Strategia rozwoju Grupy CD PROJEKT: Długofalowa perspektywa produktowa

+
Kolejna gra świecie Wieśka będzie już tylko mielenie wody, rzeźbienie powietrza i odgrzewanie starych kotletów. Ewentualnie bardzo dalekie od materiału źródłowego. Rozumiem że z punktu widzenia biznesowego ma sens trzymanie się tej marki, ale jako gracz nie spodziewam się wiele.
 
Rosiński kiedyś był u RED'ów, więc pewnie można liczyć (w końcu) na tego Thorgal'a :) ...

 
Rosiński kiedyś był u RED'ów, więc pewnie można liczyć (w końcu) na tego Thorgal'a :) ...
Ma to być gra w oryginalnym settingu, stworzonym w całości u REDów, więc gra na licencji odpada. Jednakże skoro prace koncepcyjne rozpoczęły się w 2021 roku, kiedy to doszło też do spotkania z Grzegorzem Rosińskim, niewykluczone, że REDzi mogli nawiązać z nim współpracę przy tworzeniu wstępnych projektów wizualnych świata.
 
Mam gorącą prośbę. Jeżeli myślicie o produkcjach filmowych dotyczących IP Cyberpunka, czy też Wieśka, nie oddawajcie ŻADNEJ kontroli nad scenariuszem, obsadzaniem ról, itd podmiotom zewnętrznym, bo skończy się tak jak z tym "czymś" wiedźminopodobnym z Netflixa. Trzymajcie pieczę nad każdym aspektem, nie zatrudniajcie miernot pokroju "scenarzystów" dobieranych z oczywistego klucza, mających zerowe pojęcie o materiale źródłowym. Anime odniosło taki sukces bo nie zostało zhamburgeryzowane. To jest największa wartość tej produkcji. Tego się trzymajcie, nie idźcie śladem Netflixa i będzie dobrze. (...)
:D
 
Od rana się zastanawiam, z czego autor tego artykułu (aby uniknąć nieporozumień, nie nazwę go dziennikarzem) zaczerpnął wiedzę, że to będzie tytuł dla fanów serialu. Z żadnego z dwóch przywołanych tam cytatów NIC TAKIEGO nie wynika.

Ale z pewnością część odbiorców tego artykułu (aby uniknąć nieporozumień, nie nazwę ich czytelnikami) JUŻ WIE, jaka to będzie głupia i płytka gra.

Wspaniałe zjawisko, myślenie.
 
Wynika to z wypowiedzi z transkryptu spotkania z inwestorami:

"Mówiąc o nim (dop. Syriuszu) mieliśmy na myśli poszerzenie grupy odbiorców – o osoby, do których nie docieraliśmy z naszymi dotychczasowymi produkcjami wiedźmińskimi; na przykład osoby, które oglądały serial, ale niekoniecznie interesują się mrocznymi, hardcore’owymi grami RPG. Na takim rozumowaniu opiera się ten projekt."

Ewidentne nawiązanie do serialu i odbiorców, którym się spodobał.
 
Więc możesz nie mieścić się w targecie :)

Nazywanie w tym kontekście Wiedźmina hardcorem też rodzi pewne obawy.
 
Last edited:
Zmierzam do tego, że z kilku zdań powyciągano bardzo daleko idące wnioski i przedstawiono je w artykule jako fakty - a odbiorcy tych pseudofaktów (a tak naprawdę zgadywanek, domniemywań i manipulacji) biorą je za pewnik. Tak się dzisiaj umiejętnie rozkręca szitstormy i rozdmuchuje oczekiwania. A ludzie ochoczo biorą w tym udział. Tylko nie wiem, czemu potem mają naokoło pretensje, kiedy coś okazuje się zupełnie inne, niż myśleli.
 
Wiesz co, z jednej strony się z Tobą zgadzam, temat jest chwytliwy i sprytny redaktor takie coś podchwyci natychmiast bo to będzie się klikać.
Jednak nie zmienia to faktu, że te deklaracje/wypowiedzi członków zarządu mimo, że bardzo oszczędne są jednak dosyć wymowne. To są na tyle delikatne sprawy dla najwyższego szczebla w spółce, że jak coś już podają za przykład to w taki sposób, żeby dać jakiś tam obraz gry. "Spodziewajcie się lżejszej gierki niż dotychczasowe, w jakimś bardzo popularnym gatunku. "
 
"Spodziewajcie się lżejszej gierki niż dotychczasowe, w jakimś bardzo popularnym gatunku. "
Wiedźmiński Battle Royale 😜
O albo FPS będziemy się strzelać kuszami 😆

Ps.
Dlaczego pisząc z telefonu nie mogę wstawić emotek? Zarówno tych z klawiatury jak i z forum.
 
"Spodziewajcie się lżejszej gierki niż dotychczasowe, w jakimś bardzo popularnym gatunku. "

Czy da się zrobić łatwiejsze gry niż gry CDP?

Chyba że to znaczy płytsza fabuła. :|

;)
 
Jakiś youtuber ma w najbliższym czasie zrobić film pokazujący skalę odejść pracowników z CDPR. Podobno jest źle...
 

Yngh

Forum veteran
No dobra, a trochę więcej konkretów? Jaki Youtuber, może od tego zacznijmy? I kiedy ten materiał?
 
Nazywa się Tyler McVicker. Kiedy opublikuje materiał nie wiem, ale pewnie na dniach. Dla mnie to nic nowego, bo mogę po creditsach CP2077 wskazać co najmniej 20 osób- leadów, seniorów koordynatorów, którzy odeszli z firmy.
 
Top Bottom