Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

+
Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Witam, mam pewien problem z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gdy gram, po pewnym czasie robi się czarny ekran. Trwa to mniej więcej 2-3 sekundy, następnie gra się wyłącza a w prawym dolnym ekranu wyskakuje chmurka z informacją: Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 352.86 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Moja karta to GeForce GTX 770. Proszę o jak najszybszą pomoc :c
 
Cześć,

Spróbuj poszukać starszej wersji sterownika, np. 350.12 i zainstalować go u siebie.

Pozdrawiam
 
NA ten błąd pomaga to:

Panel sterowania nvdii: Wiedźmin 3

Optymalizacja wątkowa: włącz
Tryb zarządzania: Preferuj maksymalną wydajność.

Wróciłem do ustawień rekomendowanych dla 770 (wysokie/ultra hbao+) i gra się nie wywaliła
(Pozostałe ustawienia - nielimitowana ilość kratek, pełny ekran, hairworks off, najnowsze sterowniki).
 
Niestety powyższa porada nie zdała egzaminu nadal wywala. Zainstalowałem też vcredist_x64 i nic . Dx zaraz sprawdzę.
 
1)
NOTE: The following applies to NVIDIA GPUs, but I'm sure there is an equivalent for AMD ones as well!
For added in-game performance:

Go to the NVIDIA Control Panel, then with the "Manage 3D settings" tab selected on the left side of the window, select "Program Settings", find "The Witcher 3 (witcher3.exe)" in the drop-down menu and edit the following variables:

Power Management Mode: Maximum Performance
Threaded Optimization: On

Click the "Apply" button, then start The Witcher 3: Wild Hunt, go to the "Options" menu, then "Video" and select to render the game in "Fullscreen".

2)
If you are using an NVIDIA GPU, then you are also likely using NVIDIA GeForce Experience. While the latter can be very useful for determining what settings your rig should lean towards, it also introduces a new service, called "NVIDIA Streamer Service", that is only used for streaming your games to SHIELD devices and is actually causing framerate issues in many recent games, including Grand Theft Auto V and The Witcher 3: Wild Hunt.

To turn this unnecessary service completely off and regain your lost framerate, as well as prevent any associated crashes, click on the Start Button on the Windows taskbar, search for "Services" and then right-click on its icon and select "Run as administrator".

After that, scroll down through the "Services (Local)" list, find and right-click on "NVIDIA Streamer Service", then select "Properties". First click on "Stop" to turn the service off and then select "Startup type: Disabled" from the drop-down menu.

Congratulations, you have now unbloated your GPU drivers and all of your games should now perform better!

3) Dałem optymalizacje w3 w nvidia experience. "

i zobacz czy karta ci się nie grzeje za bardzo bo wtedy ten błąd potrafi wyskoczyć
 
Nadal mi wywala :/ Wyszedł do Wiedźmina patch 1.03, myślałem że rozwiąże ten problem ale niestety.
 
Witam.
Stary i dość "popularny" błąd gryzienia się sterowników NVIDII ze sterownikami Windowsa. Czasem też zwiastuje początek sypania się karty graficznej. Z tego co wiem zależy od ogólnej konfiguracji komputera (np. grafika+ płyta główna vs. Winda, w różnych kombinacjach). Miałem to na GTX 550 i nic nie pomagało.Żadne żonglowanie sterownikami czy *.dll-ami Mój znajomy z Microsoftu też nie potrafił mi pomóc, znają błąd, ale nie wiedzą czemu występuje. Na jutubie jest filmik z 10-oma radami, krok po kroku co można zrobić, ażeby przestał występować, nic u mnie nie poskutkowało... Jakby co https://www.youtube.com/watch?v=wYeT2HRleO4
Pomógł mi dopiero update BIOSu. Jak macie płyty główne od GIGABYTA polecam program @bios, sam Wam zainstaluje najnowszy BIOS. Po reinstalacji błąd przestał u mnie występować.
Mam nadzieję że komuś pomogłem.
Pozdrawiam
 
Witam ~:)

Niekoniecznie w tym, przypadku, ale dokładnie taki sam restart grafiki w W2 wywołuje aktualna wersja KIS, czyli 15.0.2.361. rekord między restartami, to 14 sekund. ~;) Poprzednia wersja, czyli 15.0.1.415, nie powodowała problemów, wieeele godzin w W2 bez jakichkolwiek restartów.

