The Last of Us

+
Osobiście stęskniłem się za bohaterami i przymierzam się powoli do kolejnego "obejrzenia" gry na tubie. Niestety strasznie ciężko znaleźć jakiś dobry walkthrough bez komentarza na poziomie trudności grounded.

Odnośnie polskiej wersji, to z całym szacunkiem (i wysoka oceną) nie ma startu do oryginału. Drobne niuanse w grze anglojęzycznej obsady, zarówno głosem jak i ciałem, stanowią o genialności gry.
 
Osobiście stęskniłem się za bohaterami i przymierzam się powoli do kolejnego "obejrzenia" gry na tubie. Niestety strasznie ciężko znaleźć jakiś dobry walkthrough bez komentarza na poziomie trudności grounded.
Oj, żałuj, że nie możesz grać. Wrażenia przy omijaniu stada klikaczy (na poziomie grounded) (np.na stacji metra czy innych pociągów :p) - bezcenne. Nawet przy niektórych horrorach tak się nie boję.
 
Odnośnie polskiej wersji, to z całym szacunkiem (i wysoka oceną) nie ma startu do oryginału. Drobne niuanse w grze anglojęzycznej obsady, zarówno głosem jak i ciałem, stanowią o genialności gry.
Nie sensu porównywać nagrań w studiu i pełnego mocapu.


Przeszedłem pierwszy raz Left Behind - naprawdę bardzo przyjemny, warto (choć bez rewelacji, nic się właściwie nie traci jeśli się nie zagra).
 
Zbieram na sprzęt pod W3 i choć wszystkie analizy wyraźnie utwierdzają mnie w przekonaniu o kupnie pieca, (długoterminowe koszta, wyprzedaże, dostęp do modów, wielozadaniowość, możliwość upgradu, większy wybór rodzaju sterowania, możliwość podłączenia TV itd.), to każda, najmniejsza nawet informacja o potencjalnej kontynuacji TLOU mąci pewnością mych osądów i nagle perspektywa kupna PS4 nie wydaje się tak sprzeczna z logiką.

Dżyjzaz, jak ja uwielbiam tę grę.

Ale o czy to ja miałem... Aha, na profilu Linkedin były pracownik ND chwali się, że przez miesiąc tworzył głowy dla postaci The Last of Us 2.

 
Właśnie przedwczoraj skończyłem to arcydzieło, i nie chce mi ono wyjść z głowy. Tak do połowy gry to niby nic specjalnego, taki sobie gameplay, tło zarazy itd. Ale czym później w las tym coraz mocniej, aż do samego finału. Skrótem - przepiękna gra, bezbłędna wizualnie, z postaciami z krwi, kości i duszy. Długo nikt nie pobije ND w ich kreacjach, począwszy od genialnej animacji, po grę głosem i zwykłą ludzką niedoskonałość. Niesamowite przeżycie. Dla kogoś kto gra w gry komputerowe, gry wideo czy jeszcze jakieś inne, to dyshonor nie zagrać w takie coś jak The Last of Us.

Przyłączę się jeszcze do polonizacji - nie wiem jakim cudem, ale polska wersja przebija oryginalną. Zawsze gram kanonicznie w oryginały głosowe i je cenię, tu jednak zagrałem pierwszy raz po polsku, a dopiero w drugim oryginalnie, i strasznie brakuje mi tych głosów! :) Krzysztof Banaszyk jak dla mnie przebija Troya Bakera, to jest Joel idealny. Reszta głosów również na plus i aż słychać, że przyłożono się do dubbingu. Nawet zbyt "dorosła" Ellie. Wulgaryzmy w ogóle nie rażą, co też jest ewenementem. The Last of Us to po prostu jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Ukłony dla Naughty Dog!
 
Last edited:
Wow, nigdy! ;)
Pomijając pewne niedoróbki w polskiej lokalizacji (czasem ktoś za cicho lub za głośno coś rzeknie) preferuję naszą wersję. Banaszyk wypadł rewelacyjnie i wszystko mi rekompensuje, nawet trochę gorszą Ellie. Tak więc jestem skłonny zgodzić się z @kotowy. Próbowałem słuchać pana Bakera przy drugim podejściu, ale w połowie gry wróciłem do Vernona. Nie żeby Troy wypadł źle, po prostu Banaszyk pasuje mi bardziej.

W zasadzie jest to chyba jedyna zagraniczna gra nie licząc Gothica, w którą wolę grać po naszemu. :p
 
A i mnie również udało się w końcu dopaść The Last of Us, i w towarzystwie tego tytułu spędziłam bardzo miłego sylwestra. Nie ma co się rozpisywać, bo chyba wszystko zostało już powiedziane zgadzam się w pełni z kolegą @kotowy (tylko w kwestii polskiej wersji językowej nie mam zdania, bo grałam w oryginale). Świetna gra.
 
Czy posiada ktoś tą grę w wersji na PS4 ?
Zastanawiam się czy jak kupię grę to będzie w naszym ojczystym języku
Gra będzie kupiona w UK i dlatego nie jest to jasne dla mnie, wie ktoś coś może na ten temat ?
 
Ja kupiłem grę w Polsce, więc mogę Ci napisać jakie wersje językowe znajdują się na mojej płytce. Najlepiej zapytaj na jakimś forum z UK, jakie języki są na płytce kupionej w Wielkiej Brytanii.
 
Czy posiada ktoś tą grę w wersji na PS4 ?
Zastanawiam się czy jak kupię grę to będzie w naszym ojczystym języku
Gra będzie kupiona w UK i dlatego nie jest to jasne dla mnie, wie ktoś coś może na ten temat ?
W exclusive'ach Sony jest tak, że grać możesz w każdą wersję językową jaka została stworzona. W erze PS3 miałeś możliwość przełączania tego w locie, na PS4 musisz zmienić język konsoli (choć w TLoU jest chyba po staremu :)).

Oczywiście tak jest w przypadku egzemplarza kupionego w Polsce, ale w UK powinno być podobnie.
 
Skuszony wszechobecnym zachwalaniem The Last of US wreszcie kupilem konsole i przeszedlem. Gra sama w sobie dobra, ale nie wywołała żadnych żywszych emocji. Ani razu nie było momentu żebym zastanawiał się co będzie dalej.
 
Last edited:
No gra jest bardzo dobra ale to całe Wow to nie wiem skąd ?
Tak samo jak ten napis na pudełku "zdobywca 200-u nagród roku" hmm.. :/
 
Top Bottom