Szał a Shilard czyli niekonsekwencja w działaniu kart.

+
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego umiejętność szału nie jest aktywowana w przypadku vildkaarla po zdegradowaniu przez Shilarda do siły 1 a w przypadku pohańbionego pięściarza umiejętność szału się aktywuje i jest z automatu przenoszony na cmentarz?
 
Bo ustawianie siły działa inaczej niż zadanie obrażeń. Vildkaarl się przemienia tylko jak dostanie obrażenia.
 
Bzdura, vildkaarl ma w opisie: Szał: przemień w faworyta svalbloda. NIe ma tam mowy o zadawaniu obrażeń.
Definicja szału:
Szał: aktywuj tę umięjętność za każdym razem kiedy siła bazowa osiągnie połowę lub mniej

Pytam bo miałem i jedną i drugą sytuację z właśnie shilardem. To ewidentnie błąd i moim zdaniem szał vildkaarla jak najbardziej powinien być aktywowany skoro szał pięściarza się aktywuje.
 
Dalej to nie wyjaśnia tego, że szał pięściarza się aktywuje a vildkaarla nie.
 
Nie wiem na jakiej podstawie doszedłeś do takich wniosków. Jest jasno napisane co to jest szał i kiedy się aktywuje. Moim zdaniem to vildkaarl źle działa co wynika z opisu karty.
 
Wniosek nasuwa się sam: wszyscy, którzy nie czytali wypowiedzi Alicji na forum muszą sami domyślać się jak działa karta bo to jak działa zupełnie nie wynika z jej opisu. Ba! Nie wynika nawet z działania kart z taką samą umiejętnością. To jest niekosekwencja.
 
@Walet Jak dla mnie działanie szału jest jak najbardziej zgodne z opisem. Szał aktywuje się w momencie zmiany siły na równą lub mniejszą niż połowa siły bazowej. Shilard dokonuje tej zmiany kiedy dana karta jest na ręce, a jak wiadomo umiejętności kart aktywują się dopiero po zagraniu ich na stół (lub inne interakcje typu odrzucanie, ale one są wyraźnie napisane w opisie umięjętności).
 
Dalej to nie wyjaśnia tego, że szał pięściarza się aktywuje a vildkaarla nie.

tzn. że po trafieniu shilrdem w pięściarza ten znika z ręki (przechodzi na cmentarz jako zniszczona jednostka)?

jak dla mnie to nawet jeśli nie jest to ściśle określone w opisie karty czy słowa-klucza to intuicyjnie zawsze czułem, że karty nie korzystają ze swoich umiejętności będąc w ręku czy w talii (chyba, że jest to wprost napisane na karcie jak np w przypadku Aeliren czy Płotki)
 
Moim zdaniem @Walet ma rację. Definicja Szału jest jednoznaczna jak dla mnie. Shilard nie zmienia siły bazowej. Skoro wynik jego zdolności jest oznaczany jako zranienie jednostki (czerwony kolorek siły) to po zagraniu karty z Szałem zdolność wynikająca z Szału powinna się aktywować. Jeśli w zamyśle twórców miało to działać inaczej (a na to wskazuje wypowiedź @Alicja. ) to niech zmienią opis Szału i naprawią Pięściarza.
 
@Duckingman ale nikt tu nie mówi o zmianie siły bazowej. Shilard nie aktywuje Szału, ponieważ zmiana siły następuje na ręce, a Szał jak wszystkie inne umiejętności aktywuje się będąc na stole (chyba że opis karty mówi inaczej, np. Cerys, Feniks, Harcownik).
 
Kotwica407 pokaż mi gdzie jest tak napisane, że szał aktywuje się na stole? NIe wiadomo czy szał powinien się aktywować po shilardzie czy nie bo nigdzie nie jest to opisane i można jedynie:
intuicyjnie zawsze czułem, że karty nie korzystają ze swoich umiejętności będąc w ręku czy w talii
No właśnie ja już parę razy sie przekonałem, że szał vildkaarla się nie aktywuje jak go postawisz po obiciu przez shilarda (który jest moim zdaniem kartą, która nie powinna istnieć w takiej formie w jakiej jest obecnie ale to inny temat) a wczoraj jednak moje przekonanie legło w gruzach po postawieniu obitego do 1 pięściarza przeniósł się ze stołu na cmentarz. To jest dysonans, który może w wielu przypadkach doprowadzić do przegranej bo 1 punkt na stole jak sami wiecie może baaardzo dużo zawojować w połączeniu z wieloma kartami.
 
@Walet Przecież już ktoś wytłumaczył, że to Pięściarz jest zbugowany, a nie Vildkaarl. Także moje wyjaśnienie jest jak najbardziej poprawne.
Zresztą to, że coś nie jest napisane nie jest argumentem. To, że umiejętności kart na koniec tury są uruchamiane od lewej do prawej od rzędu walki wręcz do rzędu dalekiego zasięgu też nie było nigdzie napisane, a jednak się dzieje.
 
@kotwica407 przecież nie piszę, że Szał ma się aktywować na ręce. Piszę, że w momencie zagrania na stół jednostki z Szałem której aktualna siła jest co najmniej dwókrotnie mniejsza od bazowej zdolność wynikająca z Szału powinna się odpalić. Gdyby Shilerad zmieniał siłę bazową jednostki na 1 byłoby OK, ale on zmniejsza siłę jednostki do 1.
 
Wybacz ale piszesz totalnie bez sensu. Po czym poznać, że to pięściarz jest zbugowany a nie vildkaarl? Odpowiem: po niczym. Można sobie snuć domysły i podchodzić do tego intuicyjnie ale chyba nie o to chodzi.
To, że coś nie jest napisane jest jak najbardziej argumentem bo przy takiej samej umiejętności 2 różnych kart, zachowują się one odmiennie i rodzi to później niejasności. Opis kart powinien brzmieć w takim razie:
Szał:Aktywuj tę umiejętność za każdym razem, kiedy siła bazowa osiągnie połowę lub mniej wyłączając shilarda.
Vildkaarl: Szał: przemień w faworyta svalbloda chyba, że twoją siłę bazową zmieni shilard.
Pohańbiony pięściarz: Szał: zniszcz tę jednostkę. Zniszcz jednostkę mimo zmiany siły bazowej przez Shilarda.
Brzmi to głupio ale na obecną chwilę takie powinny być opisy.

PS:
przed napisaniem tego posta znalazłem kolejnego buga (?)- karty krwawa uczta nie da się przenieść na cmentarz ani zagrać jeśli po istronie przeciwnika nie ma żadnej jednostki.
Post automatically merged:

on zmniejsza siłę jednostki do 1.
zmniejsza siłę bazową jednostki a z opisu umiejętności "szał" jasno wynika: za KAŻDYM razem gdy siła bazowa osiągnie połowę lub mniej. Nie ma tu mowy o zadawaniu obrażeń na stole. Moim zdaniem takie powinno być działanie i po rozmieszczeniu vildkaarla powinien się zmieniać w faworyta svalbloda. To chyba jedyna kontra na shilarda jaka mi przychodzi na myśl (poza ingerencją w talię przeciwnika typu wygnaj, zagraj wierzchnią jednostkę z talii przeciwnika itp)
 
Wybacz ale piszesz totalnie bez sensu. Po czym poznać, że to pięściarz jest zbugowany a nie vildkaarl? Odpowiem: po niczym. Można sobie snuć domysły i podchodzić do tego intuicyjnie ale chyba nie o to chodzi.
To, że coś nie jest napisane jest jak najbardziej argumentem bo przy takiej samej umiejętności 2 różnych kart, zachowują się one odmiennie i rodzi to później niejasności. Opis kart powinien brzmieć w takim razie:
Szał:Aktywuj tę umiejętność za każdym razem, kiedy siła bazowa osiągnie połowę lub mniej wyłączając shilarda.
Vildkaarl: Szał: przemień w faworyta svalbloda chyba, że twoją siłę bazową zmieni shilard.
Pohańbiony pięściarz: Szał: zniszcz tę jednostkę. Zniszcz jednostkę mimo zmiany siły bazowej przez Shilarda.
Brzmi to głupio ale na obecną chwilę takie powinny być opisy.
@Walet masz wyraźnie napisane w wątku, który zalinkowałem "Umiejętności kart, które są aktywowane przez obrażenia i wzmocnienia, nie będą aktywowane przez umiejętności zmieniające siłę jednostki na określoną wartość " Szał jak napisała Alicja jest umiejętnością pasywną, która powinna być aktywowana w wyniku zejścia siły w trakcie pobytu jednostki na stole poniżej jej połowy wskutek odniesionych obrażeń. Shilard omija niejako te "ograniczenia". Stąd wniosek, że źle działa pohańbiony pięściarz a nie Vildkaarl. Ze słowami Alicji chcesz dyskutować? ;)
PS:
przed napisaniem tego posta znalazłem kolejnego buga (?)- karty krwawa uczta nie da się przenieść na cmentarz ani zagrać jeśli po istronie przeciwnika nie ma żadnej jednostki.
Z tego co wiem to żadnej karty specjalnej nie da się przenieść na cmentarz.
 
@Walet masz wyraźnie napisane w wątku, który zalinkowałem "Umiejętności kart, które są aktywowane przez obrażenia i wzmocnienia, nie będą aktywowane przez umiejętności zmieniające siłę jednostki na określoną wartość " Szał jak napisała Alicja jest umiejętnością pasywną, która powinna być aktywowana w wyniku zejścia siły w trakcie pobytu jednostki na stole poniżej połowy jej wskutek odniesionych obrażeń. Shilard omija niejako te "ograniczenia". Stąd wniosek, że źle działa pohańbiony pięściarz a nie Vildkaarl. Ze słowami Alicji chcesz dyskutować?
Pokaż mi gdzie jest to napisane w grze, nie każdy śledzi wszystkie wątki na tym forum.
Post automatically merged:

Z tego co wiem to żadnej karty specjalnej nie da się przenieść na cmentarz.
nie wiedziałem ale popróbuję.
 
Top Bottom