Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

+
@albireoima Może i miałbyś rację, gdyby nie fakt, że kartę mi wymienili w reklamacji raptem 2 tygodnie temu (2 sztuka, problem wciąż, sprzęt nowy, wszystko testowane w danej konfiguracji, problem dotyczy wyłącznie W3 i mam go nie tylko ja, a wielu graczy na podkreślam RÓŻNYCH specyfikacjach.
Ale to nie zmienia faktu, że jeśli karta się przegrzewa albo wysypuje się sterownik, to możesz za to winić windowsa, sterownik do karty, problemy z kartą (w tym problemy z jej chłodzeniem), ale nie grę. Gra nie powinna być w ogóle w stanie doprowadzić do wywałki karty, a jeśli inne gry się nie wywalają, to pewnie dlatego, że nie wykorzystują karty do maksimum.
 
Nie możliwe jest to co sugerujesz, mam uwierzyć w to że nagle pandemia padajacych kart nvidii nie zależnie od modelu bo nie tylko posiadaczom gtx 970 takie jaja się dzieją a dzieją się na różnych modelach i tylko podczas gry w Wiesława.
 
Problemy ze sterownikiem, jak już kolega wyżej wspomniał, spowodowane są jego wersją. Na 353.06 grę wywalało mi, momentami, co pięć minut. W moim przypadku downgrade rozwiązał problem.
 
No to cóż, ręce człowiekowi opadają. Komp za 5k kupiony na 2 tyg przed premierą W3, całe oprogramowanie legalne, wszystkie aktualizacje porobione, różne sterowniki testowane i nie idzie pograć. Jak tu nie ulec frustracji? I tak jestem zdania, że optymalizacja mogła być lepsza. A tak żre zasoby na sprzęcie, który miał łykać tę grę bez popity. Cóż, trzeba wypróbować jeszcze te rozwiązania, o których wspomniałem w poprzednim poście. No i pozostaje mieć nadzieję, że Nvidia również przyjrzy się sprawie, bo na ich forum multum ludzi o tym pisze. Może wspólnymi siłami Redzi z Nvidią coś spłodzą, jakieś stery albo inne rozwiązanie, które definitywnie rozwiąże problem.

@genNighty Na jakich sterach obecnie działasz? Ja zaliczam crashe obecnie na 347.88, testowałem jeszcze te z 18 maja, i te z 31.05 i to samo (choć w różnych częstostliwościach). Na najnowszych faktycznie crash miał miejsce co 5 minut.
 
Last edited:
Nie możliwe jest to co sugerujesz, mam uwierzyć w to że nagle pandemia padajacych kart nvidii nie zależnie od modelu bo nie tylko posiadaczom gtx 970 takie jaja się dzieją a dzieją się na różnych modelach i tylko podczas gry w Wiesława.
Bo najwyraźniej W3 mocniej niż inne gry obciąża karty, a pewnie karty mają chłodzenie na styk i jeśli jest skopany obieg powietrza w obudowie (albo pudło kompa jest umieszczone gdzieś gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji), to całość się przegrzewa, jakby to procek się przegrzewał, to byłby mniejszy problem, bo łatwo można wymienić chłodzenie. Tak czy siak, jak już pisałem, jeśli GPU się przegrzewa, to nie można za to winić gry.
 
Bo najwyraźniej W3 mocniej niż inne gry obciąża karty, a pewnie karty mają chłodzenie na styk i jeśli jest skopany obieg powietrza w obudowie (albo pudło kompa jest umieszczone gdzieś gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji), to całość się przegrzewa, jakby to procek się przegrzewał, to byłby mniejszy problem, bo łatwo można wymienić chłodzenie. Tak czy siak, jak już pisałem, jeśli GPU się przegrzewa, to nie można za to winić gry.
Tyle ze moja karta sie nie przegrzewa a ma jeszcze zapas, wentylatory mam skrecone do 50% i srednie temperatury podczas gry to miedzy 65-70st .Max jaka zarejestrowalem to 73 podczas upalnego dnia i oczywiscie monitorujac podzespoly na bierzaco ta temperatura 73 stopnie to jest chwilowa temperatura , stałe temperatury sa takie jak pisze miedzy 65-70 stopni przy wentylu skreconym na 50% i historia jest taka ze na starczych sterach nvidii nic sie nie wysypuje a na dedykowanych do wieska wysypuje sie podczas gry i nawet podczas przegladania np tego forum , jaki z tego wniosek? moim zdaniem taki ze jest problem albo ze sterami albo z optymalizacja gry albo tym i tym
 
historia jest taka ze na starczych sterach nvidii nic sie nie wysypuje a na dedykowanych do wieska wysypuje sie podczas gry i nawet podczas przegladania np tego forum , jaki z tego wniosek? moim zdaniem taki ze jest problem albo ze sterami albo z optymalizacja gry albo tym i tym
To masz winnego: nowe sterowniki (skoro na starszych działa bez problemu), jeśli sterowniki się wysypują, to jest to tylko i wyłącznie wina sterowników, cokolwiek gra by nie robiła, sterowniki nie mają się prawa wysypać.
 
To masz winnego: nowe sterowniki
Tez tak sadze tylko niepokojace jest to ze jednym dedykowane stery do weska chodza bez problemu, innym sterownik sie wysypuje. Dodam jeszcze gwoli scislosci ze na starszych sterach nic sie nie dzieje podczas uzytkowania kompa do innych celow niz gry, jesli chodzi o wieslawa stery sie nie wysypuja ale gra nadal , rzadko bo rzadko potrafi sie zminimalizowac do pasak bez ostrzezenia i jakiegokolwiek bledu , najczesciej da sie ja przywrocic choc 2 razy sie nie dalo bo sie wylaczyla po prostu, wiec jednak cos jest na rzeczy jesli chodzi o optymalizacje tudziez stabilnosc
 
Poddaję się definitywnie. W3 jest dla mnie niegrywalny. Spróbowałem wszystkiego. Dosłownie WSZYSTKIEGO! Dziś zaktualizowałem jeszcze bibliotekę Nvidia Cuda i zastosowałem się do zaleceń supportu, jakie otrzymał jeden z użytkowników tego forum czyli: w ustawieniach Nvidia Control Panel tryb zarządzania energią ustawić na "maksymalną wydajność" i wstępne renderowanie klatek na "1". W grze zmieniłem ustawienia graficzne z UBER (HairWorks zawsze mam off) na Średnie/Wysokie. HBAO+ dałem na SSAO, limit klatek 60 ustawiłem na "nieograniczony", vsync off, i jak nietrudno zgadnąć - nie pomogło! Moja frustracja dobrnęła właśnie do granic możliwości i po prostu straciłem w ogóle chęć dalszej gry i jakichkolwiek zabaw z tym dziadostwem. Nie uwierzę w jakąś wszechobecną epidemię padających kart, a problem dotyczy od groma ludzi z całego świata. Dla przykładu podaję dwa linki, choć można byłoby stworzyć tutaj całą litanię i to bez brania pod uwagę niniejszego forum, gdzie problem też jest szeroko opisywany. Poza tym co to za "padająca" karta, która pada tylko w jednej grze, a w reszcie śmiga, jak marzenie.

http://www.reddit.com/r/nvidia/comments/383zd1/still_getting_display_driver_crashes_during_the/
http://steamcommunity.com/app/292030/discussions/0/617335934149256602/#p3

Dziś potestowałem jeszcze Wieśka pod kątem temperatur. Mój komputer ma sporo przestrzeni, ale i tak odstawiłem wszystkie pobliskie meble, więc chłodzenie miał dziś już perfekt. Redzi odpisali mi tylko na jednego maila, gdzie sugerowali, że mam podkręconą kartę, która się przegrzewa. Na późniejszą korespondencję już odpowiedzi niestety nie otrzymałem. Skorzystałem z MSI Afterburner. Oto rezultaty (przy ustawieniach gry, które podałem kilka zdań wcześniej).

Gwint: - 57-59 stopni http://i.imgur.com/Ycin7oK.jpg
Loadingi: 58-60 stopni http://i.imgur.com/DZ5kv5W.jpg / http://i.imgur.com/d3xZBFN.jpg
Skellige: 65-67 stopni http://i.imgur.com/j251Ul3.jpg / http://i.imgur.com/Hbkrm9M.jpg
Novigrad i Velen 70 stopni http://i.imgur.com/DSwKmvT.jpg

Moim zdaniem wszystko jest w normie. Górny limit karty wynosi 79 stopni.

