Tajemnica Rozszyfrowania ASSASSIN's Creed!

+
Tajemnica Rozszyfrowania ASSASSIN's Creed!

Każdy kto przeszedł Assassin's Creed zna zakończenie, zakończenie pełne tajemnic, dziwnych symboli i obrazków narysowanych krwią. Nie trudno się domyślić, że zostawili je poprzednicy Desmonda, jednakże ich rozszyfrowanie nie należy do najłatwiejszych, a nawet gdy wiesz co oznaczają nie widzisz ich sensu.Przy drzwiach, przez które wyszli Lucy i Warren widnieje rysunek przedstawiający piramidę, a nad nią jabłko, z którego wydobywają się promienie słoneczne. Jednak tym, co bardziej przyciąga naszą uwagę jest prostokąt wypełniony różnymi literami, które na pierwszy rzut oka nie mają żadnego ładu ani składu. Bo trzeba wiedzieć jak czytać. Począwszy od prawej dolnej strony czytając od dołu do góry, można odczytać napis: Artefacts sent to the skies to control all nations - To make us obey a hidden crusade - Do not help them. Na polski znaczy to mniej więcej: Artefakty wysłane w niebo, aby kontrolować wszystkie narody- Abyśmy się stali posłuszni ukrytej krucjacie - Nie pomagaj im. Dwie pierwsze części wyjaśnię już za chwilę, a trzecia jest chyba oczywista.Po drugiej stronie można natomiast zauważyć trójkąt złożony z liter, które czytane w taki sam sposób jak z prostokąta dają nam napis: They drained my soul and made it theirs - I drained my body to show you where I saw it. Tłumaczenie: Wyssali moją duszę i przywłaszczyli sobie - wyssałem swoje ciało, by pokazać ci, gdzie to zobaczyłem. Pierwsza część odnosi się do eksperymentów Abstergo: dla obiektu dusza to jego wspomnienia wyciągnięte z genów dzięki Animusowi. Nasz poprzednik swoją własną krwią (czyli ciałem) rysuje nam wskazówki na podłogach i ścianach - to jest druga część zdania.Dojrzeć można również trzy rysunki: kolibra, kondora i małpy, które są kopią tych z płaskowyżu Nasca w Peru. Teorii o tych rycinach jest mnóstwo: mapa nieba - podarunek dla bogów, kalendarz określający porę siewów i zbiorów, a nawet lądowisko dla kosmitów. No cóż, cokolwiek to nie jest, nie wiadomo jaki ma to związek z Assassin's Creed.Pod szybą do Sali konferencyjnej znajduje się odosobniony napis: Yona Guni. Jest to nazwa wyspy wchodzącej w skład archipelagu Riukiu. Niedawno odkryto tam ogromne głazy, które szacuje się, że mają 10000 lat i są pozostałością po mieście co oznaczałoby, że pozostawiła je najstarsza cywilizacja na świecie. Lecz są sceptycy, którzy uważają, że są to pozostałości erozji skalnej z czasów epoki zlodowaceń.Poniżej trójkąta widać kod kreskowy i kilka cyfr: 12212012. Zapewne jest to data: 21 grudnia 2012. Z maili Vidic'a można się dowiedzieć, że jest to data wysłania satelity z cząstką artefaktu (tego o którym mówi napis w prostokącie), który ma kontrolować umysły ludzi. Nie jest to jednak przypadek, coś takiego w tej grze nie istnieje. 21.12.2012 to, według Majów, ostatni dzień świata, który znamy. Warto także w tym miejscu wspomnieć o innej ciekawostce: Abstergo z łacińskiego znaczy oczyścić. Tak więc po złożeniu tego wszystkiego do kupy wychodzi taka teza: Abstergo tego dnia chce wysłać satelitę, która ma im pomóc zawładnąć umysłami ludzi i oczyścić świat ze zła (podobnie jak Al. Mualim za pomocą kawałku Edenu chciał powstrzymać krucjaty), co będzie końcem świata, który znamy (przepowiednia Majów).Tutaj niestety kończy się moja wiedza na temat rysunków w pokoju z Animusem. Znajdują się tu bowiem jeszcze rysunki przedstawiające: piramidy Majów, chińskie pagody i egipskie piramidy (które mają taki sam układ jak Piramidy w Gizie - tak, to też na pewno nie przypadek), oko Horusa (oznaczające odrodzenie - kolejny związek z satelitą i planami Abstergo?), symbole Trójcy Świętej (która według historii przedstawionej przez Assassin's Creed nie istnieje, gdyż to nie Jezus mocą boską czynił cuda, ale wpływał na umysł otaczających go osób za pomocą skarbu Templariuszy, tak więc nie był synem Boga), oraz pentagram (który ma wiele znaczeń, i kilka możliwych nawiązań do pozostałych symboli. Dla pierwszych chrześcijan był to symbol pięciu ran Jezusa, a Eliphas Levi podzielił go na dobrą i złą stronę. Ta pierwsza, zwrócona dwoma wierzchołkami ku dołowi (zwrócona jest nimi ku Animusowi, przez co stwierdzam, że jest to ta "dobra" strona) oznacza siłę boską (czyli kolejny religijny motyw)).Przejdźmy teraz do pokoju Milesa. Pierwsza rzecz, która rzuca nam się w oczy (i Desmondowi) to wielki rysunek na centralnej części ściany. Jest to tzw. atraktor Lorenza. Ma on związek z chaosem i teorią motyla (w skrócie: nawet minimalna rozbieżność danych na wstępie po wykonaniu długich obliczeń może spowodować ogromne zmiany w wyniku końcowym). Jednakże jak to dostosować do gry? Jedyne co mi w tym momencie przychodzi do głowy, to mała rozbieżność pomiędzy historią znaną nam, a historią prawdziwą spowodowała ogromne zmiany w naszym świecie.Po lewej stronie znajduje się równanie Zn + 1 = Zn2 + C - dąży ono do nieskończoności, jest to tzw. Równanie rekurencyjne. Znaczenie na razie nie znane.We are all books containing thousands of pages and within each of them lies an IRREPARABLE truth. Kolejne zdanie zapisane krwią. Po przetłumaczeniu