Strategia rozwoju Grupy CD PROJEKT: Długofalowa perspektywa produktowa

+
Ale przecież nikt nie pisał o sprostaniu oczekiwaniom wszystkich. Pisałaś o strategii biznesowej. Wytknąłem Ci błąd, a Ty teraz piszesz jakies truizmy o czymś zupełnie innym.
 

Yngh

Forum veteran
W sumie to już w remasterze W3 mają być nawiązania do serialu. :)
Masz na myśli next-genowego patcha? Być może będą, bo jeżeli gdzieś miałyby się pojawić, to pewnie tam. W jakiej formie?

Ja said:
opierając się wyłącznie na potężnym argumencie w rodzaju "tak mi się wydaje", według mnie mogłaby to być jakaś kurtka, miecz czy easter egg. Małe rzeczy pełniące rolę smaczków, natomiast nie wpływające w żaden sposób na ogólny kształt projektu.
Takiej, podejrzewam.
 
Ale przecież nikt nie pisał o sprostaniu oczekiwaniom wszystkich. Pisałaś o strategii biznesowej. Wytknąłem Ci błąd, a Ty teraz piszesz jakies truizmy o czymś zupełnie innym.
Ale jaki mi błąd wytknąłeś? Odnosiłam się w swojej wypowiedzi wprost do posta, który brzmi jak jakiś szantaż, że albo będą w nowym tytule rzeczy, które JA akceptuję, JA szanuję, albo jest to kierunek zły.
No więc nie, to nie tak, że jest tu jakiś odgórnie wyznaczony kierunek dobry i kierunek zły, są natomiast strategie, które uwzględniają, dajmy na to, takie założenia, że na 5 fanów-ortodoksów Sagi przypada 31.529 fanów jakichś mieczy i jakichś zbroi, i strategia firmy skalkuluje sobie taki luźny „fanserwis” jako bardziej opłacalny. Na co tych 5 fanów-ortodoksów może zareagować źle, ale to będzie subiektywna reakcja, a nie reakcja oparta na zimnej kalkulacji. Nazwałam ją nierozsądną, może faktycznie złe słowo. Lepszym byłoby „naiwna”.

Serial kompletnie mi nie podszedł, o czym pisałam wielokrotnie, ale jeśli Redzi z jakiegoś powodu obiorą przy kolejnych tytułach kierunek „lżejszy” czy „szerszy”, czy czymkolwiej groźba serialowego podejścia jest - to trzeźwo myślę, że postąpią tak w imię profitu, jak każda firma sprzedająca swoje produkty.
 
Masz na myśli next-genowego patcha? Być może będą, bo jeżeli gdzieś miałyby się pojawić, to pewnie tam. W jakiej formie?
Ma to być pod postacią DLC - na ile rozbudowanym nie wiem. Ale to tylko pokazuje, że przyszlosciowo niczego nie można wykluczyć. Póki co ta relacja Netflix - CDR zdaję się rozwijać.
 
I jeszcze niejako PS. do poprzedniego posta, ale że byłby wtedy tl;dr, to napiszę oddzielnie:
Nie mam pojęcia o strategiach firmy, gdybam sobie tylko, niejako w nawiązaniu do tez o witchflixowej grze, którymi to tezami portale straszą teraz graczy, jak się straszy dzieci Babą Jagą.

Wiem jednak, że Redzi zawsze dowozili świetne gry - od sagowego TW1, przymiarki do którego miałam tu okazję śledzić lata temu, po wybitne TW3… i CP, które było dla mnie kompletną zagadką, a okazało się wspaniałe fabularnie.
Dlatego ufam, że cokolwiek studio obierze sobie za cel, czy to będzie konflikt Tutsi-Hutu, czy symulator hodowli fretek - dowiozą to znakomicie. Ale też nie mam żadnych problemów z tym, że te fretki będą np. różowe w żółte cętki - czy w inny sposób nieoczywiste czy niekanoniczne.
 
Mnie martwi głównie... rozrastanie się firmy. Niestety ale im większe korpo, większe plany na wydawanie gier tym z reguły trudniej o zachowanie pro-klienckiej postawy, że tak to ujmę. Jestem ciekaw na ile ten rozwój pozwoli zachować CDR standardy do których nas przyzwyczajano przez ponad dekadę ale o tym się dowiemy za parę ładnych lat ;)
 
W ogóle słuchajcie firmy mają strategie, a one się opierają na zarabianiu i robią tak, żeby zarabiać i z serialem oraz jego ewentualnym wykorzystaniem też zrobią tak, żeby zarobić. A każdy ma swój gust.

Tak było, jest i będzie więc właściwie nie wiadomo po co istnieją fora dyskusyjne? Są niepotrzebne gdyż nie ma o czym dyskutować gdyż patrz akapit wyżej.

Dyskutanci też są niepotrzebni. I moderatorzy też są niepotrzebni. I ten temat umieszczony na forum dyskusyjnym też jest niepotrzebny. Umieścili go jednak sami Redzi, na forum stworzonym przez Redów.

Wniosek: Redzi nie wiedzą, co robią i co jest potrzebne. Nie dowiozą.

:p
 
Ma to być pod postacią DLC - na ile rozbudowanym nie wiem. Ale to tylko pokazuje, że przyszlosciowo niczego nie można wykluczyć. Póki co ta relacja Netflix - CDR zdaję się rozwijać.
Z tego co pisano miały to być elementy wyposażenia i jakieś zadanie poboczne chyba. Wydaje mi się też że mogą dodać zmianę wyglądu postaci. Na wersje serialowe. Tak jak to w wersji GotY było z strojami dla Tris i Yen które można było zmienić w opcjach. Dopóki będzie to zmiana opcjonalna to mi to lotto.
 
Nie wieszczę sukcesu po wprowadzeniu Agile. Firma w której pracuję też go wprowadziła i podoba się on tylko kierownictwu, które łyka jak pelikan różne nowości korporacyjnego zarządzania projektami. Agile na papierze prezentuje się nowocześnie, w praktyce stwarza tylko masę nowych problemów. Ale każdy musi się o tym przekonać na własnej skórze :sneaky:.
 
Top Bottom