The Last of Us

+
Pojawił się "trailer"...
@WhiteWarrio jaka synchronizacja ;)...

Z trailera wygląda, że minimalnie podbili rozdzielczość tekstur i całość zapuścili w Full HD.

Gdybym miał PS4 (a wcześniej posiadał też PS3) nie napalałby się na tytuł.
 
Last edited:
Słaby trailer, a w nim jedna z najważniejszych scen w grze:
Wow, bardzo spoiler, nie oglądać.

PS: Teoretycznie nie jest to jakiś straszny spoiler, ale jak miałem tę scenę w grze to był tam UCZUCIA, a jak bym to zobaczył wcześniej to "a, to to co w trailerze było".
 
Prawdopodobnie patrzymy właśnie na pierwszy concept art z The Last of Us 2.



Wykonał go pracujący w ND Marek Okon(ń?) i sam nazywa go fanartem. Ciekawe są jednak komentarze.

Neil Druckmann said:
Still braver and wiser beyond her years. Marek Okon's fanart is incredible -- I'd play it.

Marek Okon said:
Is it about The Last of Us 2? Not really… Maybe...It's classified.

Pszypadek? Nie sondzem.

Źródło
 
PS4 czeka :p A w między czasie zapewne Order 1886, Uncharted 4, Project beast, Drive Club. Oj naczekamy się, naczekamy, ale będzie warto.
 
Dzisiaj po dość długim czasie wróciłem do multi w TloU. *** już zapomniałem jak bardzo ta gra nie wybacza samotnego grania. Tego oczekuję w drugiej części.

@whitewarrior
Przypominam o zasadzie nie używania wulgaryzmów. I nie, przekręcenie słowa nie załatwia sprawy.
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
Dzisiaj po dość długim czasie wróciłem do multi w TloU. Korwa już zapomniałem jak bardzo ta gra nie wybacza samotnego grania. Tego oczekuję w drugiej części.

Też tak się przymierzam i przymierzam do powrotu do grania, bo muszę skończyć podróż świetlika (łowcy skończona) i wtedy będzie można jakoś spokojniej wbijać platynę, bo nie wiadomo kiedy multi padnie i nie będzie z kim grać.
 
Też tak się przymierzam i przymierzam do powrotu do grania, bo muszę skończyć podróż świetlika (łowcy skończona) i wtedy będzie można jakoś spokojniej wbijać platynę, bo nie wiadomo kiedy multi padnie i nie będzie z kim grać.
Ano z tym to różnie może być, ale nie panikowałbym. Zapewne jeszcze parę lat pochodzi :p

Tak poza tym nie ma to jak ciepnąć mołotowem i zabić większość drużyny przeciwnej
 

Coś ostatnio wyciekło, że ta data wydania to 12 czerwca, ale na razie nic oficjalnego oprócz tego, że maja już ustaloną datę nie wyszło.
 
Chciałem już podpalać pochodnię i pisać o tym, jakie to żałosne zagranie, pogarszanie grafiki z PS3, by wersja PS4 wypadła lepiej. W końcu byłem przekonany, że oryginalne TLOU nie miało takiego blura. Przejrzałem gameplaye na jutubie w najwyższej możliwej jakości i cóż, te filmiki jednak tak wyglądały, człowiek zwyczajnie tego nie zauważał. Dopiero wersja PS4 pokazała graficzne braki oryginału.
 
http://hatak.pl/artykuly/the-last-of-us-remastered-ocenzurowane-w-europie

The Last of Us w odświeżonej wersji przeznaczonej na Playstation 4 zostanie ocenzurowany, co ciekawe tylko w wydaniu europejskim. Cięcia będą niewielkie, ale jednak. Wersja na poprzednią generację też miała cenzurę?

Przypomina mi się podobna sytuacja z ostatnią odsłoną Twisted Metal (również tytuł ekskluzywny na platformę Sony) gdzie wydanie przeznaczone na rynek europejski zostało lekko ocenzurowane w przerywnikach filmowych. Dziwna to sprawa obserwować jak w różnych krajach podchodzą do cenzury. Przykładowo Call of Duty: Black Ops zostało ocenzurowane w Japonii i Niemczech podczas gdy w USA nikt nie czuł potrzeby nic wycinać czy łagodzić, jednocześnie wśród japońskich gier można znaleźć wiele tytułów, w których poziom przemocy jest wręcz absurdalny (Ninja Gaiden, MGR: Revengeance). Śmieszna sytuacja jeśli weźmiemy pod uwagę fakt że każda z przytoczonych gier (TLoU, TM, CoD:BO) to tytuły przeznaczone dla osób pełnoletnich.
 
Chodzi o sam fakt. Jeśli twórcy zdecydowali się umieścić taką opcję w trybie sieciowym to na podstawie czego wydawca europejskie stwierdził, że trzeba to wyciąć? Cały czas mówimy o grze dla osób dorosłych, bo zdarza się że różne kultury mają różne podejście do tego co nadaje się dla młodszych, a co nie (np. w Japonii nie ma nic dziwnego w tym że w kreskówce dla młodzieży leje się krew, a w USA to nie przejdzie).
 
Wystarczy wrzucić w google, jak zwykle wszystko przez Niemcy

""The gore and violence ratings are subject to local regulatory boards in various countries, so the game must be slightly changed in order to accommodate those choices," EvangM said in an email sent to Ramify, republished on the PlayStation forum.This explanation tallies with a report by Movie-Censorship.com, which looked into the issue. The site speculated that the change was made to comply with German ratings board USK, which is famously strict when it comes to video game violence, and as a result all of Europe has had the Naughty Dog game cut."

http://www.eurogamer.net/articles/2...s-european-version-of-the-last-of-us-censored
 
Klasyka... Szkoda niemieckich graczy, a jeszcze większa szkoda, że cała reszta europejczyków też dostaje okrojoną wersję.
 
Ja wiem że to niewielka zmiana nie wpływająca w ogóle na odbiór gry w dodatku tylko w trybie sieciowym, ale nadal jest to sytuacja gdzie część odbiorców dostaje mniej z powodu walniętych cenzorów z jednego jedynego kraju. Cenzura nigdy nie jest fajna, bo mówi odbiorcom co wolno im zobaczyć/przeczytać/doświadczyć/itd., a co nie. I jest to problem nie tylko omawianego tu The Last of Us.
 
Top Bottom