znaczy: Wszyscy jesteśmy książkami zawierającymi tysiące stron, a każda z nich zawiera NIEPOWETOWANĄ prawdę. Odnosi się to do każdego człowieka. W swoich genach zapisana jest prawda - nie przedstawiana przez historyków, którzy mogą tylko przypuszczać.I've entered the Abyss and never returned. Tłumaczenie: Wkroczyłem w Otchłań i nigdy nie powróciłem. W tym cytacie jedno jest pewne: nie można go rozumieć dosłownie. Przede wszystkim wrócił z "Otchłani", to jest pewne, ale zapewne nie taki, jaki był wcześniej. Był odmieniony poprzez podróż. Nie był już sobą.Within Emperor Jiajing' sin and Quetzcoaltz's hunger lies the Answer. - Pomiędzy grzechem cesarza Jiajing i łaknieniem Quetzcoaltza leżą odpowiedzi. Kolejny zagadkowy tekst. Przede wszystkim należy wiedzieć, kim byli wyżej wymieni. Jiajing był jednym z cesarzy chińskich. Można mu przypisać wiele zła: egzekucje, korupcja, zaniedbywanie obowiązków - zapewne o to chodzi w części zdania: grzechem cesarza Jiajing. Quetzalcoatl był natomiast bogiem plemion Mezoameryki. Dużo można by o nim pisać, był bogiem wiatru, nieba, ziemi, uważany za współtwórcę świata i cywilizacji. Sprzeciwiał się ofiarom z ludzi. O jakie więc łaknienie chodzi? Luźna teoria: pomiędzy stworzeniem świata/cywilizacji (Quetzalcoatl) i czasami Jiajinga (grzechem cesarza Jiajing) znajduje się prawda… o jaką jednak prawdę chodzi? No cóż, dowiemy się gdy programiści z Ubisoftu uraczą nas kolejnymi częściami.22:13 - pierwsze skojarzenie: godzina… a jednak nie, to nie o godzinę chodzi. Chodzi o fragment Apokalipsy św. Jana, cytuję: Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. Ponad to na ścianie można ujrzeć omegę, kto jednak ukradł alfę? O co w tym chodzi? Brak początku? No cóż, jak większość - niewyjaśnimy tego, aż do premiery innych części.Oprócz tego na ścianie po prawej można ujrzeć mnóstwo chińskich znaczków, któ®ych tłumaczenie można znaleźć na necie.Człowiek zginie z własnych rąk.Ten, kto zna owoc przyszłości, tworzy teraźniejszość.Lepiej jest słyszeć, niż nie słyszeć - lepiej jest widzieć, niż słyszeć - lepiej jest wiedzieć, niż widzieć - lepiej jest robić, niż wiedzieć.Powinieneś rozwiązywać swoje własne problemy, bez względu na rezultat.Jeśli ludzie nie mają długoterminowego planu, mogą już zacząć się martwić.Cokolwiek robisz teraz, pamiętaj o tym w przyszłości. Ucz się na własnych błędach.A więc wygląda na to, że większość ma luźny związek z Abstergo i przygodami Desmonda. Tao niestety wszystko, przynajmniej na dzień dzisiejszy.I może dla anglików zaglądających... Anyone who has Assassin's Creed knows the ending, the completion of the full mysteries, strange symbols and pictures drawn in blood. Not hard to imagine that they left them Desmond predecessors, but their decoding is not the easiest, and even if you know what you can not see their meaning.When the door through which came Lucy and Warren shows a drawing showing a pyramid, and on the apple from which to abstract the sun's rays. But what more attracts our attention is a rectangle filled various letters, which at first glance do not have any good or storage. Because you need to know how to read. Starting from the bottom right hand reading from bottom to top, you can read the inscription: Artefacts sent to the skies to control all nations - to make us obey a hidden crusade - Do not help them. On the Polish mean more or less: Artefacts sent to heaven, to control all nations in order for us to become obedient hidden crusade - not to help them. The first two parts explain in a little while longer, and the third is probably obvious.On the other side may be, however, noted triangle made up of letters, which read in the same way as it gives us a rectangle with the words: They drained my soul and made it theirs - I drained my body to show you where I saw it. Translation: Wyss my soul and przywłaszczyli itself - wyssałem his body to show you where it saw. The first part refers to experiments Abstergo for a soul to his memories learned from genes through Animusowi. Our predecessor's own blood (or body) draws us guidance on the floors and walls - this is the second part of the sentence.You can see three drawings: kolibra, condor and monkeys, which are those with a copy nasce plateau in Peru. Theory of these rycinach is plenty: map of the sky - a gift to the gods, calendar, specifying a timely sowing and harvesting, and even Aerodrome for extraterrestrials. Well, whatever it is not, we do not know what is related to Assassin's Creed.At the windscreen to the conference room is isolated words: Yona Guni. This is the name of the island a part of the Ryukyu archipelago. I recently discovered a huge boulders, which is estimated that there are 10,000 years old and are a remnant of the city which would mean that left them the oldest civilization in the world. But are skeptics who believe that they are the residue of erosion of the rock era zlodowaceń time.Here you can see a triangle bar code and a few numbers: 12212012. Arguably, this is the date: 21 December 2012. With e-mails Vidic'a you can find out that this is the date of dispatch of satellites with a part of artifact (which says that the inscription on the box), which is to control the minds of people. However, it is not the case, something like this in this game does not exist. 21.12.2012 This, according to the Mayans, the last day of the world that we know. It's also important at this point to mention the other ciekawostce: Abstergo from Latin means to clean up. So after the deposit of all this goes together such argument: that day Abstergo wants to send a satellite to help them conquer minds of people and cleanse the world of evil (like Al. Mualim using a piece of Eden tried to stop the crusade), which will be the end of the world , Which we know (Mayan prophecy).Here, unfortunately, ends my knowledge of the drawings in a room with animus. You are here because even drawings depicting: Mayan pyramid, Chinese pagodas and the Egyptian pyramids (which are the same as the Pyramids of Gizie - yes, he will surely not a coincidence), the eye of Horus (meaning rebirth - another link with the satellite and plans Abstergo ?), Symbols of the Trinity (which according to history presented by the Assassin's Creed does not exist, because Jesus is not divine power to do miracles, but the effect on the mind of people surrounding him through the Templar treasure, and so it was a son of God), and the pentacle (which has many meanings, and a few other possible references to the symbols. For the first Christians was a symbol of five wounds of Jesus, and Eliphas Levi divided it into good and bad side. The first, recovered two peaks downwards (is returned to them Animusowi, which I say that this is "good" side) means the divine power (that is, another religious theme)).Now, let's move to peace Miles. The first thing that throws us in the eyes (and Desmondowi) is a major figure in the central part of the wall. This is called. Lorenz Attractor. It is associated with the chaos theory and butterfly (in short: even the minimum gap data at the outset when you do long calculations may result in huge changes as a result of the final). However, as to adapt to the game? The only thing to me at this point comes to mind, is a small discrepancy between history known to us, a true story led to profound changes in our world.On the left side of the equation is Zn 1 = Zn2 C - it seeks to infinity, it is called. Recursive equation. The importance is not yet known.We are all books containing thousands of pages and within each of them lies an irreparable truth. The next sentence written in blood. After being translated means: We are all books containing thousands of pages, each of which contains a lamentable truth. This applies to every human being. In their genes written is true - not presented by the historians, who can only assume.I've entered the abyss and never returned. Translation: entering a deep and never returned. In the citation, one thing is certain: it can not be understood literally. First of all, he returned to the "hell", that is certain, but probably not as good as he was before. He was odmieniony through the journey. He was not himself.Within Emperor Jiajing 'sin and Quetzcoaltz's hunger lies the answer. - Between the sin of Emperor Jiajing and appetite Quetzcoaltza are answers. Another enigmatic text. First of all, it's important to know who were the exchanges. Jiajing was one of the Chinese emperors. You can assign to them a lot of evil: the executions, corruption, neglect of duties - probably in a matter of the sentence: sin Emperor Jiajing. Quetzalcoatl was a god while Mezoameryki tribes. Much could write about him, was the god of wind, the sky, land that is considered the co-world and civilization. Objected to the victims of the people. What appetite so mean? Loose theory: the creation of the world / civilization (Quetzalcoatl) and sometimes Jiajinga (sin Emperor Jiajing) is true ... but the truth about what is going on? Well, we'll figure out where the programmers Ubisoftu uraczą us with a succession of parts.22:13 - first association: time ... but not, it is not the time. This is a fragment of the Apocalypse of St.. John, and I quote: I am the alpha and omega, the first and last, the beginning and end. Over on the wall, you can see Omega, however, who stole alfę? What in this regard? None beginning? Well, like most - niewyjaśnimy of up to the premiere of other parts.In addition to the wall on the right you can see plenty of Chinese stamps, which ® s translation can be found online.Man slain with their own hands.The one who knows the fruit of the future, creates the present.It is better to hear than not hear - it is better to see than to hear - it is better to know than to see - it is better to do than to know.You should solve their own problems, regardless of the result.If people do not have long-term plan, can already start to worry.Whatever you're doing now, remember about this in the future. Learn from their mistakes.So it seems that most have loose relationship with Abstergo and przygodami Desmond. Tao unfortunately all, at least for the time being.Autor: ValygarWzięte z: http://www.zakon-ac.infoNie znalazłem takiego tematu na forum więc dodałem
 