Podrawiam
 
Nowe sterowniki od NVIDII, 353.06

Nie instalujcie, W ciągu 10 minut miałem 6 crashy na Hindarsfjall. Ktoś w ogóle testuje te sterowniki przed wypuszczeniem? przecież to jest jakaś paranoja.

---------- Zaktualizowano 00:53 ----------

No nie idzie grać, nie wiem co zostało zrobione ale 2 dni temu nic się nie działo, dzisiaj co 2 minuty mam crash na desktop w Hindarsfjall.

PARANOJA nawet po przejściu na wcześniejsze sterowniki.
 

Ukash

Forum veteran
Ja gram od dłuższego czasu na 340.52 (MSI GTX 760 gaming/mieszanka wysokich z uber, z przewagą uber) i we wszystkich grach jest wszystko ok. Najlepiej wykonać i zaznaczyć czystą instalacje, bez 3D Vision, bez Experience, tylko sterownik + PhysX, opcja globalna = pod kontrolą aplikacji, kolejno w panelu Nvidii ustawić PhysX na Procesor CPU. Nie podkrecamy karty!
 
Last edited:
Miałem ten problem ze 3 razy na ok. 40 h gry. Raz na starszych sterach, dwa na tych wypuszczonych w dniu premiery. Mimo ogólnych narzekań zostawiłem je, bo do patcha 1.04 gra działała bardzo dobrze (potem pomimo wysokiej liczby klatek pojawił sie stuttering). Niemniej jedyna gra w której ten problem się pojawił to właśnie Wiedźmin 3. Fakt, że nie miałem okazji grać w podobnie wymagające graficznie tytuły, ale przecież niemal we wszystkich grach gdzie nie ma limitu klatek gpu będzie chodzić z obciążeniem bliskim 100%, więc nie wiem czy to do końca wina samej karty.
 
Nowe sterowniki od NVIDII, 353.06

Nie instalujcie, W ciągu 10 minut miałem 6 crashy na Hindarsfjall. Ktoś w ogóle testuje te sterowniki przed wypuszczeniem? przecież to jest jakaś paranoja.

---------- Zaktualizowano 00:53 ----------

No nie idzie grać, nie wiem co zostało zrobione ale 2 dni temu nic się nie działo, dzisiaj co 2 minuty mam crash na desktop w Hindarsfjall.

PARANOJA nawet po przejściu na wcześniejsze sterowniki.

To, że Ty masz problemy z najnowszymi sterownikami, nie znaczy, że wszyscy takowe mają ;).
U mnie np. najnowsze sterowniki znacznie poprawiły płynność gry.
Jaka jest Twoja specyfikacja komputera?
 
i7 + 970gtx

Wyłączyłem wczoraj OC karty w GPU Tweaku i przestało się wywalać. Czytałem również, że właśnie OC GPU źle wpływa na grę i mogą się pojawiać takie problemy.
 
Last edited:
Mam dokładnie ten sam problem. W trakcie gry monitor gaśnie, z głośników dalej słychać dźwięki gry i pomaga jedynie twardy reset. W dzienniku systemowym mam komunikaty:

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.
Dostęp aplikacji witcher3.exe do sprzętu graficznego został zablokowany.


Ktoś pomoże? Specjalnie pod Wiedźmina zmieniłem komputer, myślałem ,że będę mógł się w pełni cieszyć grą, ale nie... Zamiast tego gram w stresie, że za chwile wywali i w istocie wywala, a takie częste restartowanie kompa też nie jest niczym dobrym dla imo nowego sprzętu. Nawet reklamowałem z tego powodu kompa, wymienili mi płytę główną i grafikę, zainstalowałem wcześniejszą wersję sterowników (bo przed reklamacją byłem na 350.12) a problem nadal występuje. A podobno ta karta graficzna miała by dedykowana dla Wieśka.

Moja specyfikacja.
Intel Core i7-4790K (4 rdzenie, od 4.00 GHz do 4.40 GHz, 8 MB cache)
Intel Z97
8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)
NVIDIA GeForce GTX 970 4096 MB GDDR5
System: Windows 8.1 64 bit (na bieżących aktualizacjach)
Sterowniki Nvidii: 347.88 (boję się instalować nowsze)

Nie podkręcałem ani procesora, ani karty graficznej. Nigdy tego nie robię. Czy to zaproponowane wyżej rozwiązanie jest bezpieczne dla karty? https://www.youtube.com/watch?v=bFrcxM4jNlI

Sobtainer Ty miałeś podkręconą kartę?
 
Top Bottom