Świat Wiedźmina

+
No jakie tu mogą być sugestie - oczywiście wszystko nie powinno zbyt odbiegać od orginału, czyli od świata stworzonego przez Sapka. Jeżeli chodzi o jakiś konkretny wygląd świata, to mi bardzo pasował ten, który był w pierszym Gothicu, ale nie wiem, czy udałoby się to przenieść do Wiedźmina.
 
Moim zdaniem wiedzmin na artach jest zbyt komiksowy i zupelnie nie pasuje mi do slowianskiego klimatu "brudnego" fantasy Sapka.Ale zawsze mogl byc gorszy
 
Dobrze by było, zeby nasz bohater (jak każdy pożądny wiedzmin) po wejściu do karczmy mógł usiąść sobie przy barze i wypić . Przy okazji przypadkiem dowiedziałby sie jakiejs cennej informacji na temat misji czy coś w tym stylu, stworzyłoby to fajny swojski klimacik jak zwykł mawiać słynny Geralt z Rivii: "wódka leprza od chleba bo gryzć nie trzeba"
 
Jak już jesteśmy przy wypijaniu, to wtedy wypadałoby dorobić efekty upicia. Migotanie obrazu, zamazane tekstury, zwolniony czas reakcji i inne takie. A w momencie mocnego przesadzenia zasypianie na miejscu. W tym momencie nierozważny gracz narazałby się na ataki ze stron złodziei i potworów.
 
LoBo_ktj said:
Moim zdaniem wiedzmin na artach jest zbyt komiksowy i zupelnie nie pasuje mi do slowianskiego klimatu "brudnego" fantasy Sapka.
Zgadzam się, artowy wiedźmin przypomina raczej jakiegoś japońskiego samuraja
 

bajtek

Forum veteran
Mistrz said:
Dobrze by było, zeby nasz bohater (jak każdy pożądny wiedzmin) po wejściu do karczmy mógł usiąść sobie przy barze i wypić . Przy okazji przypadkiem dowiedziałby sie jakiejs cennej informacji na temat misji czy coś w tym stylu, stworzyłoby to fajny swojski klimacik
Takie cos bylo juz w grze Kupiec(oczywiscie nei tak zaawansowane;p)Stawiales gostkowi piwo i przy okazji mogles uzyskac kilka cennych informacji ;]BTW Jarax, moglbys zmienic awatar, poniewaz ja jako peirwszy, go sobie zarezerwowalem;pEDIT: Ok, juz nie musisz :]
 

mroku

Forum veteran
wie moze ktos kiedy bedzie ta giereczka. Zdjatka wygfladaja calkiem calkiem - podobne do gothica cudownej gry ciekawe czy wiedzmak bedzie tez taki fajny
 

kogut

Forum veteran
-> LoBo_ktjAle zauważ np. na screen`ie "z arta do modelu 3d", że postać w grze wygląda duuużo lepiej niż na szkicu ;).Co do świata, to mam nadzieję, że swą dorosłością przebije Gothic`a (dość już mam zadań w stylu "idź do świątyni, rozwal orków, przynieś mi posążek, po drodze znajdź super-broń a ja dam Ci coś jeszcze..."...) .A co do broni - czy animacja wiedźmina podczas walki mieczem jest różna od, np., walki toporem? Ponadto: czy jeśli wiedźmin uniknie ataku, to czy po prostu posoka z niego nie wytryśnie, czy przewidujecie jakąś animację uniku (nie wiem jak to się będzie miało do systemu walki i animacji już stworzonych).
 

mroku

Forum veteran
kogut, ze ja tak powiem :madrze piejesz czlowieku masz stajla ale zauwaz ze gothic mimo niedociagniec i masz racje troche dennych qestow mial klime i styl (sam robisz bron a potem sprzedajesz :D) ach........ jak to milo sie wspomina. Wiedzmin - miejmy nadziej ze zostanie gra roku ( ale którego :D)
 
Fajnie by też było gdyby w grze było trochę losowych "wiedźmińskich", questów, czyli np. nagle w losowe miejsce wprowadza się jakiś losowy potwór i ktoś chce się go pozbyć.Po prostu taka praca wiedźmina, poza planowanymi questami z fabuły i pobocznymi.
 
Yellow said:
Fajnie by też było gdyby w grze było trochę losowych "wiedźmińskich", questów, czyli np. nagle w losowe miejsce wprowadza się jakiś losowy potwór i ktoś chce się go pozbyć.Po prostu taka praca wiedźmina, poza planowanymi questami z fabuły i pobocznymi.
Będą questy losowe
 
Moze jestem troche brutalny ale czy bedzie mozna potworkom odciac to i owo ? :p Wtedy np taki biedak biegal by bezradnie bez reki i nie mogl nam nic zrobic:p Tak jak bylo w Die by The Sword ;] Wiem ze duzo wymagam [juz wtedy nie wystarczy model calej postaci tylko ja trzeba "dzielic"] ale tak jakos... I fajnie by bylo jakby np. trzeba tez bylo w gierce jesc i pic [takie bajery byly w bardzo starych rpg'ach ale pozniej jakos zrezygnowano z tej opcji] bo inaczej wiedzmin nam zemże. No dobra, juz nie marudze;]
 
Jarax said:
LoBo_ktj said:
Moim zdaniem wiedzmin na artach jest zbyt komiksowy i zupelnie nie pasuje mi do slowianskiego klimatu "brudnego" fantasy Sapka.
Zgadzam się, artowy wiedźmin przypomina raczej jakiegoś japońskiego samuraja
Ja też się zgadzam prawdziwy wiedźmin byłby niczym ciosana toporem maszyna do zabijania a ten wesołek na artach? pasuje raczej do neuroshimy. ( jezu ile ja błędów robię z podniecenia)
 
Vandall said:
Moze jestem troche brutalny ale czy bedzie mozna potworkom odciac to i owo ? :p Wtedy np taki biedak biegal by bezradnie bez reki i nie mogl nam nic zrobic:p Tak jak bylo w Die by The Sword ;] Wiem ze duzo wymagam [juz wtedy nie wystarczy model calej postaci tylko ja trzeba "dzielic"] ale tak jakos... I fajnie by bylo jakby np. trzeba tez bylo w gierce jesc i pic [takie bajery byly w bardzo starych rpg'ach ale pozniej jakos zrezygnowano z tej opcji] bo inaczej wiedzmin nam zemże. No dobra, juz nie marudze;]
w ktoryms wywiadzie dla RPGVault byla mowa o ciosie odcinajacym glowe...
 
Marzy mi sie ucięcie zombiakowi najpierw nóg, potem rąk i na końcu przyszpilenie do ziemi ;P
 
Top Bottom