The Order: 1886

+
Ryse mógł sobie wyjść na PC, bo jakby nie patrzeć, Xbox i Windows to jedna rodzina. Sony z pecetami nie ma nic wspólnego i nie oddaje swoich marek.

Ale twórcy zapowiadali w wywiadach że wersja na PC jest możliwa ale po jakimś tam czasie na PS4

PS rozwaliło mnie to
 
Już wiadomo czego w polskich serwisach poza filmwebem nie ma recek. SCEP najwyraźniej woli wysyłać promki youtuberom:

 
@sebogothic
Z tego co się orientuję to SCEP wysłał promki w tym samym czasie i do portali i do youtuberów. A w świecie gdzie dziennikarze odchodzą z redakcji i zakładają swój kanał YT oraz gdy youtuberzy dostają pracę w redakcjach, to chyba całkiem normalna praktyka. Zresztą wolę sobie oglądnąć recenzję gry u quaza niż przeczytać na większości naszych polskich portali.

Przeczytałem sobie też właśnie na gram.pl ten artykuł o embargo na The Order, a zaraz pod nim wyświetlił się twój komentarz: "Widzę, że Myszasty się rozkręcił. Dwa teksty pod rząd. :) Dobrze, że napisałeś to co myślisz, mam nadzieję, że SCEP straci na wydaniu u nas The Order, w końcu gra ma pełne spolszczenie a to też musiało kosztować. Mam nadzieję, że polskie media "odwdzięczą" się SCEP."
Dali dziennikarzom embargo to w zamian dziennikarze powinni dać grze niższą ocenę. Gratuluję dziecinnego toku myślenia.
 
Dali dziennikarzom embargo to w zamian dziennikarze powinni dać grze niższą ocenę. Gratuluję dziecinnego toku myślenia.
Najpierw trzeba ten tok myślenia poznać by go ocenić. Gratuluję dziecinnego wpychania nie moich słów w sens mojego komentarza. Chodziło mi o to, żeby w ogóle nie publikowali recek The Order, skoro SCEP tak sobie pogrywa. Recenzje są po to by odbiorca mógł te kilka dni przed premierą zdecydować czy kupić dany produkt, czy jednak sobie darować. Gdy dystrybutor celowo nakłada embargo to coś tu jest nie tak.
 
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Myślę, że niskie oceny The Order: 1886 sprawią, że korporacje zastanowią się 3 razy zanim sfinansują strzelankę na szynach (on-rail shooter). Grę z gatunku, który święcił triumfy na automatach, konsolach i komputerach w latach 90. Złe przeczucia miałem już po pierwszym filmie ujawniającym gameplay. Skoro ktoś już robi demo technologiczne, to niech to przynajmniej działa jak Crysis.
 
@sebogothic
Jeśli to miałeś na myśli to się pomyliłem. Nie zmienia to faktu, że życzenie SCEP źle, bo dali embargo na wrażenia z pokazu jest dziecinne. Zaprosili dziennikarzy, by możliwość zobaczenia gry, zrobienia wywiadów z twórcą studia, a do tego pewnie dostali jeszcze jakiś upominek albo posiłek. Ale dali embargo, więc dziennikarze powinni się odwdzięczyć.

SCE na większości tytułów ekskluzywnych traci właśnie między innymi z powodu inwestowania w mniejsze kraje. Robią spolszczenia, masę konkursów, wydarzenia dla dziennikarzy i zwykłych ludzi, dają pieniądze na reklamę na polskich portalach z grami. Mają potem swoje wymagania jak embarga, a w tej konkretnej sytuacji to nawet nie było embargo na recenzję tylko na opis pokazu. Recenzję portale mogły wydać wtedy gdy cały świat, jeśli dorwały kopię gry. W zamian za to życzmy im źle, niech stracą pieniądze. Wtedy jak większość wydawców/dystrybutorów/producentów w Polsce nie zrobią nic.

P.S. Recenzje nie zawsze są po to by już przed premierą ludzie mogli sobie je przeczytać i wyrobić zdanie. Przykładowo Halo MCC dostało świetne oceny przed premierą i ludzie kupili grę. Zaraz po premierze okazało się, że gra ma ogromne problemy techniczne. Do dzisiaj części z nich nie udało się rozwiązać.
 
Zaprosili dziennikarzy, by możliwość zobaczenia gry, zrobienia wywiadów z twórcą studia, a do tego pewnie dostali jeszcze jakiś upominek albo posiłek.
To by było dobre na kilka miesięcy przed premierą, nie na kilka dni. W tym czasie lepsza od tych pokazów byłaby po prostu kopia recenzencka.
 
Myślę, że niskie oceny The Order: 1886 sprawią, że korporacje zastanowią się 3 razy zanim sfinansują strzelankę na szynach (on-rail shooter). Grę z gatunku, który święcił triumfy na automatach, konsolach i komputerach w latach 90.

Myślę, że oceny nie będą miały wielkiego znaczenia, a słupki sprzedaży w excelu. Przykład Watch_Dogs, Call of Duty itp. pokazuje, że recenzje sobie, a sprzedaż sobie. Póki gracze nie zagłosują portfelami, póty zmian nie będzie.
 
,, Nawet walki z bossami są na nich oparte, co jest grubą przesadą. W połączeniu z liniowością i ogólnie mocno kinowym charakterem to sprawia, że The Order: 1886 dosłownie sama się przechodzi, jest aż tak zautomatyzowana. Choć oprawa dźwiękowa to mocna strona gry, słuchanie polskiej lokalizacji autentycznie boli. Z kompletnie nie pasującymi do bohaterów polskimi lektorami dałem sobie spokój po mniej niż kwadransie. ''
http://pclab.pl/art62149-6.html
Fajne podsumowanie.
 
@sebogothic
Przy większości premier w Polsce nie ma ani tego ani tego, więc wydaje mi się nie na miejscu życzenie strat finansowych, jeśli ktoś się postarał zrobić fajny event. Może chcieli przygotować fajne zestawy dla dziennikarzy i nie wyrobili się czasowo. Kto wie? Tak, czy inaczej osoby zainteresowane mogły sobie przeczytać recenzje z innych źródeł dzień przed premierą.
 
Hej, co powiecie na kolejny absurd związany z The Order na dobranoc?

View attachment 10704

Tak jest, oficjalny drukowany poradnik do gry dostępny już na Amazonie za niezwykle atrakcyjną cenę 20 dolarów. Pewnie zastanawiacie się jak można zrobić przyzwoitej długości poradnik do produkcji tak krótkiej, liniowej i napchanej QTE. Głowa niech Was o to nie boli, bo wydawca coś tam wykombinował. Jak się okazało, wystarczyło opisać KAŻDY POJEDYNCZY PRZYCISK jaki należy wcisnąć w czasie QTE.

Chyba nic więcej nie muszę dodawać...
 

Attachments

  • ffd.jpg
    ffd.jpg
    218.4 KB · Views: 44
@Shavod Jaki jest sens wypuszczania poradnika do gry, która właściwie przechodzi się sama, a najbardziej skomplikowany mechanizm to celowanie z broni? Przecież nikt o zdrowych zmysłach tego nie kupi...
Jak się okazało, wystarczyło opisać KAŻDY POJEDYNCZY PRZYCISK jaki należy wcisnąć w czasie QTE.
Żałosne.
 
Teraz nawet lwia część konsolowców narzeka, więc to nie konsole, a po prostu deweloperzy :p
 
Top Bottom