Tajemna wieża - brak ksiąg, zgubione księgi

+
Tajemna wieża - brak ksiąg, zgubione księgi

Witam,
Z góry przepraszam jeśli temat już był, ale nie mogłam nic znaleźć.

Mój problem jest następujący. Zdobyłam obie księgi potrzebne do ruszenia z zadaniem (Bramy Tajemnic i Ain Soph Aur), ale niestety podczas wykonywania zadań pobocznych straciłam gdzieś obie księgi. Nie wiem czy je sprzedałam (sprawdzałam Antykwariusz ich nie ma w sprzedaży) czy gdzieś wyrzuciłam... Sprawdzałam też u Karczmarza, ale tam też ich nie schowałam. Nie wiem co mam teraz zrobić bo nie mogę ruszyć z zadaniem. Stoję w miejscu i nic nie mogę zrobić. A jakby nie było zadanie z wieżą jest wątkiem głównym...

Błagam czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić. ? Poza cofaniem się i graniem od nowa.... Będę wdzięczna.
 
Przedmiotu fabularnego nie da się sprzedać czy wyrzucić. Na pewno go nie masz? Przeglądałaś przedmioty fabularne w prawo i w lewo? Gadałaś z Kalksteinem?
 
Dobra, przepraszam za zamieszanie, ale albo ja jestem ślepa, albo gra ze mną nie współpracuje, bo po ponownym uruchomieniu Wiedźmina, obie księgi pokazały się w przedmiotach fabularnych. o_O
Jeszcze raz przepraszam, ale równocześnie dziękuję. :)
 
Na pewno nie znajdziesz ich w tym klasycznym interaktywnym ekwipunku. Jeśli je na pewno zdobyłaś to masz je w tym małym ekwipuneczku na górze z przedmiotami fabularnymi.

Edit: Pewnie automatycznie przesunęły się na początek ekwipunku a wcześniej były gdzieś pod koniec :).
 
Last edited:
Przy większej ilości itemów okienko przedmiotów fabularnych da się przewijać strzałeczkami. Do tego gra potrafi posortować je po swojemu, co może dać wrażenie "zgubienia" jakiegoś przedmiotu.
Trochę większy problem może być, gdy pozbędziemy się przedmiotu istotnego dla questu pobocznego, np. zdobędziemy 10 języków topielców dla Zygfryda (gra poinformuje nas o zaliczeniu etapu zadania i każe zanieść je do Zakonnika), po czym wykorzystamy je do stworzenia dekoktu. Gra wciąż będzie sugerować zaniesienie ich Zygfrydowi, lecz tam nie będziemy mieli możliwości zadania zaliczyć, póki nie uzupełnimy liczby języków do wymaganych dziesięciu.
 
Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim. :)
A co do tych języków topielców, miałam właśnie taką sytuację, więc nie wiem czy to tak popularne czy po prostu czytasz mi w myślach. ^^ Co do strzałek i przewijania ekwipunku, wiem że one tam są. Ja w 1 gram teraz drugi raz, bo potrzebuję save'y żeby zacząć 2 (tak wiem mogłam znaleźć na internecie, ale wolę zagrać jeszcze raz<3). Z tymi księgami po prostu zgłupiałam, bo naprawdę nie mogłam ich znaleźć ^^"
 
Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim. :)
A co do tych języków topielców, miałam właśnie taką sytuację, więc nie wiem czy to tak popularne czy po prostu czytasz mi w myślach. ^^ [...]

Po prostu własne doświadczenie, zdobyte podczas kolejnych przejść gry.
Kurcze. Zawsze, gdy udzielam się w tym dziale, to nachodzi mnie chęć kolejnego zanurzenia się w mrokach Podgrodzia. :p
 
@Wroobelek, czemu nie zanurzysz się w takim razie? Ja tak zrobiłem i teraz ledwo nadążam ze sprawozdaniami na studiach. Ale nie żałuję. :D
 
@Fifuu - nie wiem w co ręce włożyć. Trzy czwarte pozycji w moim koncie na Steam nie ruszone, pół roku płyt z CDAction, na które nawet nie zajrzałem, napoczęty Panzer General 2, Panzer General 3, oba Puzzle Questy, drugi NWN, mod Awaken zmieniający Fallout Tactics w pełnoprawnego erpega czeka na swoją kolej, Wiedźmin 2, w którym znów zaciąłem się na Operatorze, chodzi mi po głowie klimat STALKER-a...
A mój Młody morduje mnie co sobotę (w tygodniu nie gra, bo najpierw szkoła), by pograć z nim w plutonie w WoT. Do tego praca, żona, dzieci... a doba wciąż ma jedynie 24 godziny. :(

Ale to chyba nie temat na takie rozważania. ;)
 
Top Bottom