Temat napisany pod wpływem impulsu - PIRACTWO !!!

+
Mario092m said:
Serek to mój przyjaciel i wcale nie jest zły. :p/>

Tak zwany "kumpel od orena"? :p ...

A wracając do tematu - ciekawe co wykombinuje USA, bo bezczynne nie pozostanie (jeśli cała sprawa okaże się realna).
 
IwaN said:
Tak zwany "kumpel od orena"? :p ...

A wracając do tematu - ciekawe co wykombinuje USA, bo bezczynne nie pozostanie (jeśli cała sprawa okaże się realna).
Zrobią ściepę narodową i zrzucą... xD

I po problemie.
 
Albo wejdzie inicjatywa z międzynarodową ustawą regulacyjną i wszystko co uznają za złe zablokują, a my będziemy mogli podziwiać komunikaty o treści "ta usługa jest niedostępna w twoim kraju" :p
 
Cokolwiek by to nie było nas to nie dotyczy, Stany, pomimo swojego zakłamanego bełkotu o wolności po prostu zablokują możliwość wejścia na IP całego kraju, a przynajmniej na wykonanie jakiegokolwiek protokołu downloadu, a nas tak naprawdę to nie rusza. Żeby coś było legalnego siłą rzeczy musi pochodzić z legalnego źródła, a nie wierzę że jakakolwiek firma pozwoli na dystrybucję "bezpłatną" swoich produktów. Więc w przypadku filmów i muzyki będzie to po prostu następny płatny premium "warez", a w przypadku gier czy programów całkowicie bezużyteczne piractwo, bo co komu po cyfrowej dystrybucji Medal of Honor - Warfighter, Battlefield 3 czy Windows 8 Pro bez klucza aktywacyjnego ?
Nic, bo nic z tym nie zrobisz, nie da się zagrać, nie da się używać normalnie bo nie posiadamy legalnej licencji którą jest klucz produktu, a który możemy nabyć jedynie od oficjalnego przedstawiciela producenta, a raczej nie wierzę żeby EA czy Microsoft dało klucze licencyjne do dystrybucji za 5 dolców miesięcznie ;)
 
Ale po co klucze?? Wg mnie to będzie działać na zasadzie chmury, bez możliwości downloadu (takie coś jak Gaikai i temu podobne serwisy). Inaczej abonament co miesiąc na dostęp do tego wszystkiego byłby bez sensu.

No chyba, że płacisz 5$ i przez cały miesiąc możesz ściągać każdy software na kompa. Ale raczej w to wątpię, bo to jest mało opłacalna opcja.
 
ser-ek said:
Ale po co klucze?? Wg mnie to będzie działać na zasadzie chmury, bez możliwości downloadu (takie coś jak Gaikai i temu podobne serwisy). Inaczej abonament co miesiąc na dostęp do tego wszystkiego byłby bez sensu.

No chyba, że płacisz 5$ i przez cały miesiąc możesz ściągać każdy software na kompa. Ale raczej w to wątpię, bo to jest mało opłacalna opcja.
No jak po co ? Taką chmurę to mogliby zrobić ze swoim autorskim oprogramowaniem, a nie z takim które z założenia, fabrycznie wymaga aktywacji, chmury działają wszędzie, czy to STEAM, czy Origin czy Uplay, wszystko to są chmury, ale i tak wymagają wykupienia osobnego kodu na każdy z produktów, a taka opcja o jakiej myslisz najbardziej przypominała by battle.net czyli twór Blizzarda do obsługi World of Warcraft, Starcrafta i Diablo. Ile mają serwerów rozsianych na całym świecie chyba w miarę wiesz, jak nie odsyłam na stronę Blizzarda, tam masz w miarę opisaną infrastrukturę i sposób działania tego potwora liczonego na setki serwerów w każdym zakątku globu. Filmy obsługiwane za pomocą livestreamingu ? Zapomnij że jekieś zadupie na karaibach zapewni światu choćby możliwość obejrzenia jednego filmu w HD, a co dopiero dostepu do biblioteki tytułów online, gdzie każdy zarejestrowany użytkownik z dowolnego zakątka świata mógłby w każdym momencie obejrzeć coś na co ma ochotę. Ok, ja rozumiem że to forum wiedźmińskie, gdzie magia i fantasy sa na porządku dziennym, ale nie przesadzajmy, wystarczy chwilę pomyśleć żeby zrozumieć że coś takiego jest nierealne bez współpracy wielu firm i mozliwości budowy infrastruktury za potworne pieniądze na terenie praktycznie całego świata (wyobrażasz sobie grę w BF3 na serwerze gdzieś na Karaibach, gdzie równocześnie gra cała reszta świata? Pytanie z tych retoryczno-sarkastycznych^^).
 
ser-ek said:
Ale po co klucze?? Wg mnie to będzie działać na zasadzie chmury, bez możliwości downloadu (takie coś jak Gaikai i temu podobne serwisy).
Chyba kpisz. Po prostu - płacisz 5$ miesięcznie i możesz ściągać pełnym łączem.
 
Ehh...

Chodziło mi o to, że jeśli chodzi o gry, filmy, muzykę, to gdyby wszystko było trzymane i odpalane w chmurze (bez ściągania na dysk) to mogło to być trochę bardziej opłacalne dla tych wysepek. Bo jednak gość zapłaci 5$, po miesiącu dostęp wygaśnie, to znowu zapłaci. A jak byłaby możliwość ściągnięcia gier, itp., to gość raz zapłaci, naściąga ile dusza zapragnie, a potem ma stronę już gdzieś.


@November
Jeśli dostęp by mieli ludzie z całego świata, to tak. Wtedy to bez sensu. Ale gdyby tylko sami mieszkańcy, czy kilku sąsiadów tych wysepek, to wtedy jednak sens już byłby większy.
 
@Ser-ek
Nadal chyba nie łapiesz o czym piszesz, to co ty byś chciał jest po prostu niewykonalne technicznie, jak chcesz odpalać w chmurze, bez instalacji np Battlefield 3, gdzie sama instalka na dysku ma 28,5 GB a sama gra oparta jest na serwerach dedykowanych, żeby zagrać trzeba mieć konto EA, zalogować się do Origin i samą grę odpala się z poziomu battleloga online, który przechowuje wszelkie osiągnięcia, statystyki czy awanse postaci? Nie ma wręcz takich serwerów które by utzymały taką przepustowość o komputerach domowych już w ogóle nie wspomnę, zbuforować prawie 30 GB i grać w czasie rzeczywistym ? xD chyba nawet NASA nie ma kompa który by coś takiego udźwignął :D/>
A robienie czegoś takiego tylko w sferze lokalnej jest pozbawione sensu, raczej nikt by się nie przejął że jakieś Karaibskie zadupie coś takiego robi, zresztą w takim razie, jak ma to być tylko na rynek lokalny po co kombinować z jakimiś stronami, wystarczy ustanowić przepisy w których nie będzie żadnej prawnej ochrony praw autorskich a z resztą ludzie sobie poradzą. Tak jak było w PL zanim weszły regulacje o prawach autorskich i im pokrewnych kiedy szedłeś na giełdę czy stadion i normalnie ze stolika kupowałeś pirackie gry, filmy czy soft.
Ale generalnie,to o czym piszesz, czyli odpalanie wszystkiego jak leci w chmurze jest nierealne i pozbawione jakiejkolwiek logiki.
Zresztą popuśćmy wodze wyobraźni, bo może faktycznie jedyna gra w jaką grałeś w życiu to Wiedźmin, czy wyobrażasz sobie że odpalasz Wieśka w domu, bez jakiejkolwiek instalki i każde Twoje kliknięcie myszki, kazdy ruch na klawiaturze odpowiedzialny za to co widać na ekranie jest najpierw wysyłany do serwerowej chmury, potem przesyłany spowrotem do twojego kompa który to musi jeszcze przetworzyć, przeliczyć obrobić i wyświetlić ?...
 
No ok, przepraszam, chociaż jak dla mnie jakość wyżej wymienionych pozostawia bardzo wiele do życzenia ale jakis krok w daną stronę to jest, owszem mógłbym się przyczepić jak chcesz w to zagrać w 2560x1600 w maksymalnych detalach w Wieśka 2 ale niech będzie, jest i działa, więc przepraszam (choć i tak uważam że quakelive lepiej od takiego grania wygląda)
 
Tyle że ta technologia nie ma zastąpić obecnego systemu grania, tylko go rozwinąć - można grać w Wiedźmina2 na słabiutkim laptopie czy w gry konsolowe na PC.
 
To ja za taki "rozwój" dziękuję. Dojdzie do tego że producenci gier powiedzą, po co bedziemy robić wspaniałe lokacje, tekstury wysokiej rozdzielczości, teselacje, uzywać efektów HDR skoro i tak grają na badziewnych laptopach z integrami w livestreamie gdzie wszystko i tak wygląda jak minecraft na komórce, a nVidia ogłosi koniec produkcji kart graficznych bo i tak wszyscy używają integr w laptopach, niech lepiej jak najszybciej takie pomysły zdechną śmiercią naturalną albo zostaną jak w przypadku Gaikai wykupione przez potentatów którzy może to dopracują i powiążą ze swoimi platformami bo prawdopodobnie po to SONY to przejęło :)/>

offtop w offtopie:
Czy tylko mi się wydaje że w temacie o piractwie zeszliśmy na temat cokolwiek odbiegający od pierwowzoru ? ;)/>
 
Top Bottom