Twarze REDa, odcinek 1

+
Twarze REDa, odcinek 1



Dziś ruszamy z nowym cyklem zatytułowanym ''Twarze REDa''. W kolejnych odsłonach serii krtkich wywiadw postaramy się Wam przybliżyć sylwetki poszczeglnych postaci pracujących przy grze Wiedźmin 2: Zabjcy Krlw. Bohaterem pierwszego odcinka jest szef działu QA (Quality Assurance), Przemysław Wjcik. Zapraszamy do lektury!

Imię I nazwisko: Przemysław Wjcik
Staż w CD Projekt RED: Cztery lata (od początku 2008 roku)
Ulubione gry: seria Heroes of Might and Magic \ Diablo \ Starcraft
Ulubione książki: Trylogia Władcy Pierścieni/ Saga o Wiedźminie
Ulubiony film/ serial TV: Przyjaciele
Ulubiona potrawa: Gołąbki:)
Motto: Zawsze można coś zrobić lepiej
Gdybym nie pracował w produkcji gier, byłbym: Analitykiem aplikacji
1) Czy mgłbyś się przedstawić I opowiedzieć trochę o swojej pracy w REDzie?
PW: Jestem szefem działu testerw ( Quality Assurance ). Skończyłem studia informatyczne i już w czasie nauki moją pasją było testowanie aplikacji komputerowych, znajdowanie i poprawianie błędw. Pracę w REDzie zaczynałem jako szeregowy tester - spędziłem całe tygodnie na testowaniu Wiedźmina 1 i mam naprawdę wielki sentyment do tej gry. Podczas pracy w REDzie nauczyłem się bardzo dużo o samym procesie tworzenia gier oraz jak naprawdę powinno się wspłpracować z ludźmi. Gry to zawsze była moja pasja i zawsze zwracałem uwagę na błędy ktre psuły mi zabawę. W REDzie moją pasją stało się znajdowanie błędu po ktrych poprawieniu gra stawała się coraz lepsza.
2) Opowiedz o swojej pracy przy Edycji Rozszerzonej Wiedźmina 2.
PW: W tym momencie odpowiadam za planowanie testw, budowanie zespołu. Z drugiej strony jednak dalej bardzo chętnie wracam do testowania gry.W dziale QA odpowiadamy za oglną jakość wypuszczanej gry. Musimy znaleźć wszystkie błędy bo jeśli nam się to nie uda to wtedy zostaną one znalezione przez graczy. Wiadomo błędy psują zabawę i oglny odbir gry.Praca w Redzie to codziennie nowe wyzwania i niespodzianki.
3) Prace nad adaptację gry na Xboxa 360 trwają ponad rok. Co było dla Ciebie największym wyzwaniem przy tym projekcie?
PW: Zespł musiał od zera podejść do Wiedźmina 2 na X360 gry ktrą znał już z wersji PC nad ktrą pracowaliśmy od kilku lat. Rwnolegle do tego co już znaliśmy testowaliśmy nowe elementy gry, ulepszenia. Staraliśmy żeby wszystkie części Edycji Rozszerzonej pozostały tak samo dobre jak na wersji PC.Najtrudniejsza była praca z Xboxem ponieważ dla większości z nas było to zupełnie nowe doświadczenie. Wymagało to od nas zrewidowania podejścia do testw całej gry.W wielu miejscach musieliśmy położyć nacisk na testy elementw ktre na PC nie do końca były najważniejsze.Największą nagrodą było patrzenie na grę ktra z tygodnia na tydzień stawała się coraz lepsza.Myślę ze cały zespł bardzo dużo się nauczył i bogatszy o nowe doświadczenia z niecierpliwością czeka na nowe wyzwania
4) Jak wyglądałaby Twoja gra marzeń?Na pewno byłaby to gra RPG, bądź strategia z elementami RPG.
PW: Idealna gra to taka ktra praktycznie nie może się znudzić i przy każdym kontakcie zaskakuje cię czymś nowym. Najbliżej do osiągnięcia tego celu zbliżają się gry MMO albo inne sieciwki w ktrych gracze mogą wdawać się w interakcje z innymi ludźmi. Dzięki temu przygoda \ rozgrywka sieciowa \ mecz za każdym razem może wyglądać i przebiegać inaczej.Moim marzeniem jednak byłaby gra singleplayer ktra przy każdym podejściu byłaby inna w taki sam sposb jak gra dla wielu graczy.
5) Jeśli miałbyś jednego SMSa (140 znakw) by przekonać kogoś do zagrania w Wiedźmina 2 co byś napisał?
PW: Wiedźmin 2 to wciągająca nieliniowa przygoda z fantastycznym systemem walki. Przygoda ktra nie może Was ominąć.
 

RaV47

Forum veteran
O, bardzo fajna inicjatywa :). Miło będzie wiedzieć jak wygląda osoba odpowiedzialna za element który nas szczegolnei ujął....
a gdzie "ulubiona muzyka" !?!!
 
Zgadzam się z kolegą powyżej. Tak jak mówione było na filmiku z HYPERA że Redzi "współżyją" z community i to jest święta prawda. Zawsze ich wysłuchają i robią wszystko żeby było jak najlepiej... takiego studia to ze świecą szukać.
 
Świetny pomysł, przestaną być tylko nazwiska albo migawki z filmików.
Poproszę więcej i jakieś damy ;)
 
Jakoś czarno widzę damy w tak samczym interesie jakim jest tworzenie gier. Może ewentualnie w dziale PR. P.S. Fajny pomysł i ciekawym co to za trunek dzierży pan Przemysław, bo chyba osobiście nie miałem przyjemności z taką butelką.
 
Ona była od mojego ulubionego aktu IV. Ale chyba już jej w REDzie nie ma...

Fajny pomysł z wywiadami, tylko mogłbyby być dłuższe :>
 
undomiel9 said:
A pani Kuczyńska to, przepraszam, była od podlewania kwiatków? :)

Jeszcze pewnie od parzenia kawy i odbierania telefonów ;) ...

A sam pomysł o przybliżeniu nam sylwetek twórców całkiem fajny.
 
No nie ma, nie ma, napisałam, że 'była', ja tylko podałam za przykład; jeszcze mieliśmy tu wychowany dwuosobowy team modderski pt. creo, oboje trafili do REDa, ale nie wiem, czy zostali.
 
W creditsach do W2 była całkiem zauważalna ilość graficzek, możliwe że teraz conceptują... te, no... "przyszłe projekty"
 
http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/w%25C3%25B3jcik.html

Zakładając, że wszystkich osób związanych z produkcją W2 było 500 (wliczając w to nawet panią, która w Makro kasowała worek z kawą :p), Wójcikowie mogliby stworzyć 200 studiów developerskich :D
 
fajne seria artykułów się szykuje , ciekawi mnie czy będzie w tym chociaż jedna kobieta.
ps. fajna fotka z tym "kałachem ".
 
Ostatnio jesteśmy nieźle zasypywani niusami ze strony CDR :D
Tak trzymać Fajny pomysł z tymi "Twarzami REDa". Czekamy na więcej :p
 
Top Bottom