Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

+
@Yochimu
Grafika od zielonych? Spróbuj tego sposobu:
1. Panel sterowania nVidia -> wiedźmin 3 ->Preferowanie maksymalnej wydajności oraz włączona optymalizacja wątkowa
2. Sterownik 353.38
3. Ustawienia grafiki w grze: Pełny ekran, nieograniczona liczba klatek, włączony Vsync (ewentualnie: można wyłączyć i włączyć Adaptacyjny w panelu sterowania nvIdii)
4. Do rozważenia (prawdopodobnie nie jest konieczne): zmiana TDR w rejestrze Windowsa. Jeśli masz Windows 7 64 bit to: regedit -> szukasz klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\GraphicsDrivers -> tworzysz wartość QWORD o nazwie TdrDelay -> ustawiasz jej wartość na 8.

Tego ostatniego bym odradzał, bo jedyne co powoduje, to opóźnienie resetu drivera przy błędzie. Istnieje małe - ale jednak - prawdopodobieństwo, że usmażymy sobie kartę, bo Windows nie zresetuje w porę sterownika.

Poza tym, jak BadSanti pisał - jest 26 stron wątku, wystarczy poczytać.
 
@rootstrat
8 sekund dla tdrDelay to akurat dość bezpieczna wartość (domyślnie są bodajże 2 sekundy). Dla developerów bawiących się w GPGPU, nVidia zaleca nawet ustawić to na 10. Poza tym, obecne karty (oraz procki) są dość dobrze zabezpieczone przed usmażeniem (przy progowej temperaturze zbijane jest taktowanie). Niemniej jednak, jak już pisałem, kroki 1-3 powinny wystarczyć.
 
Nic to nie pomaga, gra cały czas w tych samych miejsca (przynajmniej u mnie) się minimalizuje lub wyłącza.

No patologia, gra co chwilę się wyłącza albo sterownik przestał działać a już 7 cholernych łatek w grze !!!!
 
Last edited:
u mnie narazie pomogla
Kompletne wylaczenie nvidia hairwork
zmiana fryzury geralta, na bardziej ulizana
ustawienie w panelu nvidia, otwieranie gry w full ekranie, i tak samo w opcjach gry
ustawienie zarzadzania energia preferuj najbardziej wydajna
i przyspieszenie wieloekranowe na jeden ekran
 
To samo mam wszystko i nic nie pomaga x|
To jest problem gry a nie sterowników czy czego innego, bo wszystkie inne moje gry chodzą bez problemów. Nawet batman arkham knight chodzi bez wywaleń na PC w stabilnych 30 fps`ach !
 
@RevanRegener zainstaluj sterowniki w wersji 344.77. Kolejno za pomocą MSI Afteburner musisz ustawić taktowane tak jak na wersji referencyjnej 770 czyli :
Core Clock = 1059
Memory Clock = 1753
Zatosuj zmiany w Afterburnerze przyciskiem Apply > sprawdzasz w GPU-Z.
Możesz posiłkować się tymi instrukcjami : http://forums.cdprojektred.com/thre...stał-odpowiadać-ale-odzyskał-sprawność/page17 + strona 16. W tamtym wątku jest inny przypadek, nie sugeruj się tamtymi ustawieniami. W razie wątpliwości nie rób nic tylko zasięgnij informacji na forum.
 
Last edited:
@RevanRegener

Nie wiem czy było już tutaj mówione ale można zrobić to co zaleca, w takiej sytuacji, Microsoft. Zakładając oczywiście, że masz Vista/Win 7.

Nie wiem czy pomaga w przypadku Wiedźmina 3, ale spróbować nie zaszkodzi.
 
@Ukash Zmieniłem sterownik na 340.52 i jak narazie wywala co 40/50min.
Co do obniżania taktowania,to zbytnio mi to się nie uśmiecha.
Nie poto kupowałem GPU z wysokim OC by teraz z niego rezygnować..
Nie poto montowałem LC ;x

Edit.@I_w_a_N mam Win 8.1 64

Edit2.Zmniejszyłem oc tak jak mówiłeś,w moim przypadku było to "core clock"-91 oraz "memory clock" -94
Temp spadła o 10 teraz mam 40/42,ale także i fpsy do 43..gdzie widać lekkie klatkowanie ;x
Obniżać detali nie mam zamiaru,więc chyba wracam do "fabrycznych ustawień oc"
 
Last edited:
U mnie to jest tak, że gra jakby się wyłączała, jest czarny obraz i potem pojawia się pulpit i ikona gry na pasku jakby była zminimalizowana, dźwięk dalej słychać proces dalej jest uruchomiony ale do gry już powrócić nie da rady...
 
@Ukash Zmieniłem sterownik na 340.52 i jak narazie wywala co 40/50min.
Co do obniżania taktowania,to zbytnio mi to się nie uśmiecha.
Nie poto kupowałem GPU z wysokim OC by teraz z niego rezygnować..
Nie poto montowałem LC ;x

Edit.@I_w_a_N mam Win 8.1 64

Edit2.Zmniejszyłem oc tak jak mówiłeś,w moim przypadku było to "core clock"-91 oraz "memory clock" -94
Temp spadła o 10 teraz mam 40/42,ale także i fpsy do 43..gdzie widać lekkie klatkowanie ;x
Obniżać detali nie mam zamiaru,więc chyba wracam do "fabrycznych ustawień oc"


U Ciebie ewidentnie należałoby podnieść VGPU w biosie karty i wykonać testy.

Jeżeli w grze występuje "tylko" crash sterownika, ale nie ma artefaktów, to pamięć karty nie jest winowajcą.


Daj bios karty tutaj, to zobaczę, jakie tam masz napięcia dla GPU.

Jak będzie możliwość, mogę wprowadzić zmiany w biosie.

---------- Zaktualizowano 10:59 ----------

U mnie to jest tak, że gra jakby się wyłączała, jest czarny obraz i potem pojawia się pulpit i ikona gry na pasku jakby była zminimalizowana, dźwięk dalej słychać proces dalej jest uruchomiony ale do gry już powrócić nie da rady...

Taki objaw dotyczy błędów z pamięcią RAM komputera.

Masz dwa wyjścia:

- podnieść napięcie dla pamięci RAM w biosie płyty głównej,

- poluzować timmingi pamięci RAM w biosie płyty główne.


W 95% taki myk pomaga.
 
@leven68 o to ci chodzi ?
Już wiem czego oczekujesz,ale nie mam pojęcia gdzie plik biosu może się znajdować.

Edit. - ustawiłem Board power limit na 106% oraz zaktualizowałem bios na najnowszy.
Zobacze czy coś pomoże.
 

Attachments

  • ScreenShot_20150727130227.png
    ScreenShot_20150727130227.png
    27.2 KB · Views: 37
  • bios.png
    bios.png
    162.8 KB · Views: 43
Last edited:
@leven68 o to ci chodzi ?
Już wiem czego oczekujesz,ale nie mam pojęcia gdzie plik biosu może się znajdować


Bios zgrasz na dysk w programie GPU-Z klikając pod logo Nvidii na malutki znaczek.

Bios daj tutaj w jakimś hostingu.

Ja go zmodyfikuję i dam tutaj z powrotem.

Ty go sobie wgrasz i popykasz w Wieśka.

Jak wszystko będzie OK, to zostawisz jak jest.

Jak nie będzie poprawy, to problem musi leżeć gdzie indziej i wrócisz do oryginalnego biosu.

---------- Zaktualizowano 14:18 ----------

Ale to tylko w tej grze tak jest.
Procek mam 4690k podkręcony do 4.5 Ghz więc i pamięci są podkręcone do 2400 Mhz
Pamięci takie mam:
http://www.x-kom.pl/p/215659-pamiec-ddr3-gskill-16gb-2400mhz-tridentx-cl10-2x8192.html


Piękne memki :)

Jak męczą Ciebie w grze crashe, to wejdź do biosu płyty głównej i podnieś napięcie dla pamięci RAM z 1.65 volt na 1.68 volt i zatwierdź F10 i Enter.

Po restarcie komputera uruchom Wieśka i pykaj.

Napisz, czy jest poprawa.
 
@RevanRegener Ty chcesz grać czy kopać się z koniem ?

---------- Zaktualizowano 17:15 ----------

@leven68 przecież napięcie podniesie w Afterburnerze....zapisze do profilu downclock + ewentualny overvolt...na kij grzebać w biosie ?
Daje se dużego pociąć w talary że referencyjne taktowanie rozwiązuje problem.
 
Last edited:
Piękne memki :)

Jak męczą Ciebie w grze crashe, to wejdź do biosu płyty głównej i podnieś napięcie dla pamięci RAM z 1.65 volt na 1.68 volt i zatwierdź F10 i Enter.

Po restarcie komputera uruchom Wieśka i pykaj.

Napisz, czy jest poprawa.

Dopiero w piątek zobaczę jak będę u siebie .
 
@RevanRegener Ty chcesz grać czy kopać się z koniem ?

---------- Zaktualizowano 17:15 ----------

@leven68 przecież napięcie podniesie w Afterburnerze....zapisze do profilu downclock + ewentualny overvolt...na kij grzebać w biosie ?
Daje se dużego pociąć w talary że referencyjne taktowanie rozwiązuje problem.

Jak zrobi to w AF, to nie trzeba modyfikować biosu, chociaż lepiej w biosie.

Programy zewnętrzne bywają zawodne i często użytkownik jest przekonany o OC, a tak na prawdę leci na stock ;)
 
@leven68. Afterburner to sprawdzony i polecany soft. Imo problem jest w taktach (obniżone można załadować do profilu a ten profil włączać/wyłaczać na czas gry ) nie w napięciu.

---------- Zaktualizowano 17:49 ----------

No ale róbta co chceta ;)
 
Last edited:
@Ukash Niie robię już nic z biosem! xD
Właśnie przeżyłem kryzys nerwowy,zaktualizowałem biosa nie robiąc kopi..i gpu mi się skrzaczyło xD!!
Naszczęścię znajomy z Angli ma taką samą kartę jak ja i juz jest wszystko wporządku..
Uff.. a bałem się ze 1400zł poszło się je**ć ;x
 
Biosy, to moja specjalność ;)

Trzeba było tutaj napisać, ale jak już jest OK, to nie ma tematu.

Podnoszenie napięcia, to jedna z alternatyw na szalejące sterowniki.

Ogromnym plusem tej opcji jest to, że karta nie traci na wydajności, a wręcz przeciwnie, bo można ją podkręcić na wyższym napięciu :)
 
Top Bottom