System flag

+
System flag

Witam, mam dwie sprawy:1.Pierwsza dotyczy systemu flag, a konkretnie ich nazw. Czy nazwy flag muszą wiązać się z nazwami zadań lub dialogów, czy mogą być dowolne? Jeśli np. chcę, aby dana linia konwersacji z postacią A pojawiła się dopiero po rozmowie z postacią B, to jak powinna brzmieć nazwa takiej flagi?2.Mam taki problem, że postać o cechach: hostile, enemy witcher, affination monster magic, role PCattacker, zamiast atakować geralta, gdy ten znajdzie się blisko nich to stoją sobie i nic nie robią. Gra przechodzi w tryb walki, pojawiają się czerwone smugi, muzyka z walki, ale potwór stoi i nic. Co robię nie tak?
 
1. Nazwa jest obojętna może być nawet dupa_blada ;). Ważne jest tylko, aby plik 2.da nazywał się globaldlgflags. 2. Dodaj Behaviour_agressive.
 
1. Tak jak napisał laufes, z tym, że jeśli to ma być flaga globalna to umieść ją w globaldlgflags.2da, a lokalnie to w okienku edycji konwersacji. D'jinni jest znany ze swoich bugów, dlatego unikaj takich samych flag lokalnych i globalnych.2. Sprawdź ataki, które dałeś do animacji, jakie dana postać posiada. Jeśli życie spada, to tylko są złe animacje, jeśli życie jest w miejscu, to najwidoczniej jeszcze musisz sprawdzić samą poprawność ataków i broni (neutral weapon).
 
Wielkie dzięki za odpowiedź ;) Jeśli pozwolicie, to mam jeszcze jedno pytanko ;) Otóż, jakbym chciał np. jakiegoś potwora uczynić bossem, to aby miał wysoki poziom zdrowia,dużą siłę ataków itp. to należy mu jedynie zwiększyć poziom, czy trzeba zrobić coś jeszcze/coś innego?
 
Trzeba dodać odpowiednie atrybuty przynależne do Bossa danego poziomu. Nie wiem, które to są, bo najłatwiej samemu ustawić poziom definiując go w skrypcie LUA. :)
 
To czym będzie się w takim razie różniła postać (zwykły przeciwnik), której ustawię w opcjach poziom np.21 od takiej z poziomem 1? Bo w sumie nie zauważyłem, aby postać z większym poziomem była bardziej wytrzymała lub silniejsza.
 
Jeśli masz na myśli Level w grupie Statistic to różnica będzie polegać jedynie na dostawanym doświadczeniu (za potwory z wyższym poziomem od naszego będziemy dostawać małą premię do doświadczenia). Żeby zmienić wytrzymałość potworów ustaw odpowiedni cr_level_X w abbilities.
 
Tak jak mówi laufes, opcja lvl nic nie zmienia, ALE jeśli dajmy na to robisz bossa i nie wstawisz mu właśnie cr_level_X to padnie na 2-3 hity, no nawet na 1 hit. Więc jednak jest to dość ważne. A cyferek w tabelce "Level" można dodać tak dla rozeznania;d, jakby ci ktoś grzebał w przygodzie to by się zdziwił, że boss ma lvl zero :hmmm:
 
Top Bottom