Teledyski bez granic, czyli wszystko, czego słuchasz i zarazem oglądasz

+
Sparafrazowałem temat "Muzyka bez granic, czyli wszystko, czego słuchasz", jako że jestem wzrokowcem bardzo lubię jeśli ulubiony kawałek muzyki ma dobry teledysk, czasem przeszukuję YT w poszukiwaniu teledysków z lat 90' - wtedy chyba był największy wysyp "fabularnych" teledysków. (do dziś nie mogę znaleźć teledysku poklatkowego z robocikiem próbującym obudzić stwórcę, nawet nie znam zespołu i tytułu piosenki a bardzo mi się podobał).

Prośba, żeby nie wrzucać koncertówek, śpiewającego zespołu czy innych średnio atrakcyjnych wizualnie klipów.

Wrzucę na początek dwie piosenki (po sobie w jednym filmie) The Offspring "Dividing By Zero" i "Slim Pickens Does The Right Thing And Rides The Bomb To Hell",
trochę popik ale z "wykopem". Pierwszy teledysk to nawet mógłby być grą. Druga piosenka jest aluzją do filmu "Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę"

 
No to wywołałeś mnie do tablicy tym, muzyka inna ale teledysk mistrzostwo:
(taki ZF Skórcz z budżetem)


Muse w ogóle ma niezłe teledyski, polecam inne, a ten naprawdę mi się podoba:


tego nie powinienem umieszczać bo śpiewający zespół jest cały czas, ale sceneria dla mnie jest piękna i lubię go wizualnie oglądać:


A tu taki ambient SF z ciekawą historią:

 
Last edited:
Szkoda że nie można dać +100 RED Points'ów na raz, 20 lat tego szukałem!
Po latach trochę dziwnie to ogląda, ale były czasy gdy królował Never Hood i z kumplami zbieraliśmy wszelkiego rodzaju elektroniczne śmieci by w piwnicy zrobić studio do stworzenia gry w stylistyce tego teledysku. Niestety pokonały nas braki sprzętowe :)
 
Last edited:
Szkoda że nie można dać +100 RED Points'ów na raz, 20 lat tego szukałem!
Po latach trochę dziwnie to ogląda, ale były czasy gdy królował Never Hood i z kumplami zbieraliśmy wszelkiego rodzaju elektronicznego śmiecia by w piwnicy zrobić studio do stworzenia gry w stylistyce tego teledysku. Niestety pokonały nas braki sprzętowe :)
Też tego szukałem lata temu i nie mogłem znaleźć. Teraz jak mi o tym przypomniałeś to wpisałem kilka słów kluczowych w google i bam - znalazłem wątek na Redicie :) To wideo leciało na okrągło na Viva Zwei. To był świetny kanał, w przeciwieństwie do Vivy eins :)

Mówiąc o teledyskach. Youtube od kilku lat we współpracy z wydawnictwami muzycznymi remasteruje stare wideoklipy. Większość z nich to po prostu oryginały w niskiej rozdzielczości przeskalowane jedynie do HD. Jest tego cała masa. Ale jest też kilka starych teledysków zremasterowanych w wysokiej rozdzielczości z zeskanowanych oryginalnych taśm filmowych. Nie jest tego dużo ponieważ proces skanowania i montażu jest kosztowny. Do tego oryginalne taśmy mogły się nie zachować. Dlatego niektóre remastery mogą się nieco różnić od oryginałów (np. "Zombie" The Cranberries). Tom Scott zrobił niezły film na temat całego procesu.

Tutaj playlista ze wszystkimi teledyskami zremasterowanymi w prawdziwym HD jakie udało mi się znaleźć. Niektóre wyglądają fenomenalnie, np. "Zombie", inne gorzej. Enjoy: https://www.youtube.com/playlist?list=PL83uD9UA8b_l2SzDUjVwskh3ugYgmO_8r
 
Jeden z moich ulubionych teledysków. Uwielbiam jego "flow". (ostrzegam przesadnie wrażliwych)

 
No to wywołałeś mnie do tablicy tym, muzyka inna ale teledysk mistrzostwo:
(taki ZF Skórcz z budżetem)
To rzeczywiscie nie bardzo moj klimat, za delikatne na moje starometalowe ucho :) I chyba dosc stare, biorac pod uwage jak mlodziutki jest tam Richard Brake.

Tu za to cos bardzo starego (wiec niestety jakosc tez nie najlepsza) - absolutny i niepowtarzalny mistrz parodii:




Na YT mozna tego wygrzebac wiecej.
 
Last edited:
Nie ma to jak dobry teledysk, który sprawia że dany kawałek jeszcze bardziej zapada w pamięć :D
Daft Punk już padło. Dla mnie to klasyka w tej materii. Interstella 5555 jest dla mnie emocjonalną podróżą, która została świetnie zaanimowana. Dla mnie cud, miód, orzeszki ;p
Na przód ode mnie, klasyka - Dire Straits - Money For Nothing

A tu już zgoła inny klimat, z jakże genialnym teledyskiem - Fatboy Slim - Right Here, Right Now [Official Video]
Fabularnych teledysków z muzyką elektroniczną (bardzo ogólnie rzecz ujmując) w latach 90' było naprawdę sporo. Lubię czasem do nich wrócić. Możliwe, że coś czasem wrzucę w tych klimatach.

Patrząc na obecne czasy to największe wrażenie zrobił na mnie Woodkid, w szczególności z tymi dwoma teledyskami, których teledyski są ze sobą powiązane w pewien sposób. Same kawałki są do dziś dobrze znane, gdyż często motyw muzyczny był wykorzystywany w reklamach, w tym do promocji jednej z części Assassin's Creed.
 
Z "nowszych" piosenek, które lubię razem z teledyskiem, a osobno już nie tak bardzo, to piosenki Of Monsters And Men
"teledysk biegu/ucieczki":
"teledysk drogi":


Natomiast najlepszy dla mnie osobiście teledysk wszechświata to to:
"teledysk biegu":


Wiem że wiele osób powie: że co???
Ale to trochę sentyment z działania amatorskich grup filmowych.
A teledysk jest dla mnie genialny.
 
Utwór może przeciętny pop, ale teledysk do czegoś nawiązuje (czy raczej czerpie garściami):


P.S. Bardzo łatwe to nie będzie, ale liczę iż niektórzy zgadną.
 
Źle to napisałem, nie przyznam się że kojarzę, ale scenka na ławkach rozwala i mniej subtelna wc/spadania. Natomiast oryginał kiedyś mi się wydawał fabularnie mocny i dość ciężki, a dziś bardzo naiwny. No i wiek głównej bohaterki i jej "relacje" z szefem podpadały pod prokuratora.


Dalsza część muzyki, którą trawię tylko z teledyskiem, który mimo stylu bardzo mi się podoba:
 
Źle to napisałem, nie przyznam się że kojarzę, ale scenka na ławkach rozwala i mniej subtelna wc/spadania. Natomiast oryginał kiedyś mi się wydawał fabularnie mocny i dość ciężki, a dziś bardzo naiwny. No i wiek głównej bohaterki i jej "relacje" z szefem podpadały pod prokuratora.

Trzeba było powiedzieć, że kolega o czymś takim mówił, albo widziało się ocenzurowaną wersję ;) .
Może prokurator rano nie zapuka do drzwi :p ...

I pomyśleć, że swego czasu trafiłem na recenzje tego "dzieła" w kąciku anime magazynu growego Secret Service (ech, lata 90-te).

Wracając do muzyki - zawsze mnie fascynował ten teledysk, a piosenka też wpada w ucho:

 
Top Bottom