System walki w grze Wiedźmin

+
masz racje, ale wczesniej , nie pamietam gdzie czytalem ze gra ta ma byc wlasnie lepszym polskim Diablo. Zreszta dziwie sie producenta dlaczego nie pozostawili wybory graczom , ktorym system walki chca grac , ich wynalazkiem czy starym sprawdzonym systeme Diablo. Napewno poprawiloby to sprzedarz i zadoloenie wiekszej liczby odbiorcow. Przez co sprzedali by tego wiecej. Przypomnia mi sie tez historia z Wizadry 8. Kompletna pomylka to byla.
 
67890 said:
masz racje, ale wczesniej , nie pamietam gdzie czytalem ze gra ta ma byc wlasnie lepszym polskim Diablo. Zreszta dziwie sie producenta dlaczego nie pozostawili wybory graczom , ktorym system walki chca grac , ich wynalazkiem czy starym sprawdzonym systeme Diablo. Napewno poprawiloby to sprzedarz i zadoloenie wiekszej liczby odbiorcow. Przez co sprzedali by tego wiecej. Przypomnia mi sie tez historia z Wizadry 8. Kompletna pomylka to byla.
Klonem diablo wiedźmin nigdy nie miał być, nie wiem gdzie takie bzdury wyczytałeś. A pogodzenie tego systemu z diablo i wiedźmina jest raczej niemożliwe. Co do zadowolenia to jesteś chyba pierwszym który tak narzeka.
 
67890 said:
masz racje, ale wczesniej , nie pamietam gdzie czytalem ze gra ta ma byc wlasnie lepszym polskim Diablo. Zreszta dziwie sie producenta dlaczego nie pozostawili wybory graczom , ktorym system walki chca grac , ich wynalazkiem czy starym sprawdzonym systeme Diablo. Napewno poprawiloby to sprzedarz i zadoloenie wiekszej liczby odbiorcow. Przez co sprzedali by tego wiecej. Przypomnia mi sie tez historia z Wizadry 8. Kompletna pomylka to byla.
System walki nie jest wzorowany na Diablo, nigdy do tego nie dążyliśmy. Pierwszy działający prototyp mechaniki, którą możecie teraz oglądać w grze, był gotowy w 2004 roku. Założenia dotyczące sterowania bardzo nam się wtedy spodobały i w zasadzie od tamtego czasu mocno się ich trzymaliśmy. Według mnie wyszło to grze na dobre, mamy innowacyjny, widowiskowy i zarazem intuicyjny system walki. Przeciętny gracz jest w stanie opanować podstawy przechodząc prolog.
 
moze jestem peirwszym na tym forum. co do pogodzenia Widzmina z Diablo , powinien byc w menu wybor stylu walki. Wiedzmin lub Diablo. Ale to juz sprawa autorow. Widocznie kieruja swoj produkt do waskiego grona osob. Ja nie mowie ze system jest nie do opanowania. Tylko jest poprostu wkurzajacy. Byc moze dlatego ze mi nie przypadl do gustu i lubie ten z Diablo.
 
theta said:
theta said:
ja moze za dlugo mieszkalem w USA. Tam najskuteczniejsze sa rozwiazania proste. Tu w Polsce wszystko jest pod gore.
Przeczysz sam sobie. Walka w Diablo jest bliższa klimatom gore z tego powodu, że wymaga jedynie szybkiego klikania, które kończy się śmiercią rzesz przeciwników. W Wiedźminie osiągnięcie efektu gore wymaga trochę zachodu.
Polecam prześledzenie tej wymiany zdań (pol/eng) - perełka :D
 
Witcher klonem Diablo ? Dobrze, że DEV nas od tego wybawił... Boże chroń. Kocham Diablo, ale bez przesady...Tutaj nie może być h'n's bo sa tury....dynamiczne z aktywną pauzą jak w NVN... tylko lepiej, bo mamy wpływ na walkę więc nie usypiamy.Ja tam bardzo jestem wdzięczny za taki system walk. Sądziłem, że szybko takie klikanie mnie zmęczy, albo znudzi... ale nic takiego się nie stało...Poza tym walka na początku ssie, bo nic nie umiemy, potem jak już włożymy punkty w style... ho ho.....wtedy to jest h'n's prawie z głowami latającymi w powietrzu... po prostu trzeba trochę zainwestować w swoją postać.
 
