Szukam moda / Proponuję moda

+

Guest 2364765

Guest
A co z odbiciami światła na teksturach Geralta?
Refleksy to nic nowego, w obecnej wersji też są obecne. Wygląd koncowy może się różnić z powodu zmiany renderera w czasie pomiędzy materiałami przedpremierowymi a końcowym produktem ale jest obecny w grze i możliwe jest dostosowanie intensywności efektu dla każdego materiału z osobna.

Akurat autentyczność zachowania materiałów(tekstur) względem światła jest podstawą Physically Based Rendering.
Tutaj jest screen z UE4, który również jest oparty o PBR więc charakterystyka materiałów jest taka sama:


Efekt o który ci chodzi w tym filmiku jest głównie determinowany przez wartość specularity (ale też metallic i roughness).
Jeżeli wyekstraktujesz jakiekolwiek tekstury z wiedźmina to każda posiada kilka wariantów, w tym "specularity map" czyli to co determinuje jak bardzo odblaskowe są dane miejsca na teksturze.

W skrócie: nic nie ubyło w tym względzie.
 
Ktoś może polecić jakiegoś moda na alchemię, który zbliżyłby ją chociaż nieznacznie do tej z jedynki? Chciałbym coś co wydłuży czas działania eliksirów, zniesie ograniczenie co do ilości wytwarzanych produktów i usunie autouzupełnianie.

Sam szukałem, ale niektóre opisy były albo mało przejrzyste, albo całościowo wyglądało to mało zachęcająco. Zdaję się na was.
 
Last edited:
Bardzo proszę, polecam jednak o nim poczytać nim się na niego zdecydujesz:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1318/?
Przetestowałem i działa bardzo fajnie, dzięki! Aż dziw bierze, że Redzi nie obrali tego kierunku, ale ich decyzja.
Mam tylko jakiś dziwny problem z samym zażywaniem mikstur (tylko je na razie przetestowałem). Za pierwszym razem gdy wypiłem Jaskółkę to włączyła mi się animacja a sam efekt trwał chyba kilka minut. Potem jednak Jaskółka już działała normalnie (jakieś 20 sekund) i to niezależnie od poziomu. Animacja również się nie pojawiła. I tak jest z chyba każdą miksturą. O co może chodzić?
 
Przetestowałem i działa bardzo fajnie, dzięki! Aż dziw bierze, że Redzi nie obrali tego kierunku, ale ich decyzja.
Mam tylko jakiś dziwny problem z samym zażywaniem mikstur (tylko je na razie przetestowałem). Za pierwszym razem gdy wypiłem Jaskółkę to włączyła mi się animacja a sam efekt trwał chyba kilka minut. Potem jednak Jaskółka już działała normalnie (jakieś 20 sekund) i to niezależnie od poziomu. Animacja również się nie pojawiła. I tak jest z chyba każdą miksturą. O co może chodzić?

Nie mam pojęcia, nie miałem jeszcze okazji przetestować moda. Nie ma rozwiązania w komentarzach? Może mod działa poprawnie tylko w nowej grze, lub ma konflikt z innym?
 

Jestem dość zielony w temacie, więc gdybym mówił jakieś głupoty, prosiłbym o kulturalne sprostowanie. :)

Co do tej grafiki z E3 2013: skoro dostęp do REDengine3 ma tylko CDPR i za pomocą modów raczej tego nie da się załatwić bez użycia samego silnika, to w sumie czemu REDzi nie wypuścili ustawienia graficznego typu np. ‘’OverUltra’’, albo patcha (lub paczki plików) zawierąjacego tekstury, technologie użyte w powyższym GIFie, dla użytkowników spełniających pewne wysokie wymagania sprzętowe? Czy jest tu ktoś kto ogarnia temat i mógłby wytłumaczyć czemu takie rozwiązania nie są stosowane?
 

Attachments

  • 2789900-8415714795-25045.jpg
    2789900-8415714795-25045.jpg
    101.3 KB · Views: 30

Jestem dość zielony w temacie, więc gdybym mówił jakieś głupoty, prosiłbym o kulturalne sprostowanie. :)

Co do tej grafiki z E3 2013: skoro dostęp do REDengine3 ma tylko CDPR i za pomocą modów raczej tego nie da się załatwić bez użycia samego silnika, to w sumie czemu REDzi nie wypuścili ustawienia graficznego typu np. ‘’OverUltra’’, albo patcha (lub paczki plików) zawierąjacego tekstury, technologie użyte w powyższym GIFie, dla użytkowników spełniających pewne wysokie wymagania sprzętowe? Czy jest tu ktoś kto ogarnia temat i mógłby wytłumaczyć czemu takie rozwiązania nie są stosowane?
Nie jestem pewien czy trailery z VGX to była gra mi wydaje się, że to bardziej render a W3 jako gra został pokazany dopiero na SoD oraz na gameplayu z E3, 2014 ale od E3 2014 gra też przeszła downgrade ktoś kiedyś pisał tu na forum, że to prawdopodobnie wynik kontraktu z microsoftem, który mówił, że na wszystkich platformach ma być ta sama, jakość grafiki nie licząc rozdzielczości i efektów nvidia i przynajmniej dla mnie jest to bardzo prawdopodobne wydaje mi się, że może dzisiejsze kompy nie pociągły by grafy VGX, ale tą z E3 2014 jak najbardziej
 
Szukam kilku modyfikacji zmieniajacych system walki. Sam system bylby idealny gdyby nie to, ze jest tak slabo rozwiniety. Nexus przejrzany, ale moze cos przeoczylem. Ogolnie interesuje mnie poziom trudnosci wykonania takich modyfikacji.
- pasywne odbijanie strzal
- wykrywanie strzal, kamieni ktore rzucaja trolle itp. jako atak. Istnieje mod ktory zwalnia czas za kazdym razem gdy ktos nas atakuje, niestety nie obejmuje on strzal, kamieni, blota.
- glowna bolaczka jest dla mnie oszolomienie Geralta gdy np. halabardnik zablokuje cios. nic juz wtedy nie da sie zrobic z jego kontratakiem. Moze po prostu efekt odwaru z biesa zastapic pasywnym skillem
- przerwanie ataku pikiniera/halabardnika lekkim ciosem
- Przyspieszenie wszystkich animacji. w tym mlynka. jedyny mod jaki znam przyspiesza uniki i zwykle ciosy mieczem.
- Parowanie wszystkich ciosow podczas wykonywania mlynka, jesli mozliwe to rowniez odbijanie strzal
 
Zawsze powtarzam, że twórcy powinni dawać ustawienia Low, Medium, High, Very High, Ultra oraz E3 :)

---------- Zaktualizowano 16:20 ----------

Nie jestem pewien czy trailery z VGX to była gra mi wydaje się, że to bardziej render a W3 jako gra został pokazany dopiero na SoD oraz na gameplayu z E3, 2014 ale od E3 2014 gra też przeszła downgrade ktoś kiedyś pisał tu na forum, że to prawdopodobnie wynik kontraktu z microsoftem, który mówił, że na wszystkich platformach ma być ta sama, jakość grafiki nie licząc rozdzielczości i efektów nvidia i przynajmniej dla mnie jest to bardzo prawdopodobne wydaje mi się, że może dzisiejsze kompy nie pociągły by grafy VGX, ale tą z E3 2014 jak najbardziej
Takie techniki graficzne z pokazywaniem na E3 materiałów, które w finalnej wersji gry są zgoła odmienne, powinny być zabronione.
 
Last edited:
Takie techniki graficzne z pokazywaniem na E3 materiałów, które w finalnej wersji gry są zgoła odmienne, powinny być zabronione.

Nie, powinno być zabronione PROMOWANIE GRY na takich materiałach, co w przypadku W3 mieliśmy niemal do premiery.

Kto pamięta wideo z momentu startu pre-orderów?


Oczywiście nie było tam mowy o tym, że materiał pochodzi bezpośrednio z gry, jednak po tym co pokazywał VGX (a tam już było niby in-game) oraz SoD można było się domyślać, że chodzi o grafikę z gry (VGX wyglądał niemal niczym CGI, ale w SoD można było uwierzyć iż mamy prawdziwą, bardzo ładną grę - ot, taka naturalna ewolucja do tego co możliwe ale jak się okazało dalej bujaliśmy wysoko w obłokach) . A tutaj lipa i mydlenie oczu.

Mody, niestety nie naprawią w pełni tego mankamentu, a już na pewno w momencie gdy nie ma odpowiedniego (oczywiście początkowo zapowiadanego - jak się okazało kolejna ściema) narzędzia do tworzenia modyfikacji.
 
Może wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby nie forsować na siłę otwartego świata. Grafika jak grafika, ale główny wątek fabularny mocno na tym ucierpiał, a tego żaden mod nie poprawi.
 
Czy dałoby się stworzyć moda w którym Radowid ma twarz z dwójki? Jakoś ta dwójkowa najbardziej mi pasuje.
 
Jest mod, dzięki któremu można regenerować HP podczas medytacji na wyższych poziomach trudności niż normalny i łatwy?
 
Jest mod, dzięki któremu można regenerować HP podczas medytacji na wyższych poziomach trudności niż normalny i łatwy?

Friendly Hud daje taka mozliwosc o ile pamietam.
@I_w_a_N dlaczego czit? akurat brak mozliwosci uzupelniania HP podczas medytacji to baaaardzo sztuczne utrudnianie rozgrywki
 
@Jack is Back

Ale to jest jakieś założenie twórców wpływające na utrudnienie rozgrywki na danym poziomie trudności.
Pokonujemy grupkę przeciwników i medytujemy, nie musząc się martwić o jedzenie czy eliksiry. Zwłaszcza gdy medytować możemy praktycznie wszędzie (od drugiej części nie ma już ognisk - wiem istnieją mody), a momenty w których zostanie nam to przerwane są tak sporadyczne, że można je pominąć.
Czemu utrudnienie ma polegać jedynie na zmienionym balansie obrażeń/życia?

P.S. Swoją drogą nie wystarczy przegięty znak Quen, który po rozwinięciu tworzy "ochronną bańkę" nie tylko chroniącą nas przed atakami ale też regenerującą żywotność od wrogich ciosów (do tego nawet jednocześnie ich raniąc)?
 
Mi chodzi o sam fakt braku regeneracji HP przy medytacji, no bo co to da. Eliksiry mi sie napelnia. lykne dwa dekokty raffarda, szybka medytacja i wychodzi na to samo. Uciazliwe jest to po prostu. Co do innych ulatwien : jest jak jest, Sam nie rozwijalem znakow, zwlaszcza quena. W ogole nie chce mi sie rozpisywac o samej mechanice. Poczekam az wyjda wszystkie dodatki i patche. Na chwile obecna Dziki Gon skrzywdzil mnie bardziej niz Arcania :D
 
@Eszy

To by się raczej już rasowy "czit" nazywał, a nie mod ;) ...

Z jednej strony trochę racja, ale na wyższym poziomie trudności zależałoby mi tylko naq większej sile i wytrzymałości przeciwników, mimo wszystko wolałbym móc regenerować HP podczas medytacji.

Tak więc czy jest taki mod? Ogarnę sobie tego firendly huda, znalazłem jeszcze coś takie, będzie działać?

http://www.nexusmods.com/witcher3/m...age=1&sort=DESC&pid=0&thread_id=3355275&pUp=1

Chyba, że ktoś zna innego, odpowiedniego moda to pisać. ;)
 
Jest jakaś możliwość na ingerencję w AI NPCów? Jeśli tak to chciałbym zobaczyć moda, który zmienia zachowanie postaci tła, w tym kupców... Bo w tej chwili nie ważne noc czy dzień, burza czy słońce kupcy stoją niewzruszeni mając w nosie wyjący wicher i napieprzające pioruny w środku nocy... Zwykli NPC zachowują się trochę lepiej, ale wciąż mają problemy ze znikaniem z ulic na noc :<
 
Witam.

Czy jest mod który ukrywa niechciane questy na liście questów w menu? Nie interesują mnie questy związane z Gwentem i chciałbym je ukryć żeby nie mieszały mi się z pozostałymi questami. Może istnieje cień szansy, że deweloperzy wraz z nowym dodatkiem dodadzą taką możliwość?
 
Top Bottom