The first experience in Gwent

+
Natrafiłem na podejście do Gwinta po angielsku - samouczek, dla sporej widowni (nie pamiętam kiedy filmik z Gwintem zrobiłby tyle wyświetleń):


Co rzuciło mi się w oczy w nagraniu:

- Najwięcej zachwytów było nad animacjami i grafikami,

- Samouczek się zbugował,

- Błąd w treści samouczka – mulligany mają wymieniać karty z ręki na losowe karty z talii (a przecież dobiera się wierzchnie),

- Stary Grot: Sen bez Starego Grota w talii – może to wprowadzać w błąd (dlaczego nie zadziałało, skoro teoretycznie spełniłem warunek z opisu karty),

- Przy pojawieniu się Mgły na stole samouczek mógłby podświetlać kamień rzędu – gość nie zczaił co się stało i sam do tego nie doszedł,

- Olewka mulliganu (wie ktoś czy samouczek pokazuje, że możemy przeglądać talię podczas rozgrywki?) i rozkazów,

- Gość nie ogarnął, że niektóre działania kart są zależne od rzędu,

- ignorowanie przewagi karty,

- Roaping w grze z innym świeżakiem i narzekanie na nudę (Bagiński w wywiadzie o serialowym wiedźminie miał rację odnośnie cierpliwości i skupiania uwagi u masowego odbiorcy),

- Nie pokazał w nagraniu pierwszego dostępu do menu i zalewu gracza dopaminą przez spamowanie kontraktami i zdobywanie nagród w Księdze.


Przejrzałem komentarze pod filmem i z negatywnych opinii były 2 główne motywy, że Gwint to gra powolna i zwyczajnie niezabawna. Oczywiście nie mogło zabraknąć i takich komentarzy :D:

123bamboom
I loved old gwent then they changed the game from 3 lanes to two and didnt compensate me for all the time i put in and I quit lol

savvas giannaros
Man i really miss Gwent, it had so much potential! Also it is without a doubt the game with the best card art and a really friendly module for f2p players! The problem is that with the homecoming update, it became very oversimplified und uninteractive, and after a while (propably a month) it gets really repetitive, and that comes from a guy who has almost 500 hours in Gwent and hasnt logged in in over 2 years!

Phoenix
I don't usually get mad about games changing or dying, I enjoyed my time move on find new fun things, but Gwent makes me really upset. They had a fantastic game and just kept changing things for no reason over and over and over again. The game needed slight adjustments with a sewing needle and instead they took a sledgehammer to it 50 fucking times, and now, I can never play the game that I loved playing because this new piece of garbage game replaced it.

Bert Chintus
What the hell kind of card game is this lol what. No draw phase, attack phase, this is weird lol. Also "Poor fucking infantry" lmaoooooooo


Polecam zerknąć na komentarz użytkownika Peschlonator (wysilił się na jakąkolwiek merytorykę, za długi by tu wklejać).

Jak oceniacie ten filmik i przy okazji sam samouczek? Gdybyście nie znali Gwinta, takie nagranie zachęciłoby was do spróbowania?
 
Top Bottom