Twój pomysł na kartę.

+
roberw W Wiedźmina 1 grałam, ale dawno temu i tylko raz, więc nie kojarzę :) Czy warunek Kalksteina to posiadanie po 1 karcie z wymienionych, czy wystaczy np. posiadać jednego wiedźmina, a magów już dwóch i zadziała? Wydaje się bardzo mocny, jeśli stwarza 2 tokeny, które same w sobie już są dość silne. Porównałeś go do Sklepa - ale zauważ, że Sklep, jakkolwiek posiada wiele opcji, przy ostatecznym wyborze rozporządza tylko jedną :)
Co do tokenów, to właśnie miałam napisać to co Asalios - tag karta specjalna i fatum, i sprawa załatwiona. Tak jak z kręgiem.
Y'esath - ten dopisek zmienia postać rzeczy całkowicie.
Kezath - rozumiem argumenty, ale mam mieszane uczucia. Z jednej strony racja, ostatnio nawet myślałam o runie neutralnej, ale... Zgrzyta mi to. Gram ostatnio trochę złotami "stwórz" i z kartami specjalnymi, i mimo wszystko Kezath wydaje się być silniejszy niż runy. Przede wszystkim frakcyjnych kart specjalnych jest bardzo mało, no i są jednak mniej uniwersalne. Tworzenie sreber frakcyjnych w praktyce ogranicza się raczej do jednostek. Żadne złoto nie ma opcji wszechstronnego tworzenia sreber, i jednostek i specjalnych. A tutaj mamy token, który może stworzyć praktycznie każdą srebrną kartę specjalną (poza tymi kilkoma frakcyjnymi) i do tego jednostki. Jak na epica, i w dodatku niesamodzielnego (nie zajmuje srebrnego slotu) wydaje mi się bardzo mocny. Zwłaszcza gdy myślę o Filu, który jednostek tworzyć nie może, i o Aguarze, która ogranicza się do samych zaklęć. A tu proszę - epik, który może i jednostki, i specjale! :) Jak dla mnie karta za mocna na srebro, ale to moje subiektywne odczucia. Tak w ogóle to mi się podoba, mam tylko problem z jej siłą.

Asalios Klątwa - nie za mocna jak na common, albo i nawet brąz? Czy dobrze rozumiem, że ona działa jak figurka, tylko z ograniczeniem do brązów do 9 pkt? Jeśli tak (co oznacza, że przeciwnik takiej jednostki już wskrzesić nie może, bo została zamieniona w poczwarę) to optowałabym za rarem i zmniejszeniem do np. 7 pkt. Potwory dostałyby ulepszony piorun, co jest fajne, ale inne frakcje zazdroszczą :p
Skolopendromorf - da się jakoś zatrzymać/zniwelować efekt? Bo jeśli nie, to wyjdzie nam taka ulepszona, brązowa Yen:Klątwy, wprawdzie tylko na jedną/dwie jednostki, ale za to z pewnymi 1/2 pkt na turę i bez obawy zdjęcia (bo jak zdejmiemy, to się aktywuje zemsta - swoją drogą smutne, że ani Yen, ani Triss już zemsty nie mają...).
Vysogota - zmniejszyłabym mu siłę. Czy dobrze rozumiem, że to za każdym razem będzie karta zagrywana z talii, a nie że np. zagrywa jedną i efekt powtarza 2-3 razy?
Cyrus - co to znaczy, że się pokazują? Jeśli np. przeciwnik ma czarodzieja na ręce, to zostanie on odkryty i zniszczony? Btw, czy Henry przypadkiem nie zakrywa kart?
 
Tertyon No w sumie z klątwą to przesadziłem do 7 zjadę.
Oznaczenie skolopendromorfa można zablokować, zdjąć Geraltem:Yrden lub po prostu zjeść jednostkę lub ją zamienić ;d
Vysogota za każdym razem wyciąga kartę z talii, więc zarówno jest to dobre, jak i złe bo możesz wszystkie karty specjalne dobrać, grasz na 1 gold w talii a tu klops bo raz jego umiejętności użyjesz (btw jakby powtarzał 1 zagrywaną kartę, to strach się bać o krąg przywołań ;d)
Cyrus, chodziło mi o to, że robiłby przybliżenie na wszystkie możliwe do wyboru karty, tak jak henry van attre, czyli pokazuje wszystkie karty które możesz wybrać :D Ale jak w sumie tak myślę, to choć podoba mi się to z wyglądu, to w grze tylko utrudniało by efekt gdyż nie widziałbyś z którego czarodziej jest rzędu, więc zapomnijmy o tym, po prostu oznaczasz czarodziei i zostanie na nich zagrany stos xD
 
Last edited:
Tertyon tak trzeba mieć po jednej karty z tym tagiem. A co do Sklepa należy pamiętać że jego umiejętności nie potrzebują odpowiedniego buildu, u Kalkstaina można się ograniczyć już w momencie tworzenia tali. Wystarczy ze nie włożymy żadnej karty wsparcia, maga, zaklęcia, brązowej taktyki, nie mamy jak wyciągnąć zbustowanych kart z cmentarza dostajemy ograniczenie. Przy tej karcie należy pamiętać że nie tylko on nas ogranicza ale też jego token. I zauważ że to karty które mogą wyciągnąć dużo punktów mają te ograniczenia. Taki kezath zazwyczaj wejdzie za ok 14pkt. Ale Keth'aar może już za 20 ale wtedy ograniczenie Kalkstaina zostaje rozbudowane do posiadania w tali 2 brązowych taktyk
 
Asalios Czyli coś w stylu oznaczania szpiegów? :) Ok, rozumiem. Co do Vysogota to tak właśnie to zrozumiałam (że zagrywa), ale wolałam się upewnić. Czarodziei na stole czy tych w ręce ujawnionych też przewidujesz? To mogłoby być narzędzie do robienia CA.
robertw No nie wiem :) Kojarzy mi się to z sytuacją z ostatniej aktualizacji, kiedy wielu ludzi przewidywało, że Ciri będzie martwą kartą, bo ograniczenia, a Sklep to tylko na fun talie. A potem się okazało, że stworzenie talii na dwóch brązach wcale nie jest takie trudne, i co więcej, w połączeniu z Ciri przynosi świetne efekty. Sklep też daje radę, choć ma większe problemy z synergią. Jeśli tam jest złoto lub srebro, to większość talii już teraz posiada w swojej talii przynajmniej jednego maga i oficera, często też przedmiot (runa, figurka), a i o wiedźmina nietrudno nawet przy złocie (G:Igni). Tokeny również odnoszą się do tego, co ludzie zazwyczaj w talii posiadają, a nawet jeśli nie, to dodatnie tego, żeby miało synergię z resztą talii nie jest problemem. Może tylko w przypadku buffu jednostek na cmentarzu byłby problem, bo nie wszystkie frakcje posiadają możliwość ich wyciągania... Ale z drugiej strony w KP jest Shani i ewentualnie Nenneke, która mogłaby wtasować jednostki z powrotem; W NF mamy Assire i ewentualnie mazidło, gdyby zbuffowało nam tych czarodziejów od wyciągania specjali; w SK w ogóle nie ma o czym mówić, w ST od biedy można sobie poradzić Paulim jeśli to krasnale lub zbuffować odpowiednio wcześniej Hattoriego na ręce, nie mam tylko pomysłu co u potworów, bo one chyba miałyby z tym największy problem.
Czy tokeny pojawiają się jako losowe, czy może przewidujesz do wyboru opcję wybierz 1 z 3?

W tej karcie balans mógłbyś zapewnić np. wymagając po 1 złotym wiedźminie, magu, oficerze i karcie specjalnej ORAZ 1 srebrnym żołnierzu lub wiedźminie, magu, oficerze i karcie specjalnej. Przynajmniej w tym momencie proponowałabym taką zmianę, bo przedmiotów złotych jest jak na lekarstwo i wszyscy by grali to samo; a złotych kart specjalnych jest trochę więcej niż przedmiotów jako takich. Podobnie ze srebrnymi wiedźminami, mamy tylko trio i dwóch wiedźminów NF, co dawałoby tej frakcji fory; jeśli dać wybór odnośnie srebrnych żołnierzy, jest już trochę lepiej, bo każda frakcja ma przynajmniej jednego. Ograniczyłoby to na poziomie talii trochę bardziej zastosowanie, ale za to dałbyś dodatkowo wybór 1 z 3 przy każdym z dwóch tworzonych tokenów, co wpłynęłoby pozytywnie na nie, taktykę i ogólnie rozgrywkę. No i wtedy można by uniknąć sytuacji, że korzystasz z tokena, który na nic ci się nie przyda, bo np. grasz potworami i nie masz jak wyciągnąć jednostek z cmentarza albo skończyły ci się karty taktyki.
Kezath może tak, ale Keth'aar będzie już wchodził tak jak mówisz, a posiadanie dwóch brązowych taktyk nie jest żadnym problemem. Ale nawet biorąc te dwa tokeny pod uwagę i średnie wartości, które podałeś, to wychodzi nam średnio 34 pkt+ 2 od maga = 36 pkt z jednego złota. To bardzo dużo, patrząc na złota, które teraz mamy. Nie chodzi o to, że inne nie mogą takich wartości w pewnych sytuacjach wyciągać (Itlina, stary Letho, Shirru, Aguara, Vilgefortz i inne), ale to są jednostkowe sytuacje i bardzo zależne od przeciwnika (Itlina - musi być odpowiednia ilość jednostek i w dodatku o odpowiedniej sile; stary Letho - znów, dwie duże jednostki stojące w jednym rzędzie, a i do tego musimy mieć Menno lub ogień, by go zniszczyć; Shirru, Aguara - tylko jeśli będzie odpowiednio duża jednostka do spalenia, a w przypadku Aguary dodatkowo jeśli jej się uda dociągnąć pożogę; Vilgefortz - jeśli wróg będzie miał brąza o sile ok 25 pkt, a i tak dzięki temu przeciwnik dociąga kartę itp.). Przy podanych wartościach tym bardziej ta karta wydaje się OP... Może nawet z ciekawości spróbuję ułożyć pod nią deck każdą frakcją, zostawiając 1 slot złota wolny. Patrząc jednak na obecne wymagania, nie wydają się być trudniejsze niż przy Sklepie przy C:Nova, a na pewno z o wiele większą synergią i łatwiejsze do grania. Może dać przeciwnikowi jakąś rekompensatę, np. dociąga kartę albo może wskrzesić dowolną brązową lub srebrną jednostkę z cmentarza?


Przyznam, że chętnie zagrałabym tą kartą - zwłaszcza, że można ją łatwo połączyć np. ze Sklepem czy Ciri Novą. Jest ciekawa, ale uważam, że potrzebuje jeszcze trochę balansu, bo w porównaniu do innych złot jest naprawdę silna :)

EDIT: Sprawdziłam talie które mam pod warunki przez ciebie podane. Na 14 talii (głównie ST, poza tym KP, NF i 1 Potwórów, niestety ostanio SK skasowałam) Wyniki:

1. Spełniły warunki: 3 talie (Mulligan, Calveit i Brouver) + 1 warunkowo (pod przesuwanie, nie ma maga, ale i tak trzeba włożyć Kalksteina, więc uznaję)
2. Brak 1 warunku: 3 talie (Eithne na spellach i Eredin na mrozie bez wiedźmina oraz Filavandrel bez przedmiotu) + 1 warunkowo (Brouver na ogniu bez maga - patrz wyżej - i przedmiotu)
3. Brak 2 warunków: 4 talie (Buff Mistrzyń, inny Calveit i Radek na pogodzie bez wiedźmina i oficera oraz Eithne metowa na krasnalach i Ithlinne bez wiedźmina i przedmiotu). Można tu dołączyć jeszcze Henselta na maszynach, który też nie ma wiedżmina i przedmiotu, a dodatkowo maga (ale znów: Kalkstein).
4. Z 1 tylko warunkiem: KP na czarodziejkach (ale to fun talia stricte pod czarodziei i zaklęcia)

Podsumowując:
3/14 talii nie miało maga
3/14 talii nie miało oficera
4/14 talii nie miało przedmiotu
7/14 talii nie miało wiedźmina

Sprawdziłam też wsparcie i taktykę, tutaj już gorzej, ale nie jest to przecież warunek konieczny do zadziałania.I tak: 3/14 nie ma żadnego wsparcia, 6/14 nie ma żadnej taktyki, a 10/14 nie ma drugiej karty taktyki.

I taka mała uwaga na koniec: gram teraz dużo pod czarodziejów, karty specjalne. To też ma wpływ na wyniki, bo w części talii np. brak wiedźmina wynika z bawienia się czarodziejkami, Triss Motyle i Yen Klątwy. W zasadzie każdą z tych talii (może poza Eredinem i KP na czarodziejkach) byłabym w stanie bez większego problemu dostosować do Kalksteina, zwłaszcza że korzyści byłyby dużo większe niż ewentualne straty. Stąd moje odczucia co do możliwości bycia kartą OP ;)
 
Last edited:
Tertyon ogólnie jak podkreśliłem kiedyś, to tylko pomysły one mają zaprezentować pomysły na karty, a nie od razu zbalansowane odpowiedniki... Przecież szansa na coś takiego w grze jest nikła ;d

Zresztą wy tu gadu gadu o tym kalkstainie, a nikt nie zarzucił przykładu że będzie się go grało ze Uzdrowieniem tak jak avallaha xD Wystarczy ukierunkować talie pod konkretne 2 sefiry, a nie pod wszystkie by wyciągać chore value przy graniu ich 4 w każdej grze, a i niektóre jak ten wymuszający pojedynek mogą być zagrane nawet bez specjalnego budowania talii ;d
 
Tertyon Myślę że patrzysz na graniczenia kalkstaina w sposób. Jego ograniczeniem nie jest włożenie do talii Wiedźmina, Oficera i Przedmiotu ( Maga nie liczę bo jak sam zauważyłeś tą sprawę załatwia sama jednostka) ale niemożliwość posiadania więcej więcej niż 1 karty z danym tagiem. I to powoduje że w niektórych taliach tracimy więcej w innych mniej. Nie tyle musisz mieć kartę z takim tagiem co musisz wybierać między kartami. Co zwiększania siły kart na cmentarzu to Potwory mają Gule.
Ale nie powiem nie pomyślałem że ktoś spróbuje stworzyć talie na podstawie wymyślonej przeze mnie karty.

Dobra a teraz z innej beczki kolejne karty tym razem z 1 rozdziału czyli Potwory i "potwory;)" to znaczy postacie z podgrodzia.

Nazwa: Abigail: Wiedźma
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Legendarna
Siła: 3
Tagi: Mag, Kult Lwiowegopająka
Efekt: Wybierz: Zmuś jednostkę o sile 6 lub mniejszej do pojedynku lub Urocz jednostkę do 6 lub Zadaj 6 pkt obrażeń jeśli zostanie zniszczona powtórz umiejętność lub Zagraj z tali 2 brązowe jednostki o sile nie większej niż 5

Nazwa: Barghest
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 6
Tagi: Bestia, Przeklęty
Efekt: Zemsta:Stwórz 2 kopie tej karty w talii i osłab je o 2 punkty

Nazwa: Upiorna bestia (Bestia z Podgrodzia? a może lepiej Fafik)
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Legendarna
Siła: 2
Tagi: Bestia, Przeklęta
Efekt: Zagraj wszystkie Barghesty z talii.

Nazwa: Zaraza
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Epicka
Siła:
Tagi: Karta specjalna, Organiczna,
Efekt: Wyślij na cmentarz wszystkie karty z siłą 4 lub mniej. Jeśli jednostka ma zemstę uaktywnij ją i zagraj jej kopię.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Wielebny z Podgrodzia (Tu też nie podali imienia)
Frakcja: KP
Rzadkość: Legendarna
Siła: 5
Tagi: Wyznawca wiecznego ognia
Efekt: Jeśli w twojej tali początkowej jest Mikul, Haren i Odo stwórz i wtasuj do tali 3 Świec wiecznego
ognia oraz Pierścień wiecznego ognia

Nazwa: Pierścień wiecznego ognia (token)
Frakcja:KP
Rzadkość: Epicka
Siła:
Tagi: Karta specjalna, Przedmiot
Efekt: Zagraj z tali srebrne Wsparcie, Żołnierza lub Przeklętego
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Świeca wiecznego ognia (nie token)
Frakcja: KP
Rzadkość: Rzadka
Siła:
Tagi: Karta specjalna, Przedmiot, Korzyść
Efekt: Rzuć korzyść Światło wiecznego ognia, które wzmacnia co turę o 1 losową jednostkę. Zwiększ o 1 za każdą Świecę wiecznego ognia w grze

Nazwa: Mikul
Frakcja: KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 4
Tagi: Żołnież
Efekt: Jeśli w twojej talii początkowej jest Wielebny lub 5 Przeklętych stwórz srebrną jednostkę z tali

Nazwa: Haren Brogg
Frakcja:KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 3
Tagi: Wsparcie
Efekt: Jeśli w twojej talii początkowej jest Wielebny lub 5 Przedmiotów zagraj 2 brązowe przedmioty z tali.

Nazwa: Odo
Frakcja:KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 2
Tagi: Przeklęty
Efekt: Jeśli w twojej talii początkowej jest Wielebny lub 5 Żołnierzy zadaj 10 pkt obrażeń

Nazwa: Declan Leuvarden
Frakcja: NG
Rzadkość: Legendarna
Siła: 7
Tagi:
Efekt: Odkryj jednostkę z ręki przeciwnika i przenieś wszystkie jej egzemplarze z ręki i talii na cmentarz. Jeśli przeciwnik miał je w ręce dobiera tyle brązowych kart ile stracił.

Nazwa: Wielki Łowczy Królewski
Frakcja:KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 5
Tagi: Oficer, Temeria
Efekt: Utwórz srebrny lub brązowy przedmiot

Nazwa:Kelnerka
Frakcja:KP
Rzadkość:Rzadka
Siła: 5
Tagi: Wspacie
Efekt: Zagraj z tali losową brązową jednostkę o sile 6 lub mniejszej, która nie jest wsparciem
 
Last edited:
Abigail powtarza zadawanie 6 dmg tylko raz czy dopóki czegoś nie zniszczy? I możemy zmusić coś o sile 6 do walki z czym chcemy? Czy ta 2 też musi mieć 6 lub mniej ;d Reszta bez pytań spoko ;d
 
Asalios Abigail powtarza umiejętność tylko 1. Tak tylko 1 jednostka w pojedynku musi mieć 6 siły.

Edit: Salamandra

Nazwa:Bandyta Salamandry
Frakcja: KP
Rzadkość: Zwykła
Siła: 6
Tagi: Salamandra
Efekt: Przenieś każdą zmianę siły z sąsiedniej jednostki na tą jednostkę. Jeśli sąsiednia jednostka jest Oficerem daj 4 pancerza

Nazwa:pachołek Salamandry
Frakcja: KP
Rzadkość: Zwykła
Siła: 4
Tagi: Salamandra
Efekt: Zagraj Fisstech z talii

Nazwa: Fisstech
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Rzadka
Siła:
Tagi: Korzyść, Karta specjalna
Efekt: Rzuć na sojuszniczy rząd Korzysć która do turę wzmacnia wszystkie jednostki o 1. Po upływie 3 tur zmień tą Korzyść w zagrożenie zadające 2 pkt obrażeń 4 najsłabszym jednostką.

Nazwa:Zabójca Salamandry
Frakcja: KP
Rzadkość: Zwykła
Siła: 4
Tagi: Salamandra
Efekt: Pojedynek. 3 pancerza

Nazwa:Szef Grupy
Frakcja: KP
Rzadkość: Rzadka
Siła: 4
Tagi: Salamandra, Oficer
Efekt: Stwórz 3 Sługusów w rzędzie powyżej

Nazwa: Sługus
Frakcja: KP
Rzadkość: Zwykła
Siła: 2
Tagi: Sługa
Efekt: Przenieś każdą zmianę siły na tą jednostkę

Nazwa: Powódca Oddziału
Frakcja: KP
Rzadkość: Rzadka
Siła: 3
Tagi: Salamandra, Oficer
Efekt: Wybierz brązowego sojusznika i stwórz jego bazową kopię

Nazwa:Zamaskowany wojownik
Frakcja: KP
Rzadkość: Rzadka
Siła: 6
Tagi: Salamandra, Żołnierz
Efekt: Zniszcz brązową jednostkę o sile nie większej niż 5

Nazwa:Mag Salamandry
Frakcja: KP
Rzadkość: Rzadka
Siła: 3
Tagi: Salamandra, Mag
Efekt: Zadaj 3 sąsiadującym wrogom 3 pkt obrażeń

Nazwa: Coleman
Frakcja: KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 2
Tagi: Temeria, Salamandra
Efekt: Zmień brązowego wroga w Kapusia

Nazwa: Kapuś
Frakcja:KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 3
Tagi: Salamandra, Sługa
Efekt: Na początku tury zadaj 1 punkt obrażeń sąsiadującym jednostką. Agent.

Nazwa: Angus
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Epicka
Siła:4
Tagi: Salamandra
Efekt: Stwórz Fisstech i zagraj go w losowym rzędzie. Co 2 tury potwórz tą umiejętność

Nazwa: Azar Javed
Frakcja: KP
Rzadkość: Legendarna
Siła: 5
Tagi: Mag, Oficer, Salamandra
Efekt: Wybierz: Na końcu twojej tury zrań najsłabszą jednostkę o 5 lub na koniec twojej tury wzmocnij sąsiednią jednostkę o 5.

Nazwa: Magister
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Legendarna
Siła: 4
Tagi: Salamandra
Efekt: Wybierz: Zniszcz wroga z siłą nie większą niż 10 lub Zadaj 4 jednostką kolejno 4,3,2,3 lub Osłab wszystkich wrogów o 1
 
Last edited:
roberw projekt całej salamandry świetny - fisstech czy kolesie wyglądają naprawdę dobrze a przy tym ciekawie i dość zbalansowanie ;)
​​​​​​Jedynie Azar wydaje się zbyt mocny - w r1 mógłby dać +40 pkt luźno (chyba że coś źle rozumiem), co prawda łatwy removal ale jednak.

Nie zmienia to faktu że grałbym:)
 
kloni Azar działa jak Yen: Klątwa tylko że na 1 kartę i działa w tej samej turze w której go położymy.

Edit: A jakże by inaczej.

Nazwa: Zykfryd z Denesle
Frakcja: KP
Rzadkość: Legendarna
Siła: 3
Tagi: Oficer, Zakon Płonącej Róży, Wyznawca Wiecznego Ognia
Efekt: Zresetuj 2 jednostki . Nałóż na siebie pancerz równy połowy siły zresetowanych jednostek.

Nazwa: Vivaldi
Frakcja: Scoia'tael
Rzadkość: Epicka
Siła: 3
Tagi: Wsparcie, Krasnolud
Efekt: Wzmocnij 2 jednostki w swojej ręce i wszystkie jej egzemplarze o 2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Vincent Meis: Stróż prawa
Frakcja: KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 2
Tagi: Oficer, Temeria
Efekt: Stwórz 2 Gwardzistów.

Nazwa: Gwardzista
Frakcja: KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 3
Tagi: Żołnierz, Temeria, Sługa
Efekt: Zadaj jednostce 3 pkt obrażeń
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Vaska
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Epicka
Siła: 2
Tagi: Vodyanoi
Efekt: Przemień brązową jednostkę w Drwala, Ceglarza lub Druida

Nazwa: Drwal
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Rzadka
Siła: 3
Tagi: Vodyanoi, Sługa
Efekt: Po upływie 3 tur wzmocnij Vaskę o 8

Nazwa: Ceglarz
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Rzadka
Siła: 10
Tagi: Vodyanoi, Sługa
Efekt: Zrań o 1 kiedy w rzędzie nie ma Zagrożenia lub Korzyści.

Nazwa: Druid
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Rzadka
Siła: 4
Tagi: Sługa
Efekt: Utwórz Korzyść lub Zagrożenie w tym rzędzie w którym została stworzona ta jednostka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa: Reymond Maarloeve
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Legendarna
Siła: 10
Tagi: Wsparcie
Efekt: Wymień kartę z twojej ręki na jedną z 3 brązowych lub srebrnych kart z szczytu talii.

Nazwa: Siemko
Frakcja: KP
Rzadkość: Epicka
Siła: 6
Tagi: Żołnierz, Temeria
Efekt: Co turę wzmocnij się o 3 jeśli znajduje się w Korzyści

Nazwa: Babcia (Właścicielka Domu Shani)
Frakcja: KP
Rzadkość: Rzadka
Siła: 2
Tagi:
Efekt: Zagraj losowe brązowe wsparcie z talii.

Nazwa: Dziadziunio Kanibal
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 6
Tagi: Trupojad
Efekt: Pochłoń sojuszników o sile nie większej niż 3. Powtórz do 4 razy

Nazwa: Carmen
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Epicka
Siła: 1
Tagi: Fatum
Efekt: Jeśli zaczynasz grę wygnaj sojusznika o sile 8 lub większej i dobierz kartę.

Nazwa: Baranina
Frakcja: Neutralna
Rzadkość: Epicka
Siła: 7
Tagi:
Efekt: Na początku następnej rundy zadaj wszystkim jednostkom w przeciwnym rzędzie 1 pkt obrażeń. Jeśli zginęły co najmniej 4 jednostki cofnij brązową kartę do ręki.
 
Last edited:
Mój pomysł na przywrócenie do żywych SG na odrzut:

Okręt flagowy - złota, 8p. 2 pancerz
pasywka: wzmocnij się o 1 za każdą kartę rozbitków,
umiejętności aktywne: (wybierz 1 z 3):
- zagraj brązową maszynę z talii,
- wskrześ brązową maszynę z cmentarza,
- stwórz kartę specjalną bitwa morska,

Drakar bojowy (dodatkowe umiejętności)- deathwish: stwórz 1 kartę rozbitków, wzmocnij się o 1 za każdą kartę rozbitków,

Bitwa morska - SG, karta specjalna (http://tnij.at/235344)
Wybierz:
- odrzuć 4 rozbitków na cmentarz,
- stwórz 4 rozbitków na planszy,
(rozbitkowie - 1p, brąz, doomed)
 
Last edited:
Nazwa: Bloedzuiger
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 4
Tagi:
Efekt: Zemsta: Wyślij na cmentarz wszystkie jednostki w swoim i przeciwnym rzędzie z 4 siły lub mniej. Jeśli jednostka ma zemstę uaktywnij ją i zagraj jej kopię.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Fleder
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 5
Tagi: Wampir
Efekt: Zmień brązowego wroga o sile nie większej niż 6 w Bezbronną ofiarę

Nazwa: Bezbronna ofiara
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 2
Tagi: Sługa
Efekt: Jeśli przeciwnik zagra Wampira rzuć na tą jednostkę urok.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa: Gravier
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 5
Tagi: Trupojad
Efekt: Pochłoń losową jednostkę z cmentarza przeciwnika

Nazwa: Upiór
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 3
Tagi: Przeklęty
Efekt: Zemsta: Zniszcz brązowego wroga w przeciwnym rzędzie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Cmentarzysko Golemów
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Epicka
Siła:
Tagi: Karta Specjalna
Efekt: Zmień jednostkę o sile nie większej niż 20 w Uśpionego golema

Nazwa: Uśpiony golem
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Epicka
Siła: 5
Tagi: Sługa, Konstrukt
Efekt: Po upływie 2 tur ulepsz o 15
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa: Alp
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 6
Tagi: Wampir
Efekt: Co turę wykradnij wrogowi 1 pkt siły

Nazwa: Bruxa
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 6
Tagi: Wampir
Efekt: Wykradnij rannej brązowej jednostce połowę pkt siły.

Nazwa: Cmentar
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 6
Tagi: Trupojad
Efekt: Pochłonie sojuszniczą jednostkę. Jeśli posiadała zemstę powtórz umiejętność.

Nazwa: Kikimora robotnik
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 4
Tagi: Insektoid
Efekt: Pochłoń sojuszniczą jednostkę z siłą nie większą niż 7 a następnie zadaj wrogowi tyle obrażeń ile ta jednostka pochłonęła.

Nazwa: Kikimora wojownik
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Rzadka
Siła: 6
Tagi: Insektoid
Efekt: Przenieś każdą zmianę siły z sąsiedniej jednostki na tą jednostkę. Odporność

Nazwa: Królowa Kikimor
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Legendarna
Siła: 3
Tagi: Insektoid
Efekt: Jeśli w twojej tali początkowej jest 10 Insektoidów pochłoń wszystkie jednostki siłą nie większą niż 3

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Królowa nocy
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Legendarna
Siła: 2
Tagi: Wampir
Efekt: Wykradnij wszystkim wrogom w wybranym rzędzie 1 pkt siły. Za każdą jednostkę która zginie stwórz Córkę królowej

Nazwa: Córka królowej
Rzadkość:Epicka
Siła:2
Tagi: Wampir, Sługa
Efekt:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazwa: Vetala
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Epicka
Siła: 8
Tagi: Trupojad, Mutant
Efekt: Przemień 2 brązowe lub srebrne jednostkę na wrogim cmentarzu w Smakowity kąsek

Nazwa: Smakowity kąsek
Frakcja: Potwory
Rzadkość: Epicka
Siła: 2
Tagi: Sługa
Efekt: Po pochłonięciu wzmocnij o 8
 
Last edited:
Spisek (kiedyś samą nazwą rzuciłem a teraz wymyśliłem działanie :)
NG, karta specjalna złota
działanie: zagraj wybranego lidera NG, innego niż Twój początkowy lider
 
Last edited:
Nazwa karty:
Kozojed

Typ: Parobek
Siła: 8
Frakcja: Królestwa Północy lub Neutralna

Działanie:
Zmniejsz siłę wszystkich drakonidów przeciwnika o połowę (zaokrąglając w górę) ignorując pancerz.

Cóż, jestem akurat po przeczytaniu opowiadania z Borchem Trzy Kawki i naszła mnie taka refleksja :) Karta sytuacyjna, więc i siła adekwatna, jednocześnie może być nawet przydatna.
 
XBentus;n10445342 said:
Nazwa karty:
Kozojed

Typ: Parobek
Siła: 8
Frakcja: Królestwa Północy lub Neutralna

Działanie:
Zmniejsz siłę wszystkich drakonidów przeciwnika o połowę (zaokrąglając w górę) ignorując pancerz.

Cóż, jestem akurat po przeczytaniu opowiadania z Borchem Trzy Kawki i naszła mnie taka refleksja :) Karta sytuacyjna, więc i siła adekwatna, jednocześnie może być nawet przydatna.

Ta, fajne opowiadanie :D Ale karta mało grywalna, lepiej dać jej efekt: Wybierz jedno: Zmień siłę przeciwnego drakonida na 1 (symbolizuje zatrucie zielonej smoczycy owcą), lub Przywołaj 3 parobków (3 siły, ten tłum co szedł z nim dobić smoczyce).... Wtedy mogła by być grywalna :D


Edit: Gomol, ta Twoja jest za dobra, w każdym nilfgardzie by grała to już lepiej zaimplementować umiejętność Uzurpatora na Twoją kartę, bo RNG by jakoś wpływało na siłę karty i nie każdy by ją grał xD
 
roberw
1. Bloedzuiger- karta mało grywalna, ciężko by było użyć jej sensownie, czy to z naszymi kartami (bo niewiele kart z zemstą ma 4 lub mniej siły, no może krówka ma :D) lub przeciwnik ma niewiele, skellige pod treserów i kapłanki, ale tyle trudu do zdjęcia kilku 1? No niby z cyklopem jakaś synergia, ale raczej za mało punktów by było grywalne ;d
2.Fleder- spoko karta, jednak opis tokena powinien brzmieć "Gdy przeciwnik zagra wampira, rzuć na tę jednostkę urok.", bo to szpieg koniec końców :D A i nie rozumiem "z talii"... Chodziło Ci że tak jak keadweńscy rycerzy, czy tylko Twój błąd, bo to by wymusiło grę wampirów z oszluzgów i rekonesansu ;d
3.Gravier- losowego brązowego przeciwnika, brąz zjadający srebro lub złoto jest zbyt op xD
4.Upiór-coś takiego ożywiło by potwory pod zemstę ;d
5.Cmentarzysko Golemów-supcio karta, bo i jako removal czy to z wiwerną, czy z kejranem, jak się włączy to działa z tym srebrnym trupojadem potworów jako buff za 20 w next rundzie, lub dla nas zmiana oszluzga lub krabopająka na golema, tyle że łatwo to zdjąć ;d
6.Alp- wybranej, czy losowej co turę? Jeśli wybranej, to jest spoko, jeśli losowej, to jest trochę jeszcze lepsza ;D
7.Bruxa-słaba, mamy przykład vabjorna, to nie działa dobrze bo ciężko zranić przeciwnika... Szczególnie potworą w sensowny sposób xD (oczywiście w teorii to dobrze wygląda z alp'em, ale to fanowska synergia).
8.Cmentar-sojuszniczą* Wydaje się spoko ;d
9.Kikimory wojownicy to taki cyklop dla insektoidów, pograła by, wojownik raczej nie, niby daje ochronę punktom, ale podatność na pożogę i igni za ~70 punktów xD? Niieee.... Jennik ulepsza jednostki, wojownik przechwytuje też to ulepszenie czy tylko wzmocnienia? Kikimora królowa, jestem na nie ;/ Niby fajny pomysł, ale umiejętność jest zbyt sytuacyjna i w gruncie rzeczy to 3 siły złoto która współgra z nekkerami i aktywuje krabopająki, ale przeciwnikowi mało punktów zje xD
10.To taki mój pomysł dettlafa, tylko że znerfiłeś go na 1 rząd xD Nawet punktów nie zmieniłeś xD Ale w takiej formie nie pogra, przykładem jest stary grot... On może wejść za 20, ale i tak z tym trudno, a królowa nocy musi mieć pełny rząd by za tyle wejść xD
11.Vetala- nie ma szans, za mało aktualnie synergii jest dla tej karty ;/ Niby z gravierem Twoim ma synergie i z srebrnym ghulem aktualnym, ale to za mało, jakby zmieniało wszystkie nasze brązy na cmentarzu w te tokeny, zamiast miały by tak 5 siły i buffowały za pożarcie był np. 3 to pograłby z babą cmentarną xD
 
Asalios;n10445782 said:
Ta, fajne opowiadanie :D Ale karta mało grywalna, lepiej dać jej efekt: Wybierz jedno: Zmień siłę przeciwnego drakonida na 1 (symbolizuje zatrucie zielonej smoczycy owcą), lub Przywołaj 3 parobków (3 siły, ten tłum co szedł z nim dobić smoczyce).... Wtedy mogła by być grywalna :D


Edit: Gomol, ta Twoja jest za dobra, w każdym nilfgardzie by grała to już lepiej zaimplementować umiejętność Uzurpatora na Twoją kartę, bo RNG by jakoś wpływało na siłę karty i nie każdy by ją grał xD


W sumie masz rację, w tej formie jest nawet bardziej przystępny. Mało jest granych drakonidów, więc Twój pomysł jest faktycznie o wiele lepszym rozwiązaniem ;)
 
roberw;n10443162 said:
Nazwa: Alp Frakcja: Potwory Rzadkość: Rzadka Siła: 6 Tagi: Wampir Efekt: Co turę wykradnij wrogowi 1 pkt siły
Nazwa: Bruxa Frakcja: Potwory Rzadkość: Rzadka Siła: 6 Tagi: Wampir Efekt: Wykradnij rannej brązowej jednostce połowę pkt siły

Alp - niezbalansowana. Wszystkie karty robiące pasywne punkty co turę robią w zasadzie 1 punkt. Wyjątkiem jest np. nowicjusz z KP, jednak on żeby działał w 100% potrzebuje dwóch innych jednostek i pancerza.
Sam pomysł z wykradaniem ciekawy, tylko trzeba by to jakoś zbalansować np. wykradnij 1 punk przeciwnikowi i zrań losowego sojusznika.
Co do Bruxy powinna być co najmniej kartą epicką. Jej umiejętność to w zasadzie zdolność Ukrytetgo minimalnie gorsza. Jednak jak na brąz zdecydowanie zbyt silna.

roberw;n10443162 said:
Nazwa: Królowa nocy Frakcja: Potwory Rzadkość: Legendarna Siła: 2 Tagi: Wampir Efekt: Wykradnij wszystkim wrogom w wybranym rzędzie 1 pkt siły

Ciekawy pomysł, ale wymaga buffa. Karta wejdzie za maksymalnie 20 punktów. W krótszych rundach bezużyteczna, a i w dłuższych w praktyce będzie wchodzić za max 16 tak naprawdę (nie grając pogodami rzadko widuje się więcej niż 7 jednostek w rzędzie). Dlatego bardziej opłacalny będzie Geralt.

Chyba, że karta miałaby synergię z innymi, które np. wzmacniają się za każdym razem jak zostanie wykradnięta energia.
 
1. Jakieś 2-3 posty wcześniej wspominałem o bargestah i teraz podczas tworzenia tej karty pomyślałem o nich. Drugą opcją była umiejętność '' Zemsta: Stwórz w przeciwnym rzędzie zagrożenie Toksyn, które co turę będzie osłabiało najsłabszą jednostkę o połowę siły." tylko że pomysł jest trochę szalony i za mocny.
2.Opis poprawiłem. Musiałem najwyraźniej pominąć edycję części tekstu bo dostała karta dostała reworka.
3.Ghul też może jeść srebra:troll:. Ale nieważne karta Cmentara Ma sporo ograniczeń, więc uznałem że możliwość zjedzenia srebra nie jest taka op. Zwłaszcza że większość frakcji ma mało interakcji z srebrami na cmentarzu. Więc to tak nie boli. Edit: zapomniałem dodać srebro lub brąz.
6. Losowa
7. Przy tej karcie starałem się by nie powielić umiejętności Ukrytego. Bo mimo wszystko brąz posiadający umiejętność dowódcy byłby OP. A co do Vabjorn jest złotem ze skelige, a ta frakcja zadaje mniej obrażeń.
8.*sojuszniczą
9. Wszystko (wzmocnienia, osłabienia, okaleczenia i wzmocnienia). Nie dodałem "sąsiedniej". W tej jednostce chodzi o to by złota lub srebra jak Yen:Klątwy miały protekcję.
10. Ja wiem ale jaka radość (nasza oczywiście bo przeciwnik dostanie wtedy wylewu) gdy wejdzie za dosłowne milion. A co do umiejętności to tak naprawdę wystarczy jedna 3 i 2 Krabopająki i mamy 24 punkty dodatkowe + 9 na każdego nekkera. A karta która może zrobić ok 50 pkt na wejście jest super mocna. A co więcej pochłania jednostki z 3 tak długo jak jest na stole.
​​​​​11. Ja wiem możliwość zmiany jakiejś karty w inną może dać całkiem sporo. Najwyżej dam by zmieniał 2 jednostki.

Edit: podczas pisania odpowiedzi myślałem że chodzi Ci o królową Kikimor.
K. Kikimor co do pożogi masz rację ale jak pisałem wyżej jej punkty się trochę rozkładają a w ostateczności można ją trzymać jako finisher.
K. Nocy tworząc ją miałem przed oczami Itline z trzęsieniem więc królowa mogła dostać trochę za bardzo po tyłku. Więc może dodać jej umiejętność. Za każdą jednostkę która zginie stwórz Córkę królowej (2 siły, sługa)

 
Last edited:
Po zabawie z Haraldem i topornikami zauważyłem, że brakuje mi takiej jednostki:

Nazwa: Dowódca klanu Tuirseach
Frakcja: Skellige
Rzadkość: Rzadka
Siła: 1
Tagi: Oficer, klan tuirseach
Efekt: Zagraj wybraną jednostkę klanu Tuirseach z talii
 
Top Bottom