Szukam moda / Proponuję moda

+
Okazało się że przez jakiegoś buga niektóre notki w labolatorium Avallacha były niewidzialne i niemożliwe do podniesienia. Wśród nich była m.in notka o śmierci Auberona, i o rozwoju Caranthira. Ten mod je przywraca:https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/5679?tab=description
W ogóle pamiętając o uciętym dialogu Yennefer o brodzie Geralta, ciekawi mnie ile tego niechcący uciętego contentu jeszcze jest w grze do odkrycia.

Notki się jak najbardziej dało podnieść, tylko były niewidoczne :p A szkoda, bo to imo jedne z ważniejszych w grze, informacji o Aen Elle jest jak na lekarstwo.
 
Witam, poszukuje moda który upodabnia graficznie W3 do W1. Kolory są takie bardziej ciemniejsze, ponure jak w w1. Wiem ze jest taki bo gdzies widziałem lecz nie moge znaleźć teraz.

Istnieje możliwość, że mówisz o tym modzie


Nie mam pojęcia jednak, czy działa na obecnej wersji gry, pogrzeb we wpisach w zakładce Posts, tam może ktoś się do tego odniósł :p
 
Wyszedł mod przywracający Jaskrowi strój z dwójki: https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/5689
bandicam 2021-04-25 10-21-27-712.png
bandicam 2021-04-25 10-21-34-482.png
bandicam 2021-04-25 10-22-46-927.png

Fantastyczna robota, gdyby jeszcze wyszedł mod barwiący włosy Jaskra na blond bez wąsów i bródki, to byłoby idealnie.
 
Cześć, poszukuję moda, który ulepsza efekty pogodowe, macie coś sprawdzonego i godnego polecenia?
 
Postanowiłem właśnie ograć Wiedźmina 3 ponownie po kilku latach i jestem ciekaw, czy bylibyście w stanie polecić jakieś dobre mody do gry. Wiem, że na Nexusie znajduje się duży zbiór modyfikcaji, ale może bazując na własnym doświadczeniu moglibyście wskazać takie, które nie powodują zbyt wielu konfliktów, glitchy i niestabilności podczas zabawy? Interesują mnie jakieś ciekawe mody podnoszące "immersję" i być może polepszające grafikę / interfejs - jednak tak jak wspomniałem, możliwe jak najmniej skonfliktowane z grą.
Dzięki!
 
Witam, wracam do tematu po 15 miesiącach. Wiele się u mnie od tego posta działo i nie miałem czasu na Wiedźmina, teraz z największą radością pragnę ograć trzecią część i dodatki i przejść je na 100 %, czas mnie nie goni.
Do tej pory, grałem tylko na PS4 i to 5 lat temu, więc będzie jazda po takim czasie... :)
Chciałbym bardzo urozmaicić te doznania modami, jako że teraz będę grał na laptopie.
Drodzy Państwo, możecie polecić mi mody do :
1. walki
2.grafiki.
3. jakiekolwiek uznacie za fajne ?

Z tego co czytałem, mody potrafią ulepszyć tę grę niemal o 50 % ( oczywiście przenośnia )(
Bardzo proszę o porady.
 
Z tego co czytałem, mody potrafią ulepszyć tę grę niemal o 50 % ( oczywiście przenośnia )(
To nie jest przenośnia. :D Dzięki modom można obejść pewne naprawdę fatalne decyzje gejmplejowe twórców.
Ja ogrywałem grę kilkukrotnie, za każdym razem z innym zestawem modów, więc podam te, które według mnie najlepiej się sprawdziły:

1. FCR 3, Better Combat Evolved. Chwalone są też Ghost Mode oraz Witcher 3 Enhanced Edition, ale w pierwszym miałem kiedyś problem z atakującymi mnie bez powodu strażnikami (zapewne już poprawiony, bo to było ładnych parę lat temu), drugi natomiast wymaga sterowania K+M, żeby korzystać ze wszystkich funkcji, a ja gram na padzie. Oczywiście tutaj wybierasz jeden - ten, który najbardziej Ci podpasuje.

2. HD Reworked Project. Sporo osób poleca Super Turbo Lighting Mod, ale ja miałem z nim jakieś glitche więc go odinstalowałem (prawdopodobnie teraz już poprawione, więc warto przetestować). Poza tym można sobie wgrać jakiś preset ReShade, których pełno na Nexusie.

3. No more rolling down stairs, Lowered Hood Feline (Pancerz Kota bez kaptura), Ciri bandage bath removal (nuuuudes :p ), Extra Animations (to dla maniaków, bo dodaje np. animacje zbierania roślinek, a nie każdy chce to oglądać przy podnoszeniu każdego tojadu).

Nie mam pewności, czy wszystkie powyższe działają poprawnie z najnowszą wersją gry. Na GOTY edition grałem z FCR 3 + HD Reworked + chyba wszystkimi z punktu 3 (nie pamiętam, ale te znajdują się w folderze, do którego ściągam mody).

Oczywiście, żeby to się wszystko razem bujnęło, konieczny będzie Script Merger.
 
Last edited:
Ten mod jest obiecujący wizualnie. Zauważyłem jednak w komentarzach na nexusie, że pojawiają się braki w teksturach itp., a lista w sekcji błędów jest porażająca. Jak to wygląda w praktyce?
Ja nie zauważyłem żadnych braków. Grałem jednak dawno, możliwe, że coś poszło nie tak przy którejś z kolei aktualizacji.
Tak jak w każdym przypadku, polecam zainstalować, sprawdzić, jak coś nie będzie grało - wywalić. :)
 
@incomingdamage @matx969

Na początek polecam wgrać fixa na limit modów, żeby nie było w trakcie problemów z tym, że gra się nie włącza
😛


Szare włosy Ciri z siwymi pasemkami (zgodnie z Panią Jeziora)

Białe brwi Geralta

Jeśli chcecie bardziej zrytego życiem Geralta, to chyba jakościowo najfajniejsza przeróbka (wgrywacie albo ten, albo powyższy)

Patch naprawiający mnóstwo niedoróbek (zalecam wersję modZBesserwisserOldColors_experimental - dzięki niej rynsztunki wiedźmińskie będą w lepszej jakości, ale wciąż można je farbować)

Arcymistrzowskie pancerze z teksturami starej (lepszej) jakości sprzed patcha 1.20 (nie można ich farbować)

Jeden z najlepszych imo modów na zmianę oświetlenia, najdłużej rozwijany, przez co i najlepiej dopracowany na tę chwilę, plus fix do niego

Najlepszy zbiorowy mod na oczka dla postaci, wszystko zgodne z książkami

Medalion zbliżony bardziej do tego z poprzednich części (plik A Night to Remember Medallion.)

Aerondight dostosowany rozmiarem do innych mieczy i do swojej pochwy (pochwa do wyboru)

Nowe włoski Triss (plus blizny, ale można wgrać plik Scarless z zakładki Old Files i będzie bez blizn)

Vesemir z W1 (wg mnie lepszy niż to, co dostaliśmy w W3, ale kwestia gustu) plus przywrócony sztylet (którego używa przeciw Imlerithowi i tylko w tej scenie się pojawiał w niezmodowanej grze)

Bardzo lubię te miecze

Te miecze lubię jeszcze bardziej, więc Wasz wybór

Bardzo immersyjny mod, każdy miecz jest teraz w pochwie

Kolejny immersyjny mod, daje dodatkowe cienie na twarze i mimikę postaciom również poza dialogami, ale może nieco zabrać FPSów

Daje naszemu "kochanemu" Lisowi zgodny z książkami wzrost, będzie łatwiej mu przyłożyć

Przywraca Ves tatuaż z W2

Ładniejsze drzewa na horyzoncie

I dwa mody silnie wpływające na FPSy:

Wysokiej jakości budynki nawet z oddali

Nowa trawa, trzeba też modyfikować plik user.settings, wszystko jest w opisie

Dodatkowo polecam bardzo tych dwóch panów, jeśli chce Ci się wgrywać więcej modów, jeden zrobił mega dużo fixów questowych, drugi fixów graficznych przy zbrojach wiedźmińskich (tutaj trzeba uważać przy wybieraniu wersji, bo nieraz naprawiając coś usuwa wg mnie całkiem fajne rzeczy, jak dyndające paseczki czy torby)

I jeszcze zebrane różne małe fixy innego pana:
 
Last edited:
Super, dzięki za odpowiedź.
Jeszcze 2 pytania.
1. Widziałem że jest coś takiego jak Phoenix lightening mod, to jest w kontrze do super lightening mod. Podobno phoenixa jest nawet lepszy, próbował ktoś ?
2. Kluczowe, czy pobieranie modów z nexusa KONFLIKTUJE SIĘ Z POLSKĄ WERSJĄ GRY ?
nie wyobrażam sobie ogrywać Wiedźmina po angielsku, choć to nie problem, ale uważam że polski dubbing to złoto.
Pozdrawiam.
 
Super, dzięki za odpowiedź.
Jeszcze 2 pytania.
1. Widziałem że jest coś takiego jak Phoenix lightening mod, to jest w kontrze do super lightening mod. Podobno phoenixa jest nawet lepszy, próbował ktoś ?
2. Kluczowe, czy pobieranie modów z nexusa KONFLIKTUJE SIĘ Z POLSKĄ WERSJĄ GRY ?
nie wyobrażam sobie ogrywać Wiedźmina po angielsku, choć to nie problem, ale uważam że polski dubbing to złoto.
Pozdrawiam.

Kwestia gustu, ja zawsze wolałem STLM, ale Phoenix może Tobie się bardziej spodobać :p

Nie, modowanie w 99% nie konfliktuje z polską wersją gry :p Głównie po angielsku są jedynie opcje w menu, jeśli mod jakieś posiada, ale i do tego często powstają spolszczenia.
 
Drodzy Panowie, o ile z modami graficznymi czy też światła i inne pierdółki sobie poradzę i wybiorę, o tyle mam problem z wybraniem moda walki.
Mam wrażenie że w Wiedźminie 3 walka od zawsze była mankamentem.
Było zbyt łatwo... pomogła trochę łatka ze skalowaniem levelowym przeciwników, ale to tylko zwiększało ich statystyki i to wszystko.
Nie chcę grać na poziomie nagła śmierć, bo to żadna frajda, bardziej by mnie to stresowało niż dawało frajdę.

Czy możecie się wypowiedzieć jaki mod najlepiej zmienia walkę ? Oglądałem ten Full combat rebalance, ale nie widzę dokładnie na czym polega różnica...
P{roszę o wszelkie info o zmianach w walce, żeby była bardziej wymagająca.

EDIT : proszę zajrzeć do tego artykułu : https://gamerant.com/witcher-3-challenging-combat-mods/

10 najlepszych modów zmieniających walkę. Wyglądają na prawdę obiecująco.
Czy da się je wszystkie na raz zainstalować ? Ma ktoś doświadczenie z modami z tego artykułu ?
Lub może np. tylko kilka z nich współgra jednocześnie ? bardzo proszę o odpowiedzi.
 
Last edited:
Gram sobie (znowu) w Wiedźmina i poszukuję takiego malutkiego modu (nie mogę go u siebie i na Nexusie namierzyć).
Mod zmieniał położenie skrzyni z zasobami w "Szałwii i Rozmarynie" ("Kameleonie") z parteru, (ze sceny) na pierwsze piętro (na końcu korytarza pod oknem).
Geralt w Szałwi i Rozmarynie.jpg

Niby pierdółka ale ta skrzynia na scenie jakoś tak mi nie pasuje.
Nie jestem też pewien czy był to osobny mod czy wchodził w skład jakiś poprawek fanowskich.
 
Witam, zamieszczam tu kolejny post, nie mam wyjścia. Obejrzałem z 10 angielskich poradników, kilka polskich i nadal sie męczę. źle poinstalowałem mody, wiele z nich ciągle jest ze sobą w konflikcie i gra się nie uruchamia.
Usuwam grę i będę pobierał te cholerne 40 GB od nowa...

Tym razem mam już jakieś małe doświadczenie. Czy ktoś może mi doradzić które mody wchodzą ze sobą w konflikt w skryptach ? Chciało mi się płakać po 4 godzinach prób rozwiązywania tego...
np. Edycja Rozszerzona wchodzi co chwile w konflikt z jakimś modem, typu auto loot albo fast travel from anywhere, a ja bardzo chcę mieć edycje rozszerzona, ze względu na ciekawy styl walki i mase innych rzeczy. Jakieś porady ? Próbowałem to wszystko instalować manualnie. Może lepiej spróbowac przez program ?
 
Witam, zamieszczam tu kolejny post, nie mam wyjścia. Obejrzałem z 10 angielskich poradników, kilka polskich i nadal sie męczę. źle poinstalowałem mody, wiele z nich ciągle jest ze sobą w konflikcie i gra się nie uruchamia.
Usuwam grę i będę pobierał te cholerne 40 GB od nowa...

Tym razem mam już jakieś małe doświadczenie. Czy ktoś może mi doradzić które mody wchodzą ze sobą w konflikt w skryptach ? Chciało mi się płakać po 4 godzinach prób rozwiązywania tego...
np. Edycja Rozszerzona wchodzi co chwile w konflikt z jakimś modem, typu auto loot albo fast travel from anywhere, a ja bardzo chcę mieć edycje rozszerzona, ze względu na ciekawy styl walki i mase innych rzeczy. Jakieś porady ? Próbowałem to wszystko instalować manualnie. Może lepiej spróbowac przez program ?
Do instalacji modów można używać Vortex z nexus.com. Do scalania i likwidowania konfliktów w skryptach używa się ScriptMerger, który można zintegrować z Vortexem.
 
Witam, zamieszczam tu kolejny post, nie mam wyjścia. Obejrzałem z 10 angielskich poradników, kilka polskich i nadal sie męczę. źle poinstalowałem mody, wiele z nich ciągle jest ze sobą w konflikcie i gra się nie uruchamia.
Usuwam grę i będę pobierał te cholerne 40 GB od nowa...

Tym razem mam już jakieś małe doświadczenie. Czy ktoś może mi doradzić które mody wchodzą ze sobą w konflikt w skryptach ? Chciało mi się płakać po 4 godzinach prób rozwiązywania tego...
np. Edycja Rozszerzona wchodzi co chwile w konflikt z jakimś modem, typu auto loot albo fast travel from anywhere, a ja bardzo chcę mieć edycje rozszerzona, ze względu na ciekawy styl walki i mase innych rzeczy. Jakieś porady ? Próbowałem to wszystko instalować manualnie. Może lepiej spróbowac przez program ?

Uprzedzam, że nie da się mieć wszystkich modów na raz. Tak duże mody jak Enhanced Edition zawsze będą z czymś konfliktować i tylko dobrą wolą autorów jest to, by adaptowali swoje mody tak, by działały razem z nimi.

Polecam wgrywać ręcznie, wrzucając mody do folderów mods i dlc, a konflikty ogarniać Script Mergerem. Jeśli jakiś konflikt pokaże się jako nierozwiązany, to ręcznie wkleić linijki z jednego moda do drugiego, przed lub za blokiem kodu tego drugiego. Nieraz jednak mody zmieniają te same funkcje w skryptach i wtedy lipa, nie zadziałają razem.
 
Nie noo... no ale czym ja zastapię Enhanced Edition ? przecież ten mod jest świetny, zmienia całą walkę...
Może pytam o zbyt wiele, ale czy ktoś ma pomysły z czym EE działa ?
Post automatically merged:

Udało mi się znaleźć listę modów, kompatylinych z EE :)

nie widzę tak wzmianki o Super Turbo lightning mod. Czy ktoś wie czy ten mod działa z enhanced ?
 
Last edited:
Top Bottom