Styczeń miesiącem podsumowań

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Styczeń miesiącem podsumowań



W kalendarzu i za oknami styczeń, co oznacza, że właśnie rozpoczął się nowy rok. Warto więc spojrzeć wstecz i podsumować to, co wydarzyło się w trakcie minionych 12 miesięcy.



W 2016 roku swoje pierwsze urodziny obchodził Wiedźmin 3: Dziki Gon, który dotychczas zdobył ponad 800 nagród, w tym ponad 250 tytułów Gry Roku. To powód do radości i dumy dla całego zespołu. Zespołu, który jest dziś większy niż kiedykolwiek. Ten rok dla Wiedźmina 3 to również premiera rozszerzenia Krew i Wino, które zabrało graczy do bajkowego księstwa Toussaint, a także Edycji Gry Roku, wspólnie stanowiących podsumowanie przygody Geralta z Rivii. A ta rozpoczęłą się prawie 10 lat temu, wraz z wydaniem pierwszej gry z serii Wiedźmin, i trafiła już do ponad 20 milionów graczy na całym świecie.



Konrad Tomaszkiewicz (Game Director): Tworząc gry z serii Wiedźmin, z każdym kolejnym etapem uczyliśmy się czegoś nowego. Przy części pierwszej byliśmy jeszcze małym zespołem, który dopiero uczył się robić gry. Przy Wiedźminie 2 było nas już więcej, wiedzieliśmy jak robić gry, ale chcieliśmy pójść o krok dalej niż tylko zrobić lepszą “jedynkę”, bo tacy po prostu jesteśmy. Stworzyliśmy więc własny silnik i poza doskonaleniem mechanik rozgrywki, przede wszystkim skupiliśmy się na opowiadaniu historii. A Dziki Gon, Serce z Kamienia i Krew i Wino to kwintesencja tych wszystkich lat — rzeczy, których nauczyliśmy się przy poprzednich grach z serii oraz naszych własnych doświadczeń — podniesiona do potęgi i osadzona w ogromnym otwartym świecie. I wiadomo, że jest nam trochę smutno, bo pożegnania bardzo często takie są. Ale jesteśmy szczęśliwi z tego jak potoczyła się historia Geralta i ile nas nauczyła.



Ale gdzie coś się kończy, tam coś innego się zaczyna. Pasja wiedźmińskiej społeczności sprawiła, że rozpoczęliśmy prace nad GWINTEM, który został oficjalnie zapowiedziany podczas czerwcowych targów E3 w Los Angeles.

Michał Dobrowolski (Game Designer): Graczom bardzo spodobał się GWINT w Wiedźminie 3. Do tego stopnia, że zaczęliśmy otrzymywać od nich mnóstwo wiadomości proszących nas o stworzenie samodzielnej wersji gry, w którą mogliby grać ze znajomymi. Dlatego podjęliśmy decyzję, że robimy GWINTA. Utworzony został zupełnie nowy, dedykowany zespół i prace nad Wiedźmińską Grą Karcianą ruszyły pełną parą.

GWINT w grywalnej formie pojawił się również podczas targów gamescom w Kolonii, na Brasil Game Show w São Paulo, Igromirze w Moskwie, oraz na Warsaw Games Week w Warszawie. Byliśmy też na PAX West w Seattle, gdzie przedstawiliśmy odwiedzającym kulisy powstawania wiedźmińskiej karcianki, której zamknięta beta rozpoczęła się w październiku.



Ale ubiegły rok to dla CD PROJEKT RED nie tylko gry. Wielu przedstawicieli studia brało udział w wydarzeniach związanych z ich tworzeniem, podczas których dzielili się z innymi profesjonalistami swoją wiedza. Byliśmy m.in. na Trojan Horse was a Unicorn w Portugalii, Industry Workshops w Wielkiej Brytanii, i Game Industry Conference w Polsce. Czuliśmy, że w naszej części Europy brakuje podobnego wydarzenia na taką skalę. Dlatego we współpracy z Miastem Łódź zorganizowaliśmy Promised Land — festiwal sztuki cyfrowej dedykowany profesjonalistom branży gier, filmu i reklamy. W Promised Land Art Festival uczestnicy doskonalili swoje umiejętności pod okiem ponad 40 prelegentów z całego świata, m.in. przedstawicieli takich firm jak Blizzard, Industrial Light & Magic, Digic, czy Naughty Dog.