Skoro tak się natrudzili nad zakończeniem i symboliką, mogli postarać się zrobić głębszą grę :)
 
Tak długo mu zajęło zorientowanie się, że autorzy gry po prostu wrzucili tam wszystkie teorie spiskowe i podobne bzdury na jakie trafili?Brak mi słów normalnie.
 
No ładnie, ładnie.Wiele z tego na innym forum wyczytałem, ale wiele nowych rzeczy zaprezentowałeś.No cóż, pozostaje czekać na AC 2.
 
szkoda że dopiero na końcu pojawiają się jakieś teorie spiskowe.gry przeszedłem połowę, i cały czas czekałem na rozwinięcie akcji. a tu zabij, zabij, zabij :/
 

SaLi

Forum veteran
Dzis skonczylem AC.Jestem naprawde pod duzym wrazeniem.Jakos mi sie wcale nie znudzilo wykonywanie tych samych zadan bo historia jest tak niesamowicie wciagajaca, ze z przyjemnoscia za kazdym razem wymuszalem zeznania, kradlem informacje czy podsluchiwalem rozmowy.Jak dla mnie genialna gra.Swietnie pomyslana i zrobiona.Z niecierpliwoscia czekam na dwojeczke...
 
Chyba w tym pierwszym poście nie było, więc wrzucę:Te literki układają sie w napis:"Artifacts sent to the skies to control all nations to make us obey a hidden crusade. Do not help them"Co i jak można znaleźć tutaj:http://www.eeggs.com/items/53277.html
 

SaLi

Forum veteran
Ej, a jest wogole sens zbierania tych wszystkich flag i zabijania templariuszy?Czy daje nam to jakis fajny bajer czy to poprostu sztuka dla sztuki - wspomnienie 100% kompletne?
 
Bardzo ciekawy tekst,pierwszy raz go czytałem,chociaż jak dla mnie autorzy wrzucili za dużo teorii spiskowych do jednego kotła...ale brawa dla autora który zamieścił tutaj wszystko co mnie interesowało a czego nigdy nie szukałem gdyż było tego za dużo :teeth: :beer:
 
Przeanalizowałem ten tekst ponieważ sam nie dawno zakończyłem AC. Sporo nad tym muślałem i wpadła mi do głowy trochę szalona ale i zajmująca teoria, a mianowicie: Jeżli Data wystrzelenia Jabłka Edenu ma na celu przejęcie kontroli nad umysłami tych ludzi to co ma ona do końca świata? Myślałem Majowie autorzy tego kalędaża mogli by być swego rodzaju przodkami Templariuszy być może tak jak De Sable mieli objawienia, widzieli że Abstergo Wystrzeli fragment w kosmos, tak więc ta data nie oznacza dosłownego końca świata ale początek nowej ery. Abstergo to po łacinie oczyszczenie. Tak więc jeżli uda im się to wystrzelić to zacznie się nowa era, era do której cały czas w AC zmierzali Templariusze. Przynajmniej tak to widzę.
 
Może by tak ktoś wrzucił rozszyfrowanie AC 2, gdzie
W filmie obiektu 16 Adam i Ewa uciekają z raju biorąc ze sobą fragment Edenu, o co w tym wogóle chodzi?
Jaka w tym ta cała obiecana prawda?
 
Top Bottom