To Sezon Miłości!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Właśnie rozpoczął się nowy sezon rozgrywek rankingowych!

Zgodnie z tym co Paweł i Jason zapowiedzieli podczas ostatniego streamu, od tego sezonu zasady działania systemu rankingowego ulegną zmianie.

Gracze nie będą już tracić rangi podczas trwania sezonu, co oznacza, że mogą jedynie zdobywać kolejne rangi i piąć się w górę. Ponadto, wprowadziliśmy zmiany w resecie rang — od teraz gracze będa rozpoczynać miesiąc o 4 rangi niżej niż zakończyli poprzedni sezon (z wyjątkiem osób na w rangach 26-30 oraz 500 najlepszych graczy Pro Rank).

Sezon Miłości trwa do godz. 10:00, 28 lutego. Tak jak do tej pory, nagrodami za sezon będą Punkty Nagród. Drzewka Nagród nie będą dostępne w tym sezonie.
 
Czyli będę musiał czekać jeszcze dłużej, żeby mnie zdegradowało na tyle, żebym mógł zdobyć osiągnięcie za zdobycie 20 rangi. No trudno, przynajmniej na potyczkach mogę grać normalnie.
 
Zasady przyznawania nowych rang z tego co widzę już działają ale jakoś pokracznie.
@Lexor Ranga 7 na koniec sezonu i spadł do 11 rangi, co wydaje się w porządku patrząc na system rankingowy, który ma obowiązywać ale właśnie... ma obowiązywać czy obowiązuje już teraz tj od zakończeniu sezonu 31 stycznia? Bo znowu namieszaliście.
Ja natomiast Ranga 6 i spadłem do rangi 9, co nijak się ma do obecnych czy też nowych zasad przyznawania rang.

Co do Drzewka Nagród to właściwie w tym temacie wszystko zostało już powiedziane, ale widzę, że dalej brniecie w "nie ma i kiedyś będą".
 

Lexor

Forum veteran
Spadek z 7 na 11 to spadek o 4 rangi, więc się zgadza?

Tak, ale zasada "spadku o 4" ma dopiero działać "od tego sezonu" - proszę przeczytać informację. Ja piszę o zasadach sezonu poprzedniego.

Poza tym jeśli miała działać "wstecz" to powinno być wcześniej jakieś info z wyprzedzeniem? Bo np. jesli ktoś chciał być na poziomie 15 i już wiedział ze nie spadnie więc dalej nie grał a teraz "obudzi się" ze spadkiem "o 4" na 19?

No i nie zawsze też działa "o 4", bo kolega @BlakeMelor spadł "o 3" (z 6 na 9).
 
Last edited:
Ja natomiast Ranga 6 i spadłem do rangi 9, co nijak się ma do obecnych czy też nowych zasad przyznawania rang.

Ze względu na problem wizualny przez krótki czas wyświetlana była błędna informacja o randze. Problem już został naprawiony i ranga powinna wyświetlać się poprawnie :)


Jeśli problem nadal występuje, to prosimy o kontakt z działem pomocy technicznej.
 
Tak, ale zasada "spadku o 4" ma dopiero działać "od tego sezonu" - proszę przeczytać informację. Ja piszę o zasadach sezonu poprzedniego.

Poza tym jeśli miała działać "wstecz" to powinno być wcześniej jakieś info z wyprzedzeniem? Bo np. jesli ktoś chciał być na poziomie 15 i już wiedział ze nie spadnie więc dalej nie grał a teraz "obudzi się" ze spadkiem "o 4" na 19?

No i nie zawsze też działa "o 4", bo kolega @BlakeMelor spadł "o 3" (z 6 na 9).

Nie przesadzaj, życia to im nie zniszczy. Przeskoczenie o te parę rankingów na tym poziomie nie ma większego znaczenia.
 
Tak, ale zasada "spadku o 4" ma dopiero działać "od tego sezonu" - proszę przeczytać informację. Ja piszę o zasadach sezonu poprzedniego.

Zgadza się - gracze, począwszy od tego sezonu, rozpoczynają sezon z rangą o 4 niższą niż zakończyli poprzedni. Rangi na początkowe są ustalane podczas startu sezonu, a nie na koniec sezonu poprzedniego.

Sytuację balansuje zmiana, zgodnie z którą w trakcie sezonu gracze nie będą już tracić rang.
 
Nie przesadzaj, życia to im nie zniszczy. Przeskoczenie o te parę rankingów na tym poziomie nie ma większego znaczenia.

Masz rację z tym "niezniszczeniem życia" - mi chodzi bardziej o ogólne zasady przekazywania informacji przez CDPR, przez które "nigdy nie mozna być niczego pewnym" a w grze opartej na taktyce i, często, wyliczeniach stricte matematycznych to nie jest dobry "kierunek rozwoju".

Rangi na początkowe są ustalane podczas startu sezonu, a nie na koniec sezonu poprzedniego.

Owszem rangi początkowe "są ustalane podczas startów sezonów" ale informacja o spadkach "na koniec sezonu" była do tej pory podawana "na poczatku sezonu", dla przykładu... no i tu chciałem zalinkować, ale widzę, że "ktoś sprytny" już to powykasowywał z tematów... :/
 
Last edited:
Poza tym jeśli miała działać "wstecz" to powinno być wcześniej jakieś info z wyprzedzeniem? Bo np. jesli ktoś chciał być na poziomie 15 i już wiedział ze nie spadnie więc dalej nie grał a teraz "obudzi się" ze spadkiem "o 4" na 19?

Czyli książkowo ja... ale nie przestałem grać chamsko w połowie sezonu tylko spiąłem pośladki i grałem do 23:30 żeby wbić 15 range jak widać na darmo...

Nie przesadzaj, życia to im nie zniszczy. Przeskoczenie o te parę rankingów na tym poziomie nie ma większego znaczenia.
Tak życia mi to nie zniszczy bo nie mam zamiaru się przejmować jakąś rangą w grze, ale mój czas, który mogłem przeznaczyć na coś innego niekoniecznie na rozgrywanie meczy na "hura" został "zniszczony", więc wolałbym na przyszłość wiedzieć wcześniej o takiej niespodziance.. i zgodzę się z @Lexor, że takie przekazywanie informacji jest mało profesjonalne.
 
Last edited:
Czyli książkowo ja... ale nie przestałem grać chamsko w połowie sezonu tylko spiąłem pośladki i grałem do 23:30 żeby wbić 15 range jak widać na darmo...

Przepraszam, że wprowadziłem Cię w błąd, ale sam widzisz, że i ja nie byłem tego świadomy... :/

Swoją drogą, skoro założyłem specjalny temat z odpowiednimi informacjami o kończącym się Sezonie Wilka (i go podbijałem aby był widoczny) to dlaczego NIKT z CDPR nie pokusił się aby je poprawić? Czy to było aż tak trudne? Bo chyba nie było tak, ze "nagle" dziś o północy dopiero ta zmiana była w siedzibie CDPR wiadoma...
 
Last edited:
Czyli książkowo ja... ale nie przestałem grać chamsko w połowie sezonu tylko spiąłem pośladki i grałem do 23:30 żeby wbić 15 range jak widać na darmo...

Tak życia mi to nie zniszczy bo nie mam zamiaru się przejmować jakąś rangą w grze, ale mój czas, który mogłem przeznaczyć na coś innego niekoniecznie na rozgrywanie meczy na "hura" został "zniszczony", więc wolałbym na przyszłość wiedzieć wcześniej o takiej niespodziance..

Widzisz, jestem w identycznej sytuacji co Ty. I oboje mamy świadomość tego, że wbicie z 19 do 15 rangi nie jest większym problemem, a biorąc pod uwagę to, że już nie można spadać z rangi, to teraz w ogóle nie ma się czym przejmować.

Swoją drogą, skoro założyłem specjalny temat z odpowiednimi informacjami o kończącym się Sezonie Wilka to dlaczego NIKT z CDPR nie pokusił się aby je poprawić? Czy to było aż tak trudne? Bo chyba nie było tak, ze "nagle" dziś o północy dopiero ta zmiana była w siedzibie CDPR wiadoma...

Zrobiłeś to na własną rękę, także ciężko żebyś miał pretensje do Redów, że się nie podłączyli do tematu.

Ja rozumiem że jesteśmy zaskoczeni sytuacją i faktycznie, niestety Redzi czasem lubią tak zaskakiwać. Jednakże w tym przypadku mamy do czynienia z szerszą zmianą dot. rankingu w sezonach, niż to że spadliśmy o 4 w dół (na randze, która nie oszukujmy się nie ma żadnego znaczenia dla "profesjonalnej" strony Gwinta). Jednocześnie dostaliśmy zmianę, która powoduje że już niżej - grając - nie spadniemy i która była pożądana przez społeczność Gwinta. Ja przyjmuję tłumaczenie @Vattier, że kwestie te się "równoważą".
 
Zrobiłeś to na własną rękę, także ciężko żebyś miał pretensje do Redów, że się nie podłączyli do tematu.

Ja sam się po prostu dziwne poczułem, bo wyszło na to, że jak ktoś podążył za moim informacjami, które pisałem chcąc pomóc innym (bo nie kazdy mógł o tym wiedzieć i/lub pamiętać) to został oszukany, czyli, de facto, mógł pomyśleć, że to ja go oszukałem...
 
Ja sam się po prostu dziwne poczułem, bo wyszło na to, że jak ktoś podążył za moim informacjami, które pisałem chcąc pomóc innym (bo nie kazdy mógł o tym wiedzieć i/lub pamiętać) to został oszukany, czyli, de facto, mógł pomyśleć, że to ja go oszukałem...

Rozumiem że mogłeś się tak poczuć, tylko że i z drugiej strony to w żadnym razie nie jest Twoja wina, że taka zmiana została wprowadzona.

Żebyś był spokojniejszy na przyszłość Redzi zawsze dają informacje o zakończeniu sezonu na Twitterze
 
Top Bottom