Trzy lata przerwy zrobiły swoje, wpadnij i napisz tu coś!

+

Guest 4136390

Guest
Co do tych nieścisłości językowych to jest ich znacznie więcej. Zauważyłem też, że Talar jest złoty, ale położony na stole po najechaniu na niego obramówka jest brązowa, więc zakładam, że to też błąd.

@Lexor domyślam się, że już nie raz był zbiór błędów i nieścisłości podany na tacy, ale nikt nie raczył tego z jakiegoś powodu poprawić?
 

Lexor

Forum veteran
Tak, nie raz pojawiały się tematy o błędach. CDPR nie traktuje ich wystarczająco skrupulatnie. Dla nich najważniejszym jest, aby gra "jakoś działała" i przynosiła kasę. Dopracowanie ich nie obchodzi.

Przykład własny: mam błąd na moim koncie, który polega na tym, że nie mogę zaznaczyć maksymalnej liczby kontraktów "do śledzenia" (czyli 5). Każda taka próba zaznaczenia kończy się u mnie komunikatem o błędzie gry.

Nawet wiem z czego to wynika, bo kiedyś u mnie było tak że mogłem zaznaczyć maksymalnie 3/5, a teraz mogę zaznaczyć maksymalnie 4/5 - dlaczego? W trakcie okresu "pomiędzy" pojawiła się RÓWNIEŻ BŁĘDNA możliwość na wypełnienie kontraktu z Areny, trybu gry który został wycofany. Okazało się że miałem ten kontrakt zaznaczony "do śledzenia", ale ponieważ tryb został wycofany to kontrakt został na mojej liście ukryty - nie mogłem go więc ani odznaczyć ani wypełnić, a zajmował mi miejsce na liście. Kiedy podczas tej BŁĘDNEJ możliwości wypełniłem go, to uwolniło mi się jedno dodatkowe miejsce na liście.

Zakładam na 99,99%, że ostatnie miejsce też blokuje mi jakiś inny, również ukryty kontrakt z Areny.

Z supportu cały czas otrzymuję informację że "pracują nad tym" i może nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie to, że zgłoszenie tego błędu wysłałem W GRUDNIU 2020 ROKU, czyli PONAD 1,5 ROKU TEMU.

Myślę, że ten przykład powinnien Ci wystarczyć, aby zobaczyć jak bardzo CDPR zależy na dopracowaniu gry i przestrzec abyś się kilka razy porządnie zastanowił zanim zaczniesz finansować twórców.

Przy okazji: w supporcie Gwinta pracuja osoby tak niekompetentne że głowa mała. Już nie raz musiałem im tłumaczyć po kilka razy o co chodzi, bo mi odpowiadali zupełnie "nie na temat".
 

Guest 4136390

Guest
Co mam Ci @Lexor napisać, w 2018 jak gra wychodziła, były takie problemy i widzę, że do teraz nic się nie zmieniło. Szkoda gadać, szkoda ryja strzępić. Aż odechciewa się coś pisać i dalej to dyskutować. Może się mylę, ale mam wrażenie, że chociażby ujednolicenie opisów w polskiej wersji językowej, w grze stworzonej przez rodzime studio to naprawdę nie jest duży wysiłek, zwłaszcza że gracze podsuwają pod nos błędne opisy, tylko po prostu trzeba tego chcieć. Przecież to nawet nie jest proponowanie nowych zmian, co rozumiem, że mogą być one ignorowane, bo opiekun projektu pewnie ma jakąś własną wizję, co jest słuszne, tak zwykła poprawa opisów, które są błędne lub nielogiczne.

Kupiłem sobie podróż Geralta i Ciri, bo też powiedzmy szczerze, że te 100 zł wydane nie sprawi, że będę biedniejszy, aczkolwiek naprawdę czuć niesmak jak czyta się to, co piszesz. Nie dziwie się, że ludzie tracą cierpliwość albo odpuszczają sobie grę.
 
@PanSzarata Jeśli mogę się wtrącić to nie sugeruj się tak bardzo tym co tutaj na forum wyczytasz bo tylko się szybciej zniechęcisz. W sensie w wielu aspektach poruszanych w tym temacie jest dużo prawdy ale prawdziwe problemy dotyczą raczej graczy, którzy oczekują nowej zawartości, większej ilości balansu, innymi słowy są z grą nieprzerwanie od początku lub przynajmniej wielu miesięcy. To co tutaj poruszacie w ostatnich postach to są błahostki imho.
 

Lexor

Forum veteran
Może się mylę, ale mam wrażenie, że chociażby ujednolicenie opisów w polskiej wersji językowej, w grze stworzonej przez rodzime studio to naprawdę nie jest duży wysiłek
No cóż, mylisz się. Argument "polskości" był już wiele razy przedstawiany i poniekąd obalany. Wszystko w Gwincie przygotowywane jest w wersji angielskiej, a inne wersje są robione "przy okazji".

