Stream: Omówienie nadchodzącej aktualizacji już 3 lipca

+
Keymaker7;n9061410 said:
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli źle usłyszałem/zrozumiałem. Czy na początku streamu nie padło stwierdzenie, iż

póki nie znajdziemy się w pierwszym tysiącu najlepszych graczy to nie będziemy tracić punktów MMR za przegrane mecze.

Dobrze słyszałem?!

Chodziło o pierwsze 1000 MMR points.
 
Keymaker7;n9061410 said:
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli źle usłyszałem/zrozumiałem. Czy na początku streamu nie padło stwierdzenie, iż

póki nie znajdziemy się w pierwszym tysiącu najlepszych graczy to nie będziemy tracić punktów MMR za przegrane mecze.

Dobrze słyszałem?!

Mówili o 1000 MMR, nie spadniesz poniżej tej wartości. Chodzi głównie o nowych graczy.
 
Nie lubiłem pogody w tym patchu, uważałem, że trzeba było ich działanie przemyśleć i może trochę zmienić, ale te zapowiadane zmiany to lekkie nieporozumienie. Nie dość, że działanie pogody zostało mocno znerfione, to jeszcze doszły do tego zmiany w Aeromancji, Nithralu, Ogarze Dzikiego Gonu i wisienka na torcie, czyli kompletnie niezrozumiała zmiana- nerf Caranthira. Po co przenosić jakiekolwiek jednostki do rzędu (nie licząc ustawienia po jedną kartę- wodnicę), skoro Mróz atakuje tylko 1 jednostkę?

Kolejna dziwna zmiana to ta u Regisa. Skoro teraz są takie możliwości buffowania jednostek w decku, to powinna na to być dobra kontra. Regis mógł dać sporo punktów, prawda, ale poza tymi nielicznymi przypadkami nie dawał zazwyczaj dużo więcej niż Geralt.

Kambi po kilku dniach bycia grywalnym prawdopodobnie wróci do miana karty- mema. Nerf na Hjalmara, nerf na Hemdala, nerf na Avallacha. Zmiany u Hjalmara i Avallacha można zrozumieć, ale zwiększenie siły u Hemdala to już trochę za dużo.

Buff na odkrywanie niepotrzebny, ta talia była mocna sama w sobie, a po nerfie Regisa i innych silnych frakcji i tak by prawdopodobnie wskoczyła do Tier 1.

Calveit to kolejna zmiana, które zaliczyłbym do pomyłek, Fajnie, że dobre tempo w 1 rundzie wraca (niefajnie dla talii bez takiego tempa), ale brak możliwości wyciągnięcia złotych kart uważam za krok słaby. Generalnie już teraz fajnie by się grało tym dowódcą, gdyby zwyczajnie zwiększone były siły poszczególnych jednostek, wtedy Golemy nie byłyby potrzebne i nie wymuszałoby to zagrywania lidera w 1 rundzie.

Co do reszty zmian to stosunek mam raczej obojętny/ dobry, nie licząc Vilena i Uzdrowienia, o których wypowiedziałem się już wcześniej.

 
Hmm czyli chodziło o 1k MMR, e to tam zmiana taka o, miły drobiazg dla nowych, aby jakieś tam nagrody mieli za tego tysiaczka, jeżeli zdecydują się o niego powalczyć :)
 
Mnie chyba najbardziej zaskakuje, tak jak TraN999 wspomniał nerf Regisa, toć ta karta nie była jakaś przekokszona a jedynie dobrą kontra na bufujące się jednostki. Szkoda Uzdrowienia bo ona zawsze dawała alternatywne zagrania. Za pogoda płakać nie będę bo mało grałem ale zmiany mało zrozumiałe.

Fajnie, ze niedźwiadka zmienili to na plus. Widziałem parę kart, które próbują wskrzesić jak Serrit, który pod odkrywanie może być ciekawa kartą. Calveit na lekki plus przynajmniej golemy się nie będą pałętać. Morkvarg sam nie wiem czy było aż tak bardzo konieczne by go znefrić...

Też spoko, ze wprowadzili czat :)

Czy Kambi był naprawdę tak ciężką kartą w topce, bo mi jakoś nie uprzykrzył życia?

Czy poprawią punkty zdobywane w rankingu?
 
Cieszę się że zniszczyli pogodę ... choć paradoksalnie Ragnarok i Susza mogą być dzięki temu mocniejsze.

Podobają mi się nerfy większości kart i wydaje się, że gra będzie bardziej interesująca.

Co do kilku rzeczy mam wątpliwości:

- Villentretenmert - wolałem go jaki był. Lubie karty, które wymagają umiejętności, aby wyciągnąć z nich maksymalny potencjał. Teraz to będzie taki autoplay w większości wypadków.

- Renew - trochę jak wyżej. Może nie wymagał aż takiego skilla, ale za to był bardzo fun. Szkoda.

- Calveit - spy nilfgaard był i tak słaby. Po tym nerfie (bo to jest ogromny nerf jakby ktoś nie zauważył) będzie niegrywalny. Rozumiem, że chcą by Emhyr był grany bardziej, ale to chyba nie tędy droga.

 
SyberiansHusky;n9062330 said:
Gdzie można zobaczyć zmiany?

Podałem tylko będziesz musiał przewinąć wstecz. Patrz wyżej Góralu (patrząc na psa)
TO MOŻE JUTRO PARTYJKA W GWINTA LUB GDY TA AKTUALIZACJA WEJDZIE W ŻYCIE?!
 
Last edited:
budzoo;n9062320 said:
- Calveit - spy nilfgaard był i tak słaby. Po tym nerfie (bo to jest ogromny nerf jakby ktoś nie zauważył) będzie niegrywalny. Rozumiem, że chcą by Emhyr był grany bardziej, ale to chyba nie tędy droga.

A jaki tam nerf ogromny? sam miałem sytuacje, że calveit dawał mi 3 goldy których akurat nie chciałem, więc zmiana nie jest tragiczna, a ciekawa. Będziesz chciał nim zaczynać, więc chyba dobrze, że jako pierwszej karty nie będziesz musiał dawać golda. Tak ja to odbieram, ale zobaczymy jak się wszystko ukształtuje.

Mnie ciut boli nerf Leo, że nie będę mógł strzelić zboostowanym spotterem, ale i to trzeba przetestować żeby ocenić.

 
scoia OP2.pngByć może ominąłem jakieś szczegóły, ale czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki magiczny sposób Dagon na Consume został zbalansowany? Jest to obecnie jeden z najmocniejszych decków, a po nerfie pogody na nowym patchu będzie ultra mocny. Mam wrażenie, że zespół odpowiedzialny za balans spojrzał w statystyki, zobaczył że Eredin i Dagon to najczęściej grani bohaterowi (poza Skellige) i doszedł do wniosku, że trzeba udupić pogodę. Nie mam nic do nerfów w pogodę, pogramy, to się zobaczy, ale jakies 85% Dagonów powyżej 3000 MMR to był Consum, nie Weather deck. Żeby było zabawnie, to jedną z dobrych kontr na takiego Dagona była właśnie pogoda.

PS: Rozumiem, że Scoiatell też za mocne obecnie, skoro nerfa dostała Ithlinne i Traper... powiem tylko tyle, że w ciągu ostatni 3 dni grałem przeciwko ST 16 razy i nie przegrałem nawet jednej gry. Ogólnie jak już pisałem na tym forum, moim skromnym zdaniem jest to obecnie frakcja dla masochistów... Myślałem, że doczekamy się jakiegoś istotnego buffa dla tej frakcji, a tu jeszcze takie rzeczy... K P I N A .
 
Last edited:
Zapowiada się na bardzo rozsądne i dobre zmiany. Koniec z taliami wygrywającymi grę bez jednostek głownie pogodą. Jedyne do czego miałbym drobne uwagi to zmiana trzęsienia Ziemi i Calveita, reszta wygląda ok. Kiedy można się spodziewać tego patcha?
 
tunio93;n9062930 said:
Zgadza się.

Opis karty się nic nie zmienił... przy takich pytaniach (i odpowiedziach) zastanawiam się na ile to kwestia samej talii, że te rangi macie tak wysokie jak się co niektórzy chwalą.
 
Last edited:
luk757;n9062970 said:
Opis karty się nic nie zmienił... przy takich pytaniach (i odpowiedziach) zastanawiam się na ile to kwestia samej talii, że te rangi macie tak wysokie jak się co niektórzy chwalą.

Ale o co ci właściwie chodzi? Bo chyba się z księżyca urwałeś.
 
Keymaker7;n9061100 said:
O tym zapomniałem wspomnieć, bieda panie bieda na całego. Dziki Gon jest fajnym tematycznym deckiem, całkiem mocnym, powiedziałbym, że Tier3 może Tier2. Ale teraz, po zmianie mrozu to raczej umrze śmiercią naturalną. Pozostaną mi tylko wspomnienia miłych początków OB, gdzie wbiłem tym deckiem swoje pierwsze 2k MMR. Szkoda Eredina oj szkoda. Przez słabiutki mróz niewiele zdziała, będzie raczej ciekawostką.

Niestety; nie dość, że mróz bezsensowny w użyciu, to jeszcze Nithral staje się niegrywalny, a Ogary zredukowane i Caranthir wykastrowany.
Dziki Gon przestaje mieć sens, a to wielka szkoda bo talia była przemyślana i bardzo klimatyczna (chyba najbardziej).
Ukryty prawie umarł, a teraz dochodzi Eredin - potwory mortuus est.

I tak ogólnie - samograje znów będą wszechobecne, co mi osobiście trochę odbiera radość z gry, bo lubię różnorodność. Granie ciągle przeciw podobnym/takim samym talion i schematom staje się nudne, a tu kolejna ciekawa talia odpada.Gwentdb zabije tę grę.
 
Gomola;n9063110 said:
Ale o co ci właściwie chodzi? Bo chyba się z księżyca urwałeś.

Jedyną zmianą u Emhyra jest podniesienie siły (wartości punktowej)...
 
luk757;n9063230 said:
No dokładnie, teraz wio na gwentdb i sobie porównaj co się zmieniło ;)

No to opis jest z kosmosu. Nie wiem po co to dali. Przynajmniej masz radość jaki to jesteś pro i czytasz dokładnie opisy kart ;)
 
Top Bottom