The Elder Scrolls

+

The Elder Scrolls


  • Total voters
    43
To faktycznie może być skomplikowane. Coś widzę, że ci z Morrowindem nie po drodze, bo od marca się do niego przymierzasz. :) A w Skyrima grałeś już, czy czeka na swoją kolej?

Właściwie to nie to, że nie po drodze, tylko najpierw zająłem się AC II (całą serią). W międzyczasie stwierdziłem, że trzeba przyszykować save z W2 (bo przecież premiera miała być ;)). Więc przeszedłem dwoma ścieżkami maksując co się da :). Ponieważ jednak CDP RED zrobiło mi psikusa, pomyślałem, że chwilę odpocznę od klimatów fantasy i na warsztat poszło Vampires... No i trochę czasu zleciało :). Teraz jeszcze zająłem się Testamentem Sherlocka co by palce trochę odpoczęły od konieczności używania zbyt dużej l9iczby klawiszy jednocześnie, ale po Sherlocku następny w kolejce jest Morrowind. To już zdecydowane :). A do Skyrima, to daleka droga, jeszcze jest Oblivion wcześniej ;).
 
A do Skyrima, to daleka droga, jeszcze jest Oblivion wcześniej .
Skoro masz już Skyrima zainstalowanego z tego co pisałeś na poprzednich stronach to mógłbyś zacząć od niego. :) W TESach kolejność nie jest ważna, bo każda część jest o czym innym i dzieje się w innej prowincji. A jako wprowadzenie do serii Skyrim powinien być najlepszy, bo jest najprzystępniejszy. ;)
 
Skoro masz już Skyrima zainstalowanego z tego co pisałeś na poprzednich stronach to mógłbyś zacząć od niego. :) W TESach kolejność nie jest ważna, bo każda część jest o czym innym i dzieje się w innej prowincji. A jako wprowadzenie do serii Skyrim powinien być najlepszy, bo jest najprzystępniejszy. ;)

Takiej opcji nie ma, żeby zacząć od Skyrima. Dla mnie musi być po kolei, mimo że poszczególne części są o czymś innym ;). Morrowind, Oblivion i na końcu Skyrim, tak musi być ;).
 
To mogłeś się nie śpieszyć tak z kupnem Skyrima. Pewnie zanim w niego zagrasz stanieje do 50 zł. :)

Może stanieje, ale równie dobrze mógł się wyczerpać nakład interesującej mnie edycji i mógłbym mieć kłopot :). Miałem już taką historię z jedną z gier, nie pamiętam już teraz jaką, ale wydanie to przestało się pojawiać nawet na allegro. A jak już się pojawiło, to kosztowało dość sporo. I w końcu musiałem kupić w ten sposób, co sprowadziło się do tego, że trochę przepłaciłem :). Na razie skusiłem się na instalację tego moda Overhaul do Morka. Jak na razie dobrze idzie, została mi końcówka. Ale będzie musiała poczekać, bo zaraz wypuszczam się do kina na Hobbita :). Jak już skończę, to napiszę własne laickie odczucia na temat poziomu skomplikowania tej instalacji.
 
Skoro Yakin mówi że zawsze przechodzi wszystko po kolei to pomijając dwie pierwsze odsłony cyklu trochę oszukuje :p
 
Skoro Yakin mówi że zawsze przechodzi wszystko po kolei to pomijając dwie pierwsze odsłony cyklu trochę oszukuje :p

Niestety muszę je pominąć ponieważ nie ma polskich wersji tych gier. Moja znajomość angielskiego nie pozwala mi na granie w wersje oryginalne. Tłumaczenie każdego (no może 90% jakbym miał szczęście) zdania w grze ze słownikiem, byłoby męczarnią. Gdyby nie to na pewno bym ich nie pominął :).
 
@Yakin, żołnierze hardkoru walczą do oporu, niech jakiś tam angielski nie stanie ci na przeszkodzie w osiągnięciu celu :p

Hahaha, nie mam tyle czasu, żeby jednej grze poświęcić rok, albo lepiej. A przy Daggerfallu tłumaczonym słowo po słowie pewnie z tyle by to trwało. Jeśli nie dłużej :).

---------- Zaktualizowano 22:40 ----------

Mod Overhaul zainstalowany :). Poszło gładziej niż przewidywałem. Okazało się, że jednak nie trzeba podmieniać samodzielnie poszczególnych plików, gdy przy instalacji korzysta się z instrukcji, którą posiadam (w pdf-ie, gdyby ktoś był zainteresowany). Różnice w grafice są widoczne już w samouczku, nawet dla mnie który pod tym względem jest upośledzony ;). Gra jest po polsku poza głównym menu w grze. Brakuje też polskich czcionek czasami, ale to nie problem :). Warto było się godzinkę pomęczyć. jak ktoś zna angielski, to pójdzie dużo szybciej, bo sporo czasu straciłem na tłumaczenie sobie opisów poszczególnych opcji możliwych do zainstalowania.
 
Czy w Morrowindzie jest jakieś miejsce, gdzie można składować przedmioty? Coś takiego jak skrzynia w Wiedźminach? Znalazłem już parę książek itp. co do których mam wątpliwości, czy je sprzedać, czy nie, bo a nuż w przyszłości do czegoś się przydadzą. A targanie wszystkiego w ekwipunku nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę :).
 
@Yakin Ja zawsze chowałem rzeczy w jakiejś skrzyni, która jest niedostępna dla NPC-ów. Nie pamiętam tylko, czy wtedy znikały... Jest jeszcze jeden sposób. Po wykonaniu niektórych questów (dla Izby Rajców na przykład) dostaniesz swoje małe mieszkanko, gdzie możesz składować rzeczy.
Aha, "Dzięki" nacisnąłem przez przypadek :D.
 
Last edited:
Czy w Morrowindzie jest jakieś miejsce, gdzie można składować przedmioty? Coś takiego jak skrzynia w Wiedźminach? Znalazłem już parę książek itp. co do których mam wątpliwości, czy je sprzedać, czy nie, bo a nuż w przyszłości do czegoś się przydadzą. A targanie wszystkiego w ekwipunku nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę :).
Możesz schować do dowolnej skrzyni albo beczki, czy innego schowka, które są porozrzucane w Balmorze i innych miastach. :) Nikt ci ich wtedy nie zabierze. Nawet możesz je na ziemię rzucić i też nie znikną (chyba). Może kiedyś trafisz na jakieś wolne lokum to wtedy tam się ulokujesz. :p Ja w wolnym domku urządziłem sobie kolekcję artefaktów. W dodatku Tribunal jest dostępne muzeum gdzie takowe artefakty można sprzedać.
Jeśli chodzi o książki to czasem są potrzebne do jakiegoś questa, czasem dają +1 do jakiejś umiejętności, ale najczęściej są poszerzeniem wiedzy gracza o uniwersum. Niektóre książki to świetne opowiadania z fajnym morałem na koniec. Sam w Morrowindzie przeczytałem sporo książek i nie żałuję. Bo coby nie mówić o TESach to mają one przebogate uniwersum stworzone na potrzeby serii a większość tego bogactwa ukryta jest w książkach właśnie.

Ciekaw jestem gdzie zawitamy w TES VI. Może do Puszczy Valen? W Morrowindzie przeczytałem książkę, której akcja umieszczona była właśnie w krainie Leśnych Elfów. Od tamtej pory mam nadzieję, że w końcu tam zawitamy, gdyż są tam wielkie miasta-drzewa, które na dodatek są w ciągłym ruchu. To mogłoby być niezapomniane przeżycie. :)
 
Last edited:
Do osób, które Skyrim nudził - jak się doda to wszystko, to w grze jest co robić. Bo nawet durne łażenie po lesie zmienia się w walkę o przetrwanie, zwłaszcza na niskich poziomach.
Instalowałem sobie właśnie mody z tego linka i oto, co znalazłem w opisie jednego z nich:
Frostfall - Hypothermia Camping Survival - za ten mod twórcy odpadł penis - tak długie były kolejki chętnych do obciągania.
:wat:
 
Instalowałem sobie właśnie mody z tego linka i oto, co znalazłem w opisie jednego z nich:
No, opisy niektórych modów miażdżą. :D Ja jeszcze korzystałem z tych:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=83806
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=957
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=854
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=782

A tutaj coś dla fanów survivalu:
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1019
Skusiłem się tylko na przenośny obóz. :p Jakoś nie bawi mnie liczenie kalorii czy dbanie o spożycie białek.
Warto też przejrzeć na nexusie najczęściej pobierane mody, bo kilka ciekawych, niewspomnianych w powyższych linkach, można znaleźć. Choćby na mapę z zaznaczonymi drogami, lepszy ragdoll, czy większą liczbę NPCów w miastach.

@Yakin - Podziel się wrażeniami z pierwszych kilku godzin z Morrowind. :) Jaką grasz rasą i klasą? Wrzuć też kilka screenów z tego upiększonego Morka.
 
Last edited:
@Yakin - Podziel się wrażeniami z pierwszych kilku godzin z Morrowind. :) Jaką grasz rasą i klasą? Wrzuć też kilka screenów z tego upiększonego Morka.

Wrażenia jak najbardziej pozytywne ;). Co prawda za daleko nie zaszedłem, bo ciągle jeszcze siedzę w Seyda Neen (a właściwie właśnie je opuszczam i idę do Caldery w poszukiwaniu kupca, który mnie nie złupi :)). Gram Nordem, a klasę sobie stworzyłem sam. Taką bardziej w kierunku wojownika. Jedyne co mnie trochę wkurza, to system walki, ale z czasem pewnie przywyknę. Jak przeżyłem Gothica pod tym względem, to i z Morkiem dam radę :). Co do screenów, to ja jakoś nie mam talentu do ich robienia, ale w necie jest tego mnóstwo :). Łącznie z porównaniami między podstawką i wersją zmodowaną. Przy instalacji moda w którymś punkcie, gdy wybiera się opcje graficzne do zainstalowania (np. jaka ma być roślinność) wyświetlają się porównawcze screeny. Także łatwo jest dobrać sobie to, co najbardziej odpowiada.
 
@Yakin - Też najczęściej wybieram Norda, chociaż za pierwszym razem Morrowinda ukończyłem Bretonem, bodajże. W Skyrim chyba zagram Cesarskim. :)
 
Top Bottom