Dzisiejszy crash nastąpił w cutscence, w rozmowie z wieśniakiem na Skellige przy uwaga 55 stopniach! http://i.imgur.com/Q5qDfEB.jpg Standardowo sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale z dwojga złego naprawdę odzyskał sprawność i obyło się bez twardego resetu. Niestety gra się zminimalizowała, dźwięki dalej było słychać, ale nie dało się jej przywrócić "trzeba było zamknąć proces w menadżerze zadań" http://i.imgur.com/MRqeJCd.jpg (ostrzeżeniami przy DNS proszę się nie sugerować, nie miałem rano internetu stąd te informacje w dzienniku system, nie jest to związane z grą).

No nic, poczekam jeszcze miesiąc na jakiś odzew ze strony Nvidii/Redów, może spróbuję wysłać jeszcze raz maila do supportu, jeśli nic się nie poprawi, to pozostanie wystawić grę na allegro, a fabułę poznać albo z walkthrough na YT, albo z pięknie wydanego "Kompendium Wiedzy o Świecie Gier Wiedźmin". Przynajmniej figurka będzie cieszyć oko. Wyleczyłem się również definitywnie z jakichkolwiek modernizacji komputera.
 
Witam,
Dodam tylko kilka obserwacji od siebie.
Wiedźmina testowałem na kilku ustawieniach:
a) w rozdzielczości 2560 x 1440 (120 - 144Hz)
b) w rozdzielczości 1920 x 1080 (120 - 144Hz)
Ponieważ kartę graficzną zakupiłem 15.05.2015 to od jej zakupu miałem 2 aktualizacje.
1) v.350.12 z 13.04.2015 * zainstalowana karta w serwisie
2) v.352.86 z 18.05.2015 – aktualizacja użytkownik
3) v.353.06 z 31.05.2015 – aktualizacja użytkownik (tu się syfić zaczęło)
Muszę przyznać, że byłem rozczarowany – pomimo dobrego sprzętu gra na ustawieniach ultra (przy monitorze z g-sync) potrafiła miejscami szarpać, nie wspominając już o niespodziewanej minimalizacji okienka (u mnie przynajmniej powrót do gry był możliwy). Nowa łatka 1.3 i następne niby miały coś poradzić, lecz niewiele z tego dało się zauważyć.
Czytałem fora, problem: może to, może tamto…
Żeby wykluczyć wszelkie błędy związane z OS, wykonałem nową po formacie obu dysków instalację OS Windows.
Co zauważyłem po jego świeżej instalacji (tj. wszystkie łatki OS, sterowniki najnowsze, bios jeszcze grubo przed Wiedźminem był uaktualniony)?
Tylko „goły” OS i Wiedźmin 3 + sterownik NVIDIA v.353.06, a gra częściej przechodziła w tryb minimalizacji okna niż przedtem. Nawet nie można było zamknąć okienka, tylko w tle muzyka z gry. Nie wspominając o płynności. Dopiero wersja sterownika v.352.86 coś pomogła. Ale gra nadal miejscami szarpie, miejscami idzie płynnie. Pomimo zmiany rozdzielczości coś się w niej „syfi”. Msi afterburner w grze wskazuje że: grafika jest wykorzystywana w 87% przy temperaturze nie przekraczającej 70C , poziom wykorzystania CPU 35 – 40% (na rdzeń) FPS 40 – 59,9 przy rozdziałce 1920x1080. Więc coś musi być na rzeczy.





Najpierw NVIDIA zabiera 0,5GB z 4 GB pamięci karty graficznej GTX970 i bzdurnie się tłumaczy klientom, a obok gra na którą czekało się tyle czasu i wykonało kosztowną modernizację sprzętu.
Aby na końcu się przekonać, że coś nie działa tak jak trzeba choć technicznie spełnia wszystkie możliwe wymagania.

--------------------------
Czy moja poniższa specyfikacja nie jest wystarczająca, aby ta gra na ustawieniach ULTRA działała płynnie?
-------------------------
Specyfikacja : Intel Core i7 4770K - ilość rdzeni i wątków 4/8 ; Płyta główna MSI Z87-G45, RAM 8GB 2400Mhz Kingston Hyper; Grafika MSI GeForce GTX970 4GB; OS Windows 7 Prof. 64bit; dysk: OS na SSD 128 GB OCZ 512/550; dane na WD 1TB, Monitor ASUS PG278Q g-sync.
 

Attachments

  • IMAG1929.jpg
    IMAG1929.jpg
    53.1 KB · Views: 43
Last edited:
Dziękujcie panowie nvidii za ten bajzel techniczny z grą. Wszędzie gdzie to gier pcha się nvidia ze swoim dziadowskim gameworks tak się dzieje np. AC Unity było to samo. Więc macie swojego winowajce.
 
Coraz więcej znaków na niebie i ziemi zaczyna sugerować, że to jednak niekoniecznie wina Nvidii, a samej gry (optymalizacja, spartaczone coś w kodzie). Przeglądałem dziś zagraniczne fora i co znalazłem? Taki oto temat:

http://forums.cdprojektred.com/threads/39294-Combat-Crashes-with-AMD-R9-285/page2

Niejaki Malik ma dokładnie ten sam problem, tyle tylko, że nie ma Nvidii, a Radeon R9 285. Objawy te same. My mamy "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność", a on "Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered"

Problem opisał identycznie. W trakcie gry wywala go do pulpitu, słyszy dalej dźwięki, Wiesiek jest zminimalizowany, ale nie można przywrócić. Jak wiemy niektórzy muszą robić twardy reset bo sterownik ekranu nie zawsze odzyskuje sprawność. Wiem z autopsji.

Czy doczekamy się jakiegoś stanowiska w tej sprawie od Redów? Na maile z podobnym pytaniem nie odpisują, miejmy nadzieję, że chociaż forum przeglądają i nie marnujemy czasu pisząc tutaj cokolwiek.

Edit: Jest nadzieja: http://i.imgur.com/xr8G3ON.jpg Choć na pytanie zadane bezpośrednio oczywiście nie ma odpowiedzi: http://i.imgur.com/UfOwFFy.jpg
 
Last edited:
Zmiana w overclockingu : Memory Clock i Shader Clock (na przemian i w rożnych wariantach) na in minus 20 niczego nowego nie wprowadza. Lekko zauważalny spadek temperatury o 1C reszta bez widocznych zmian.
 
Last edited:
Ten błąd musi być wyłącznie winą nowych sterowników Nvidia tj. 353.06 bądź wina leży po stronie patcha do wiedźmina 1.05v innej opcji nie ma dlaczego ? A no dlatego...
Około 50h gry miałem na karcie GTX660, wszystko ładnie pięknie. Od środy tj. 03.06.2015r. posiadam GTX970 MSI 4G Gaming. Nie było żadnych problemów z grą pograłem jakieś 20h z tą nową kartą i nic się nie działo. Dopiero jakoś od piątku soboty zacząłem mieć ten problem co wy przyjaciele. Więc nie możliwością jest aby to był problem kart graficznych bo skoro przez 20h nic się nie dzieje i nagle tak z dnia na dzień zaczyna się walić... tak teraz myślę to ten błąd zaczął mi się pojawiać jak patch 1.05v wszedł.... Gra się zacina, słyszę melodię z gry potem wywala do pulpitu komunikat "Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" a czasami jest nawet tak, że nie wywala mnie do pulpitu tylko muszę zrobić restart PC. Gram w GTA V, Mortal Kombat X, HotS'a, Wolfenstein Old Blood i NIE MAM takich problemów. Więc nie ma możliwości żeby to była wina sterowników Nvidia albo karty.

Procek i7 3770
GTX 970 MSI 4G Gaming
16gb Ram
 
Coś jest ewidentnie z grą, ale czy to wina patcha 1.05? Niekoniecznie, tak samo jak niekoniecznie wina sterów Nvidii bo wspomniałem wyżej, że na zagranicznych forach ludzie mają podobny problem na kartach AMD. Mi się problem zaczął pojawiać w okolicach patcha 1.03/1.04. Wcześniej w miarę spokojnie udało mi się przejść 50h, aktualnie niestety zmuszony byłem przerwać. Czekam na odzew Redów. Jednak co patch, to częstotliwość crashów rosła.
 
