Tomb Raider

+
I Tomb Raider dostał (w końcu - po pół roku) wsparcie dla ray-trace (od nVidia) oraz DLSS.

Oczywiście trzeba posiadać kartę z rodziny Turing oraz najnowsze sterowniki do karty.

P.S. Ja odpadam, ale może kiedyś :rolleyes: ...
 
I Tomb Raider dostał (w końcu - po pół roku) wsparcie dla ray-trace (od nVidia) oraz DLSS.

Oczywiście trzeba posiadać kartę z rodziny Turing oraz najnowsze sterowniki do karty.

P.S. Ja odpadam, ale może kiedyś :rolleyes: ...
Za miesiąc Pascale dostaną aktualizacje w sterownikach i możliwość odpalenia RT (dokładniej to obsługa samych odbić) ciekawe jak to będzie z wydajnością, CryTek widać lekko namieszał i Nvidia zareagowała.
 
I dobrze.

Ale mój stary Maxwell i tak obejdzie się smakiem... (ale na okolice premiery Cyberpunk 2077 postaram się coś zmienić).
 
Coś nie do końca wypalił ten cały ray-tracing w nowym TR...

Kolejna gra która udowadnia, że to raczej zbędny bajer niż przydatna technologia do której warto dopłacać grube złotówki. Może w przyszłości znajdzie to jakieś szersze zastosowanie bo teraz to wygląda co najwyżej przeciętnie... A pomyśleć, że jeszcze kilka dni temu byłem o krok od kupienia RTX'a 2080, zdecydowanie bardziej opłaca się kupić jakiegoś Pascala niż dopłacać do technologii z której obecnie korzysta 2 gry:rolleyes:
 
Coś nie do końca wypalił ten cały ray-tracing w nowym TR...

Kolejna gra która udowadnia, że to raczej zbędny bajer niż przydatna technologia do której warto dopłacać grube złotówki. Może w przyszłości znajdzie to jakieś szersze zastosowanie bo teraz to wygląda co najwyżej przeciętnie... A pomyśleć, że jeszcze kilka dni temu byłem o krok od kupienia RTX'a 2080, zdecydowanie bardziej opłaca się kupić jakiegoś Pascala niż dopłacać do technologii z której obecnie korzysta 2 gry:rolleyes:

Ja zakupiłem RTX 2060 ale nie dla technologii RT (chociaż pewnie z ciekawości odpalę tę opcję) tylko stosunku ceny do jakości (w grach osiąga lepsze wyniki niż GTX 1070 TI i jest tańsza)
 
Właśnie też myślę mocno nad 2060 bo to chyba na chwilę obecną najlepszy stosunek wydajności do ceny jeśli mówimy o nowych produktach. Bo Pascale to obecnie można wyrwać tylko z drugiej ręki a tu różnie bywa...
 
Ostatnio udało mi się dorwać SotTB za 98 zł Croft Edition i grając w 4k z hdr i RT coś pięknego <3 Co ciekawe RT na wysokim z dlss (bo chyba tylko w tej rozdzielczości w pakiecie trzeba mieć oba) gra mi chodzi lepiej niż bez tego graficznego bonusa. Co prawda 30FPS w porywach do 40 ale dla mnie jeśli chodzi o taki typ gry ważniejsze jest doznanie graficzne niż 60 FPS. Jestem pod wrażeniem. Na 1080p dlss strasznie psuje grafikę tworząc pikselozę ale w 4k trzeba porównywać zdj aby zobaczyć różnicę.
 
W tej cenie może warto zagrać, bo tak generalnie to dla mnie bardzo wtórny kawałek rozrywki. Wtórność dwójki jeszcze przebolałem - trzeci raz to samo już nie dałem rady i teraz żałuję, że nie poczekałem na sutą przecenę :(
 
W tej cenie może warto zagrać, bo tak generalnie to dla mnie bardzo wtórny kawałek rozrywki. Wtórność dwójki jeszcze przebolałem - trzeci raz to samo już nie dałem rady i teraz żałuję, że nie poczekałem na sutą przecenę :(
Ja tam lubię nową trylogię :p Ale fakt...może i cebula ze mnie wychodzi ale więcej niż 100 nie chciałem wydawać na pełne wydanie każdej z części xD Przyjemna gierka i wizualnie przepiękna jak dla mnie. Na PC z HDR taka Andromeda też ładnie wygląda ale na nią wydałem 37 zł a więcej niż 40 zł bym nie wydał xDDD Szkoda, że W3 na PC nie mają wsparcia HDR. Odpaliłem też RotTB z HDR ale wygląda troszkę dziwnie albo mam takie wrażenie. W SotTB wygląda tak jak powinno.
 
Last edited:
Kupiłem niedawno Shadow of the Tomb Raider na jakiejś wyprzedaży i dzisiaj wreszcie znalazłem czas żeby pograć. Czekała mnie jednak niemiła niespodzianka.



Mam GTXa 970 i najnowsze sterowniki, z innymi grami nie mam żadnego problemu. Ktoś ma jakiś pomysł co jest przyczyną?
 
Tu ktoś ma podobny problem. Podobno to przez GeForce Experience, dodatkowo trzeba wyczyścić stery programem DDU. A na końcu wątku jest jakiś link do hotfixa.

 
Mam GTXa 970 i najnowsze sterowniki, z innymi grami nie mam żadnego problemu. Ktoś ma jakiś pomysł co jest przyczyną?
Ztego co poczytałem po forach to wiele osób właśnie z 970 I 980gtx ma taki błąd solucje są różne
Tu ktoś ma podobny problem. Podobno to przez GeForce Experience, dodatkowo trzeba wyczyścić stery programem DDU. A na końcu wątku jest jakiś link do hotfixa.

No właśnie szperam teraz i też znalazłem sugestie że to może być przez GF Experience, latając po innych forach to widać często mają to osoby z 970 GTX i 980 GTX
Inne sugestie to zainstalowanie nowych innych sterowników, w końcu jakieś działające się trafi, uprzednio odinstalowywując stare przez Driver Deinstalator aby zainstalować na czysto nowy sterownik.
Natknąłem się też na sugestie aby w panelu sterowników Nvidii wyłączyć Anti-Aliasing dziwne ale może podziała.

Dodatkowo z forum Nvidii coś takiego

"a. Go to Power options in windows > Advanced Settings b. Under PCI express > Link State Power Management > Select " OFF ". 1. Try updating the drivers , make sure you are installing no beta version. If the above didn't work try this method, remove your graphic card, clean it nice and install drivers again but this time without installing 3d vision. It should do. "
 
Zrobiłem porządki ze sterownikami, pobrałem tego hotfixa i działa. W okolicach 60 klatek na wysokich ustawieniach więc jest w porządku. Zobaczymy czy nie będzie mi się wykrzaczać w trakcie rozgrywki :p
 
Top Bottom