The Last of Us

+
Jak tam się zapatrujecie na kupno The Last of Us 2? Przyznam, że to była jedna z niewielu gier na które czekałem. "Jedyneczka" jest dla mnie jedną z najlepszych gier w ogóle, głównie ze względu na klimat i fabułę, ale i gameplay nie jest zły. Nie jest tak oderwany od fabuły jak Uncharted, gdzie był rozdźwięk. W TLoU fabuła i rozgrywka są spójne. Wycieków nie czytałem, ale czytałem opinie tych, którzy je poznali i najczęściej odradzają kupno. Najpewniej poczekam na recenzje, a potem kupię używkę pół roku albo rok po premierze.
 
Łykam w dniu premiery. Parę spoilerów widziałem, ale w zasadzie na własne życzenie, a nie że przypadkiem ktoś mi chamsko zepsuł zabawę. Nie przeszkadza mi to i na grę bardzo czekam.

Bardzo jednak jestem ciekaw na co tak ludzie strasznie narzekają mówiąc o rozczarowaniu fabułą? Czy aby nie na wątki homoseksualne i transpłciowe, których nie mogą znieść żyjąc mentalnie w średniowieczu?
 
Łykam w dniu premiery. Parę spoilerów widziałem, ale w zasadzie na własne życzenie, a nie że przypadkiem ktoś mi chamsko zepsuł zabawę. Nie przeszkadza mi to i na grę bardzo czekam.

Bardzo jednak jestem ciekaw na co tak ludzie strasznie narzekają mówiąc o rozczarowaniu fabułą? Czy aby nie na wątki homoseksualne i transpłciowe, których nie mogą znieść żyjąc mentalnie w średniowieczu?
Życzę udanej zabawy, ja wolę zachować swoją kasę na inną grę.
A rozczarowani jesteśmy tym jak potraktowali jedną z postaci, i tym kim jest jedna z nowych postaci, a nie tym że Ellie lubi brzoskwinie. Wątki może trochę też, bo widać że zostały wepchnięte na siłę by promować alfabet.
 
Last edited:
Negatywne reakcje na wycieki, wszechobecność spoilerów w komentarzach, widocznie sprawiła, że wyłączono zarówno oceny jak i komentarze pod zwiastunem. Dziwne uczucie gdy w tle tak świetny zwiastun.
 
Myślicie, że dostaniemy jakieś grywalne retrospekcje, czy te sceny z młodszą Ellie to tylko takie wyreżyserowane pod zwiastun cutsceny?
 
Osoby, które unikały wycieków mogą czerpać przyjemność ze spekulowania na temat udostępnionych oficjalnymi kanałami komunikacyjnymi materiałów z gry. Wbijanie z buta do tego tematu i potwierdzanie/zaprzeczanie tym spekulacjom na podstawie obecnych w sieci spoilerów bez właściwych oznaczeń to psucie zabawy innym użytkownikom, na co w Regulaminie jest paragraf.
Póki co usunąłem jednego posta, wcześniej musiałem też jednego edytować.
Od tego momentu upomnienia się kończą i wrzucanie tutaj spoilerów będzie odpowiednio karane.


Pilnujcie się.
 
To stary zwiastun tylko dodali kilka dodatkowych scen, czyżby nie mieli czego pokazać.
 
I bardzo dobrze, że więcej nie pokazali tylko by zepsuli odbiór samej gry. Tutaj już trochę żałuję, że obejrzałem bo trochę tego tam pokazali... Jeśli sama gra tak będzie wyglądała finalnie to czapki z głów, to co robi ND na jakby nie patrzeć już trochę leciwej konsoli to nawet na mocarnych pecetach nie zawsze da się zobaczyć.
 
Jutro o 22:00 naszego czasu kolejny materiał z The Last of Us II. Oprócz wypowiedzi twórców mamy zobaczyć też 8 minut nowych scen z samej gry.


Niech ta gra już wyjdzie, rzygam tymi żartami z gry w golfa. W każdym newsie tym spamują śmieszki jedne :/
 
Jutro o 22:00 naszego czasu kolejny materiał z The Last of Us II. Oprócz wypowiedzi twórców mamy zobaczyć też 8 minut nowych scen z samej gry.


Niech ta gra już wyjdzie, rzygam tymi żartami z gry w golfa. W każdym newsie tym spamują śmieszki jedne :/
Nie wiem po co jeszcze robią jakieś SoP poświęcone temu, gra wychodzi za dwadzieścia parę dni, no i sama afera z tą grą to wystarczający marketing.
 
