Steam - dyskusja ogólna nt platformy.

+
Włodek, to do Ciebie. EDIT - To nie do Włodka a do Zielonej :)
Ubisoft jest już grzeczny i zdjął zabezpieczenia DRM ze swoich gier, owszem wymagają konta na uPlay, ale nie ma już potrzeby stałego podłączenia jak to miało miejsce w przypadku AC2, zarówno ACB jak i ACR, a zapewne także inne ich gry działają normalnie i tylko podłączają się do netu w momencie rejestracji i opcjonalnie przy uruchomieniu sprawdzają czy nie ma patcha do gry ( taki mały bonus, po instalacji ACR patch na dzień dobry, 800MB)to tyle offtopu na temat Ubisoftu, możesz się śmiało przeprosić, bo zarówno ACB jak i ACR gniotą.

W temacie
Ogólnie też mnie irytowało (w imię zasad) że niektóre tytuły wymagają konta Steam ogólnie a do multi obowiązkowo, ale to typowo darcie się w imię zasad, net i tak podłączony na stałe, a jeżeli ktoś wybiera taką formę rozrywki, musi się liczyć z potrzebą stałego, porządnego łącza, co w dzisiejszych czasach, kiedy 20 Mb/s ze stałym IP, otwartym NATem i pingiem na poziomie 5 ms kosztuje kilkadziesiąt złotych, raczej nie jest czymś poza zasięgiem.
Dodatkowo, kiedy już przestałem sarkać na platformy cyfrowe, zobaczyłem ich dodatkową korzyść, wprawdzie nie skorzystałem z tego nigdy, bo dbam o swoje rzeczy, ale dzięki nim mam kopie zapasowe swoich gier, ba Origin przyjął bez problemu klucze z wersji pudełkowych wszystkiego jak leci od EA (przydatne choćby przy ME2, przestał komp mordę drzeć o płytę w napędzie)i poza tym, przynajmniej w przypadku Steam, jest sporo pozycji naprawdę godnych uwagi, a nie mających innej formy sprzedaży, choćby Limbo, gra wymiata a kosztuje w przeliczeniu kilkanaście złotych.
 
Przy okazji Steama i jego cudowności, czy tylko mi się Para zapętliła, i po raz trzeci z rzędu ściąga ponownie całego klienta już zainstalowanego dawno temu MW2 Multiplayer? xD

Pytanie kieruje głównie do kpt. Włodzimierza jako, że widzę, że posiada on ów grę w profilu swym.
 
Narsereg said:
Przy okazji Steama i jego cudowności, czy tylko mi się Para zapętliła, i po raz trzeci z rzędu ściąga ponownie całego klienta już zainstalowanego dawno temu MW2 Multiplayer? xD

Pytanie kieruje głównie do kpt. Włodzimierza jako, że widzę, że posiada on ów grę w profilu swym.

MW 2 odinstalowałem dawno temu :) Pamiętam, że po premierze występowały takie cuda, ale nigdy Steam nie chciał ściągać całego Multi
 
Chciał, za każdym razem chce, jakoś się coś mu pieprzy i pomimo płyty w napędzie ssie jak dziki xD. Wystarczy anulować, i pokaże się opcja instalacji z płyty, choć ilość patchy i ewentualnych DLC też swoje ważyć będzie...
 
Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona w wersji Box kosztuje koło 60 zł, jest ok cena jak najbardziej dobra, no ale taka sama wersja tylko, że elektroniczna na steamie kosztuje 30 € ! WTF ?! To jakieś 130 zł!
Rozumiem, że dla Valve idzie jakiś procent od sprzedanej gry, ale tutaj wychodzi, że ten procent to jakieś 130 %.

Więc o co tutaj chodzi ?
 
Na steamie są europejskie ceny gier i kupowanie tam bez jakiś specjalnych promocji słabo się opłaca. Sam klucz na steama można kupić za ~55zł :)
 
Bardzo proste -,-
Gry w Polsce mają inne ceny (niższe) od cen za granicą (rzecz jasna mniej zarabiamy, mniej jesteśmy w stanie dać).Wszystkie gry na Steamie są droższe (duże premiery zwykle po 49,99eur)
-w Polskich warunkach ponad 200zł za premierową grę to za dużo - a że Steam nie oferuje 'polskiej' ceny, kupowanie premierowo gier na Steamie jest zwyczajnie nieopłacalne.