Na niektórych forach poświęconych kartom NVIDIA nowych generacji ludzie piszą, że te karty są źle zoptymalizowane i wykonane w pośpiechu. Zwłaszcza 970 następczynie generacji 780ti oraz 960 następczynie generacji 780.
Choć w przypadku kart 970 jego GPU jest całkiem "przyzwoity", ale niestety nie spełnia założonych wymagań technicznych.


Jak jest w życiu?
Przykład: w przeprowadzonym benchmarku zamiast oczekiwanych 4GB pamięci jest zawsze tylko 3,5GB?
Co najdziwniejsze w tym wszystkim, że dedykowane narzędzie MSI Kombustor podczas firmowego benchmarku pokazuje wykorzystanie 4GB pamięci, a tuż obok działający MSI Afterburner pokazuje co innego?!


Poza tym grając w najnowszy produkt Redsów tj. Wiedźmina 3 na ustawieniach ULTRA z monitorem ASUS 27 z funkcją g-sync odniosłem wrażenie, że przepustowość tej karty też jest mocno zredukowana.
Znaczy się przy 3,5 GB pamięci dostałem kartę o przepustowości maksymalnej 192 GB/s w takim przypadku uważam również informację o 256 bitowej szerokości magistrali 970 jako mocno przesadzoną.
Ograniczenie 0,5GB przy pamięci GDDR5 (tj. 28 GB/s – czyli zabranie dodatkowych 32 bitów) jak widać przy grach o dużych wymaganiach wymusza maksymalną przepustowość do około 0,142 prędkości z bloku o pojemności 3,5GB co ma swoje odzwierciedlenie w płynności gry.
Stąd w różnych lokacjach (z opisów forum) w grze zaobserwować można różne FPS bądź wzrost lub spadek temperatur GPU (kosztem jw.)
I nic tego nie zmieni, nawet najlepszy sterownik NVIDI, chyba że upgrade biosu karty GTX-ów.


Najdziwniejsze jest to, że na żadnej ze stron – ani na MSI, ani sprzedawcy nie ma żadnych informacji o prawidłowej specyfikacji GTX970?! Nikt tych „błędnych” informacji do dziś nie zmienił!
Paradoks – do GTX970 4GB NVIDIA dołącza „dedykowaną pod niego” grę Wiedźmin 3.


Zazwyczaj kłopoty mają tylko ci użytkownicy gry co mają sprzęt komputerowy umożliwiający granie w rozdziałce ULTRA i tacy którzy zainwestowali trochę kasy w nowoczesny sprzęt.
Pozostałej większości nie przeszkadza granie w słabej rozdzielczości niższych generacją kart graficznych.
Reszta to konsolowcy, którzy już mają pod konkretną konsolę zoptymalizowaną grę.


Podejrzewam, że gdzieś na linii relacji wyjaśnień NVIDIA – REDS w sprawie graf z górnej półki a zwłaszcza 970 jest jakieś "nie halo".
Z jednej strony Nvidia wypięła się na swoich użytkowników, a z drugiej strony co mają zrobić REDS-i?
„Powiedzieć tak jak to zrobiła NVIDIA – przepraszamy za błąd to tylko marketing, czy na nowo zoptymalizować grę?”


Zobaczcie, że na tym forum od czasu do czasu pojawia się członek REDS-ów. A co jeszcze dziwniejsze w każdym innym forum udziela odpowiedzi a tu….?


-----------------------------------------
Specyfikacja : Intel Core i7 4770K - ilość rdzeni i wątków 4/8 ; Płyta główna MSI Z87-G45, RAM 8GB 2400Mhz Kingston Hyper; Grafika MSI GeForce GTX970 4GB; OS Windows 7 Prof. 64bit; dysk: OS na SSD 128 GB OCZ 512/550; dane na WD 1TB, Monitor ASUS PG278Q g-sync.
 
