Stream charytatywny z okazji Pride Month!

+
Status
Not open for further replies.
@Rivenhedi po prostu to jest hipokryzja. Wspieramy pride month (z czym się zgadzam), ale tylko na wybranych obszarach bo hur dur sprzedaż. Śmieszne to, ale rozumiem, że kasa. Jak w polityce międzynarodowej, tylko biznes.

W naprawienie cp już nie wierze. Wjadą pachę z naprawami błędów w misjach, później zbroja dla samochodu i może płatne dodatki. Nie ma co myśleć o AI czy wyciętą zawartością.
Może to i hipokryzja, ale taka, która pomoże lokalnej (mam tutaj na myśli) polskiej społeczności więc należy to uznać. Bo oczywiście można się pytać dlaczego nie pomagamy osobom na wschodzie (w Rosji np), ale uważam że zanim zaczniesz zbawiać świat to powinno się pomóc lokalnie.

Uwierz mi, moja reakcją była by inna gdyby wpłacali kasę na jakąś organizacje z USA.
 
CD Projekt ma pewnie pracowników i współpracowników w takich krajach.
Wsparcie akcji tam mogłoby, imo, poważnie zagrozić ich życiu, zdrowiu czy wolności. Więc nie kładłabym tego na karb hipokryzji, czy chęci zysku.
 
CD Projekt ma pewnie pracowników i współpracowników w takich krajach.
Wsparcie akcji tam mogłoby, imo, poważnie zagrozić ich życiu, zdrowiu czy wolności. Więc nie kładłabym tego na karb hipokryzji, czy chęci zysku.
To też może być jeden z powodów, ale starałem się w moim poście pokazać powód dla którego takie akcje trzeba chwalić, nawet jeżeli mają drugie dno. Jak już pisałem wcześniej, w takiej akcji nikt nie przegrywa.
 
CD Projekt ma pewnie pracowników i współpracowników w takich krajach.
Wsparcie akcji tam mogłoby, imo, poważnie zagrozić ich życiu, zdrowiu czy wolności. Więc nie kładłabym tego na karb hipokryzji, czy chęci zysku.
Łatwo być odważnym gdy odwaga nic nie kosztuje...

Streamy, były takie sobie ( panie najlepiej wypadły) szkoda, że tak rzadko i szkoda, że nie zdecydowano się jednak tych streamów zrobić dla Polaków, choć sprawa dotyczyła Polski.
 
Jak widac po reakcji na polskiej czesci tego forum, jednak niestety cos to kosztuje...

Co masz na mysli mowiac ze stream nie jest dla polakow? Bo mowia po angielsku? Chyba celem akcji jest zdobyc jak najwieksze fundusze wiec dla mnie zrozumiale jest ze stream jest miedzynarodowy.
 
Redzi kogoś wspierają.
Tylko tyle.

W odpowiedzi - i to głównie na tej części forum, niestety - dostają ostro, za ostro. Większość postów to kamuflowany hejt „nic nie mam do homo, ale...” (jak jest „ale”, to coś masz, handluj z tym).
Obrywa się o wszystko i o nic, lecą zarzuty o hipokryzję, zagrania pod publikę, lenistwo, skupienie się nie na tym, co trzeba (a już Kowalski powie, na czym trzeba, on nam wszystkim powie) - imo trzeba sporo odwagi, żeby wystawić się na zwykłe opluwanie. Bo krytykę można i warto przyjąć, ale opluwania można uniknąć, siedząc cicho.

Umówmy się może jednak, że o tym, czy i jak ryzykować cudze życie nie będzie decydował Kowalski, co?
Niech o swoim decyduje i nazywa to odwagą, przecież w każdej chwili może.

A już najodważniejszy to jest wtedy, kiedy chowa się za klawiaturą i nickiem, i ciska gromy, ocenia i kpi, okazjonalnie wyzywa i obraża (oj, nie brak tu tego, oj, jak nie brak).
Odwaga. Wow.
 
Redzi kogoś wspierają.
Tylko tyle.

W odpowiedzi - i to głównie na tej części forum, niestety - dostają ostro, za ostro. Większość postów to kamuflowany hejt „nic nie mam do homo, ale...” (jak jest „ale”, to coś masz, handluj z tym).
Obrywa się o wszystko i o nic, lecą zarzuty o hipokryzję, zagrania pod publikę, lenistwo, skupienie się nie na tym, co trzeba (a już Kowalski powie, na czym trzeba, on nam wszystkim powie) - imo trzeba sporo odwagi, żeby wystawić się na zwykłe opluwanie. Bo krytykę można i warto przyjąć, ale opluwania można uniknąć, siedząc cicho.

Umówmy się może jednak, że o tym, czy i jak ryzykować swoje i cudze życie nie będzie decydował Kowalski, co?
Niech o swoim decyduje i nazywa to odwagą, przecież w każdej chwili może.

A już najodważniejszy to jest wtedy, kiedy chowa się za klawiaturą i nickiem, i ciska gromy, ocenia i kpi, okazjonalnie wyzywa i obraża (oj, nie brak tu tego, oj, jak nie brak).
Odwaga. Wow.
Jak widac po reakcji na polskiej czesci tego forum, jednak niestety cos to kosztuje...

Co masz na mysli mowiac ze stream nie jest dla polakow? Bo mowia po angielsku? Chyba celem akcji jest zdobyc jak najwieksze fundusze wiec dla mnie zrozumiale jest ze stream jest miedzynarodowy.

Streamy były po angielsku czyli nie były kierowane do Polaków, tylko społeczności anglojęzycznej. Jakoś tak to jest. Przekaz dla danej społeczności kierujesz w języku tejże społeczności. No chyba, że masz tę społeczność w głębokim poważaniu.
O jakich reakcjach na tym forum piszesz, które narażają CDPR na koszta?
 
Streamy były po angielsku czyli nie były kierowane do Polaków, tylko społeczności anglojęzycznej. Jakoś tak to jest. Przekaz dla danej społeczności kierujesz w języku tejże społeczności. No chyba, że masz tę społeczność w głębokim poważaniu.
O jakich reakcjach na tym forum piszesz, które narażają CDPR na koszta?
Nom odkąd zajęli sie gwintem to taki trend już jest. Miałem wrażenie, że powoli zapominają skąd się wywodzą ale później dostaje cp2k77 z genialnym (wg mnie) dubbingiem i lekko wiara przywrócona.
 
@AndrewXRW

Czyli popularne ostatnio w naszym kraju studia w języku angielskim nie są dla Polaków? :)

Dziś język angielski spełnia rolę, jaką miała łacina w dobie średniowiecza. To język, w którym publikuje się wszystkie poważne artykuły naukowe.
To też język biznesu, zwykle bowiem w wielkich firmach pracuje międzynarodowa ekipa. Po angielsku mówią wszyscy, po polsku... niekoniecznie.
Biorąc pod uwagę, że w CDProjekt pracują osoby różnych narodowości, to angielski jest tam naturalnym i sensownym wyborem.
Również wśród streamujacych były przecież osoby innej niż nasza narodowości.
 
@AndrewXRW

Czyli popularne ostatnio w naszym kraju studia w języku angielskim nie są dla Polaków? :)

Dziś język angielski spełnia rolę, jaką miała łacina w dobie średniowiecza. To język, w którym publikuje się wszystkie poważne artykuły naukowe.
To też język biznesu, zwykle bowiem w wielkich firmach pracuje międzynarodowa ekipa. Po angielsku mówią wszyscy, po polsku... niekoniecznie.
Biorąc pod uwagę, że w CDProjekt pracują osoby różnych narodowości, to angielski jest tam naturalnym i sensownym wyborem.
Również wśród streamujacych były przecież osoby innej niż nasza narodowości.
Jaką rolę spełnia język angielski to wiem, jak jest wykorzystywany i do czego też.
Mój wpis miał tylko podkreślić to, że cała ta akcja sreamerska nie była przeznaczona dla Polaków ale społeczności międzynarodowej (anglojęzycznej) w tym Polaków znających język angielski, co z automatu wyklucza sporą część polskiego społeczeństwa nie znającego języka angielskiego w wystarczającym stopniu.
W Polsce jak na razie językiem większości mieszkańców jest język polski. Zapewne za parę lat to angielski będzie takim językiem. Nie wiem.
Co do studiów w języku angielskim, zapewne chodzi ci o studia gdzie językiem wykładowym jest język angielski, a nie filologię angielską.
Studia te są dla wszystkich znających angielski (oczywiście Polaków też jeśli znają ten język) i ktoś kto go nie zna nie może w nich brać udziału.
 
automatu wyklucza sporą część polskiego społeczeństwa nie znającego języka angielskiego w wystarczającym stopniu.
Mam jednak wrażenie, że ta polska część populacji interesująca się grami i "żyjąca" w internecie z angielskim nie powinna mieć większych problemów.
 
@AndrewXRW

Przeznaczony dla społeczności międzynarodowej i w tym Polaków znających język angielski brzmi zdecydowanie lepiej.

Biorąc pod uwagę, że praktycznie od pierwszej klasy podstawówki uczymy się obecnie języka angielskiego, że potrzebujemy go na uczelniach, w pracy, w podróży, a nawet w grach, to myślę, że odsetek znających ten język jest coraz większy i dobrze, żeby tak było.

I tak, miałam na myśli studia z angielskim jako wykładowym. Bardzo popularne i cenione w naszym kraju.

Stream był po angielsku, miał dzięki temu większy zasięg i być może większe datki nań wpłynęły, ale dochód z niego został przeznaczony na polską organizację, co jak już pisał @_Fender_ , jest dobrą decyzją.
Gdybym miała zebrać jakieś pieniądze na jakiś cel i miała takie zasięgi jak Redzi, też bym wybrała angielski.
 
Mam jednak wrażenie, że ta polska część populacji interesująca się grami i "żyjąca" w internecie z angielskim nie powinna mieć większych problemów.
Nie powinna to nie znaczy, że nie ma.
Po za tym potwierdziłaś mój wpis dla kogo przeznaczony był ten stream.
Pisząc Polaków mam zawsze na myśli wszystkich Polaków, a nie tylko tych z odpowiednimi umiejętnościami lingwistycznymi.
Post automatically merged:

@AndrewXRW

Przeznaczony dla społeczności międzynarodowej i w tym Polaków znających język angielski brzmi zdecydowanie lepiej.

Biorąc pod uwagę, że praktycznie od pierwszej klasy podstawówki uczymy się obecnie języka angielskiego, że potrzebujemy go na uczelniach, w pracy, w podróży, a nawet w grach, to myślę, że odsetek znających ten język jest coraz większy i dobrze, żeby tak było.

I tak, miałam na myśli studia z angielskim jako wykładowym. Bardzo popularne i cenione w naszym kraju.

Stream był po angielsku, miał dzięki temu większy zasięg i być może większe datki nań wpłynęły, ale dochód z niego został przeznaczony na polską organizację, co jak już pisał @_Fender_ , jest dobrą decyzją.
Gdybym miała zebrać jakieś pieniądze na jakiś cel i miała takie zasięgi jak Redzi, też bym wybrała angielski.
Organizacja działająca w Polsce nie zawsze oznacza, że jest polska.
Co do języka to masz rację. Polski jest już coraz bardziej zbędnym i nie potrzebnym językiem...
 
Last edited:
Biorąc pod uwagę to, że ogłoszenie było kierowane do całej społeczności forum (jak chcesz to możesz zajrzeć na angielską stronę) to było by głupio mówić na streamie w języku, którego znaczna część oglądających nie zrozumie.

Czy ktoś oglądał stream do końca? Wczoraj niestety pracowałem do 22 i nie wiem ile ostatecznie zebrano.
 
Organizacja działająca w Polsce nie zawsze oznacza, że jest polska.
Co do języka to masz rację. Polski jest już coraz bardziej zbędnym i nie potrzebnym językiem...

Polski nie jest zbędnym językiem, to nasz język ojczysty i nie zmieni się to w najbliższych dziesięcioleciach.
Języki pozwalające porozumiewać się w gronie międzynarodowym jednak zawsze były i będą potrzebne.
Taką rolę spełniały na terenie Starego Kontynentu łacina, włoski czy francuski.
W XX wieku nie przyjęło się esperanto, język specjalnie w tym celu stworzony, ale zapewne dlatego że łatwiej upowszechnia się język już znany i mające wielowiekową tradycję.

Żaden z tych wyżej przeze mnie wspomnianych języków nie wyparł jednak języków narodowych, więc bez obaw.
 
Wie ktoś może czy jest (bądź będzie) gdzieś na YT zapis tego streama po naszemu? Choćby tylko napisy.
 
Dziękujemy za wszystkie dotacje podczas naszego Charytatywnego Streamu w zeszły piątek!

Przekazaliście ponad 12,5 tys. złotych na rzecz KPH! Obiecaliśmy, że podwoimy Wasze dotacje, ale zamiast tego postanowiliśmy przekazać całe 50 tys. złotych na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii!

16-9PL_.png
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom