To subforum nie jest kanałem Działu Pomocy Technicznej CD PROJEKT RED!

+
Status
Not open for further replies.
Jeśli to subforum nie jest kanałem Działu Pomocy Technicznej CD PROJEKT RED!? to...........
1. To czym jest ?
2. Gdzie jest forum oficjalne ?
3. Użytkownicy sami sobie pomagają ?
4. Użytkownicy są testerami tak wyczekiwanej gry ?
5. Czy ktoś z RED to czyta?

Zapraszam do rozmowy.
 
Jeśli to subforum nie jest kanałem Działu Pomocy Technicznej CD PROJEKT RED!? to...........
1. To czym jest ?
2. Gdzie jest forum oficjalne ?
3. Użytkownicy sami sobie pomagają ?
4. Użytkownicy są testerami tak wyczekiwanej gry ?
5. Czy ktoś z RED to czyta?

Zapraszam do rozmowy.
1. Toczą się tu między użytkownikami dyskusje o kwestiach technicznych gier CDP RED
2. To jest oficjalne forum.
3. Tak
4. No cóż... Na to trochę wyszło...
5. Pewnie czasem ktoś zajrzy, w końcu skądś feedback o bugach muszą mieć od graczy.
 
Jeśli to subforum nie jest kanałem Działu Pomocy Technicznej CD PROJEKT RED!? to...........
1. To czym jest ?
2. Gdzie jest forum oficjalne ?
3. Użytkownicy sami sobie pomagają ?
4. Użytkownicy są testerami tak wyczekiwanej gry ?
5. Czy ktoś z RED to czyta?

Zapraszam do rozmowy.
1. Samopomoc (nie chłopska), oraz dyskusje na nie zakazane tematy
2. To jest forum oficjalne ale nie oficjalny suport developera.
Jest jeszcze forum dla inwestorów FORUM IR
3. Tak
4. Tak
5. Zapewne tak, ale się nie udzielają z różnych względów.
 
Niestety ale tak to wygląda. Firma zgarnęła grube miliony PLN za sprzedaż a nie potrafi wyznaczyć jednej osoby do obsługi fanów / klientów. Możesz tu sobie pisać do upadłego i nie licz na pomoc ze strony wydawcy (z autopsji).
 
Hmm oprócz bodajże jednego moda z których można normalnie pogadać reszta zajmuje się jedynie kasowaniem postów. Przydałaby się tu osoba wyznaczona przez CDPR do kontaktu z fanami. Wiadomo że życia łatwego by nie miała, ale my raczej też nie mamy więc...
 
Coz moja opinia jest taka..ze cieszmy sie ze wogole to forum jest..
Czesto gesto uzyszkodnicy sa w stanie lepiej/szybciej sobie pomoc niz pomoglby ktos z Devsow.Chociazby dlatego ze istnieje tyle roznych mozliwych konfiguracji sprzetu, juz pomijam softu ktore moga miec swoje odbicie i czkawke w grze.
Jak najbardziej niech Redsi czytaja w przerwach oczywiscie nad usuwaniem latajacvych radiowozow itp ;) ..
Gorace Pozdro dla nich i milej pracy..forum ma to do siebie ze widza, iz nie kazdy wiesza na nich psy, lyse egipskie koty a podchodza z humorem i dystansem do gry...I popieram ste100 ktos by sie przydal do kontaktu:)
 
Gra jest jak najbardziej fajna. I tu wyrazy uznania.
Ale obsługa forum - żadna. I tu można wylać wiadro pomyj.

@telpher78
Postawienie forum (np. na phpbb3 od zera to niespełna dzień-dwa pracy dla administratora (sam stawiałem). Więc to nie jest jakiś wielki problem na przestrzeni lat od kiedy ono istnieje.

Bardzo się dziwię temu, że tak duża firma nie jest w stanie ogarnąć tak prozaicznej rzeczy jaką jest forum dyskusyjne i ludzie są pozostawieni tu samym sobie. Znacznie mniejsi deweloperzy (a nawet jednoosobowe studia) jakoś sobie z tym radzą - a tu obsługa użytkowników jest głęboko w... lesie (co innego mam na myśli).
 
Last edited:
Jestem na tym forum 12 lat . I gorszego kontaktu firmą z fanami to jeszcze nie było. Redzi ograniczają się tylko do tworzenia nowych tematów na temat patchów . To tyle.
 
Zrozumiałe, że wszyscy chcemy, żeby nasze zgłoszenia były brane pod uwagę, a błędy zostały naprawione - to oczywiste.

Niemniej od początku istnienia forum kwestia pomocy technicznej tutaj jest jasna i wprost opisana: to nie jest oficjalna pomoc i nie będzie. Forum służy do dyskusji, w którą Redzi niekiedy się włączają, ale nie jest to reguła. Dyskutują tu między sobą gracze i pomagają sobie gracze. CDPR uruchomił inne kanały komunikacji, jeśli chodzi o błędy i zgłoszenia - to nie jest nowa informacja, zacytował ją sam autor tematu wprost z nagłówka działu.

Błędy zgłaszamy tu: https://support.cdprojektred.com/pl/

A temat zamykam.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom