Terrain tools tutorial: Teksturowanie dużego świata

+
Terrain tools tutorial: Teksturowanie dużego świata

Witam wszystkich,
jako, że miałem problem z tym, iż gdy na dużym świeci chciałem zrobić małą ścieżkę a tekstura była za duża(malowało kwadrat o zbyt dużej wielkości jak na małą ścieżkę) mimo, iż (Outside radius) było ustawione na niewielkie pole działania, znalazłem rozwiązanie tego problemu i chciałbym je wam przedsatawić.Chciałbym wspomnieć jeszcze, że piszę ten poradnik, ponieważ nie znalażłem nic o tym forum.

Powinno się to zrobić gdy świat jest nowy , ponieważ, gdy mamy już zrobiony kawałek świata teren może się trochę zepsuć.

1.Musimy wejść w zakładkę ,,Tools"
2.Klikamy na ,,Terrain Tools"
3.Następnie w ,,modification tools" należy ustawić ,modify tile parametrs".
4,Klikamy gdzieś na świat i powinno nam wyskoczyć okienko ,,create/modify tereain Tile.
5.Ustawiamy parametry nie jestem pewny, ale wszystkie powinny być ustawione jednakowo np 1024.
5. Klikamy ,,ok" i możemy używać paint material z mniejszym radiusem.
 
Powinno się to zrobić gdy świat jest nowy , ponieważ, gdy mamy już zrobiony kawałek świata teren może się trochę zepsuć.

Jeśli świat się zepsuje to smooth ustawić na 0 i przejechać po levelu. Wtedy wszystkie kształty (góry, doliny, rzeczki, jeziorka, itp.) wrócą do normy, ale trzeba poprawić tekstury.
 
Top Bottom