Turniej GWENT Challenger zapowiedziany!

+
2jacks;n8139920 said:
Jak to? Nilfgard się wzmocni? Przed turniejem będą jeszcze jakieś zmiany?

Nie czytałeś o aktualizacji? Nie oglądałeś streama Redów? Tak, przed turniejem będzie aktualizacja która wprowadza między innymi pozycjonowanie oraz wiele zmian "balansujących". Nilfgaard będzie wzmocniony. A jak pisałem wyżej, gra rankingowa różni się troszkę od gry w turnieju z takimi zasadami. Dlatego twierdzę, że pomimo obecnej słabości Nilfgaardu na rankedach na zasadach tego Chellengera powinien być jedną z najmocniejszych frakcji.
 
Nie oglądałem....Czyli ten turniej odbędzie się po wprowadzeniu nowego patcha? A kiedy te zmiany wchodzą w życie?
 
Dariusz77;n8140190 said:
Nie czytałeś o aktualizacji? Nie oglądałeś streama Redów?

Oficjalnie Redzi nie zapowiedzieli konkretnej daty oraz tego, na jakich zasadach turniej będzie obowiązywał. Przed, czy po pozycjonowaniu.
Choć stawiam, że sam turniej będzie ciut po, tak by pro-gracze czekający już w półfinale, mieli przewagę, bo dostęp pewnie mają szybszy do tego od reszty.

 
Reunion33;n8141600 said:
Oficjalnie Redzi nie zapowiedzieli konkretnej daty oraz tego, na jakich zasadach turniej będzie obowiązywał. Przed, czy po pozycjonowaniu.
Choć stawiam, że sam turniej będzie ciut po, tak by pro-gracze czekający już w półfinale, mieli przewagę, bo dostęp pewnie mają szybszy do tego od reszty.

Chyba coś się pomyliło. Finały, czy tam te rozgrywki w Katowicach mają miejsce w maju i to tam czekają prosi, więc nie, patch nie wejdzie tak późno. Patch wejdzie prawdopodobnie w nadchodzącym tygodniu, by mieć około tego tygodnia do dwóch na ogarnięcie nowego patcha. Z drugiej strony to, że finały są w maju jakby sugerowało, że do tych finałów kolejnego patcha nie będzie, bo zupełnie wypaczyłoby to cały turniej.
 
No patch ma wyjść przed tym turniejem. Tylko że wszędzie jest info" chyba", "raczej"....A to kurcze dość ważna kwestia chociażby ze względów budowania talii i tworzenia kart.
 
Savro528 dlaczego patch przed finałem majowym miałby wypaczyć turniej? Grunt żeby po patchu dać ze dwa tygodnie na ogarnięcie nowych talii i już.
Osobiście obstawiam, że pozycjonowanie wejdzie tuż po zamknięciu zapisów czyli w środę.
 
MajekX;n8142340 said:
Osobiście obstawiam, że pozycjonowanie wejdzie tuż po zamknięciu zapisów czyli w środę.

Prawdopodobnie tak właśnie będzie. Gdzieś na reddicie czytałem wypowiedzieć Rethaza, że patch nie wyjdzie, póki nie zakończą się zapisy na turniej. Niestety nie mogę tej wypowiedzi odszukać.
 
Aurelinus;n8139870 said:
Ja mówię o jakichkolwiek ograniczeniach??? Ach, no tak, rozmawiamy o 5'tej nad ranem, nie każdy o tej porze jeszcze dobrze kojarzy...
Ale w sumie, dziwne, że nie zaprosili Dody albo Kamila Grosickiego, też mają spore doświadczenie w hazardzie i są o wiele bardziej rozpoznawalni niż te postacie z netu :).

Kulą w płot z tą uszczypliwością. U mnie akurat była 23 i po 2 piwach raczej jeszcze kontaktuje całkiem normalnie :)
Nie no, jasne, sprowadźmy wszystko do totalnego absurdu, zaprośmy Lady Gage bo zależy nam na przyciągnięcie graczy z HS...
Ty ciągle nie rozumiesz jednej rzeczy, że ten incydentalny turniej jest tylko i wyłącznie promocją. Jakby chcieli, to w ogóle mogli dać 8 prosów bez kwalifikacji dla "plebsu".
Powtórzę jeszcze raz, nie ma możliwości, by kolejne profesjonalne turnieje odbywały się na takich zasadach.
 
Na fanpage na Facebooku Burza potwierdził że patch wejdzie przed turniejem, czyli przed 8kwietnia, ale po zapisach czyli po 22 marca. A kiedy dokładnie? Nie wiadomo. Możemy więc za pewnik przyjąć tylko że któregoś pięknego dnia w wymienionym przedziale czasowym. Raczej spodziewanym się daty bliższej końca marca niż początku kwietnia z kontekstu pozostałych wypowiedzi :)
 
Marat87;n8143310 said:
U mnie akurat była 23
Sam pisałem swojego posta o 4 nad ranem, więc jakim cudem miałaby być u ciebie 23? Poza tym nie chciałem być uszczypliwy wobec ciebie personalnie, po prostu bawi mnie podejście do tego "turnieju", on po prostu nie jest dla 'plebsu', to czysta agitka bez wazeliny, szkoda tylko, że podawana w taki sposób " patrzcie jak elity się bawią". I dlatego nie kumam bronienia takiej agitki z jakiegokolwiek powodu.
 
Marat87;n8143310 said:
Kulą w płot z tą uszczypliwością. U mnie akurat była 23 i po 2 piwach raczej jeszcze kontaktuje całkiem normalnie :)
Nie no, jasne, sprowadźmy wszystko do totalnego absurdu, zaprośmy Lady Gage bo zależy nam na przyciągnięcie graczy z HS...
Ty ciągle nie rozumiesz jednej rzeczy, że ten incydentalny turniej jest tylko i wyłącznie promocją. Jakby chcieli, to w ogóle mogli dać 8 prosów bez kwalifikacji dla "plebsu".
Powtórzę jeszcze raz, nie ma możliwości, by kolejne profesjonalne turnieje odbywały się na takich zasadach.

Oczywiscie, ze ten turniej jest promocja, kazda firma nastawiona jest na zarabianie, wiec skoro wykladaja juz taka duza sume to chca, zeby jak najwiecej z tego do nich wrocilo w pozniejszym czasie. Mogli zaprosic 8 popularnych osob, ale CDPR nie wypina sie na "zwyklych" graczy i staraja sie pogodzic promocje gry z jak najbardziej kompetytywnym turniejem. To dopiero pierwszy turniej, zamknieta beta i idiotyzmem byloby nie zaprosic nikogo popularnego, kto by prawdopodobnie przyciagnal wielu nowych graczy, z czasem na pewno bedzie to inaczej wygladalo i doczekamy sie turniejow, w ktorych kazdy bedzie startowal z tego samego miejsca. Poza tym trzeba od czegos zaczac i ten turniej wyprodukuje pierwsze slawy na scenie Gwinta, w koncu wygrac 60k $ to jest cos :)
 
Last edited:
Aurelinus;n8145020 said:
Sam pisałem swojego posta o 4 nad ranem, więc jakim cudem miałaby być u ciebie 23? Poza tym nie chciałem być uszczypliwy wobec ciebie personalnie, po prostu bawi mnie podejście do tego "turnieju", on po prostu nie jest dla 'plebsu', to czysta agitka bez wazeliny, szkoda tylko, że podawana w taki sposób " patrzcie jak elity się bawią". I dlatego nie kumam bronienia takiej agitki z jakiegokolwiek powodu.

Opcje były zasadniczo dwie. Albo robimy turniej teraz, albo nie robimy turnieju w cale. O żadnym przyznawaniu kart czy czegokolwiek specjalnie z okazji turnieju nie mogło być nawet mowy. Gra jest darmowa jak wiele innych na rynku (chociażby HS, ale też np. moby - lol, hots), tam też turnieje gra się tym co się uzbierało na własnym koncie. Jeśli uważasz że turniej jest zbyt szybko i mało osób zdołało uzbierać karty. Trudno, nie musisz brać udziału w tym, będą kolejne, do których już pewnie wszyscy gracze obecnie grający powinni uzupełnić swoje kolekcje. A akurat to że turniej się odbywa (dodatkowo promowany przez znane - chociaż akurat nie mi, ale chodzi o ogół graczy - osoby) może tylko pozytywnie wpłynąć na rozwój gry, a co za tym idzie kolejne turnieje z być może jeszcze większymi nagrodami.

A jeśli chodzi o samych "pro-graczy" którzy zostali zaproszeni, to tak jest to reklama i chyba nikt się z tym specjalnie nie kryje. Nie jest też tajemnicą że najpewniej jeśli już komuś uda się dojść do finału, to najpewniej najtrudniejsze mecze będzie miał już za sobą, co oczywiście nie znaczy że sam finał to formalność, w kartach wszystko się może zdarzyć, a wybrani gracze, jak podejrzewam przypadkowi także nie są. I jeśli o mnie chodzi to nie widzę problemu w tym że takie, czy inne osoby zostały wybrane do promowania turnieju, to może wpłynąć jedynie pozytywnie na ilość graczy jak i zainteresowanie sceną e-sportową gry. I nie targetem w tym momencie nie są gracze-testerzy gwinta, a raczej gracze z konkurencji, lub tacy, którzy coś tam o Gwincie słyszeli, ale jeszcze w żadną karciankę nie grają. a to że na forum znajdzie się paru malkontentów to niczego nie zmienia.

Aurelinus;n8137900 said:
Na takich pseudo-turniejach jednak wszyscy powinni mieć równe szanse i przynajmniej dostać ten sam zestaw kart, co owi celebryci. Zwykła uczciwość tego wymaga, bo tłumaczenia typu "za późno zacząłeś, nie masz kompletu to nie startuj" itp. jakoś do mnie nie przemawiają. Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie, by ograniczyć ilość chętnych do jakiejś puli z top 100/1000/10000, ale i wśród nich pewnie znajdzie się sporo graczy, którzy pocięli kilka frakcji, by dorobić się 1-2 porządnych talii.

Nie, nie powinni. Ci prosi, dostali (o ile dostali, ale pewnie tak) karty, właśnie za to że są znani, nikt Ci nie broni być prograczem HS, gdybyś wygrał pewnie ze 3 jakieś większe turnieje w tej grze, to teraz ty siedział byś na miejscu jednego z nich (albo przynajmniej dostał propozycję) i to jest uczciwe. Najpierw coś pokaż, a potem wymagaj. Nie odwrotnie. Tak działa świat.

Poza tym zanim dojdziesz do półfinałów, będziesz musiał pokonać kilku, albo i nawet kilkunastu graczy którzy skillem, przewyższają owych celebrytów. A jeśli nie to będących na przynajmniej podobnym poziomie. I co ciekawe, wszystkie te osoby będą startować na dokładnie tych samych zasadach co Ty, no chyba że szybciej dostały klucz do bety, ale na to nie da się nic poradzić, trzeba by z turnieju całkowicie zrezygnować, bo zawsze znajdzie się ktoś kto gra "dłużej", "więcej", "kupił beczki", "miał lepsze dropy z becze" itp., itd.
Więc jak już chcesz marudzić, to najpierw wystartuj w turnieju, dojdź chociaż do półfinału, zagraj z jednym z tych graczy którzy to "mają wszystkie karty" i po przegranej będziesz mógł do woli pisać, jaki to mecz był niesprawiedliwy bo brakowało Ci kart i musiałeś grać na 25 bronzach. I nikt się nie przyczepi, a przynajmniej ja przyznam Ci rację. Co więcej, będziesz jeszcze mógł wycierać łzy 10 tysiącami dolarów, co myślę jakoś ukoi twoje skołatane nerwy po porażce. Za to w następnym dużym turnieju, będzie już dla Ciebie prosta droga po pierwsze miejsce (za tyle pieniędzy kupisz sobie tyle beczek że będziesz miał wszystkie karty i to premium).
 
Na świecie istnieje coś takiego jak strefy czasowe i jest to ponoć związane z kulistością ziemi - ale sam na własne oczy jeszcze nie miałem szansy przekonać się, czy to prawda ;)

Gonimy w kółko, a to z prostej przyczyny - nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że jest to tylko i wyłącznie turniej pokazowy, zwykła reklama m.in mająca uderzyć w Heartstone. Nie jest to żadna inauguracja serii turniejów Gwinta,, wyznaczająca drogę którą mają one iść. Dopóki tego nie zrozumiesz, będziesz wypisywał kolejne absurdy jak powyższe.
Słowa plebs użyłem tylko i wyłącznie jako ironie. Do tego "plebsu" zaliczam się również ja ( a zapisałem się do turnieju i posiadam większość kart ), gracz co najwyżej średni, jak i cała rzesza graczy, która kręci się przez większość sezonu w top 500.
Przekaz jest dla mnie jasny, robimy możliwe dużo rozgłosu, a to dzięki dużej puli nagród oraz zaproszeniu ludzi rozpoznawalnych w innych grach - jednocześnie staramy się podebrać coś od konkurencji. Wszystko w celu powiększeniu bazy graczy, tak, by gra mogła się utrzymać, a nawet przynieść zyski ( karygodne! ). Tak, żeby w momencie premiery, szeregowa osoba która nie ma zamiaru wydawać pieniędzy, nie była zmuszana do p2w, bo devsi cienko przędą i przeliczyli się, dlatego robią skok na kasę - w dłuższej perspektywie gra upada. To chyba lepiej, żeby była jak największa liczba graczy, bo zakładając stały procent płacących, po prostu jest więcej pieniędzy? Chyba lepiej utrzymać taką równowagę ( co jest pewne trudne ) by każda z grup była zadowolona ( płacący, niepłacący, twórcy ) i miała korzyści?
Bo z tego co widzę, to wg. ciebie lepiej w imię pseudo sprawiedliwości i równości wywalić 100 tys dolarów ( a koszty są przecież większe ), nie mając z tego tytuł zbyt dużych zysków w przyszłości, na czym ucierpią wszyscy zainteresowani? Być może taka reklama okaże się słaba i nieopłacalna, tego nie wiem, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Natomiast przypuszczam, że twórcy gry roku mają odpowiednich ludzi, na odpowiednich stanowiskach.
Skończ błądzić w oparach absurdu i szukać nieprawidłowości, tylko postaraj się złożyć to wszystko do kupy i pomyśleć nad tym będąc neutralnie nastawiony do twórców i ich produktu.
Z mojej strony będzie to raczej ostatni post na ten temat, bo na przestrzeni ich kilku, padło dostatecznie dużo argumentów. Jeżeli cię to nie przekona, to pozostaje ci żyć dalej w przeświadczeniu dziejowej niesprawiedliwości i wyzysku klasowego, jaki dzieje się obecnie na naszych oczach :D .
 
Last edited:
Marat87;n8145270 said:
Na świecie istnieje coś takiego jak strefy czasowe i jest to ponoć związane z kulistością ziemi
Jakbyś oglądał "Sens Życia wg Monty Pythona" to byś wiedział, że pogłoski na temat kulistości Ziemi są mocno przesadzone :p. Ale Mea culpa, nie pomyślałem, że możesz być po drugiej stronie globu.
Co do reszty - rozumiem (ale w sumie nie muszę), mam swoje zdanie i chyba nie ma nic gorszego niż ulegać zdaniu innych.
Marat87;n8145270 said:
Skończ błądzić w oparach absurdu i szukać nieprawidłowości
Szkoda tylko, że bierzesz to wszystko aż tak na serio, bo mi to w ogóle nie przyszło do głowy :). Postanowiłem sobie potrollować tę agitkę dla zasady i tyle.
 
Nie, nie biorę tego aż tak na poważnie, dlatego też zdarza mi się używać niezbyt zawoalowanych ironii w trakcie pisania ( w innym wypadku bym tego nie robił ).
Popatrz, a ja zawsze żyłem w przeświadczeniu, że nie ma nic gorszego od trzymania się kurczowo swojej opinii, nawet mimo masy logicznych argumentów podawanych przez oponenta.
Trudno, widocznie moje nie są zbyt przekonujące i celne, a że innych nie mam, to proponuje zakończenie tematu i rozstanie się w pokoju.
Płatny troll HS vs płatny troll Gwinta - remis :D
 
OMG Trolle są wszędzie i zawsze będą. Poczytałem te wasze wypociny i zmarnowałem swój własny czas. Ostatnie dwie strony są o tym bo "pro" gracze mają lepsze karty. Nie dam trollom odpowiedzi, ale po to CDPR daje regulamin, nie czytaleś jeden z drugim to najpierw looknij tam zamiast pisać bzdury.

TL:DR W finalach każdy ma dostęp do tych samych kart, więc pisanie, że "pro" mają lepszy start jest totalnie nie na miejscu
 
Często w wypowiedziach pojawia się temat promocji gry. Oczywiście, że turniej poza nagrodami dla zwycięzców, które niewątpliwie są motywacją do wzięcia udziału, ma za główny cel rozreklamowanie Gwinta. Weźcie pod uwagę, że w samym czubie rankingu jest dużo streamerów i youtuberów, którzy najprawdopodobniej wezmą w nim udział. Pomysł z turniejem na tym etapie wydaje się więc o tyle dobry, że jest już grupa ludzi, którzy będą o tym mówić w sieci. CDPR na prawdę na tym pracuje. Sam oglądam streamy ludzi z czołówki w celach edukacyjnych.
Co do samego turnieju: Być może większe szanse będą mieli ludzie testujący obecnie patch, bo zawsze to te kilka dni więcej ogrania. z drugiej strony może być jednak sytuacja, że patch będzie się na tyle różnił od wersji testowej, że szanse będą w miarę wyrównane. Także głowa do góry niech nowe kajdany was omijają, a grzyby tylko wzmacniają.
PS Rozdarcie bardzo mocne.
 
Kingoko;n8164390 said:
OMG Trolle są wszędzie i zawsze będą. Poczytałem te wasze wypociny i zmarnowałem swój własny czas. Ostatnie dwie strony są o tym bo "pro" gracze mają lepsze karty. Nie dam trollom odpowiedzi, ale po to CDPR daje regulamin, nie czytaleś jeden z drugim to najpierw looknij tam zamiast pisać bzdury.

TL:DR W finalach każdy ma dostęp do tych samych kart, więc pisanie, że "pro" mają lepszy start jest totalnie nie na miejscu

No i? Finały to finały, a i tak wiadomo, że wśród tej czwórki graczy z kwalifikacji będą tylko tacy, którzy mają większość kart. W samych kwalifikacjach używasz tylko i wyłącznie kart które posiadasz na swoim koncie.
Lojalnie uprzedzam i radzę na przyszłość - pisze same bzdury, więc możesz omijać moje posty szerokim łukiem gdy widzisz nick/charakterystyczny avatar. Z góry dziękuję.
 
Top Bottom