[TALIA] Francesca Findabair - Kontrolna Aglais

+
Tania talia, którą zrobiłem 28-12 w przedziale rang 19-25 - oficjalnie 26-14 ale 2 wygrane gry się wywaliły - uroki gry na PS4;)

francesca-findabair-deck.png


Główny koncept
Skupiamy się na wygraniu 1 rundy by w rundzie decydującej mieć ostatnie słowo. Za finiszer robi oczywiście AGLAIS zbuffowana OBSADZONYM GARNIZONEM lub JASKÓŁKĄ ale może to być sam OBSADZONY GARNIZON rzucony z ręki i z umiejki liderki lub POŻOGA. Dużo kart zadających dmg aby uzyskać jak najlepszą wartość z POŻOGI czy TRUCIZNY KRABOPAJĄKA.

Karty (co i dlaczego)
POŻOGA - wiadomo
JASKIER: POETA - Gdańsk-Żabianka odchudzanka;)
OBSADZONY GARNIZON - 10 punktów z jednej karty to jest niezły wynik, moim zdaniem autoinclude dla Franczeski
AGLAIS - jeden z najlepszych finiszerów w grze, ale jeśli przegraliśmy coina to warto na niej użyć PRZEWAGI TAKTYCZNEJ (wchodzi wtedy za 12 punktów) jeśli to pomoże nam wygrać R1
AELIRENN - Gdańsk-Żabianka odchudzanka;), rywale raczej nie spodziewają się jej w decku
PŁOTKA - Gdańsk-Żabianka odchudzanka;)
TARCZA Z ŁUSEK - pod POŻOGĘ ale również pod elfy by mogły dłużej przeżyć by wezwać AELIRENN
MISTRZOWSKA WŁÓCZNIA - pod POŻOGĘ i TRUCIZNĘ KRABOPAJĄKA + ten jeden dodatowy dmg pozwala usunąć jednostki wroga w połączeniu z dmg z jednostek
TRUCIZNA KRABOPAJĄKA - idealna kontra na wiedźmińskie trio i powód dla którego ich tu nie mam (w zamian PŁOTKA, AELIRENN i JASKIER: POETA)
JASKÓŁKA - bieda-OBSADZONY GARNIZON
OFICER VRIHEDD - elf + strzał za 3
KAJDANY Z DWIMERYTU - przydatna karta specjalna + dmg jak jest taka potrzeba
ELFI ŁUCZNIK - idealny do równania jednostek pod POŻOGĘ lub TRUCIZNĘ KRABOPAJĄKA
STRZELEC WYBOROWY - elf + dmg
BOMBA DWIMERYTOWA - wypełniacz
DRAGONI VRIHEDD - elf z bardzo użyteczną zdolnością
WYROCZNA - elf + idealny na otwarcie rundy
MISTRZYNI MIECZA - często dość szybko ginie ale jęsli już przeżyje to dodatkowa opcja na dmg co turę
NEOFITA SCOIA'TAEL - elfy pod AELIREN, zagrywamy wyłącznie gdy są już 3 inne elfy na stole

Mulligan
Wymieniamy wyłącznie PŁOTKĘ i/lub AELIRENN, jeśli ich nie mamy na ręce to nie mulliganujemy by się nimi nie zaciagnąć. Przed ostatnią rundą można zaryzykować jeśli tego wymaga sytuacja.

Gameplay
ciekawa końcówka - zgłosić do POTM? ;)

Zachęcam do sprawdzenia i podzielenia się wrażeniami.
 

Lexor

Forum veteran
Widzę, że "przekonałeś się" do Franczeski. ;)

Gdańsk-Żabianka odchudzanka

O co z tym chodzi? o_O

TRUCIZNA KRABOPAJĄKA - idealna kontra na wiedźmińskie trio i powód dla którego ich tu nie mam

Wiem co masz na myśli, ale ja osobiście wiedźminów mam w decku bardziej w celu zmniejszenia ilości dociąganych kart niż dla ich wartości wystawienia.

ciekawa końcówka - zgłosić do POTM? ;)
Na pewno nie jest standardowa, ale, szczerze? Widząc Twoją rękę i to co na stole - trochę bym się zdziwił jakby była inna. ;)
Tak czy siak - lepsza od tej z Aglais co była ostatnio. :p

Mnie osobiście rozwaliło tak szybkie zagranie przewagi taktycznej, umiejętności dowódcy i Kambiego w R1 przez przeciwnika.
 
O co z tym chodzi? o_O
taki lokalny żarcik;)

Mnie osobiście rozwaliło tak szybkie zagranie przewagi taktycznej, umiejętności dowódcy i Kambiego w R1 przez przeciwnika.

faktycznie rywal zaczął z grubej rury co w HC na przestrzeni całej rundy zamienia się w kapiszona:) mogę się jedynie domyślać, że chodziło mu o wyciągnięcie płotki, być może też miał po swojej lewej stronie ręki tego grubego miśka i nie chciał go stracić przy zagrywaniu Kambiego
 

Lexor

Forum veteran
taki lokalny żarcik;)

No ok, ale skoro użyłeś go "nie-lokalnie" to może już wytłumacz? :D

mogę się jedynie domyślać, że chodziło mu o wyciągnięcie płotki

Płotkę wyciągnął w pierwszej turze, nie potrzebował Kambiego do tego.

być może też miał po swojej lewej stronie ręki tego grubego miśka i nie chciał go stracić przy zagrywaniu Kambiego

A właśnie, tu mam jedno zastrzeżenie - jak grając vs SK można zupełnie nie zaglądać do cmentarza przeciwnika? :p
 
Top Bottom