Last edited:
Czytałem nieco o GTX970 i z tym 3,5gb akurat to prawda, ale nie oszukujmy się mimo to że te 0,5gb jest "Zablokowane" to i tak ta karta jest bardzo dobra, i nie ma opcji żeby takie rzeczy działy się przez tą kartę. Tak jak pisałem wyżej GTA V, MKX, czy Wolfenstein gram na ultra i nie ma żadnych ale to żadnych problemów. Wina naprawdę musi leżeć po stronie Wiedźmina, wczoraj wieczorem sobie go odpaliłem... wczytała się gra zrobiłem dosłownie krok i ciach ścina. Nie poddałem się odpaliłem jeszcze raz kolejna ścina gdzieś po 10min gry, mówię dobra do trzech razy sztuka i co ? 3h gry bez żadnego zacięcia. Naprawdę już nie ogarniam tego wszystkiego...
 
Zobaczcie, że na tym forum od czasu do czasu pojawia się członek REDS-ów. A co jeszcze dziwniejsze w każdym innym forum udziela odpowiedzi a tu….?

I to właśnie boli mnie najbardziej. Nie należę do tych, którzy rzucają mięsem, wyzwiskami i pretensjami, choć ja również dzielę z Wami wszystkimi tę frustrację z niemożności normalnej gry. Od prawie dwóch tygodni czekam cierpliwie, podejmuję różne próby, by rozwiązać problem. Staram się szczegółowo opisać co i jak, ale mam wrażenie, że to jest "sztuka dla sztuki" i nikt tego nie czyta. Kupiłem grę oraz specjalnie pod nią komputer (wyposażony w podzespoły polecane przez twórców) i co? Nie mogę grać. To forum nazywa się "Wsparcie Techniczne", ale póki co ja tego wsparcia nie uświadczyłem, za wyjątkiem innych graczy, którzy są fantastyczni i starają się sobie nawzajem pomóc. Mam jednak wątpliwości, czy na takich zasadach ten dział miał funkcjonować?

Nie ukrywam, że Redzi naprawdę stracili w moich oczach takim podejściem. Niektórzy żartowali, że zaczną grę dopiero, gdy będzie w promocji, w edycji rozszerzonej i na patchu 1.2. Okazuje się, że to wcale nie było takie głupie podejście. Ja naprawdę mogę wszystko zrozumieć i nie oczekuję wiele. Po prostu chciałbym dostać JAKIKOLWIEK odzew od twórców. Czy SĄ ŚWIADOMI tego problemu ? Czy jakieś działania w związku z nim zostały podjęte? Czy prosimy o tak dużo? Teraz wygląda to tak, jakby twórcy usilnie omijali ten temat, byle nie przyznać, że takowy problem istnieje. Ja jako klient też czuję się oszukany i mam wrażenie, że twórcy mają mnie w przysłowiowych czterech literach skoro już zapłaciłem. Ehhh, wystarczyłaby jedna jasna wiadomość, głupi wpis tu na forum, a wtedy uzbrajam się pokornie w cierpliwość i czekam. A tak nic nie wiadomo, nie wiem czy mam reklamować lub zwracać produkt? Na wysłany e-mail do supportu drogą oficjalną nie dostaję żadnej odpowiedzi. Z Cyberpunk’iem takiej gafy na pewno nie popełnię. Cóż, wciąż mam nadzieję, że na dniach coś się w tej kwestii wyklaruje. Myślę, że to co my jako gracze mogliśmy zrobić, już zrobiliśmy.
 
Last edited:
I to właśnie boli mnie najbardziej. Nie należę do tych, którzy rzucają mięsem, wyzwiskami i pretensjami, choć ja również dzielę z Wami wszystkimi tę frustrację z niemożności normalnej gry. Od prawie dwóch tygodni czekam cierpliwie, podejmuję różne próby, by rozwiązać problem. Staram się szczegółowo opisać co i jak, ale mam wrażenie, że to jest "sztuka dla sztuki" i nikt tego nie czyta. Kupiłem grę oraz specjalnie pod nią komputer (wyposażony w podzespoły polecane przez twórców) i co? Nie mogę grać. To forum nazywa się "Wsparcie Techniczne", ale póki co ja tego wsparcia nie uświadczyłem, za wyjątkiem innych graczy, którzy są fantastyczni i starają się sobie nawzajem pomóc. Mam jednak wątpliwości, czy na takich zasadach ten dział miał funkcjonować?

Nie ukrywam, że Redzi naprawdę stracili w moich oczach takim podejściem. Niektórzy żartowali, że zaczną grę dopiero, gdy będzie w promocji, w edycji rozszerzonej i na patchu 1.2. Okazuje się, że to wcale nie było takie głupie podejście. Ja naprawdę mogę wszystko zrozumieć i nie oczekuję wiele. Po prostu chciałbym dostać JAKIKOLWIEK odzew od twórców. Czy SĄ ŚWIADOMI tego problemu ? Czy jakieś działania w związku z nim zostały podjęte? Czy prosimy o tak dużo? Teraz wygląda to tak, jakby twórcy usilnie omijali ten temat, byle nie przyznać, że takowy problem istnieje. Ja jako klient też czuję się oszukany i mam wrażenie, że twórcy mają mnie w przysłowiowych czterech literach skoro już zapłaciłem. Ehhh, wystarczyłaby jedna jasna wiadomość, głupi wpis tu na forum, a wtedy uzbrajam się pokornie w cierpliwość i czekam. A tak nic nie wiadomo, nie wiem czy mam reklamować lub zwracać produkt? Na wysłany e-mail do supportu drogą oficjalną nie dostaję żadnej odpowiedzi. Z Cyberpunk’iem takiej gafy na pewno nie popełnię. Cóż, wciąż mam nadzieję, że na dniach coś się w tej kwestii wyklaruje. Myślę, że to co my jako gracze mogliśmy zrobić, już zrobiliśmy.

Mam ten sam problem przyjacielu w biedzie.Nie dość,że czytasz pełno książek tyle razy,przechodzisz 2 poprzednie gry,czekasz na tą grę ponad 2 lata,kupujesz dla niej komputer,jarasz się jak cholera a dostajesz niemożność normalnej gry w taką grę.Czuję się naprawdę oszukany a od Redów czy cdp.pl odzewu ZERO.
 
Czytałem nieco o GTX970 i z tym 3,5gb akurat to prawda, ale nie oszukujmy się mimo to że te 0,5gb jest "Zablokowane" to i tak ta karta jest bardzo dobra, i nie ma opcji żeby takie rzeczy działy się przez tą kartę.
Nie do końca się zgodzę z przedmówcą. Jeżeli gra na ustawieniach najwyższych „zgłasza” większe potrzeby wykorzystania GPU (a „praktycznie” GTX970 takowe ma), to właśnie te 0,5GB (a właściwe jego brak / tj.nieco dziwnego VRAMU )może wpływać na jej wydajność. A Wiedźmin 3 jest chyba grą wymagającą :).
Dla ciekowości podam, iż wysłałem zapytanie do MSI, aby wyjaśniła mi kwestię rzeczonej pamięci. :).
Zacytuję tylko fragment odpowiedzi:
”Producent GPU, firma nVidia zapewnia, że podział pamięci video na partycje wpływa na ogólną wydajność karty tylko minimalnie. Może Pan powołać się na zasady rękojmi , jeśli uważa Pan ,że towar jest niezgodny z opisem w sklepie.” Zespół wsparcia technicznego MSI Polska.

Ja tylko zapytałem, czy produkt jest zgodny ze specyfikacją, a uzyskałem odpowiedź wymijającą i „spychoterapię stosowaną” zrzucającą winę za złą specyfikację na SPRZEDAWCĘ.

Wczoraj również wysłałem zapytanie o wsparcie techniczne do RED-sów.
Otrzymałem informację w języku angielskim abym sprawdził sobie czy mój komputer spełnia wymagania i takie tam.. :) .

Dear The Witcher 3: Wild Hunt fan,
Thank you for contacting The Witcher 3: Wild Hunt support.
Performance issues
Make sure your processor and graphics card meet the minimum requirements.
You can find them in our FAQ: http://en.cdprojektred.com/support/tw3-system-requirements/
I tak dalej… TEGO JEST WIĘCEJ :)
Kindest regards,
The Witcher 3: Wild Hunt Support Team.

Nie dałem za wygraną wysłałem jeszcze jedną wiadomość z prośbą o wsparcie techniczne. :)
CZEKAM....
 
Last edited:
Top Bottom