Szukam moda / Proponuję moda

+
Dzień dobry wszystkim... Wracam do tego forum równo po 5 latach... Pisałem ostatnie posty przed premierą Wiedźmina 3 na którego tak bardzo czekałem... Od tego czasu ograłem go 3 razy na PS4. Moim ostatnim marzeniem było... Ograć go ostatni raz na mocnym komputerze z modami...
Teraz mam szansę to marzenie spełnić :) Kupiłem Lenovo Legion Y540, dysk 256 GB, 8GB Ram DDR4, Nvidia Geforce 1660 TI ( 6GB ) + i7-9750h ( 6 rdzeni ). Pierwsze pytanie, czy na takim sprzęcie Wiedźmin będzie działał mi na Ultra w sensownych klatkach ?

A teraz najważniejsze pytanie : Przegapiłem ostatnie 5 lat, jak popatrzyłem ile jest modow, to rozbolała mnie głowa... Chciałbym prosić Was o pomoc w dobraniu najlepszych. Na pewno chciałbym zainstalować tego, z oświetleniem z VGX, bo jest piękny, na pewno ten najnowszy Reborn, który odnawia grafikę. Nie ukrywam, że dla mnie zawsze najważniejsza jest walka, w podstawce jest to lipa, nie oszukujmy sie... Proszę, doradźcie, co wybrać ? Znalazłem coś takiego jak " enemies of Rivia ", gdzie przeciwnicy są agresywniejsi i mają więcej energii i życia, ale jest też ponoć Edycja Rozszerzona, która całkowicie przebudowuje system walki.
Jakie jeszcze mody polecacie, żeby gra była urozmaicona i cieszyć się nią na maksa ? Interesują mnie mody tylko takie, które wpływają na grafikę i walkę generalnie. Jakieś " god mode " albo możliwości przywoływania dowolnej postaci obok Geralta itp mnie nie interesują. Proszę o porady, wszystkie przyjmę.
 
@matx969 - jak odpalisz grę, to śmiało możesz ustawiać jakość ultra. W najgorszym przypadku odpuścisz o "jeden ząbek" hairworks, czy jakość cieni. Przy okazji proponuję pobawić się trochę w notatniku plikiem "user.settings" (oczywiście robiąc wcześniej jego kopię zapasową) - obowiązkowym jest ustawienie wartości "GrassDistanceScale" na 1, bo trawa pojawiająca się metr przed pyskiem Płotki nie jest fajna. W zasadzie możesz ostrożnie popróbować ustawienia wartości innych opcji z "Distance" w nazwie na wyższe, niż domyślne.
 
Przegapiłem ostatnie 5 lat, jak popatrzyłem ile jest modow, to rozbolała mnie głowa... Chciałbym prosić Was o pomoc w dobraniu najlepszych. Na pewno chciałbym zainstalować tego, z oświetleniem z VGX, bo jest piękny, na pewno ten najnowszy Reborn, który odnawia grafikę.
Proszę o porady, wszystkie przyjmę.
Nie bałbym się ilości modów. To co niezbędne dla gry w przypadku modyfikacji każdy sobie określa sam. Przykładowo dla ciebie oświetlenie imitujące trailer VGX jest piękne, dla mnie zdecydowanie nie. Na nexusie masz kategoryzację, możesz sobie spokojnie zaznaczyć z listy tematycznie, jakie mody cię interesują i posortować sobie je na podstawie lajków albo ilości pobrań, co da ci jakiś tam pogląd co warto ściągać a co nie. Po prostu zaglądaj i decyduj. Duża część projektów po nazwie daje do zrozumienia, co zmienia w grze, w pozostałe możesz klikać i czytać w opisach, co zmieniają.
Natomiast zanim zaczniesz cokolwiek instalować, to absolutnie niezbędnym do ściągnięcia plikiem jest Mod limit fic. Pamiętaj też, żeby w przypadku modów skryptowych ZAWSZE robić kopię zapasową plików, które podmieniasz. Takie mody lubią wchodzić ze sobą w konflikt, z reguły da się na to coś zaradzić, ale lepiej unikać takiej sytuacji.
 
Mod na to by po głównej fabule można było zdobyc karty od np(zoltana,rocha)
Najlepiej jakby była możliwość zagrania z nimi ale znalezienie w grze też może być
Pozdrawiam
 
Wg mojej wiedzy nie ma takiego moda. Znalezienie kart do Gwinta po ukończeniu fabuły nie jest możliwe.
 
Niedawno znalazłem moda, który nadaje Geraltowi wygląd z jedynki, a Jaskrowi zmienia kolor włosów na blond, przez co w końcu wygląda tak jak powinien, zgodnie z książkowym opisem, jeśli nie liczyć zarostu.
bandicam 2020-03-30 12-05-28-528.jpg

bandicam 2020-03-30 12-05-42-028.jpg

Znalazłem też moda zmieniającego wygląd Aerondighta na ten z jedynki, i w zasadzie brakuje mi jeszcze stalowego wiedźmińskiego miecza, który wyglądałby, albo bardzo przypominałby wyglądem tamten z jedynki. Istnieje gdzieś jakiś mod na niego?
Poza tym, zauważyłem, że istnieje mod do pierwszego Wiedźmina, zmieniający kolor włosów Jaskra na blond, ale nie znalazłem takiego moda do Zabójców Królów. Wie ktoś może, czy taki też istnieje?
 

Attachments

  • bandicam 2020-03-30 12-05-28-528.jpg
    bandicam 2020-03-30 12-05-28-528.jpg
    167.1 KB · Views: 65
Last edited:
Raczej z dwójki, nie wiem jak twarz, ale włosy żywcem wyciągnięte z W2.
No dobra, ale cała aparycja jest wyraźnie inspirowana jedynkowym wyglądem. A co do pytania: Owszem, włosy nie są nieruchomym hełmem, posiadają animację, mniej więcej taką samą jak w W2. Ale mod działa tylko z wyłączonymi hairworksami, z włączonymi ma z powrotem domyślne fryzury z W3.
 
Przeniosłem kilka postów. Skupcie się proszę na prośbach o pomoc w poszukiwaniu modyfikacji, albo na ich polecaniu.
Dyskusję na temat wyglądu Geralta można kontynuować tutaj.
 
Ostatnio mam problem z wolną kamerą. Z tego co czytałem, to po patchu 1.32 Freecam przestał działać, u mnie nie było wyjątku. Próbowałem różnych modów na nexusie, ale żaden nie działał. Konsola mi się włącza, tylko że ja ją uruchomiłem poprzez wpisanie DBGConsoleOn=true w dokumencie general, nie pamiętam natomiast, jak włączałem wolną kamerę. Zna ktoś może jakiś skuteczny sposób na odpalenie tej funkcji?
 
Ostatnio zainstalowałem sobie moda https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3983. Modyfikacja zmienia przedmioty z DLC(Temeria, Nilfgaard, Skellige) w questy z serii Poszukiwania. Moim zdaniem fajnie urozmaica to te 3 małe dodatki. Każdy quest ma swoją małą historie i zamiast kupić od razu wszystko u kupca możemy urozmaicić sobie ten czas nowymi questami. Wiadomo nie są to jakieś genialne questy, ale biorąc pod uwagę jakie narzędzia dostał Wiedźmin 3 to dobre i to. Mod posiada polską wersję językową.
 
Kiedyś na nexusie istniały mody, które upodobniały Filippę i Radovida do ich wyglądu z W2. Mody ściągnąłem, ale pliki mi się gdzieś zawieruszyły. A gdy chciałem ściągnąć je ponownie, to okazało się, że ktoś je usunął z nexusa. Czy ktoś tu może nie posiada kopii tych modów?
bandicam 2020-05-18 11-32-01-193.jpg
bandicam 2020-05-18 11-32-57-010.jpg
bandicam 2020-05-18 11-32-37-675.jpg
 
Witam piszę tutaj gdyż mam pytanie otóż do wiedźmina 3 powstało bardzo dużo modów ale ja chciałbym się spytać czy zna ktoś jakiś mod do do gry który pozwala przenosić premie z jednego miecza np unikalną jak ta z łopaty klucznika na inne miecze tak żeby ona działała na tym drugim mieczu za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
 
Last edited by a moderator:
Nie lubię Triss, ale gdyby tak wyglądałaby w grze, to pewnie rzuciłbym Yennefer w cholerę :)
View attachment 11046281
View attachment 11046284
Mody jakich użyłem to Rokenz Triss https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3918
i (G)lorified Triss Wardrobe https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3722
Jak dla mnie absolutny musthave dla fanów czarodziejki i książkowego lore.

Tak, te włosy są absolutnie śliczne i jakościowo cudownie dopasowane do modelu :) Chylę czoła dla autora. Wciąż czekam na moda dla włosów Yennefer, który jakościowo będzie zbliżony do tego powyżej, bo dotychczasowe niestety jakością według mnie nie grzeszą. Aczkolwiek twarz Triss wolę akurat domyślną :p
 
Top Bottom