Straszny spadek FPS podczas walki

+
Status
Not open for further replies.
Straszny spadek FPS podczas walki

Gram sobie ostatnio w W1 i spotkało mnie coś dziwnego, mianowicie straszne spadki FPS podczas walki. Jestem świeżo po upgrade komputera, wymieniłem GTX 560 Ti na GTX 960, wymieniłem pamięć RAM z 4GB (2x2) na 8GB (2x4), Wiedźmin 3 śmiga pięknie w rozdzielczości FullHD na proponowanych przez NVIDIA GeForce Experience ustawieniach (mix High/Ultra - bez wodotrysków hairworks, hbao+, itp) a tu z W1 takie cyrki...

Mam wgrane mody poprawiające teksturki (jakiś niemiecki texturmod oraz Hi-Res Character Models), FCR, Scabbard Mod oraz oczywiście PBW jednak mam wrażenie, że to nie one są winne ponieważ przed upgrade na słabszych podzespołach gra działała bez zastrzeżeń. Nie pomogło nic zmniejszenie ustawień graficznych, bo nawet na low w rozdzielczości 800x600 ten dziwny spadek FPS występuję. Odinstalowałem grę, zainstalowałem jeszcze raz ze wszystkimi modami na nowo i też nic... Normalnie gra chodzi na stałych 60 FPS ale jak tylko zaczynam walkę to z każdą kolejną serią ciosów łapę spadek aż spada do 5-8 FPS. Nawet jak skończy się walka i leżą już same trupy spadek nadal w tym miejscu cały czas jest. Masakra jakaś. :( Im więcej przeciwników tym większe i szybsze spadki płynności.

Odinstalowałem wszystkie mody, włączyłem na czystym W1 i problem jest jakby mniejszy, tzn spadek nadal jest ale z 60 na 30 FPS. Jak tylko wgram chociaż sam FCR to spadki znowu podchodzą pod 10 FPS lub mniej.

Procek i5 2500K kręcony do 4.2GHz ale sprawdzałem również na standardowych zegarach, też niestety nic to nie dało.

Miał ktoś podobny problem lub wie jak mi pomóc? Wygląda to tak jakbym miał paradoksalnie za mocny sprzęt na tą grę. :/
 
Last edited:
Zacząłbym od wyłączenia wszystkich usług nVidii (GeForce Experience i co tam jeszcze dołączają w pakiecie), wyłączenia antywirusa oraz ustawienia pamięci wirtualnej (plik stronicowania, swap - jak zwał, tak zwał) na sztywno na 2048 MB.
 
Próbowałem już chyba wszystkiego...

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że przed upgrade problemu nie było, bo do III Aktu doszedłem bez żadnych tego typu problemów... Dopiero teraz po zmianie grafiki i ramu walki stały się praktycznie niegrywalne. Ogólnie gra się bardzo dziwnie teraz zachowuję, bo jak tylko odwrócę się albo oddalę od miejsca walki to FPS momentalnie wzrasta.

Zrobiłem przed chwilą pewien eksperyment, mianowicie odpaliłem kompa na zintegrowanej z i5 2500K grafice Intel HD 3000 i o dziwo problem nie występuję. Oczywiście wywaliło mi błąd "Minimalne wymagania sprzętowe nie zostały spełnione" ale obszedłem to dzięki safe mode (-dontForceMinReqs). Jak widać stary dobry Wiedźmin 1 nie lubi się z nowymi układami graficznymi i sterownikami do nich. Szkoda, że nie udało mi się go skończyć przed wymianą grafiki na nową... Coś czuję, że tego problemu już się nie rozwiążę. :(

Pytanie do tych, którzy również mają grafikę z serii GeForce GTX 900(M), czy u Was też występuje taki problem?


EDIT: Problem rozwiązany, temat do zamknięcia. :)
Z Wiedźminem 1 wszystko porządku, z nowymi kartami graficznymi i sterownikami do nich również... Przyczyna tych dziwnych spadków FPS leżała w pozostałościach po starych sterownikach z poprzedniej kary graficznej. Samo odinstalowanie ich to za mało jak się okazało. Skorzystałem z programu Driver Fusion i usunąłem wszystkie pozostałości po sterownikach Nvidia. Zainstalowałem ponownie najnowsze i Wiesiek chodzi jak tralala. :)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom