Twarze REDa, odcinek 2

+
Twarze REDa, odcinek 2



W oczekiwaniu na nasza wiosenną konferencję, ktra odbędzie się już 5 kwietnia o godzinie 19:00, przygotowaliśmy dla Was drugi odcinek cyklu Twarze REDa. W zeszłym tygodniu proponowaliście osoby, z ktrymi chcielibyście przeczytać kolejne wywiady. Nie bjcie się, pracujemy nad tym by spełnić Wasze życzenia prawie każdy RED będzie przesłuchany. Ale oprcz osb, ktre mają się tu pojawić może macie pomysły na pytania? Zaproponujcie coś w komentarzach poniżej, my wybierzemy najciekawsze pomysły i dołączymy je do listy w kolejnej odsłonie serii.

Imię I nazwisko: Michał Krzemiński
Staż w CD Projekt RED: prawie 3 i pł roku (jak ten czas leci!)
Ulubione gry: Flashback, Dune 2, Fallout 1 i 2 (trjka i New Vegas też mi się podobały!) Batman Arkham Asylum, Modern Warfare 1, Dead Space, jest tego naprawdę duuuuuużo
Ulubione książki: Philip K. Dick
Ulubiony film/serial TV: Diuna, Blade Runner, Lost in Translation, American Beauty, Big Lebowski, Ojciec Chrzestny, Szalone lata siedemdziesiąte, The Office (wersja brytyjska), Flight of the Conchords
Ulubiona potrawa: Owoce, warzywa i makarony z jakimiś odjechanymi dodatkami
Motto: Co robimy z problemami? Niszczymy je!
Gdybym nie pracował w produkcji gier, byłbym: Byłbym profesjonalnym pokerzystą! Albo muzykiem, mimo że nie potrafię na niczym grać ;) Nauczyłbym się
1) Czy mgłbyś się przedstawić i opowiedzieć trochę o swojej pracy w REDzie?
MK: W REDzie moje stanowisko to Art Producer i przy tworzeniu Wiedźmina 2 uczestniczyłem w pracach wszystkich działw artystycznych. Oczywiście nie we wszystkich jednocześnie. Do moich obowiązkw należy pilnowanie dotrzymywania terminw, by wszystko szło zgodnie z planem. Dotyczy to także rzeczy, nad ktrymi sam pracuję.
2) Opowiedz o swojej pracy przy Edycji Rozszerzonej Wiedźmina 2.
MK: Jak zapewne wiecie postanowiliśmy znacząco rozbudować trzeci akt naszej gry. Dodaliśmy nie tylko nowe przygody, postaci oraz lokacje, ale także nowe filmiki ładowania, final boardy, cut-sceny oraz outro, z ktrego jesteśmy dumni. W całej Edycji Rozszerzonej jest około 35 minut dodatkowych animacji i innych materiałw filmowych to właśnie nad nimi pracowałem. Teraz outro składać się będzie z sekwencji kilku final boardw oraz krtkiej scenki wygenerowanej na silniku gry. Final boardy to naprawdę fajna sprawa. Są to krtkie podsumowania najważniejszych decyzji gracza, przedstawiające ich wpływ na świat gry. Wiecie, coś takiego jak po zakończeniu Fallouta 1 i 2, gdy dowiadywaliśmy się o dalszej historii miejsc odwiedzonych przez gracza.
3) Prace nad adaptację gry na Xboxa 360 trwają ponad rok. Co było dla Ciebie największym wyzwaniem przy tym projekcie?
MK: Najtrudniejszą rzeczą było zaplanowanie, jakie rzeczy możemy realnie zrobić w podanym czasie. Pomysłw, jak to u nas, było pełno. No, ale dochodził do tego ograniczony czas, ktry wymagał podjęcia decyzji ktre z nich znajdą się w ostatecznej wersji gry. To bardzo ciężki wybr. Tym, ktrzy czekają na Edycję Rozszerzoną powiem, że udało nam się zrobić więcej niż pierwotnie założyliśmy. Także nie było tak źle
4) Jak wyglądałaby Twoja gra marzeń? Na pewno byłaby to gra RPG, bądź strategia z elementami RPG.
MK: Byłby to jakiś rodzaj post-nuklearnego RPG z masą elementw przygodowych, w starym dobrym stylu. Może z systemem walki opartym na turach? Albo chociaż po części? Nie mwię tu o kolejnym Falloucie2, ale no dobra. Tak, to byłoby cos jak Fallout 2.Ciężko jest złożyć idealną grę podobały mi się poszczeglne elementy z rżnych gier.
5) Jeśli miałbyś jednego SMSa (140 znakw) by przekonać kogoś do zagrania w Wiedźmina 2 co byś napisał?
Będzie trochę więcej niż 140 znakw, sorry: Jeśli znudziły Ci się te wszystkie zmieniające życie decyzje kolejnego super herosa fantasy, ktre Cię naprawdę nie obchodzą powinieneś zagrać w Wiedźmina 2.Poczujesz jak to jest grać w dojrzałą grę, z wyborami wymagającymi zastanowienia, świetnymi dialogami (eh, te krasnoludy to prawdziwe skurczybyki!), doskonale nagranymi postaciami i fajnymi zadaniami. Dodatkowo będzie to najlepiej wyglądająca gra na Xboxa 360, jaka kiedykolwiek powstała.
 