Z tego powodu duży potencjał mają małe platformy stworzone pod rynek polski - np. cdp.pl (gdzie ceny są skierowane tylko do PL) - do niedawna można było kupić W2 za 29,99 :)

Póki Steam nie wprowadzi złotówek i polskich cen, zapewne dużo na nas nie zarobi (z wyjątkiem wyprzedażdy, oczywiście -,-)
 
rafal12322 said:
Gdzie znajduje się save z Wieśka 2 w wersji steamowej? Bo w tym folderze co zawsze nie ma :eek:/>

To zależy czy masz uruchomione przechowywanie w chmurze steam czy nie.
W Dokumentach masz dwa katalogi, The Witcher 2 i Witcher 2 jakby co są w tym drugim w katalogu savegames.
Jeżeli masz uruchomione przechowywanie w chmurze to bedą tutaj: Program Files\Steam\userdata\(Your Steam ID)\20920
 
Dzięki :) Zdziwiło mnie to bo pomimo iż było włączone czy też wyłączone przechwytywanie w chmurze to w dokumentach w folderze Witcher 2 nie było nic. xD
 
Bo to jest istotne przy pierwszym uruchomieniu gry, w zależności od tego tworzy wpis w user.ini gdzie ma zapisywać stany gry.
 
Steam jest wspaniały, szczególnie porównując do konkurencji.
Origin to dziwny twór, kupiłem TWD, ściągnął mi 2 GB, potem chciał odpalić instalacje w Steamie, trochę z nim powalczylem, a jak się udało to Steam ściągał kolejne 2GB... Ale i tak najlepszy numer to ban na grę za wypowiedź na forum - WTH??
Uplay - nie mogłem nowej wersji zainstalować pomimo usunięcia starej, musiałem ręcznie rejestr czyścić. A żeby FC3 odpalić potrzebuje 3 kliknięcia, zaczynając od ikonki na pulpicie - niby drobiazg, ale pokazuje że oni tam o graczu nie myślą. Do tego nie pokazują mi się powiadomienia jak ktoś pisze jak gram w multi...
GFWL to temat rzeka, gorszego paździerza nie ma.
 
Do mrrru
Fakt na tym tle,szczególnie jak sie porówna do konkurencji STEAM zły nie jest, ale nie zapominajmy że i najstarszy z całej bandy, a też ma czasem takie kwiatki że masakra. Ostatnio jakoś był darmowy week z najnowszym CoD, popbrać się pobrał, ale grać się nie dało, wlazłem na forum steama i czego się dowiedziałem ? Że to normalne , ci co maja pełną, sklepową wersję też tak mają xD. Okazało się że trzeba wywalić, zmienić język steama na EN, dopiero puścić ssanie (przy wersji PL steama,zassał jakieś 4 gb, przy wersji EN zeżarł prawie 10gb) i dopiero zmienić język na swój, po tym dać restart programu i dpoiero po dossaniu języka można grać :)Więc STEAM też nie jest święty i taki dobry, za to jednak Origin zły nie jest, łyka wszelkie kody ze starszych tytułów EA, robiąc ich cyfrową kopię, serwery mają obłędne, zawsze maksymalne tempo na jakie łącze pozwala, więc jak ostatnio instalowałem MoH:W to nie z płyt a przez Origin, szybciej było :) Z tymi banami to fakt idiotyzm jest nieziemski, tak maja to idiotycznie powiązane ze sobą, że narozrabiasz na forum i dostaniesz bana na wszystko co z EA sie wiąże, rozwiązali to tylko na forum BioWare i Battlefielda 3. Co do UPlaya to w sumie też zły nie jest, nie przesadzajmy że klikniesz trzy razy zamiast jednego to nie żadna masakra, biorąc pod uwagę ile zaraz się naklikasz w grze. Do tego zdjeli zabezpieczenie stałe, po porucie jaką mieli przy AC2 kiedy padły serwery i nikt przez trzy dni nie mógł grać, a mieli tak naprawdę jako pierwsi kompletną i działającą chmurę przechowującą sejwy i ustawienia, do tego dochodzą pierdółki w grze, mając grę za samo jej przechodzenie dostajesz punkty uplay, które możesz wymieniać na nagrody, niby pierdółki ale jakieś tam ulepszenia do multi i dodatkowe misje do singla jednak są, a powiadomienia możesz wyłączyć ;) (tak samo jak w Origin zresztą). Z jednym się zgodzę, GFWL to masakra jakaś, na szczęście mozna zrobić profil offline i na nim siedzieć, ja tak zrobiłem od razu i mam wylane na tę kretyńską platformę :)
 
Witam. Mam pytanie. Czy wersja na Steamie (Wiedźmin 2: Edycja rozszerzona) jest w języku polskim na 100%? W opisie pisze, że tak, ale wolę oficjalnie zapytać.
 
A jakie są opłaty na PayPal za zakupy w Euro (kurs przeliczenia PLN->EUR)? Teraz akurat jest promocja.
 
No ale to chyba najprościej sprawdzić na ichniej stronie?

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/fees
 
Top Bottom