67890 said:
masz racje, ale wczesniej , nie pamietam gdzie czytalem ze gra ta ma byc wlasnie lepszym polskim Diablo. Zreszta dziwie sie producenta dlaczego nie pozostawili wybory graczom , ktorym system walki chca grac , ich wynalazkiem czy starym sprawdzonym systeme Diablo. Napewno poprawiloby to sprzedarz i zadoloenie wiekszej liczby odbiorcow. Przez co sprzedali by tego wiecej. Przypomnia mi sie tez historia z Wizadry 8. Kompletna pomylka to byla.
jak czytam twoje wypowiedzi to mam wrażenie że racje mają ci którzy mówią że hamburgery odmóżdżają, człowieku skoro nie potrafisz opanować systemu walki daj sobie spokój z tą grą ona nie jest dla ciebie, dziwię się że nie napisałeś że questy są zbyt skomplikowane bo przecież w diablo był sprawdzony dobry system, zejdź na poziom któryś tam zabij wszystkich i przyjdź po nagrodę. Chwała twórcom za to że nie poszli na łatwiznę i nie zrobili gry dla mas dla pustych dzieciaków ery h'n's klik prawym klik klik klik koniec gry, w wiedźminie trzeba pomyśleć walka jest zrealizowana świetnie serie ciosów, młynki, uniki to wszystko jest jak najbardziej zgodne z prozą AS-a gdzie Geralt był fruwającą furią z mieczem, jestem bardzo wdzięczny twórcom za taką realizację walki, jestem wprost zachwycony mimo że przed premiera byłem diabelnie sceptyczny :) Jeszcze raz do 67890 ta gra nie jest dla ciebie ani dla twoich znajomych jeżeli reprezentują taki poziom jak ty odinstaluj ją i pojedz do maca na hamburgera
 
Hhmm... Spodziewałem się czegoś lepszego po tym systemie walki. Prawda, jest prosty i intuicyjny, ale nie dostarcza zbytnio radochy z siekania kolejnych chmar wrogów. Ale to jest ocena po pierwszych 60-80 minutach gry. Jak dla mnie ten system nie jest zły, ale też i nie jest jakoś specjalnie dobry... po prostu jest.
 
na początku Geralt nie dysponuje zbyt imponującym zestawem ciosów z biegiem czasu coraz lepiej to wygląda ja będąc w drugim akcie uważam że walka wygląda extra, poza tym ocenianie systemu walki po godzinie wydaje mi się małym nieporozumieniem
 
67890 said:
moze jestem peirwszym na tym forum. co do pogodzenia Widzmina z Diablo , powinien byc w menu wybor stylu walki. Wiedzmin lub Diablo. Ale to juz sprawa autorow. Widocznie kieruja swoj produkt do waskiego grona osob. Ja nie mowie ze system jest nie do opanowania. Tylko jest poprostu wkurzajacy. Byc moze dlatego ze mi nie przypadl do gustu i lubie ten z Diablo.
Nazwij Barbarzyńcę lub innego paladyna w Diablo WIEDŹMIN i sobie graj w swoim wyuczonym stylu walki. ;Dpozdrawiamp.s. bez urazy- też lubię Diablo ( ale nie wszystko musi mi go przypominać) chłopie rozwijaj się ( albo dalej graj w Diablo)
 
Myślę, że system walki z serii Diablo nie pasowałby do Wiedźmina. Ten w Wiedźminie po kilkunasto godzinnej grze wydaje mi się intuicyjny i dobrze do niej pasujący.
 
Sunbeach said:
Mnie tylko ciekawi jak można częściej robić przeciwnikom wykończenia.. wie ktoś może?
\czarem do obalania tylko nie wszyscy chcą upadaća potem PIĘKNY WIDOK WYKAŃCZANIA ;)
 
Taka rada Sunbeach dla Ciebie graj i ucz sie wtedy sam dojdziesz do tego co jak i kiedy będzie najbardziej efektowne...Nie zauważyliście że tą gre ciężko spieprzyć, ( mam namyśli jej przejście) gratuluje za to twórcom i chyle czoła. Gra jest dobra może nawet bardzo dobra, gram już w giery jakieś 8 lat i uważam że to jedna z lepszych gier w tym gatunku choć nie tylko. A co do sterowania jest ok idzie sie nauczyć ja gram na trybie TPP i zajęło mi to kiladziesiąt minut żeby go wyczuć 8)Zauważe że nie jestem graczem, jak co niektórzy co by tylko napier... w G5 bo daje im to frajde lol... Fajnie pomyśleć ale niektórym sprawia to ból....Pozdrawiam wszystkich
 
Oj, ja stosuję w Wiedźminie metodę z UTeka ;] Uderz i Uciekaj. Najbardziej przydatna w walce z echinopsami należy kilka razy uderzyć i zrobić kilka obrotów wokół przeciwnika. Inaczej jest z ludźmi, oni sami włażą pod kose ;P W sumie system walki b. mi się podoba.
 
SAlute!Mam takie pytanie - przeszedłem akt I i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie: zdarza mi się co jakiś czas zadać cios kończący, niestety dane mi było podziwiać tylko ich dwa rodzaje - przebicie mieczem oraz dobicie jelcem. Z tego co wyczytałem tych animacji jest bardzo dużo. Ale gdzie one są? Ukrywają się czy co?Nieważne jakim stylem walczę, wszystkie style mam rozwinięte na poziomie drugim.A tak na marginesie sie dopytam bo nie udało mi się znależć - czy po uzyskaniu poziomu kiedy otrzymam srebrne talenty będę mógł rozwinąć jeszcze początkowe stopnie umiejętności? Chodzi mi o to czy otrzymuje TYLKO srebrne talenty czy srebrne i brązowe? Determinuje to rozdział talentów (nie ładowałem w walkę srebrnym bo go nie miałem - teraz mam ale macham jak cepem) Czy teraz mam ładować w talenty walki srebrnym czy spokojnie się rozwijac, gdyż będę mógł podciągnąc to potem? Break On Through & Keep On Rockin'Dragar
 
Top Bottom