Marcin nie ma czasu żeby czytać nasze wpisy :D :) Co my tam mamy na patelni? :D I kolega na stażu jest jak ja też bym tak chciał :)

Edit: Marcin popraw bo potrawa przeskoczyła ;):Flight of the ConchordsUlubiona potrawa: Owoce, warzywa i makarony z jakimiś odjechanymi dodatkami


Eh , te krasnoludy to prawdziwe skurczybyki!) Ojj to prawda :)
 
Ja chcę przepis na tę potrawę.... o ile nie ma w niej szpinaku. ;) MM360 załatw nam przepis jak możesz. ;)
 
Świetny wywiad, wreszcie można dowiedzieć się czegoś więcej o poszczególnych pracownikach REDa.
I widzę, że coś pysznego się szykuje
 
MK: Jak zapewne wiecie postanowiliśmy znacząco rozbudować trzeci akt naszej gry. Dodaliśmy nie tylko nowe przygody, postaci oraz lokacje ale także nowe filmiki ładowania, final boardy, cut-sceny w oraz outro, z którego jesteśmy dumni.

Czegoś brakuje :).
Ale rozmowa fajna. Tylko trochę za dużo o W2, a za mało kulis pracy w studio.
 
Delikatna sugestia, jeśli dany Red udziela się na forum, to możesz podawać jeszcze jego nick. Widzę zdrowe odżywianie oliwa z oliwek, zamiast tłustej polskiej kuchni na oleju słonecznikowym(którą osobiście preferuję).
 
Prosiłbym żeby uczestnicy wywiadów więcej opowiadali o kulisach swojej pracy. To jest najbardziej interesujące. Graficy niech pokażą który element gry konkretnie stworzyli. Jakieś fajne screeny, części materiałów. Coś z czego są najbardziej dumni, a może mają jakieś materiały które zostały odrzucone, nie ujrzały światła dziennego. Myśle, że jakiś ułameczek mogą ujawnić. To byłbaby świetna sprawa, a na kolejne wywiady czekalibyśmy jak na konferencje 5 kwietnia. Kto jest za, łapa do góry, albo oren.
 
Haha uwaga, bo koleżanka Zielona na karny teflonowy jeżyk każe usiąść.... ale zupełnie poważnie Zi3lona popatrz lepiej na to co jest na tym "teflonie"!
 
Zarzućcie jeszcze pytaniem o wykształcenie... Szczególnie jeślibyście przepytywali swoich grafików i animatorów... Myślę że niejeden by się zdziwił widząc, że nie papierek się liczy u was, lecz charakter i zdolności... ;)
 
Na pierwszy rzut oka wygląda na plastry cukinii, czy innego kabaczka, z czymś ... To żółte, to może być papryka, albo jakieś pędy bambusa (choć trochę za duże), a to pomarszczone na wierzchu przypomina rodzynki.

I widelec psuje efekt, gdzie jakieś drewniane/teflonowe ustrojstwo ?
Bo mi ta patelnia jednak na teflon wygląda ;P
 
A ja rozgryzłem cel tego artykułu! Oni chcą żebyśmy się roztyli (tym pięknym widokiem robią nam smaka) i nie mogli od Wiedźmaka z powodu wagi ruszyć! :D A ja padłem ofiarą tego planu... :(
 
zi3lona said:
Na pierwszy rzut oka wygląda na plastry cukinii, czy innego kabaczka, z czymś ... To żółte, to może być papryka, albo jakieś pędy bambusa (choć trochę za duże), a to pomarszczone na wierzchu przypomina rodzynki.

I widelec psuje efekt, gdzie jakieś drewniane/teflonowe ustrojstwo ?
Bo mi ta patelnia jednak na teflon wygląda ;P

Teflon - na 90%. Wnoszę po rączce. Moja mama ma taką. Patelnię.
 
Bo jestem zdezorientowany. Gdzie Wy jakiś widelec widzicie?! Na moje stare oczy to pan Red doprawia potrawę, dając szczyptę soli, czy innej kurkumy.
 
Top Bottom