@PanSzarata Jeśli mogę się wtrącić to nie sugeruj się tak bardzo tym co tutaj na forum wyczytasz bo tylko się szybciej zniechęcisz. W sensie w wielu aspektach poruszanych w tym temacie jest dużo prawdy ale prawdziwe problemy dotyczą raczej graczy, którzy oczekują nowej zawartości, większej ilości balansu, innymi słowy są z grą nieprzerwanie od początku lub przynajmniej wielu miesięcy. To co tutaj poruszacie w ostatnich postach to są błahostki imho.
Moim zdaniem, wszystko, nawet takie błahostki, potrzebne są, aby otrzymać całkowity realny obraz stanu gry. Jest to dość ważne w sytuacji, gdy w grze oczekują graczy różne mikropłatności - klienci powinni mieć możliwość rozważać je nie tylko pod względem własnych zysków, ale też być w pełni świadomym popierania takiej, a nie innej polityki firmy. W tego typu grach nic nie działa tak mocno na twórców jak głęboko przemyślane "głosowanie portfelem".
 

Guest 4136390

Guest
Podczas dzisiejszego logowania zauważyłem informację, że niebawem odpadną jakieś drzewka w księdze nagród. Mam wrażenie, że nie było przy tym informacji które odpadną, albo to przeoczyłem. Na forum w temacie z aktualizacją 10.6 cisza. To po prostu standardowa informacja przy każdej aktualizacji gry, że "w końcu jakieś odpadną", czy jak to wygląda?
 

Lexor

Forum veteran
Podczas dzisiejszego logowania zauważyłem informację, że niebawem odpadną jakieś drzewka w księdze nagród. Mam wrażenie, że nie było przy tym informacji które odpadną, albo to przeoczyłem. Na forum w temacie z aktualizacją 10.6 cisza. To po prostu standardowa informacja przy każdej aktualizacji gry, że "w końcu jakieś odpadną", czy jak to wygląda?
Na stronie księgi dotyczącej obecnych kart są dwa drzewka: skrzynka i fiolka. Z tego co pamiętam, to w poźniejszym etapie one miały zostać zastąpione przez jakieś inne, ale nie wiem, czy Twoja informacja dotyczy akurat tego, czy też jeszcze czegoś innego.
 

Lexor

Forum veteran
Zauważyłem, że na tej samej stronie są też inne drzewka, które były w poprzednich sezonach - może i one zostaną wymienione na kolejne, bo w każdym sezonie wcześniej były po trzy i teraz nie ma ich tam wszystkich. Szczerze pisząc, nie interesowałem się tym, bo miałem je już dawno ukończone.
 

Guest 4136390

Guest
Ok, ale to już w przeszłości jakieś drzewka wypadały? Jeśli tak, kiedy to może nastąpić, np. w dniu resetu na początku przyszłego miesiąca, czy to jest totalnie losowe, bez ładu i składu?
 

Lexor

Forum veteran
Wypadały ale wracały. Z tym, że różnie z tym bywało i czasem wracały po proteście graczy (bo CDPR obiecał a nie wróciły). Historia powrotów jest generalnie dość skomplikowana do opowiedzenia jesli ktoś nie był z tym na bieżąco. Drzewka sezonowe były zwiazane z sezonami i zmieniały się co miesiąc, każdy miesiąc w roku miał swój zestaw - to była taka roczna rotacja trwająca kilka lat. Teraz jakoś to zostało zmienione (nawet pod względem konfiguracji i ich umieszczenia) więc obawiam się, ze po obecnej wymianie drzewka sezonowe mogą "w końcu" zniknąć na stałe. Z tej strony księgi tylko dwa drzewka są nowe (skrzynka i fiolka), reszta to te wieloletnie drzewka które rotowały na pierwszej stronie księgi, tam na górze gdzie teraz jest puste miejsce.
 
Ale nie rozumiem dlaczego drzewka miałyby znikać na stałe. Jest jeszcze drugie tyle miejsca na inne rodzaje drzewek w księdze nagród. Co innego gdyby miejsca nie było.
 

Lexor

Forum veteran
@Iorweth15: Ja też nie rozumiem, ale czytałem już wiele wypowiedzi CDPR utrzymanych w tej tonacji (w stylu "tym razem wracamy, ale nie obiecujemy, że to się jeszcze powtórzy"). Lepiej więc być na taką ewentualność przygotowanym, niż potem żałować.
 

Ely74

Forum regular
Ale nie rozumiem dlaczego drzewka miałyby znikać na stałe. Jest jeszcze drugie tyle miejsca na inne rodzaje drzewek w księdze nagród. Co innego gdyby miejsca nie było.
Ale akurat te dwa drzewka to od razu podali ,że znikną na koniec sezon majowego. choć w sumie to mi zniknęły wszystkie drzewka na tamej zakładce nawet to duże z roku ropuchy a chyba to miało zostać
 
Top Bottom