Jutro o 22:00 naszego czasu kolejny materiał z The Last of Us II. Oprócz wypowiedzi twórców mamy zobaczyć też 8 minut nowych scen z samej gry.


Niech ta gra już wyjdzie, rzygam tymi żartami z gry w golfa. W każdym newsie tym spamują śmieszki jedne :/
Mogę się jedynie domyślać, o co chodzi z tym golfem xD
 
Ja też się domyślam, ale wciąż nie rozumiem co ludzi tak w tym bawi :sneaky:

ed.

Tak swoją drogą, kopie recenzenckie zostały już rozesłane więc o ile nie będzie jakiegoś chorego embarga to wkrótce powinny pojawić się konkretne recenzje.
 
Jak myślicie, jakie oceny dostanie The Last of Us 2? Myślę, że od recenzentów na takim Metacritic będzie spokojnie powyżej 90/100. Niemniej jednak ciekaw jestem jak gracze podejdą do tej gry, bo mam wrażenie, że oceny mogą być bardzo mieszane przez kontrowersje fabularne...
Tak czy siak zapowiada się spora walka o większość branżowych nagród pomiędzy TLOU2 i Cyberem.
 
Jak myślicie, jakie oceny dostanie The Last of Us 2? Myślę, że od recenzentów na takim Metacritic będzie spokojnie powyżej 90/100. Niemniej jednak ciekaw jestem jak gracze podejdą do tej gry, bo mam wrażenie, że oceny mogą być bardzo mieszane przez kontrowersje fabularne...
Tak czy siak zapowiada się spora walka o większość branżowych nagród pomiędzy TLOU2 i Cyberem.
Recenzenckie środowisko może być bardziej przychylne fabularnym rozwiązaniom, które wśród głośnej części internetu budzą takie kontrowersje. Co prawda spoilerów unikam jak ognia (chociaż i tak w totalnie niezwiązanym z tematem miejscu poznałem zakończenie gry) ale obiło mi się o uszy, że gro niezadowolonych krytykuje na przykład homoseksualny związek głównej bohaterki, co tylko dowodzi jaką wartość mają te opinie.
Spodziewam się zatem wysokich ocen i dobrej gry.
 
Ja zapoznałem się z kilkoma strzępami tych wycieków i nie widzę tam nic głupiego. Będą kontrowersje, będą trudne do przełknięcia wątki, ale mam wrażenie, że większość narzekaczy ma problem z tym że historia nie potoczy się tak jakby sobie tego życzyli. Podobnie zresztą sporo osób miało problem z zakończeniem jedynki gdzie Joel postąpił tak a nie inaczej i nie mieliśmy wpływu na jego decyzję.

Poza tym, te wszystkie wycieki to tylko procent wyrwanych z kontekstu scen. Nawet jeśli teraz wydają się dziwne czy wręcz głupie to wcale nie musi tak być kiedy poznamy pełną historię.

chociaż i tak w totalnie niezwiązanym z tematem miejscu poznałem zakończenie gry

Niekoniecznie. Ponoć zakończenia mają być różne w zależności od naszych decyzji, ba niektórzy przekonują, że to co wydaje się być zakończeniem gry wcale nim nie jest.
 
Jak myślicie, jakie oceny dostanie The Last of Us 2?

Na pewno progresywne serwisy będą walić pełne dychy za LGBT bohaterkę i odważne tematy itp.
Koniec końców to będzie ładnie wyglądająca gra, z fajną muzyką, skopanymi postaciami i fabułą.
Post automatically merged:

Niekoniecznie. Ponoć zakończenia mają być różne w zależności od naszych decyzji, ba niektórzy przekonują, że to co wydaje się być zakończeniem gry wcale nim nie jest.

Skąd ty to wziąłeś? Gra będzie tak liniowa jak jedynka.
 
Z internetu.

Masz źródło? Tyle rzeczy o tej grze czytałem, i nigdzie nie było słowa o kilku zakończeniach na które masz wpływ.


A skąd wziąłeś to? Jedynka miała dobrą historię i postacie więc skąd brak wiary w drugą część? Ze garści wyrwanych z kontekstu scen?

Z tego że Neil Druckmann robi tą grę, i pomagała mu Anitka.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom