Trofeum: "Wspólny mianownik" - jak wbić

+
Ponieważ w końcu udało mi się wbić trofeum wymagające wygrania meczu talią złożoną z samych brązowych kart postanowiłem podzielić się z wami tym buildem bo może ktoś jeszcze ma problem z tym pucharkiem (w końcu to najrzadziej posiadany puchar, ma go tylko 1% graczy). Przy okazji pochwalę się, że to był mój ostatni pucharek do wbicia i tym samym mam grę wypucharkowaną na 100% :D Szkoda, że w grze nie ma jakiejś nagrody za to (ramka albo tytuł) :)

A oto sam build przy czym ważna uwaga. Deck ten sprawdził się w obecnym trybie sezonowym sezonu Gryfa. W innych trybach na pewno nie będzie tak skuteczny bo tutaj są karty które robią spore punkty w trybie Gryfa. Z racji prowizji optymalnym dowódcą jest oczywiście Uzurpator (i tak zostaje jeszcze 19 punktów do wykorzystania).

Mistrz kamuflażu x2 (warto zagrywać go jako przedostatnie zagranie w 3 rundzie bo wówczas robi swing za kilkanaście punktów),
Niewolnicza piechota x2 (tworzona piechota ma siłę 5 o czym warto pamiętać wyznaczając jednostkę do zamiany, w najgorszym razie wchodzi za 9 zagrywana na stworzonego Daerlańskiego Piechura),
Rozdarcie x2 (robi minimum 8, a zazwyczaj ok 12).
Wiedźmin Szkoły Żmii x2 (tylko 6 czystych punktów, ale jak trafią w Wiedźmina u przeciwnika to bardzo ułatwiają grę),
Daerlańscy piechurzy x2 (9 punktów plus cel pod Niewolniczą piechotę),
Brygada Impera x2 (12 punktów),
Doppler x2 (wchodzi za minimum 12, zazwyczaj za 14, a czasem za 15),
Pikinierzy Alby x2 (w trybie Gryfa nikt nie trzyma removali pod takie jednostki więc tylko blokada im straszna, a tych też za wiele w tym trybie się nie spotyka, robią minimum 6, a zazwyczaj ok. 10 punktów),
Brygada Nauzikaa x2 (8 punktów),
Rekrut x1 (8 punktów),
Zwiadowca x2 (wchodzi za minimum 9 choć zdarza się to rzadko, zazwyczaj wchodzi za ok. 13),
Łowca Niewolników x2 (wchodzi za minimum 13, a zazwyczaj 15, jak się przeciwnik zagapi to z rzadka zrobi nawet więcej),
Błędny Rycerz z Tussą x2 (8 punktów).

Mam nadzieje, że chętnym do wbicia tego pucharku ta rozpiska pomoże :)
 
Last edited:
Wydaje mi się, że to trofeum jest tak rzadkie ponieważ nie da się tego wbić przy okazji. Tylko należy zbudować specjalnie talie, a normalnie nikt nie robi samych brązów.

Przynajmniej tak jest u mnie po prostu jeszcze tego nie próbowałem. A o ile się nie myle to jest moje jedyne osiągnięcie do wbicia.
 
Ja to trofeum próbowałem wbić od dawna i zdecydowanie nie było to takie proste. Oczywiście gdybym próbował w kółko to w końcu trafiłbym na przeciwnika któremu zerwałoby łącze i w ten sposób wygrał, ale zawsze starałem się stworzyć build brązów który ma szansę wygrać z każdym, a nie przez przypadek. Dopiero w tym sezonie mi się to udało.
 

Lexor

Forum veteran
Sposób na wygranie talią złożoną z samych brązowych kart:
1) wybieramy Uzurpatora i wrzucamy do talii same brązowe karty NG,
2) wchodzimy na rozgrywki nierankingowe,
3) któraś osoba z kolei sama sie podda.
 
Ja to zaliczyłem chyba na samym początku przygody z homecomingiem, tylko dlatego że myślałem że w zamian dostanę punkty nagród xD to był jakiś deck Wiewiórek, dużo pułapek i RNG (tamten brąz niszczący losowego wroga gdy kontroluje się elfa)
 
Last edited:
Sprawdziłem talię - i udało się! ;)
Nie od pierwszego strzału - w starciu ze standardowym Nilfgaardem na Janku byłem raczej bez szans... Ale Eldain nie dał rady brązom Uzurpatora. Dzięki!
P.S. Ja bym tu dorzucił bądź co bądź jakiegoś blokera...
 
A ja to zrobiłem rębaczami, ale było to już dość dawno temu, więc nie wiem jakby sprawdzili się teraz.
 
Wydaje mi się, że był kiedyś tryb areny "talia z samych brązów", ale nie wiem czy to nie było przed HC.
 
Top Bottom