Starcraft

+
TeamLiquid prezentuje świetny poziom, ale jednak wciąż topka topki to sami Koreańczycy. A co do laddera - przecież MaNa zawsze może grać laddera koreańskiego, jeśli chce z nimi trenować. :p
 
Z pięciosekundowym opóźnieniem :p. Od jakiegoś czasu koreańców da się lać. Snute i Bunny pokazują to bardzo dobrze. Bunny niedawno wygrał przecież Gfinity. Pierwszy duży turniej wygrany przez niekoreańczyka od bardzo, bardzo dawna. Mana też przecież daje radę. Na tym dreamhacku Ret pokonał HerO 2:0, a Mana Hyuna 2:1. Polak doszedł do ro16, ale przegrał z MMA 2:0. BTW teraz terran imba. Z 8 ostatnich turniejów 7 wygrali terranie. Liczyłem to dość dawno, więc możliwe, że się pomyliłem, ale tak czy siak było jakoś tak :p. W WSC EU w ro8 jest 5 terran.
 
Hej starcraftomaniacy! Orientuje się ktoś czy ten prolog będzie w przyszłości udostępniony dla wszystkich bądź po prostu będzie częścią trzeciej kampanii?

http://eu.battle.net/sc2/pl/blog/19817454/przedsprzedaż-legacy-of-the-void-rozpoczęta-15-07-2015

Legacy of the Void kupię na 100%, ale na pewno nie na Battlenecie. Raz, że drogo, a dwa, Wings of Liberty i Heart of the Swarm mam w pudełkach więc chcę skompletować całość w takiej właśnie formie. Byłoby niefajnie gdybym z powodu swojego przywiązania do fizycznych wydań został pozbawiony kilku misji zwłaszcza że dla mnie Starcraft to tylko kampania (zgadza się, granie w sieci i e-sport mnie nie interesują w tym przypadku).
 
@HuntMocy
Kiedy „Szepty o zagładzie” zostaną udostępnione wszystkim graczom?

Nie ogłosiliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery, ale prolog zostanie udostępniony wszystkim graczom po ukazaniu się Legacy of the Void.
 
Ten zwiastun... Power overwhelming :D Blizzard nadal potrafi robić cutsceny, nie można powiedzieć, że nie:D
 
I kolejny klimatyczny materiał z Legacy of the Void.


Wiadomo już kiedy ta mini kampania Protossów się pojawi na wszystkich kontach? Rzeczywiście dopiero po premierze dodatku? A może ktoś już grał?
 
Znowu gadam sam ze sobą, ale inaczej być nie może, bo już jutro przyjdzie nam oddać swoje życie za Aiur!


Okazuje się jednak, że finał trylogii Stacrafta 2 nie będzie pożegnaniem z marką. Już w przyszłym roku dostaniemy serię DLC wśród których będzie m. in. nowa kampania solowa skupiająca się na postaci Novy.


Nie wiadomo jednak za bardzo co to będzie. Klasyczne misje znane z kampanii, a więc trochę rozbudowywania bazy i trochę zadań przygodowych czy może tylko przygodowe skupiające się na grupie bohaterów/żołnierzy?

Dla mnie Starcraft = kampania, multi i e-sport w ogóle mnie nie interesują więc zapowiedź dodatkowych wątków i misji bardzo mnie cieszy. Wiadomo jednak, że część z tych zapowiedzianych DLC będzie płatna i w tym wypadku już nie wiem co o tym myśleć. Dla porównania, Diablo 3 jest rozwijane o nowe lokacje, misje i historie w darmowych aktualizacjach, czemu ze Starcraftem ma być inaczej? Na kampanię jednak na pewno się skuszę, taki los fana.
 
Jak tam, jest już ktoś po podróży do Otchłani? Ja jestem gdzieś w połowie i jak na razie bez zarzutów:)
 
Dzisiaj zacząłem i jestem po czterech misjach. Póki co gra się świetnie.

En Taro Artanis.
 
Jak tam, gracie w odświeżonego Starcrafta? Ja właśnie dzisiaj zacząłem i bawię się doskonale. Dwójka bardzo mi się podobała więc to nie tak że czekałem na remaster jak na zbawianie, ale jednak działa tutaj siła nostalgii. Ech, tej muzyczki to mogę słuchać non stop.

[video=youtube;-mzfnUIdzq4]https://www.youtube.com/watch?v=-mzfnUIdzq4[/video]

Polska wersja wypada świetnie. Jeśli komuś podobała się lokalizacja dwójki to nie znajdzie tutaj powodów do narzekania. Jedyny zgrzyt to brak dubbingu na przerywnikach filmowych, tutaj mamy tylko napisy. Fajnym bajerem jest też możliwość płynnego przełączania się między odświeżoną wersją a oryginałem w celu porównania. Znajdą się tacy co powiedzą że to naciąganie ludzi, ale ja tak nie uważam szczególnie że oryginał jest dostępny za darmo i również bezproblemowo działa na dzisiejszych komputerach łącznie z grą w sieci. Jeśli więc ktoś nie potrzebuje odpicowanej grafiki i polskiej wersji językowej to może sobie ściągnąć klasyka i bawić się w najlepsze bez opłat.

PS. Ciekaw jestem czy Blizzard ma dalsze plany wobec swoich starszych gier. Ponoć uruchomiono niedawno serwery testowe Warcrafta 3, czyżby szykował się kolejny remaster? Kto wie, potem może Diablo 2?
 
Ja osobiście nie łykam idei remasterów. Starcraft to stara gra, nie tylko pod względem grafiki. Już dwójka to odgrzewany kotlet, ignorujący postęp, jaki dokonał się w gatunku na przestrzeni lat. Po co grać w tą skamielinę? :p

Rozumiem jeszcze remastery gier, w których jest element niestarzejący się - zazwyczaj fabuła. W remaster Wiedźmina Pierwszego grałbym pewnie w ciemno, ale RTS? Tu fabuła jest pretekstowa, liczy się gameplay, a ten w Starcrafcie jest mocno przestarzały.
 
Last edited:
Ja w strategie Blizzarda (Warcraft, Starcraft) zawsze grałem tylko dla fabuły i dobrze się przy nich bawiłem. Teraz gram w remastera i znowu się dobrze bawię.
 

Yngh

Forum veteran
Chodak;n9322451 said:
Rozumiem jeszcze remastery gier, w których jest element niestarzejący się - zazwyczaj fabuła. W remaster Wiedźmina Pierwszego grałbym pewnie w ciemno, ale RTS? Tu fabuła jest pretekstowa, liczy się gameplay, a ten w Starcrafcie jest mocno przestarzały.
Starcrafta pamiętam słabo jeśli chodzi o kampanię SP, mimo iż zagrywałem się w niego bardzo jako dziecko. Natomiast już na przykład w przypadku takiego Warcrafta III (z dodatkiem Frozen Throne) warto by zagrać chociażby właśnie dla kampanii. Nie była arcydziełem fabularnym, ale wykonanie było ogólnie bardzo dobre. Remaster to nie byłby taki głupi pomysł :).
 
Top Bottom