Strategia rozwoju Grupy CD PROJEKT: Długofalowa perspektywa produktowa

+

Vattier

CD PROJEKT RED
orion.jpg

Orion to kryptonim naszej następnej gry z serii Cyberpunk, która rozwinie i wykorzysta potencjał tego uniwersum mrocznej przyszłości.

polaris.jpg

Polaris to kryptonim kolejnej odsłony serii gier Wiedźmin, którą niedawno ogłosiliśmy, że jest w pre-produkcji. To początek nowej sagi: chcemy wydać dwie kolejne gry z serii Wiedźmin po Polaris, tworząc nową trylogię gier RPG AAA.

canis_majoris.png

Canis Majoris to pełnoprawna gra o Wiedźminie, odrębna od nowej Wiedźmińskiej sagi, którą rozpoczyna Polaris. Za powstanie tej gry odpowiada zewnętrzne studio kierowane przez doświadczonych deweloperów, którzy pracowali przy poprzednich grach Wiedźmina.

sirius.jpg

Sirius to kryptonim gry, nad którą pracuje zespół The Molasses Flood, osadzonej w uniwersum Wiedźmina i stworzonej przy wsparciu CDPR. Będzie się ona różnić od naszych poprzednich produkcji, oferując rozgrywkę wieloosobową a także rozgrywkę dla jednego gracza, w tym kampanię z zadaniami oraz fabułą.

hadar.jpg

Hadar to kryptonim dla trzeciego, całkowicie odrębnego IP, tworzonego od podstaw przez CDPR. Projekt ten jest w najwcześniejszej fazie procesu twórczego, co oznacza, że nie tworzymy jeszcze żadnej gry, a pracujemy wyłącznie nad fundamentami nowego settingu.

Pełne wideo ze Strategią Rozwoju:
 
Mam gorącą prośbę. Jeżeli myślicie o produkcjach filmowych dotyczących IP Cyberpunka, czy też Wieśka, nie oddawajcie ŻADNEJ kontroli nad scenariuszem, obsadzaniem ról, itd podmiotom zewnętrznym, bo skończy się tak jak z tym "czymś" wiedźminopodobnym z Netflixa. Trzymajcie pieczę nad każdym aspektem, nie zatrudniajcie miernot pokroju "scenarzystów" dobieranych z oczywistego klucza, mających zerowe pojęcie o materiale źródłowym. Anime odniosło taki sukces bo nie zostało zhamburgeryzowane. To jest największa wartość tej produkcji. Tego się trzymajcie, nie idźcie śladem Netflixa i będzie dobrze. (...)
 
Last edited by a moderator:

gojlad

Forum veteran
Mam gorącą prośbę. Jeżeli myślicie o produkcjach filmowych dotyczących IP Cyberpunka, czy też Wieśka, nie oddawajcie ŻADNEJ kontroli nad scenariuszem, obsadzaniem ról, itd podmiotom zewnętrznym, bo skończy się tak jak z tym "czymś" wiedźminopodobnym z shitflixa. Trzymajcie pieczę nad każdym aspektem, nie zatrudniajcie miernot pokroju "scenarzystów" dobieranych z oczywistego klucza, mających zerowe pojęcie o materiale źródłowym. Anime odniosło taki sukces bo nie zostało zhamburgeryzowane. To jest największa wartość tej produkcji. Tego się trzymajcie, nie idźcie śladem shitflixa i będzie dobrze. I proszę bez blackwashingu i nachalnych elementów woke. Zdecydowanie za dużo tego w dzisiejszym kinie...
Przecież oni sa zachwyceni tym materiałem od Netflixa - w tym czg poprzednim roku robili z nimi witchercon...
 
Last edited by a moderator:
Mam nadzieję, że to tylko kurtuazja a nie zachwyt. Marketingowo lepiej jest się przykleić do Netflixa, o czym świadczą wyniki sprzedaży po emisji tego serialu.
 
Last edited by a moderator:
Plany, plany, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Roadmap Cyberpunka też był, a potem "obietnica zapewnienia jakości".
Z mojej strony, tak szeroki zakres powoduje obawę o jakość.
 
Canis Majoris to pełnoprawna gra o Wiedźminie, odrębna od nowej Wiedźmińskiej sagi, którą rozpoczyna Polaris. Za powstanie tej gry odpowiada zewnętrzne studio kierowane przez doświadczonych deweloperów, którzy pracowali przy poprzednich grach Wiedźmina.
Czy ten projekt zewnętrznego studia pachnie mi remake w1? Nazwy nic nie mówią . Czekamy ..
Czyli nie tylko ja o tym pomyślałem :D oby nie podzieliło to losu Powrotu.
Pozostałe newsy bez zaskoczeń, miło wiedzieć że tworzą swoje własne IP, choć na to pewnie długo sobie poczekamy.
 
Wszystko to jak na razie pisane palcem po wodzie. Jeszcze się zdąży z 50 razy zmienić i ewoluować. Ciekawi mnie nowe studio w Bastonie. Paweł Sasko i kilku weteranów przeprowadzają się do Stanów i będą nadzorować proces budowy studia. Widać, że szukają świeżej krwi zagranicą bo w Polsce wielu długoletnich pracowników pouciekało do konkurencji. Z tego też wynika, że nowy Cyberpunk powstanie w Stanach, a Wiedźmin zostanie w Polsce.
 
Widzę podobieństwo do ostatnich zapowiedzi Ubisoftu, oby tylko na takim podobieństwie się skończyło. Jakość > ilość tak jak dotychczas, a będzie dobrze :cool:
 
W takim razie proszę mnie w razie czego odkopać i włożyć co trzeba do trumny
E tam, znajdzie się fixer który przetransportuje twoją świadomość na AI i będziesz żył w sieci na wieczność jak Alt. Wtedy żaden tytuł Redów cię nie ominie, choćby wyszedł za 100 lat.
 
Chodziły jakiś czas temu pogłoski, poparte nawet odwiedzinami w studiu i wielkoformatowym podarunkiem, że redzi chcą się zająć Thorgalem. Ale skoro wszystko, co tu zostało wymienione, odnosi się do Wiedźmina i CP oraz czegoś zupełnie nowego, to chyba nic z tego.
 
Z Thorgalem to jednak tylko życzeniowe myślenie. Sam nie miałbym nic przeciwko temu. CDPR jednak temu zaprzeczył, krótko po spotkaniu z Rosińskim.
1664961409190.png

Mimo tego od wczoraj pojawiają się spekulacje, że Hadar ma się wiązać z Thorgalem.
 
Top Bottom