Paweł Mielniczuk (Dyrektor Promised Land Art Festival): Pomysł na zorganizowanie Promised Land Art Festival narodził się wiele lat temu, natomiast jego urzeczywistnienie to efekt miesięcy ciężkiej pracy i pasji wielu osób. Uczestnikom chcieliśmy zaproponować więcej, niż tylko teorię, dlatego na Promised Land, poza wykładami i panelami dyskusyjnymi, prowadzone były liczne warsztaty praktyczne z rysunku tradycyjnego, grafiki cyfrowej, animacji i rzeźby w glinie. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem, a wielu uczestników i prelegentów mówi nam, że chętnie wzięłoby w nim udział ponownie.



Koniec starego roku i początek nowego to także czas podsumowań największych osiągnięć w branży. Wiedźmin 3: Dziki Gon — Krew i Wino zdobył tytuł Najlepszej Gry RPG podczas gali The Game Awards. Tymczasem na tegorocznej gali Golden Joystick Awards, oprócz Krwi i Wina, wyróżnione zostało również nasze studio. John Mamais, szef krakowskiego zespołu, odebrał w imieniu całej załogi CD PROJEKT RED, liczącej już ponad 450 osób, nagrodę za Najlepsze Studio Roku, którą otrzymaliśmy drugi raz z rzędu.



John Mamais (szef studia CD PROJEKT RED w Krakowie): Jestem piekielnie dumny z tego, że mam możliwość pracy z tak utalentowanymi ludźmi. Mówię tu nie tylko o moim zespole w Krakowie, w którym w trakcie tego roku pojawiło się wielu utalentowanych ludzi, i który wspólnie z warszawskim studiem pracuje teraz nad Cyberpunkiem 2077. Wszyscy tworzymy jedno CD PROJEKT RED i ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Jest nam bardzo miło, że gracze i media oraz przedstawiciele branży doceniają wysiłek, który wkładamy w naszą pracę.

Razem z zespołem rośnie też całe studio. W 2013 zajmowaliśmy 1100 metrów kwadratowych. Dziś studio to ponad 6500 metrów kwadratowych w 3 miastach i na 2 kontynentach. A większy zespół i przestrzeń to więcej miejsca i okazji do integracji i dobrej zabawy.



Kyle Rowley (Lead Gameplay Designer): Taką pierwszą okazją do integracji był dla mnie coroczny piknik studia. Byłem wtedy świeżo po przeprowadzce z Finlandii do Warszawy wraz z żoną, dzieckiem i połową mieszkania. Impreza była więc świetną okazją, żeby rozerwać się, poznać ekipę pełną szalenie twórczych osobowości z całego świata i nauczyć się czegoś nowego. Bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie ktoś wpadnie na pomysł, żeby stworzyć np. taką kolejną gadającą Płotkę.

Taki był właśnie 2016 — pełen przygód i emocji. Chcielibyśmy podziękować Wam za to, że byliście z nami wtedy i mamy nadzieję, że będziecie dalej. Przed nami nowe wyzwania. Stawmy im czoła razem! Wejdź na cdpred.com/careers i zobacz aktualne oferty pracy. Czekamy na Ciebie!



Galeria:










































 
Last edited by a moderator:
Burza46 , Marcin_Momot i reszta ekipy.

Macie być z czego dumni.
Myślę, że przy Wiedźmińskiej trylogii dopiero nabieraliście rozpędu i serce rośnie jak się pomyśli, co przyniesie przyszłość.
Gratuluję sukcesów i życzę ich jeszcze więcej. Daliście czadu z Dzikim Gonem, zwalcie nas z nóg Cyberpunkiem.

Wymiatacie, serio.

 
Ja tam dodam że miały nam zlecieć kapcie przy debut trailerze Dzikiego Gonu średnio to wyszło, więc liczę na to że w tym roku się zrewanżujecie na E3 trailerem CP 2077 .... Ale takim że spadną nie tylko kapcie ale i kopary .. i inne mozliwe części garderoby ... dobra starczy tego :)
 
Lubię Was CDPR! Powodzenia przy kolejnych wyzwaniach.
PS. Ten sprite na zdjęciu z integracji pt. "czat na trawce" wygląda na wfotomontowany, czy mi się zdaje?
 
Fajne podsumowanie. A im lepiej chciałoby się teraz coś napisać tym większy sentymentalizm narasta. Dlatego napiszę krótko
Wyście CDPR, myśmy forum. Będziemy czekać na każde kolejne produkcje! :)
 
Tyle się zdarzyło. Fajna ta podsumka.
Teraz sobie czekam na kolejny szczękoopad, czyli CP2077. :)
 
Szkoda, że to już koniec projektu Wiedźmin 3.
:sad2:

Przydałby się jeszcze jakiś pakiecik DLC (Hunter Pack- marzenie :D), bo przecież potwory były, są i będą, a Geralt mający spędzić resztę życia w upalnym Toussaint pewnikiem zejdzie na apopleksyje, albo marskość wątroby. Przynajmniej, za liczne zasługi w świecie popkultury, należy mu się grób na wojskowych Powązkach...
 
whitewarrior.194;n7533930 said:
Jedyne co ja mogę napisać na podsumowanie, a co zauważyłem, to to, że forum zaczyna zdychać. Może to nawet dobrze.

W sumie już zaczęło listopadzie, teraz jedynie gwint się jakoś trzyma.
 
Podsumowanie podsumowaniem, ale w sumie jest czego gratulować.

Czekamy jednak na nowe rzeczy i pamiętajcie, że będzie wszystko obserwować. Dokładnie obserwować.



Już bez żadnej taryfy ulgowej.
 
MidniteDynamite;n7534500 said:
W sumie już zaczęło listopadzie, teraz jedynie gwint się jakoś trzyma.

Nope, to forum zaczęło zdychać już dawno przed W3. Teraz to już ledwo zipie.
 
Nie da się utrzymać gawiedzi, żeby siedzieli na forum gry, która ma tylko singla i słabe możliwości modowania. W przypadku Cyberpunka przed premierą też będzie cieżko, bo garstka osób w ogóle kojarzy to universum.
 
Niedługo pewnie będzie trzeba migrować na Cyberpunk ale obecnie tam posucha jeszcze większa niż tutaj.

Sam osobny Gwint mnie na tyle nie wciąga aby przenosić się na dedykowane forum - ot, tak jak wiedźmińska MOBA, "niedługo" umrze i wszyscy zapomną, że nawet taki twór kiedykolwiek istniał.
 
I_w_a_N;n7544660 said:
ot, tak jak wiedźmińska MOBA, "niedługo" umrze i wszyscy zapomną, że nawet taki twór kiedykolwiek istniał.
Widać, że nie śledzisz rozwoju Gwinta i dedykowanego forum, bo wstrzymałbyś się z wygłaszaniem takich opinii.
 
zi3lona , on ma rację, bo tego typu gry to tylko chwilowe zabawy, o których szybko się zapomina. Jeszcze rok temu ludzie szaleli za Hearthstone, a dziś już nowe łatki i dodatki nikogo nie ruszają. Co innego olbrzymie gry RPG typu Wiedźmin 3 czy nawet przedwieczny Gothic II. Te gry mają potencjał do modowania i tworzenia nowych przygód.

Gwint to tylko gierka na otarcie łez. Mnie się znudziła po 3 tygodniach. Dla porównania Wiedźmin 3 jeszcze mi się nie znudził, a Gothic 2 po 7 latach, choć grałbym gdyby było jakieś normalne wsparcie dla rozdzielczości Full HD bez zbędnego ingerowania (nieudolnego w dodatku) w kultowe elementy gry jak zielona mgła czy artefaktów graficznych na ekranie.
 
Ugrassal;n7569190 said:
Jeszcze rok temu ludzie szaleli za Hearthstone, a dziś już nowe łatki i dodatki nikogo nie ruszają.

Hmm, i dlatego ciągle gra w to ponad 10 milionów ludzi... Powiedziałbym, że całkiem niezły wynik jak na gierkę, która nikogo nie rusza...

 
Ja ze swojej strony dziękuję Wam za niezapomniane przeżycia i wspaniałe gry, do których wracam i będę wracał po wielokroć. Bezsprzecznie zasłużyliście na te tony nagród ;)
Oby kolejny rok był dla Was równie owocny i równie udany!
A tymczasem czekam na kolejny tytuł, siedząc przy Gwincie.
 
Top Bottom