The Witcher 2 AI Upscale Textures

+
Mod dodający tekstury poddane obróbce przez sztuczną inteligencję w wyższej rozdzielczości:
https://www.nexusmods.com/witcher2/mods/889

Tekstury dzięki obróbce przez SI odzyskują detale takie jak np. pory na skórze, sploty na tkaninach, itp..

Niedługo nowa wersja z normal mapami odpowiedzialnymi za wypukłości i wklęsłości modeli 3D!!!
Boję się, że te mody mogą grze dać więcej, niż oficjalny patch, który wyjdzie dopiero za pół roku - przynajmniej na PeCetach. Jak REDzi nie dopalą tego patcha czymś extra poza poprawioną grafiką, to może być wtopa.

Ed.:
Oczywiście ze mnie gamoń - nie doczytałem, że chodzi o Zabójców Królów... choć do Dzikiego Gonu też mają być - soon.
 
Last edited:
Boję się, że te mody mogą grze dać więcej, niż oficjalny patch, który wyjdzie dopiero za pół roku - przynajmniej na PeCetach. Jak REDzi nie dopalą tego patcha czymś extra poza poprawioną grafiką, to może być wtopa.

Ed.:
Oczywiście ze mnie gamoń - nie doczytałem, że chodzi o Zabójców Królów... choć do Dzikiego Gonu też mają być - soon.
Chociaż Zabójców Królów też mogliby odświeżyć ta gra nie osiągnęła jeszcze limitu pod względem grafiki.
 
Niedługo odświeżenie moda, będzie więcej tekstur i więcej detali w teksturach, nowe oprogramowanie, którego używam potrafi zdziałać cuda, poniżej porównanie oryginału w rozdzielczości 512x512 z teksturą przeskalowaną przez SI w rozdzielczości 4K 😁

P.S. Ciekawostka kiedy eksportujemy tekstury przez Redkita nagle się okazuje, że jest ich więcej niż przez rozpakowywanie pliku .dzip i przepuszczenie ich przez konwerter xbm->dds 🤓

FB_IMG_1669704871650.jpg

FB_IMG_1669704877005.jpg
 
Ceadmil, znalazłem dzisiaj ciekawy sposób na upiększenie tekstur za pomocą oryginalnych zasobów, do takiej sztuczki potrzebuję jedynie diffuse map oraz ambient occlusion map, którą można znaleźć w normal mapach, później parę kliknięć w Photoshopie i gotowe. Efekt jest według mnie bardzo zadowalający, przypomina mi trochę wygląd tekstur z modyfikacji z Wiedźmina 3 Character faces improved https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3469, jednak wygląda bardziej oryginalnie, spróbuję jeszcze niedługo wstawić jak to wygląda na modelu 3D.

Dodatkowo dowiedziałem się jak stworzyć height mapy umieszczanie w normal mapach wysokiej jakości do Wiedźmina 2, które zgadzją się w 99% z oryginałem, więc mogę dodać je do normal map, które ich nie mają, dzięki czemu efekty okluzji otoczenia i oświetlenia powinny ulec znacznej poprawie.

triss__b12.jpg
 
Last edited:
Top Bottom