestem do końca pewien czy to reklama twórców gry czy microsoftu.
 
Obejrzałem do końca, połowę z tej reklamy stanowi lokowanie XONE, więc to na 90% reklama microsoftu a nie REDów.
 
O ile to faktycznie jest reklama REDów to zwracam honor. Ale też widać, że jest reklamowny tylko na XONE, więc nie jestem do końca pewien czy to reklama twórców gry czy microsoftu.

Ja nie wiem czy to jest faktyczna reklama, chciałem tylko pokazać że nawet gdyby były to własnie tak by wyglądały i nie były by warte naszej uwagi bo te materiały są 30 sec. i dobrze na forum znane, bo przecież nie będą reklamować gry wycinkami z niej których my nie widzieliśmy, a że Xbox to akurat oczywiste w końcu mają z nimi umowę podpisana, a poza tym Xbox w USA to jednak potężna marka i reklama z nimi też swoje robi.
 
W przypadku W2 na forum mieliśmy nawet billboardy które wisiały w USA, tutaj wszystko prędzej czy później się znajdzie : D
 
Ja myślę że zacznie się równo z GoT, to z marketingowego punktu widzenia idealne rozwiązanie, podepną się pod markę którą wszyscy tam uwielbiają, więc zasyp reklamami pewnie zacznie się od premiery pierwszego odcinka.
 
Marcin pisał, że w kwietniu nie będziemy narzekać na nudę. Dziś 10, a otrzymaliśmy dopiero jeden materiał od IGN. Piątek się jeszcze nie skończył, więc może coś będzie. Jak nie dziś, to na pewno w poniedziałek. Gamespot mówił, że od poniedziałku zaczną publikować materiały.
 
Top Bottom