Tajemnicze drzwi pod komnatą Cesarza w Wyzimie.

+
Jeżeli nie da się ich otworzyć teraz to albo są atrapą albo później otworzą się po wypowiedzeniu magicznego słowa... DLC.
 
@Gibasny

W ogrodzie, tam, gdzie możemy grać z Nilfgaardczykiem bodajże, jak odpalisz wiedźmińskie zmysły, na ścianie powinna ci się zaczerwienić płytka. Włączysz ją to obok otworzą ci się drzwi. Tam jest chyba list od de Wetta w związku z ponownym rzuceniem klątwy na Addę (fabuła W1) i chyba jakiś rupieć.
 
Zaraza, od początku gram bez włączonych napisów i dopiero teraz zauważyłam, że napisy tłumaczą to, co mówią Nilfgaardczycy.

:facepalm2:
 
No, przydałby się jakiś mod odpalający napisy tylko w przypadku tłumaczenia.
 
Napisy są super, przecież każdy czyta szybciej niż lektor! I właśnie po przejściu całej gry wczytałam ostatni zapis, żeby otworzyć drzwi. To straszne, jak drobne wzmianki na forum zmuszają człowieka, żeby przeszedł grę po raz trzeci... ;)
 
No bo to nie książka, trzeba słuchać dialogów ze zrozumieniem. Po coś tych aktorów opłacają. Przy pierwszym Wiedźminie łapałam się na tym, że czytałam szybko napisy i przeklikiwałam dialogi, a to niezbyt fajnie.
 
Ja wolę czytać ze zrozumieniem. Myślę, że po to również są napisy - żeby każdy dostał to, co lubi. To jak z muzyką w grze - przez pierwsze 10 godzin jest świetna, przez 100 dobra, ale po 200 człowiek gotów jest słuchać nawet obrad sejmu.
 
Rozumiem, że to kwestia preferencji, a na przykład w wersji angielskiej trudno zrozumieć trolle, ale czy ktoś ogląda polskie filmy z polskimi napisami?
 
Nie. Ale za to jest wiele osób, które nie lubią dubbingu (nawet dobrego) i nie mogą znieść głosu lektora. Jest na tym świecie trochę dziwactw - na przykład gra z zupełnie wyłączonym dźwiękiem. ^^'
(Czy my tu nie zaprowadzamy dwuosobowych rządów offtopu? ;) )
 
Mi tam napisy nie przeszkadzają. Jak się przechodzi grę enty raz, jak to miałem z W2, to wolałem przeczytać i przeklikać niż od nowa wszystkiego słuchać. O co chodziło wiem, a znudzenia jako takiego nie czuję.

Co do tych drzwi, zaraz je sprawdzę wolną kamerą.

---------- Zaktualizowano 22:21 ----------

Nie, dosłownie nic za nimi nie ma.
 
Przecież mowa o napisach z rozmów okolicznych NPCów, a nie w dialogach. One przeszkadzają w ten sam sposób jak choćby paski życia nad głowami przeciwników - psują ogólne wrażenia estetyczne. Oczywiście to kwestia preferencji, ale ja większość takich elementów wyłączam.
 
Mi tam napisy nie przeszkadzają. Jak się przechodzi grę enty raz, jak to miałem z W2, to wolałem przeczytać i przeklikać niż od nowa wszystkiego słuchać. O co chodziło wiem, a znudzenia jako takiego nie czuję.

Co do tych drzwi, zaraz je sprawdzę wolną kamerą.

---------- Zaktualizowano 22:21 ----------

Nie, dosłownie nic za nimi nie ma.

Można wiedzieć jak odpalasz tą wolną kamerę?
 
Ja obecnie przy ponownym przechodzeniu gry cały interfejs mam wyłączony - poziom przeciwników, ich pasek zdrowia, własny pasek zdrowia, minimapa itd. No i oczywiście napisy w dialogach : > Jak w życiu.
 

Wielkie dzięki. Zainstalowałem. Działa ładnie. Tylko jeden szkopuł. Nie wiem jak oni to robią na tych filmikach że przesuwają bardzo wolno kamerę. Ja jak naciskam klawisze WSAD to kamera leci mi kilkanaście metrów do przodu i strasznie ciężko się kadruje jakiś ładny widoczek z ustawieniem postaci tak jak chcę. Jest na to jakiś pomysł?
Acha i jeszcze jedno. W folderze z wiedzminem mam folder ze screenami, ale jest dziwnie pusty. Klawisz "Print scr" nie jest podpięty?
 
Top Bottom