Technologie mobilne - telefony, tablety, czytniki...

+
A powiesz mi jak się w telefonie te screeny robi? ;)

W najnowszych wersjach systemu Android możemy bez problemu zrobić zrzut ekranu naciskając kombinację klawiszy:
klawisz blokowania ekranu + klawisz głośności w dół

Po przytrzymaniu przez ok. 2 sekundy tych przycisków usłyszymy pstryknięcie, a zdjęcie ekranu zostanie zapisane w folderze Pictures/Screenshots w pamięci wewnętrznej smartfona/tableta.
 
Okej, wieczorem się pobawię :)

Pytanie czy na pewno to zależy od aplikacji. SGS3 nie jest tanim sprzętem i powinien działać mimo wszystko płynnie. Być może warto czyścić regularnie pamięć podręczną i inne pliki tymczasowe i lokalne.

Na pewno zrób kopię kontaktów, zdjęć i co tam się jeszcze da wrzucić do chmury Google. Po tej czynności po prostu przywróciłbym telefon do ustawień fabrycznych, powinno pomóc :)
 
W najnowszych wersjach systemu Android możemy bez problemu zrobić zrzut ekranu naciskając kombinację klawiszy:
klawisz blokowania ekranu + klawisz głośności w dół

Po przytrzymaniu przez ok. 2 sekundy tych przycisków usłyszymy pstryknięcie, a zdjęcie ekranu zostanie zapisane w folderze Pictures/Screenshots w pamięci wewnętrznej smartfona/tableta.
W S3 jest trochę inaczej.

Na moje oko to masz sporo aplikacji aktywnych.
Ja po zainstalowaniu vibera i gg zauważyłem o wiele większe wykorzystanie pamięci. A przecież prócz tego mam wiecznie aktywnego fb, messengera, antywirusa i parę innych rzeczy. Nie jest jednak tak źle.
Jest jeszcze jedna sprawa, która przyszła mi na myśl. Sprawdź ile masz miejsca na telefonie i gdzie aktualnie zapisują się dane. Ja parę dni temu musiałem zmienić lokalizację zapisywania fotek bo po aktualizacji zmieniła się z karty na telefon.
 
Nie chce krytykować ale instalowanie (facebook) messengera to dla mnie głupota - dawać kopiować, czytać swoje SMSy. ;)
 
Ja tylko powiem, że jestem fanem technologii, ale w granicach rozsądku.
Nie widzę sensu, by tracić X czasu na instalowanie i konfigrowanie pierdyliarda aplikacji, których i tak używać nie będę.
W sumie to ja głównie odinstlowywuję coś, bo z zaintalowanych to tylko aplikacja pogodowa, słownik pl-ang, czasem latarka się cholernie przydać umie. No i zainstalowałam avasta i chroma. Bo z neta korzystam dość często.

Problem się pojawił bezpośrednio po ostatniej aktualizacji. I w sumie to teraz.... albo jakoś uzyskać dostęp do KitKata, albo wrócić do poprzedniej, satysfakcjonującej wersji. Ta aktualizacja jest po prostu nieszczęśliwa.

Wirusów raczej nie mam, no ale kto to tam wie.Faktem jest, że jak byłam zadowolona z telefonu, tak teraz mam ochotę rzucić nim o ścianę.

Kiosk Google Play - gdzie tego gnojka szukać?
 
Nie chce krytykować ale instalowanie (facebook) messengera to dla mnie głupota - dawać kopiować, czytać swoje SMSy. ;)

Przesadzasz... nie baw się*w teorie spiskowe bo są one po prostu śmieszne :)

edit:

Jeśli chodzi o stronę programową, to Galaxy S5 ma być dostępny z systemem operacyjnym Google Android "KitKat" 4.4, wzbogaconym o zupełnie nową nakładkę autorską Samsunga - TouchWiz. Warto zauważyć też, że Samsung prawdopodobnie zmniejszy ilość zbędnych aplikacji, zapychających pamięć flash, spowalniających działanie całego systemu, za które firma krytykowana jest już od dłuższego czasu. Pozbycie się tzw. "bloatware'u" ma być też efektem decyzji i bliższej współpracy z firmą Google.
tak odnośnie SGS5
 
Last edited:
No a jak inaczej nazwać w wymaganych uprawnieniach kopiowanie i czytanie SMSów? Daje się im do tego prawo, dla mnie głupota i zdania nie zmienię.

Przeczytaj tekst od Ketha to raz. A dwa, nie popadaj w paranoję. Czy kogoś interesuje czy właśnie umawiasz się z dziewczyną do kina czy z kochanką*na seks? Myślę, że nie. Nikt nie sprawdza tych milionów smsów bo jest to po prostu niewykonalne. Tak samo jak śledzenie rozmów itd.
 
Chłopaki, to da jakoś radę obejść 'system' i kitkata zainstalować? Skoro obecna wersja jest jak dla mnie do d*py, to mam dwie możliwości: upgrade lub downgrade. W obu wypadkach przydałby się poradnik dla nooba ;)
 
Słuchaj, a nie łatwiej byłoby pójść do salonu?
Oni upgrade robią, z tego, co pamiętam, to jest szansa, że pomogą Ci z ustawieniami i odinstalowywaniem. Bo widzę, że się męczysz ze sprzętem jeszcze bardziej niż ja ;)
 
Ale z jakiejś sieci chyba korzystasz :). Więc jeśli nawet nie masz abonamentu, to może coś dopomogą :).
 
Czemu nie chcesz przywrócić telefonu do ustawień fabrycznych, skasować wszystko i wtedy spróbować?
 
Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie zrobi downgrade'u, przywróci do obecnej wersji, która jest wgrana.
 
To jednak może pomóc z problemami o jakich pisała iwonex. Ja mam ten sam model s3 co ona i nie zauważyłem by telefon się jakoś spowolnił. Oczywiście widzę większe zużycie energii i pamięci, ale to kwestia wygranych programów.
Nie mam problemów z... wygaszaczem.
@iwonex, jesli to najbardziej Cię denerwuje, to najprostsze rozwiązanie nam wszystkim dziwnie umknęło ;)
Wejdź w:
ustawienia\moje urządzenia\wyświetlacz
I z tej pozycji powinnaś przecież normalnie wyłączyć wygaszacze.
Jeśli to jest twoją największą bolączką to masz problem z głowy. Jeśli jednak chodzi o inne kwestie i żadna z dotychczasowych rad nie wystarczyła to przywróć ustawienia fabryczne, jak pisał Karesh. Ten system nie jest taki zły.
 
Last edited:
Przywracając ustawienia fabryczne chodziło mi o wyczyszczenie telefonu z całego syfu. Drugim krokiem byłoby wg mnie odinstalowanie wszystkich niepotrzebnych programów Samsunga :)
 
Wszystko pięknie, ale ja nie mam włączonego żadnego wygaszacza. A mimo to, gówna mi się włączają. Pochodzenie: nieustalone.

Radek, ja wiem, że masz ten sam telefon i że nie masz problemów. Takim pisaniem mi nie pomożesz, co najwyżej wkurzysz :p. A już wystarczająco jestem poirytowana tą aktualizacją. Chętnie bym ją odinstalowałam. Naprawdę ostatnio sporo śmieci wyrzuciłam, które były, a z których nigdy nie korzystałam. Nadal - na winowajcę wygaszacza nie natrafiłam. Chociaż - chyba znalazłam Samsunga - bo ten wygaszacz poszedł się paść, i mam nadzieję, że nie wróci. :)
Został jeszcze drugi... T-mobile. I tutaj koncepcji brak pod co on podpięty być może.

Naprawdę mi w tym telefonie wystarczy antywirus, smsy, dzwonienie, chrome, latarka. Reszta to zbytek :)

A w T-mobile mi kobieta powiedziała, że chyba serwis bo ona się nie zna...a więcej salonów brak.
 
Top Bottom